Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Етапи створення інформаційних систем



Можна виділити такі етапи створення і функціонування (життєвого циклу)ІС:

На першому етапі проводиться обстеження об'єкта, вивчаються форми вхідних та вихідних документів, методики розрахунків необхідних показників. Проводяться також науково-дослідні роботи щодо оцінки реалізації вимог замовника: здійснюється підбір необхідних засобів моделювання процесів, які комп'ютеризуються, пошук відповідних програмних засобів, оцінка альтернативних проектів

  На цьому ж етапі розробник погоджує із замовником вимоги до ІС, її функції, необхідні витрати на розробку, терміни виконання. Завершується перший етап складанням звіту про проведені роботи, на основі якого в подальшому буде розроблено технічний проект.

На другому етапі формується технічне завдання, яке є підставою для розробки інформаційної системи і приймання її в експлуатацію. Воно визначає основні вимоги до самої системи та процесу її розробки і розробляється для системи в цілому. Додатково можуть розроблятись технічні завдання на окремі частини ІС.

На третьому етапі розробляється концепція інформаційної бази, створюється інфологічна і датологічна моделі, формуються вимоги до структури інформаційних масивів, технічних засобів. Вказуються характеристики програмного забезпечення, систем класифікації та кодування. Результатом даного етапу є комплект проектної документації (технічний проект). В ньому вказується постановка задачі, алгоритм її розв'язання, описується інформаційне, організаційне, технічне та програмне забезпечення, тощо. Після затвердження технічного проекту розробляється робочий проект (внутрішній).

На четвертому етапі здійснюється розробка програмного забезпечення у відповідності з проектною документацією. Результатом цього етапу є готовий програмний продукт.

На п'ятому етапі проводиться перевірка програмного забезпечення на предмет відповідності вимогам, вказаним в технічному завданні. Дослідна експлуатація (тестування) дозволяє виявити недоліки, які можуть появитись при експлуатації системи. На цьому ж етапі проводиться підготовка персоналу до роботи в інформаційній системі.     

Шостий етап організовується на підставі гарантійних зобов'язань розробника. У цей період здійснюється сервісне обслуговування системи, усуваються недоліки, які можуть бути виявлені при експлуатації, і завершуються роботи по даному проекту.

Всі етапи розробки і впровадження ІС повинні бути обумовлені у відповідних угодах між замовником і розробником, а також у технічному завданні.

Моделі життєвого циклу програмного забезпечення

Модель життєвого циклу - структура, що складається із процесів, робіт та задач, які включають в себе розробку, експлуатацію і супровід програмного продукту; охоплює життя системи від визначення вимог до неї до припинення її використання

Основним нормативним документом, що регламентує ЖЦ ПЗ, є міжнародний

Стандарт ISO/IEC 12207 - International Organization of Standardization - Міжнародна організація по стандартизації, IEC – International Electrotechnical Commission - Міжнародна комісія по електротехніці). Він визначає структуру ЖЦ, що містить процеси, дії і задачі, які повинні бути виконані під час створення ПЗ.

Структура ЖЦ ПЗ за стандартом ISO/IEC 12207 базується на трьох групах процесів:

– основні процеси ЖЦ ПЗ (– допоміжні процеси, що забезпечують виконання основних процесів ;

– організаційні процеси (

Розробка включає всі роботи зі створення ПЗ і його компонент відповідно до заданих вимог, включаючи оформлення проектної і експлуатаційної документації, підготовку матеріалів, необхідних для перевірки працездатності і відповідної якості програмних продуктів, матеріалів, необхідних для організації навчання персоналу і та.ін. Розробка ПЗ включає, як правило, аналіз, проектування і реалізацію (

 

ЖЦ каскадна та спіральна. Основною характеристикою каскадної моделі є розбиття всієї розробки на етапи, причому перехід з одного етапу на наступний відбуваєтьсятільки після того, як буде повністю завершена робота на поточному .Коженетап завершується випуском повного комплекту документації, достатньої для того, щоб розробка могла бути продовжена іншою командою розробників.

Для подолання перерахованих проблем була запропонована спіральна модельЖЦ, яка віддає перевагу початковим етапам ЖЦ: аналізу і проектуванню.

На цих етапах реалізація технічних рішень перевіряється шляхом створення прототипів. Кожен виток спіралі відповідає створенню фрагмента або версії ПЗ, на ньому уточнюються мета і характеристики проекту, визначається його якість і плануються роботи наступного витка спіралі. Таким чином, заглиблюються і послідовно конкретизуються деталі проекту, і в результаті вибирається обґрунтований варіант, який доводиться до реалізації. Неповне завершення робіт на кожному етапі дозволяє переходити нанаступний етап, не чекаючи повного завершення роботи на поточному

29. Особливості проектування інформаційних систем

Частина,що забезпечує ІС складається із: інформаційного, програмного, математичного, технічного, правового, лінгвістичного, ергономічного і метрологічних частин. До складу інформаційного забезпечення входить позамашинне і машинне забезпечення.
Позамашинне забезпечення складається із: класифікатори техніко-економічної інформації, нормативно довідкова інформація, методичні матеріали організації і використовування перерахованих компонентів. Машинне інформаційне забезпечення – інформаційна база і система управління базами даних (СУБД), програмне забезпечення – сукупність програм, які реалізують цілі, і задачі ІС) До складу програмних засобів: загальносистемні, прикладне забезпечення, інструктивна – методичні матеріали п застосуванню засобів програмного забезпечення. Математичне забезпечення включає: сукупність методів рішення задач управління, моделей, Технічне забезпечення включає весь комплекс технічних засобів, які забезпечують роботу системи тобто технічні засоби збору, реєстрації, передачі, обробки, відображення, розмноження інформації. Організаційно – методичне забезпечення представляє сукупність документів визначаючих організаційну структуру документа і систем автоматизації для виконання функцій, що конкретно автоматизуються. Правове забезпечення включає систему нормативно – правових документів які повинні чітко визначати права і обов'язки фахівців в умовах функціонування ІС, а також комплекс документів регламентуючих порядок зберігання і захисту інформації, правил ревізії даних, забезпечення юридичної достовірності виконаних операцій. Лінгвістичне забезпечення представляє сукупність мов засобів для формалізації природної мови. Ергономічне забезпечення сукупність методів і засобів для створення оптимальних умов діяльності людини при розробкиІС. Метрологічне забезпечення – метрологічні засоби і інструкції по їх застосуванню.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 114; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь