Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Товари, що можуть завдати шкоди іншим товарам або вимагають особливих умов зберігання, повинні зберігатися у спеціально обладнаних приміщеннях.



Ч. 1 коментованої статті містить обмеження щодо товарів, які можуть поміщатися в митний режим митного складу. Це положення направлене на дотримання вимог ст. 96 МК, відповідно до якої ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України. Не можуть бути пропущені через митний кордон України товари:

1) заборонені до ввезення в Україну;

2) заборонені до вивезення з України;

3) заборонені до транзиту через митну територію України;

(Щодо зазначених трьох категорій товарів див. коментар до статей 96 та 247 МК.)

4) щодо яких не було здійснено митне оформлення. Обов'язковою умовою пропуску через митний кордон України товарів є здійснення щодо них митного оформлення у встановленому законодавством порядку, який визначається главою 10 МК. Митне оформлення - це сукупність дій, пов'язаних з пропуском в Україну чи за її межі товарів, переміщуваних через митний кордон України. Митне оформлення проводиться шляхом здійснення відповідних митних процедур;

5) які переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

Перелік товарів, які не можуть поміщатися у режим митного складу, закріплений постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 р. №1867. В нього увійшли:

- товари, заборонені до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України;

- товари, термін зберігання або використання яких закінчився;

- транзитні підакцизні товари;

- товари, що надходять в Україну як гуманітарна допомога;

- живі тварини;

- електроенергія та газ;

- товари, що надходять на адресу приватних осіб;

- спирт та алкогольні напої за кодами згідно з УКТЗЕД 2203 00, 2204 - 2208;

- тютюнові вироби за кодами згідно з УКТЗЕД 2402 10 00 00, 2402 20 10 00, 2402 20 90, 2403 10 10 00, 2403 10 90 00, 2403 99 10 00;

- давальницька сировина, закуплена на митній території України.

Стаття 214. Строк зберігання товарів у режимі митного складу

Строк зберігання товарів, ввезених із-за меж митної території України, в режимі митного складу не може перевищувати трьох років з дати поміщення цих товарів у зазначений режим.

Строк зберігання в режимі митного складу підакцизних товарів, ввезених із-за меж митної території України, не може перевищувати трьох місяців з дати поміщення їх у цей режим.

Товари, ввезені із-за меж митної території України, що зберігаються у режимі митного складу, до закінчення строків зберігання, установлених частинами першою та другою цієї статті, повинні бути задекларовані власником або уповноваженою ним особою до іншого митного режиму.

Товари, що вивозяться за межі митної території України, можуть зберігатися в режимі митного складу протягом трьох місяців з дати поміщення їх у цей режим. До закінчення зазначеного строку такі товари мають бути вивезені за межі митної території України.

Відповідно до коментованої статті, товари (окрім підакцизних), що ввезені на митну територію України, можуть зберігатися в режимі митного складу протягом трьох років. Під час випуску товарів з митного ліцензійного складу тимчасово, з наступним поверненням, товари продовжують перебувати у режимі митного складу. Термін зберігання товарів у режимі митного складу встановлюється з дати їх розміщення в цей режим (тобто з моменту первинного розміщення на митний ліцензійний склад) без урахування того, випускались такі товарі зі складу тимчасово з наступним поверненням чи ні.

Цей строк може бути обмеженим для окремих товарів, що розміщені на митному складі. Під обмеженим строком зберігання мається на увазі будь-який строк, що обмежує зберігання товару на митному складі, а саме :

- строк придатності товару (до таких товарів, що мають такий строк можна віднести медикаменти, продукти харчування, товари хімічної промисловості тощо);

- кінцевий строк зберігання (згідно з договором на зберігання між власником митного складу та власником вантажу).

А також при переміщенні товарів, що були ввезені в Україну, з одного митного складу на інший термін зберігання товару встановлюється з дати їх розміщення в режимі митного складу, тобто з моменту первинного розміщення на митний склад.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 182; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь