Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Щоденні (щомісячні) закупівлі за котирувальними відомостями. ⇐ ПредыдущаяСтр 2 из 2
Широко використовується для закупівлі дешевих товарів і таких, що швидко використовуються. Котирувальні відомості складаються щодня (щомісяця) і охоплюють: повний перелік товарів; кількість товару на складі; потрібну кількість товару. Основні методи закупівель: -регулярні -дрібними партіями -оптові -у міру потреби і комбінація -зазначених Переваги: прискорення обертання капіталу; зниження витрат на складування та зберігання; своєчасність поставок. Отримання товару в міру потреби. Цей метод схожий на регулярне постачання товарів, але має такі особливості: кількість товару не встановлюється, а визначається приблизно; постачальники перед виконанням кожного замовлення зв’язуються з покупцем; сплачується тільки поставлена кількість товару; після завершення терміну контракту замовник не повинен приймати та сплачувати товар, який ще тільки повинен бути поставлений. Переваги: відсутність твердих зобов’язань з купівлі певної кількості; прискорення обертання капіталу; мінімізація часу на оформлення документів. Закупівля товару з невідкладним завданням. Сфера використання цього методу — купівля товарів, які не часто використовуються, коли неможливо отримувати їх у міру потреби. Товар замовляється тоді, коли в ньому є потреба, та вивозиться зі складів постачальників. Недолік: збільшення витрат через необхідність детального оформлення документації при кожному замовленні, роздрібнення замовлень та велику кількість постачальників.
6. Зміст і послідовність виконання завдань: 6.1.Вирішення тестових завдань, 6.2.Вказати на поставлені запитання стосовно даної теми (Правильно / Неправильно, Так/Ні) 6.3.Вирішити сутиаційні задачі, 6.4. Розроблення Power Poin презентацій для закріплення теми!!!! ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ 1. Закупівельна логістика — це управління матеріальними потоками: 1) у процесі створення матеріальних благ або надання матеріальних послуг; 2) у процесі забезпечення підприємства матеріальними ресурсами; 3) у процесі реалізації продукції; 4) на транспортних ділянках. 2. При використанні концепції логістики розрахунки параметрів виробничо-господарської діяльності здійснюються в такому напрямку: 1) закупівля — виробництво — збут; 2) закупівля — збут — виробництво; 3) виробництво — збут — закупівля; 4) збут — виробництво — закупівля. 3. До критеріїв формування системи закупівельної логістики належать: 1) оптимальна періодичність постачань; 2) оптимальна структура матеріальних потоків; 3) мінімальні сукупні логістичні постачальницькі витрати; 4) всі перелічені. 4. Рішення на користь закупівель і проти власного виробництва може бути прийнято за таких умов: 1) якщо потреба у комплектуючих виробах стабільна і доволі велика; 2) якщо необхідно зберігати комерційну таємницю у сфері технології та виробництва; 3) якщо існує гнучкість щодо вибору можливих джерел постачання і виробів-замінників; 4) за наявності необхідних для виробництва потужностей, адміністративного і технічного досвіду. 5. Рішення на користь власного виробництва і проти закупівель може бути прийнято за таких умов: 1) якщо потреба у комплектуючих виробах невелика; 2) якщо постачальники не можуть забезпечити належну якість; 3) якщо існує гнучкість щодо вибору можливих джерел постачання і виробів-замінників; 4) за відсутності адміністративного або технічного досвіду виробництва. 6. Якщо підприємство закуповує товар, дефіцит якого неприпустимий, то серед критеріїв вибору постачальника основним є такий: 1) ціна; 2) якість; 3) надійність; 4) умови платежу. 7. Найдоцільнішим є такий метод вибору постачальника при закупівлі матеріальних ресурсів на велику суму або встановленні тривалих зв’язків між постачальником і споживачем: 1) тендер; 2) вивчення рекламних матеріалів; 3) відвідування виставок і ярмарків; 4) листування з можливими постачальниками. 8. Для постачання “точно в час” не характерно: 1) відсутність страхових запасів; 2) здійснення закупівлі дрібними партіями з частими поставками; 3) велика кількість постачальників, що конкурують; 4) відсутність дефектів у закуповуваної продукції.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 329; Нарушение авторского права страницы