Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ОБОВ'ЯЗКИ ПРОВІДНИКА ПРИ ЯВЦІ НА РОБОТУ, ПРИЙОМІ ТА ПІДГОТОВЦІ ВАГОНА ДО РЕЙСУ, ПРИ ПОСАДЦІ ПАСАЖИРІВ



2.1. Перед початком роботи провідники повинні пройти інструктаж з охорони праці, інструктаж з безпеки руху, пожежної безпеки, позапланові інструктажі.

Провідник вважаєгься таким, що приступив до роботи, після отримання маршрутного листа, графіка чергування, проходження медогляду та проходження усіх, що потребують, видів інструктажу з охорони праці, безпеки руху.

Провідник підпорядковуєгься безпосередньо начальнику поїзда, а з технічних питань - також і поїзному електромеханіку та несе відповідальність згідно з Положенням про дисципліну працівників залізничного транспорту України.

2.2. Перед початком рейсу провідник отримує відповідні бланки документів, переносну радіостанцію, продукти чайної торгівлі, мішки для сміття, мило, миючі засоби, засоби для дезинфекції, туалетний папір, постільну білизну для обслуговування пасажирів та один комплект службової постільної білизни для особистого користування при слідуванні поїзної бригади до п'яти діб. Провідник хвостового вагона крім цього повинен отримати сумку кондуктора (6 петард, акт останнього іспиту петард, одну пару сигнальних прапорців, свисток), додатковий сигнальний ліхтар.

2.3. При прийманні вагона, а також перед відправленням у рейс провідник зобов'язаний перевірити:

2.3.1. Справність поручнів, перехідних та тамбурних відкидних вхідних площадок, дверей і дверних замків у всьому вагоні та наявність пломб на стопкранах, вогнегасниках та рукоятках привода вікон аварійних виходів; справність пожежних кранів у котельному відділенні та туалеті негальмівного кінця вагона; наявність справних інвентарних шлангів до них; наявність, справність та термін придатиості вогнегасників згідно з вимогами Норм оснащення об'єктів і рухомого складу залізничного транспорту пожежною технікою та інвентарем.

2.3.2.Трафарети про виконання планових видів ремонту.

2.3.3.Дію ручного гальма поворотом штурвала спільно з оглядачем вагонів, а в пункті оборoтy самостійно, переконавшись, що колодки прижаті, повернути штурвал назад, переконатись, що гальма відпущені.

2.3.4. Наявність деревного вугілля або тирсових брикетів для функціонування титану.

2.3.5. Стан розподільчих щитів, панелей автоматики, працездатність споживачів електроенергії на функціонування включенням та виключенням із пуль та або щита управління, стан акумуляторної батареї по рівню її зарядки.

2.3.6. Справність та працездатність систем: сигналізації контролю нагрівання букс, пожежної сигналізації, внутрішнього поїзного зв'язку, кондиціювання повітря, справність кип'ятильника (візуально по показанням приладів) та наявність полум'явідсікача у топці титана, справність хвостових сигналів та ручних сигнальних ліхтарів.

2.3.7. Наявність води у системі опалення та водопостачання.

2.3.8. Санітарний стан вагона відповідно до Державних санітарних правил та норм, гігієнічних нормативів щодо утримання пасажирських вагонів.

2.3.9. Наявність з'ємного обладнання та майна, медичної аптечки для надання першої медичної допомоги.

Провідник штабного вагона додатково перевіряє наявність: епідукладки, протигазів, опломбованої аптечки на випадок аварії, санітарних носилок, мобілізуючих шин та куточка побуту.

Провідник хвостового вагона додатково перевіряє наявність, справність і чистоту скла врізних хвостових сигнальних ліхтарів, наявність в них електроламп, а на шляху прямування забезпечує контроль за їх справністю.

2.3.10. У опалювальний період провідник повинен додатково перевірити справність системи опалення, наявність колосників у топці, справність ручного та електричного циркуляційного насосів, відсутність повітряних пробок, забезпеченість вагона інвентарем для опалювання та твердим паливом відповідно до встановленого на підприємстві порядку за нормами, передбаченими Інструкцією з технічного обслуговування опалювальної установки пасажирського вагона. Не допускати зберігання у котловому приміщенні і біля титану - дров та інших легкозаймистих матеріалів, самовільного вибігу води під вагон на гальмівну важільну передачу, пружини центрального підвішування.

2.4. Перед поїздкою з початкового пункry відправлення провідник зобов'язаний здійснити огляд усіх місць - вагона, де можуть бути заховані предмети або переховуватися люди (вугільні ящики, котельні відділення, конструктивні порожнини і т.п.), накласти на них засоби контролю (пломби, липкі стрічки, саморуйнівні голографічні етикетки, тощо).

При виявленні під час огляду в пункті відправлення або на шляху прямування поїзда сторонніх предметів, нелегальних мігрантів терміново інформувати начальника поїзда. Під час приймання - здавання чергування та на шляху прямування поїзда періодично перевіряти зазначені місця.

2.5. Про всі несправності або недоліки, виявлені у процесі приймання вагона, провідник зобов'язаний доповісти начальнику поїзда або поїзному електромеханіку для вжиття необхідних заходів, приймати вагон тільки після усунення виявлених недоліків.

2.6. В зимовий період, перед відправленням з пункry формування та оборoтy, при необхідності оббивати кригу з гальмової важільної передачі, пружинних комплектів візків.

2.7. До подачі поїзда для посадки пасажирів провідник повинен підтримувати температуру у вагоні взимку та в перехідний період року у межах 18 - 22 0С, влітку - 22 - 26 0С. Температура повітря у вагоні взимку та у перехідний період року нормується для усіх типів пасажирських вагонів, а влітку - тільки для вагонів з повним кондиціюванням повітря.

2.8. Навісити на вагон з обох боків маршрутні дошки, а з внутрішньоЇ сторони вікиа - порядковий номер вагона згідно зі схемою формування состава.

2.9. Розпочати посадку пасажирів не пізніше, ніж за 30 хв. до відправлення поїзда, після оголошення про посадку на поїзд по гучномовному зв'язку станції (вокзалу) .•

2.10. Перед посадкою вивісити на дверях службового купе табличку, де зазначене його прізвище, ім'я та по-батькові. Під час чергування провідник повинен бути одягнений по формі і мати на лацкані піджака естетично оформлений друкованим способом бейдж з кольоровою фотокарткою із зазначенням прізвища, ім'я, по-батькові, назвою залізниці, структурного підрозділу, номера вагона, поїзда, маршруту курсування.

2.11. Під час посадки пасажирів у поїзд провідник зобов'язаний знаходитись біля відкритих дверей вагона (решта дверей вагона, крім торцевих, повинні бути замкнені на внутрішні замки) та перевіряти у пасажирів наявність правильно оформлених проїзних документів, згідно з посвідченням особи пасажира, слідкувати за дотриманням правил перевезень ручної поклажі. Якщо посадку здійснюють пасажири по груповому проїзному документу, прізвище, вказане в посвідченні пасажирів, перевіряється на відповіднісп, зі списком пасажирів, завіреним підписом квиткового касира та печаткою каси, наданим керівником групи.

2.12. У випадку, коли залізницею надається послуга перевезення окремих відправлень пасажирськими поїздами, провідник зобов'язаний забезпечити надання цієї послуги всім бажаючим відправникам згідно з Інструкцією по наданню такої послуги.

2.13. За 5 хвилин до відправлення поїзда провідник зобов'язаний попередити, щоб проводжаючі особи звільнили вагон, пасажири перевірили наявність проїзних документів, при цьому забезпечити перебування пасажирів у вагоні, а не в тамбурі, та опустити площадку.

2.14. Після подачі машиністом сповіщального сигналу про відправлення поїзда всі провідники вагонів повинні продублювати сигнал відправлення (вдень - згорнутим жовтим прапорцем, вночі - прозоро - білим ліхтарем), при початку руху закрити двері вагона, знаходячись при цьому в тамбурі, проводжати станцію до кінця платформи, крім провідників хвостового та штабного вагонів, що проводжають станцію з відкритими дверима до поста безпеки чи чергового по станції, а при їх відсутності до кінця платформи.

При відправленні поїзда з зупинкових пунктів, де відсутні працівники служби перевезень, які подають сигнал відправлення машиністу локомотива, провідники подають сигнал відправлення (благополучного прямування) після закінчення проведення посадки пасажирів до вагонів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 183; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь