Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Будова робота генератора з незалежним збудженням (39).



Будова робота генератора з незалежним збудженням (39).

Обмотка незалежного збудження НЗ живиться постійним струмом від постійного джерела. Послідовна обмотка ПО живиться постійним струмом від вугільних щіток. При пуску двигуна обмотка НО викликає магнітний потік ФП, який утворює в обмотці якоря ЕРС позитивну полярність з боку полюсів N, і негативного S. Сюди на колектор якоря підводять струмозйомні вугільні щітки. Так відбувається випрямлення змінного струму.

Будова зварного зєднання (2).

Зварне з’єднання: основний матал, метал навколошовної зони, метал зварного шва.

Будова зварної дуги (9).

Зварювальною дугою називається довготривалий електричний розряд між двома електродами.1 – катодна пляма; 2 – катодна область; 3 – основа дуги; 4 – анодна область; 5 – анодна пляма.

Будова і робота генератора з розщепленими полюсами (41).

Має по 2 полюси однакової полярності, розміщені один за одним по колу, але однойменні полюси розщеплені. Кожна пара однойменних полюсів паралельні, намагнічені обмотками НГ і НП. При обертанні якоря в його обмотці індуктивний струм за рахунок залишкового магнетизму полюсів і через щітки поступає в обмотки НГ і НП, збільшуючи магнітний потік Фг і Фп.  При виникненні дуги струм різко зростає, збільшуючи магнітний потік самого якоря і реакції якоря. Про збільшені зв. струм змінить свій знак.

Будова на рухомому корпусі генератора закріплені електромагнітні полюси N і S, а на загальному валу з електричним двигуном знаходиться якір генератора з колектором. При обертанні вала по колектору ковзають струмозйомні щітки – 2 основні і 1 додаткова.

Будова і робота генератора з паралельним намагнічуванням (40).

Паралельна обмотка самозбудження живиться струмом від осн. і дод. щіток струмозйомника якоря. При оберт. якоря в його обмотці індукується ЕРС за рахунок залишкового магнетизму головних полюсів, і через щітки в обмотку самозбудження починає надходити струм, утворюючи магнітний потік Фс, який додатково індукує ЕРС в обмотці якоря, створюючи через щітки напругу холостого ходу на зажимах генератора.

-В-

Види зварних з’єднань, переваги і недоліки (36). При зварці плавленням застосовуються наступні види з’єднань: стикові, напускові, кутові, таврові, торцеві, прорізні, з накладками та електрона клепками.

Переваги стикових з’єднань: необмежена товщина зварювальних елементів; більш рівномірний розподіл силових ліній; мінімальний розхід металу при утворені з’єднання; надійність і зручність контролю якості з’єднаннь з визначенням місця, розмірів, х-ру з’єднання.

Недоліки перед іншими видами зварювальних з’єднань: необхідність більш точної зборки елементів під зварку; складність обробки кромок під стикову зварку.

-Д-

Додатков і позначення зварних швів на кресленні (35):

-З-

Зберігання і підготовка зварювальних матеріалів (53) На монтажній площадці не можна зберігати електроди з основним покриттям в розкритих пачках більше 4 год.. Перед зваркою електроди пропалюють з основним покриттям 350-400°С в період 1 год.; рутиловим покриттям 180-200°С; целюлозним покриттям 80-100°С, Сушка відбувається в шахтах і камерних сушках.

Зварювальні випрямлячі і їх х-ка(42) Їх склад. Із напівпровідникових елем. –вентелів, які використовують для випрямлення змінного струму. Склад. З понижуючого трансф. , пристрою для регулюв. Струму і блоку вентилів. Х-ки звар. Випрямл.: Для РДЗ і для зварки неплавл. Електор. В середов захисних газів-крутопадаюча х-ка; Для звар плавлюелектр в середовищі захисних газів – жорстка чи пологопадаюча х-ка; Універсальні-з падаючими і жорсткими х-ками

-І-

Класифікація зварних швів по формі зовнішньої поверхні (33):

плоскі, випуклі чи вгнуті.

Класифікація зварювання термопластів з генеруванням теплової системи (8):

а) струмом високої частоти; б) ультразвуком; в) тертям; г) випромінюванням.

Неплавлячі електроди (28).

Неплавлячі електродні стержні виготовляють з електротехнічного вугля чи синтетичного графіту, а також з вольфраму. Вугільні і графітні електроди мають форму циліндричних стержнів діаметром 5-25 мм, довжиною 200-300 мм, кінець електрода заточується під конус. При зварці вольфрамовим електродом застосовують постійний струм прямої полярності. Присадки забезпечують стійке горіння дуги і збільшує кількість струму.

-О-

Осцилятори (52).

Осцилятор – це пристрій, що перетворює струм промислової частоти низької напруги в струм високої частоти (150-500 тис. Гц) і високої напруги (2000-6000В), накладання якої на зварний ланцюг полегшує збудження і стабілізує дугу при зварці. Основне застосування осцилятора – при аргонно- дуговій зварці змінним струмом неплавлячим електродом.

-П-

Будова робота генератора з незалежним збудженням (39).

Обмотка незалежного збудження НЗ живиться постійним струмом від постійного джерела. Послідовна обмотка ПО живиться постійним струмом від вугільних щіток. При пуску двигуна обмотка НО викликає магнітний потік ФП, який утворює в обмотці якоря ЕРС позитивну полярність з боку полюсів N, і негативного S. Сюди на колектор якоря підводять струмозйомні вугільні щітки. Так відбувається випрямлення змінного струму.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 228; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь