Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Товари можуть перебувати у спеціальних митних зонах протягом усього часу функціонування таких зон.



Товари, що були ввезенні на територію СЕЗ, можуть перебувати у спеціальних митних зонах протягом усього часу функціонування таких зон - з моменту запровадження СМЗ на території СЕЗ та до моменту його припинення.

СМЗ на території СЕЗ запроваджується з дня затвердження Держмитслужбою України акта про прийняття-передання в експлуатацію об'єктів інфраструктури.

До видання Держмитслужбою наказу від 25.06.2005 р. №588 прийняття об'єктів митної інфраструктури на територіях спеціальних (вільних) економічних зон, на яких запроваджується режим спеціальної митної зони, здійснювалося із дотриманням вимог наказу Державної митної служби України від 19.10.2000 р. №579 "Про затвердження Порядку прийняття Держмитслужбою об'єктів митної інфраструктури на територіях спеціальних (вільних) економічних зон, на яких запроваджується режим спеціальної митної зони (спеціальний митний режим)", про що вказувалося у кожному наказі Держмитслужби щодо кожної окремої СЕЗ.

За теперішнього часу повноваження щодо затвердження акта про прийняття в експлуатацію об'єктів митної інфраструктури, розташованих на території СЕЗ або розташованих на підприємствах, що входять до складу території СЕЗ, надаються начальнику окремої регіональної митниці наказом Державної митної служби щодо кожної окремої спеціальної економічної зони.

Відповідно до положень ст. 10 Закону про СЕЗ повноваженнями щодо укладення з органом господарського розвитку спеціальної (вільної) економічної зони генеральної угоди про передачу в її користування об'єктів інфраструктури, розташованих на цій території, а також земельних ділянок та природних ресурсів наділені місцеві Ради народних депутатів та місцеві державні адміністрації.

Відповідно до положень ст. 2 Закону про СЕЗ, строк, на який створюється спеціальна (вільна) економічна зона, визначається Верховною Радою України шляхом прийняття окремого закону для кожної спеціальної (вільної) економічної зони.

Припинення режиму СМЗ настає одночасно з ліквідацією СЕЗ. Згідно зі статтею 24 Закону про СЕЗ, спеціальна (вільна) економічна зона вважається ліквідованою з моменту закінчення строку, на який її було створено, якщо його не буде продовжено Верховною Радою України.

Спеціальна (вільна) економічна зона може бути ліквідована Верховною Радою України до закінчення строку, на який її було створено, за поданням Президента України або Кабінету Міністрів України.

Спеціальна (вільна) економічна зона вважається ліквідованою з моменту прийняття відповідного закону про її ліквідацію.

Стаття 223. Облік товарів, що знаходяться у спеціальних митних зонах

Особи, які здійснюють операції з товарами у спеціальних митних зонах, ведуть облік товарів, що ввозяться, вивозяться, зберігаються, виробляються, переробляються, закуповуються та реалізуються, і подають митним органам звітність про такі операції у порядку, що встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Будь-які зміни, що відбуваються з товарами в межах спеціальних митних зон, мають відображатися в облікових документах.

Оскільки митні органи мають право організовувати і здійснювати облік та митний контроль товарів і транспортних засобів на всій митній території України, то, відповідно, вони мають право здійснювати такий контроль за переміщенням товарів і транспортних засобів через території спеціальної митної зони, хоча остання вважається такою, що знаходиться поза межами митної території України, окрім випадків, передбачених законами України. Ці заходи митні органи здійснюють, перш за все, на виконання пункту 6 ст. 11, а також відповідно до положень статті 55 і статей 5 та 6 МК, що визначають поняття митної території та митного кордону України.

Особи, які здійснюють операції з товарами у спеціальних митних зонах, звітують перед митними органами про здійснення ними операцій у спеціальних митних зонах. Порядок проведення обліку та контролю визначається Держмитслужбою України.

Щодо кожної із спеціальних митних зон існуючі нормативно-правові акти, що регулюють їх створення та існування на території України, певним чином конкретизують положення коментованої статті.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь