Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 134. Документи для контролю за повітряним судном



Командир повітряного судна зобов'язаний подати для здійснення митного контролю такі документи:

Генеральну декларацію;

Документи про поштові відправлення, товари та товаросупровідні документи;

Інші документи, передбачені цим Кодексом, іншими законами України, а також міжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку.

Дозвіл митного органу на вивантаження товарів з повітряного судна або завантаження товарів на нього надається після перевірки поданих документів та встановлення їх відповідності вимогам цього Кодексу.

У коментованій статті встановлюється перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю за повітряним судном.

Відповідно до ч. 1 коментованої статті та п.9 Порядку здійснення митного контролю повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджений постановою Кабінет;. Міністрів України від 24 грудня 2003 р. №1989, для здійснення митного контролю командир повітряного судна подає такі документи: генеральна декларація; список запасів споживання; карго-маніфест; авіаційні вантажні та поштові накладні; товаросупровідні документи; інші документи, передбачені Митним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи та міжнародними договорами (у разі потреби Авіаційна вантажна накладна - це документ, що свідчить про укладення договору пре повітряне перевезення товарів, прийняття товарів до перевезення та визначає умови перевезення. Генеральна декларація - документ, форма якого визначена Міжнародними стандартами і містить відомості про власника повітряного судна або виконавця рейсу а також реєстраційний номер повітряного судна або його військовий знак, номер і дату виконання рейсу, назви аеропортів відправлення, проміжних посадок, час прибуття тощо. Вантажна відомість (карго-маніфест) - документ, у якому зазначаються номери авіаційних вантажних накладних, кількість вантажних місць, вага товарів, що завантажуються на борт (вивантажуються з борту) повітряного судна, що перебуває під митним контролем, та інші відомості, що використовуються під час переміщення товарів. Що стосується інших документів, необхідних для здійснення митного контролю, то зазначене питання розглянуто в коментарі до ст. 45 МК.

Посадова особа митного органу здійснює оформлення та реєстрацію поданих документів у порядку, встановленому Держмитслужбою. Слід зазначити, що митний огляд чи переогляд повітряних суден здійснюється тільки в присутності представника перевізника.

Що стосується положень ч.2 коментованої статті, то питання надання дозволу пітного органу на вивантаження товарів з повітряного судна або завантаження товарів детально висвітлене в коментарі до ст. 133 МК.

Стаття 135. Вимушена посадка

Командир повітряного судна, який здійснив вимушену посадку за межами міжнародного аеропорту, зобов'язаний вжити необхідних заходів для забезпечення збереження товарів, які підлягають митному контролю, та протягом доби повідомити найближчий міжнародний аеропорт про місце посадки судна.

Адміністрація міжнародного аеропорту після одержання такого повідомлення зобов'язана забезпечити перевезення посадових осіб митного органу до місця посадки судна або доставити пасажирів, екіпаж, а також товари, що підлягають митному контролю, до митного органу.

У коментованій статті під вимушеною посадкою слід розуміти посадку повітряного судна на незапланований або незаявлений аеродром (посадковий майданчик).

Причини, з яких командир повітряного судна здійснив вимушену посадку за межами міжнародного аеропорту, найчастіше пов'язані з технічним обслуговуванням повітряного судна, правилами експлуатації повітряних суден та інше. Відповідно до ч.І коментованої знатті у випадку здійснення вимушеної посадки повітряного судна за межами міжнародного аеропорту, командир повітряного судна зобов'язаний вжити необхідних заходів для забезпечення збереження товарів, які підлягають митному контролю, та протягом доби повідомити найближчий міжнародний аеропорт про місце посадки судна.

Відповідно до ч.2 коментованої статті на адміністрацію міжнародного аеропорту покладається зобов'язання щодо забезпечення: а) перевезення посадових осіб митного органу до місця вимушеної посадки повітряного судна; б) доставки пасажирів, екіпажу, а також товарів, що підлягають митному контролю, до митного органу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 182; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь