Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 155. Види транзитних перевезень



Транзитні перевезення здійснюються як прохідний та внутрішній митний транзит.

Прохідний митний транзит - це переміщення товарів під митним контролем від одного пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту ввезення на митну територію України - до іншого пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту вивезення за межі митної території України.

Внутрішнім митним транзитом вважається переміщення товарів під митним контролем:

Від пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту ввезення на митну територію України - до митного органу, розташованого на митній території України;

Від митного органу, розташованого на митній території України, до пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту вивезення за межі митної території України;

Від одного митного органу, розташованого на митній території України, до іншого митного органу, розташованого на митній території України.

Коментованою статтею встановлюються види транзитних перевезень, що здійснюються під митним контролем.

Згідно з коментованою статтею транзитне перевезення розуміється в контексті переміщення товару, яке виконується під митним контролем між двома митними органами, незалежно від транспортного засобу.

Залежно від розташування пункту ввезення та вивезення товарів, митниці відправлення та митниці призначення, законодавець визначає, що транзитні перевезення можуть здійснюватися як прохідний та внутрішній митний транзит.

Визначення понять «митниця відправлення» та «митниця призначення» див. у коментарі до ст. 154 МК.

Слід зазначити, що таке переміщення товарів під митним контролем між митними органами, як прохідний митний транзит, здійснюється саме з товарами, які оформлені в митний режим транзит. Що стосується переміщення товарів внутрішнім митним транзитом, то під цю категорію підпадають всі інші перевезення товарів між митницями. Наприклад, перевезення товарів, які вже оформленні в будь-який митний режим (наприклад: експорт, реекспорт, тимчасове вивезення, митний склад, переробка за межами митної території України); переміщення товарів, які направляються в інші митниці (митниці призначення) з метою проведення оформлення (наприклад у митний режим: імпорт, реімпорт, тимчасове ввезення, митний склад, переробка на митній території України).

Стаття 156. Умови здійснення транзиту товарів

Товари, що переміщуються транзитом, повинні:

Залишатися у незмінному стані, крім природних втрат, і не використовуватися з іншою метою, крім транзиту;

Бути доставленими до митного органу призначення у строк, визначений митним органом відправлення.

Під час транзиту товарів на митній території України з дозволу та під контролем митного органу можуть здійснюватися окремі операції (перевантаження, вивантаження, навантаження, перепакування) з такими товарами без зміни їхніх властивостей та товарного вигляду.

Положеннями коментованої статті законодавець зобов'язує перевізника, який здійснює переміщення товарів між митними органами, виконувати певні умови, здійснення транзиту товарів, які зазначені в ч.І.

Ці положення стимулюють перевізника до виконання транспортування товарів оперативно, обмеживши термін переміщення в часі. Відповідно до п.2.2 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.1998 р. №771 (з урахуванням наказу Державної митної служби України №495 від 20.06.2006 р.) максимальний строк доставки в митницю призначення товарів, що переміщуються прохідним або внутрішнім митним транзитом, визначається відповідно до законодавства України, яке регулює процедуру переміщення товарів залежно від виду транспорту.

Відповідно до ч.2 коментованої статті перевізнику під час здійснення транзиту товарів на митній території України надається право здійснювати окремі операції (перевантаження, вивантаження, навантаження, перепакування) з такими товарами без зміни їх властивостей та товарного вигляду, за умови надання дозволу та під контролем митного органу.

Контроль за доставкою товарів, що переміщуються між митницями у межах митної території України, здійснюється згідно з порядком, установленим для контролю за транзитом товарів через митну територію України, відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.1998 р. №771.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь