Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вибірка (зчитування) даних засобами SQL



Запит є командою, яка звертається до БД і повідомляє її, щоб вона відобразила певну інформацію з таблиць в пам’ять. Всі запити в SQL складаються з одиночної команди SELECT з достатньо простою структурою, проте шляхом її використання можна виконати складну обробку даних. У найпростішій формі, команда SELECT просто звертається до БД, щоб отримати інформацію з таблиці. Н-д, можна вивести таблицю студентів, давши наступний запит:

SELECT NUM, FAM, NAME, STAT, DATA, TEL, STIP

FROM STUDENTS;

SELECT – ключове слово, яке повідомляє БД, що ця команда є запитом, тобто всі запити починаються цим словом.

NUM, FAM, NAME, STAT, DATA, TEL, STIP – список полів з таблиці, які вибираються запитом. Не перераховані поля не будуть включені у виведення команди, але це не означає, що вони будуть видалені або інформація в них буде стерта з таблиць.

FROM STUDENTS – ключове слово FROM, подібно SELECT, яке повинне бути представлене в кожному запиті. Воно супроводжується пропуском і потім ім’ям таблиці, яке використовується як джерело інформації.

(;) – викор. у всіх інтерактивних командах SQL для повідомлення БД, що команда заповнена і готова виконатися, а в деяких с-мах похила риска (\) в рядку є індикатором кінця команди.

Якщо необхідно отримати кожне поле таблиці існує необов’язкове скорочення у вигляді символу «зірочка» (*); яке можна використовувати для виведення повного списку полів, Н-д:

SELECT * FROM STUDENTS;

Команда SELECT здатна витягувати строго певну інформацію з таблиці. Н-д, при необхідності виведення тільки певних полів таблиці, просто із списку виключаються не потрібні поля. Н-д:

SELECT NUM, FAM, STIP

FROM STUDENTS;


25. Отримання підсумкових даних

Взагалі кажучи, запити можуть проводити узагальнену групову обробку значень полів, що реалізується за допом. агрегатних ф-цій. Агрегатні ф-ції створюють одиночне значення для всієї групи таблиці. У SQL допускаються наступні агрегатні ф-ції:

•COUNT – виконує підрахунок к-сті рядків або не-NULL значень полів, які вибрав запит;

•SUM – розраховує арифм. суму всіх вибраних зна­чень даного поля;

•AVG – здійснює усереднювання всіх вибраних значень да­ного поля;

· МАХ – знаходить і повертає найбільше зі всіх вибраних значень даного поля;

· MIN – знаходить і повертає найменше зі всіх вибраних зна­чень даного поля.

Агрегатні ф-ції викор. подібно до імен полів в реченні SELECT запиту, але з урахуванням того, що вони бе­руть імена полів як аргументи. Варто мати на увазі, що з SUM і AVG викор. тільки числові поля, а з COUNT, МАХ, і MIN можуть викор. числові або символьні поля.

Н-д, щоб знайти суму всієї виплаченої стипендії в таблиці з даними про студентів, можна викор. на­ступний запит:

SELECT SUM (STIP) FROM STUDENTS;

Ф-ція COUNT відрізн. від останніх – вона рахує к-сть значень в даному стовпці, або число рядків в таблиці. Для того, щоб підрахувати заг. к-сть рядків в таблиці, викор. ф-цію COUNT із зірочкою замість імені поля. Н-д:

SELECT COUNT FROM STUDENTS;

Для підрахунку кількості значень у стовпці ф-ція COUNT використовується разом з DISTINCT, Н-д:

COUNT(DISTINCT NUM) FROM USP;

Для того, щоб підрахувати середній бал успішності сту­дентів з алгебри можна скористатися такою конструкцію:

SELECT AVG(ALG) FROM USP;

У SQL допускається використовувати агрегатні ф-ції з аргументами, які складаються з виразів. Припустимо, що необ­хідно знайти макс. величину проіндексованої (у при­кладі, збільшеною удвічі) стипендії. Для кожного рядка табли­ці такий запит повинен умножати STIP на 2 і вибирати найбіль­ше значення, яке буде знайдено. Для цього можна скористатися наступним запитом:

Select Max (Stip*2)From students


27. Використання SQL для роботи з додатками Microsoft Access

Всі дії зі створення БД, які можна виконувати за допом.RAD-інструменту,такого як Access, можна також виконувати й за допом. SQL. В цьому випадку викону­ється введення команд з клавіатури.

Додаток Access був розроблений як інструмент швидкої розробки додатків (RAD), що не вимагає програмування. Але є можливість безпосереднього використання мови SQL. Для того, щоб відкрити осн. редактор, який використовується для введення SQL-коду, необхідно виконати такі дії:

1. Відкрити базу даних і вибрати із списку Об'єкти пункт Запити.

2. В області завдань, яка розташована в правій частині ві­кна, обрати послугу Створення запиту в режимі конструкто­ра. (При цьому відкриється діалогове вікно Додати таблицю).

3. Обрати з доступних таблиць. (Не слід звертати увагу на курсор, який мерехтить у щойно створеному вікні За­пит).

4.У головн. меню Access вибрати команду Вигляд – Ре­жим SQL. При цьому відкриється вікно редактора з поч. фрагментом інструкції мови SQL SELECT .

5. Видалити цю інструкцію, а потім ввести потрібну.

6. По закінченні введення команди SQL, зберегти запит. При цьому Access запропонує ввести ім'я для щойно створе­ного запиту.

7. Ввести ім'я запиту.

8. Запустити запит на виконання, скориставшись кнопкою Access.

9. Проглянути запит та закрити вікно.

На жаль, Access не підтримує весь діапазон конструкцій мови SQL, Н-д, команду створення таблиці бази даних CREATE TABLE. Проте після створення таблиці можна виконувати практично будь-які необхідні перетворення з тими да­ними, що знаходяться в ній.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 130; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь