Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 144. Пропуск товарів, що перевозяться у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення



Продукти харчування та безалкогольні напої, вино, лікерні, коньячні, горілчані вироби, що переміщуються через митний кордон України у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення, підлягають обов'язковому декларуванню митним органам.

Продукти харчування та безалкогольні напої пропускаються через митний кордон України без справляння податків і зборів за умови, що:

а) вони призначені для реалізації виключно з метою споживання безпосередньо у поїзді;

Їх обсяг не перевищує встановленої законодавством України кількості, мінімально необхідної для забезпечення нормальних послуг вагона-ресторану протягом повного рейсу.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, що переміщуються у вагонах-ресторанах, пропускаються через митний кордон України за умови сплати усіх належних податків і зборів.

Відповідно до коментованої статті умови надання та прямування вагонів-ресторанів і буфетів у складі пасажирських поїздів, включених для забезпечення харчування пасажирів у дорозі, а також проїзд персоналу цих ресторанів і буфетів, вказаних у наряді, визначаються умовами оренди та експлуатації вагонів-ресторанів і поїзних купе-буфетів, які затверджує Міністерство транспорту та зв'язку України, а також санітарними правилами утримання вагонів-ресторанів.

На перевізника, у нашому випадку на залізницю, покладається зобов'язання з декларування продуктів харчування, безалкогольних напоїв, вина, лікерів, коньячних та горілчаних виробів, що переміщуються через митний кордон України у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення.

У ч.2 коментованої статті перелічені умови, за яких продукти харчування та безалкогольні напої пропускаються через митний кордон України без справляння податків і зборів.

Стосовно переміщення через митний кордон України у вагонах-ресторанах алкогольних напоїв та тютюнових виробів, то вони пропускаються за умови сплати усіх належних податків і зборів, передбачених чинним законодавством України.

Глава 19. Митні процедури на автомобільному транспорті

Стаття 145. Документи, необхідні для митного контролю автотранспортних засобів

Особи, які здійснюють перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України автомобільним транспортом, повинні мати відповідні документи, передбачені цим Кодексом, іншими законами України та міжнародними договорами, укладеними в установленому законом порядку.

У коментованій статті законодавець врегульовує питання, що стосується подання документів, необхідних для митного контролю автотранспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України.

Порядок міжнародного перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом визначається Законом України «Про автомобільний транспорт». Так, відповідно до статті 64 вказаного Закону, міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються між пунктами відправлення та призначення, один з яких або обидва розташовані за межами території України. Організація міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюється перевізниками відповідно до міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень. Правила міжнародних перевезень пасажирів автомобільним транспортом по території України затверджуються Кабінетом Міністрів України, а правила міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом по території України - центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту. У ст. 67 Закону визначається, що міжнародним перевізником пасажирів і вантажів автомобільним транспортом є суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює таке перевезення відповідно до міжнародних договорів України, ліцензії та договору про перевезення пасажира чи (та) вантажу автомобільним транспортом, що використовується ним на законних підставах. Міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються: а) автомобільним транспортом загального користування відповідно до договору перевезення; б) відомчим та індивідуальним автомобільним транспортом для власних потреб їх власників; в) перевізниками - нерезидентами України.

Що стосується документів, необхідних для здійснення митного контролю автотранспортних засобів, то це питання детально розглянуто в коментарі до ст. 45 МК.

Згідно з п.5 Порядку здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 р. №1989, для здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів і товарів перевізник або експедитор чи уповноважена особа подають такі документи:

- вантажна митна декларація (в установлених законодавством випадках) на переміщувані товари;

- міжнародна автомобільна накладна (CMR) або товаротранспортна накладна;

- рахунок-фактура (інвойс), інші документи, якими підтверджується вартість товарів та які дають можливість ідентифікувати зазначені товари:

- пакувальний лист (специфікація);

- свідоцтво про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками і пломбами;

- у разі потреби:

- книжка міжнародного дорожнього перевізника (Garnet TIR);

- вантажна відомість (каргоманіфест);

- авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);

- коносамент (Bill of Lading);

- визначені законодавством інші документи, видані державними органами


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь