Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 


ЗАТВЕРДЖУЮ

Т.в.о. ректора

Дніпропетровського

державного університету

полковник поліції

 

А.Є. Фоменко

__.__________.2017

 

 

ТРУДОВЕ ПРАВО

Програма

Нормативної навчальної дисципліни

Підготовки бакалаврів

За спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність»

 

Дніпро– 2017


 

Трудове право //Програма навчальної дисципліни. – Дніпро: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2017. – 42 с.

 

РОЗРОБНИК:

 

Черабаєва О.В., викладач кафедри цивільно-правових дисциплін

 


РЕЦЕНЗЕНТИ:

Легеза Ю.О. – к.ю.н., доцент, доцент кафедри цивільного та господарського права Національної гірничого університету

 

Бублейник В.А. - адвокат, кандидат юридичних наук

 

Розглянуто на засіданні кафедри цивільно-правових дисциплін

26 червня 2017 р., протокол № 20.

 

 

Рекомендовано Науково-методичною радою університету

_______________ 2017 р., протокол № _____

 

 

Схвалено Вченою радою університету

_______________ 2017 р., протокол № _____


ВСТУП

 

Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни «Трудове право» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність».

Предметом дисципліни «Трудове право» є основні доктринальні положення науки трудового права, тобто основні наукові теорії, ідеї, уявлення, концепції цієї науки; трудове право як галузь права, тобто органічна система підгалузей, інститутів та норм трудового права; трудове законодавство як система нормативно-правових актів, які є джерелами правового регулювання трудових відносин.

Міждисциплінарні зв'язки дисципліни «Трудове право» є досить різноманітними, що пояснюється системністю права як такого, системністю юридичної науки, комплексним характером трудового права та його генетичними зв’язками із традиційними галузями права.

Основні міждисциплінарні зв'язки дисципліна «Трудове право» має з такими навчальними дисциплінами: «Теорія держави і права», «Конституційне право», «Аграрне право», «Цивільне право», «Господарське право», «Адміністративне право».

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни «Трудове право»:

- уявлення про трудове право як самостійну галузь права, що характеризується своєрідними предметом, методом, принципами, функціями;

- свобода праці й заборона примусової праці;

- захист прав людини у сфері застосування праці;

- рівність прав та можливостей і заборона дискримінації;

- право на справедливі та безпечні умови праці;

- свобода трудового договору;

- право на справедливу заробітну плату, що забезпечує гідний рівень життя;

- недопущення погіршення становища працівника, порівняно із законодавством;

- особливий захист праці жінок, неповнолітніх та інвалідів;

- оптимальна узгодженість між інтересами працівників, роботодавців та держави;

Роль і значення навчальної дисципліни «Трудове право» у підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця.

Трудове право – це фундаментальна навчальна дисципліна, яка вивчається в юридичних вузах та є однією з найважливіших галузевих наук про право. Програма з трудового права – програма навчальної дисципліни, яка ґрунтується на структурі чинного трудового законодавства, враховує досягнення науки трудового права, але разом з тим побудована з врахуванням певно визначених навчально-методичних вимог, в яких знаходить своє відображення специфіка предмету вивчення. Оскільки кожне трудове правовідношення має, як правило, в своїй основі певні економічні відносини, в більшості тем, які вивчаються, передбачається коротка характеристика тих економічних відносин, які закладено до фундаменту даного інституту. В програмі дотримуються методичні вимоги, згідно яких вивчення предмету повинно починатися з загальних понять та категорій і рухатися від загального до окремого – в даному випадку до конкретних інститутів трудового права.

    Відповідно до зазначених основних вимог програма передбачає розподіл матеріалу, що підлягає вивченню, на п’ятнадцять самостійних тем, кожна з яких містить за своїм змістом питання, необхідність вивчення яких диктується методичними міркуваннями, змістовністю науки трудового права та чинного трудового законодавства, існуючими міжпредметними зв’язками з суміжними галузями права – цивільним, земельним, підприємницьким, міжнародним, адміністративним, приватним, цивільним процесуальним тощо.

     Опанування дисципліни «Трудове право» є необхідним для повноцінної підготовки майбутніх фахівців-юристів, оскільки передбачає опанування основних положень науки трудового права, вивчення правового регулювання трудових відносин в Україні; і крім того, разом з іншими галузевими юридичними навчальними дисциплінами дозволяє скласти цілісне уявлення про систему права України.

Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця:

- активність;

- послідовність;

- системність;

- наступність;

- творчість;

- академічність;

- науковість;

- наполегливість;

- застосування різносторонньої методології навчального і наукового пізнання;

Характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис:

- незавершеність розробки основних питань теорії трудового права;

- неоднорідність предмету трудового права;

- змішані методи правового регулювання трудових відносин;

- багаті міждисциплінарні зв’язки науки та навчальної дисципліни «Трудове право»;

- розгалужені міжгалузеві зв’язки трудового права як галузі права та законодавства;

Структура дисципліни «Трудове право» може бути (із певною умовністю) представлена у вигляді органічного поєднання двох частин – Загальної та Особливої.

До Загальної частини належать такі загальнотеоретичні теми, як предмет та метод трудового права, його принципи й система; джерела трудового права; трудові правовідносини; правовий статус суб'єктів трудового права тощо.

Особлива частина містить матеріал про окремі інститути трудового права, а саме: колективний договір, трудовий договір, робочий час та час відпочинку, оплата праці, матеріальна відповідальність, дисциплінарна відповідальність, охорона праці, трудові спори тощо.

 


 



Вміти:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та конструкції трудового права; вирішувати тести та виконувати індивідуальні завдання;

2) на алгоритмічному рівні: застосовувати загальні та спеціальні алгоритми аналізу інститутів трудового права, самостійно працювати з нормативно-правовими актами;

3) на евристичному рівні: аналізувати положення та інститути трудового права; визначати зміст трудових відносин; давати вірну юридичну кваліфікацію означеним фактичним відносинам; тлумачити чинне законодавство, а так само і локальні нормативні акти; застосовувати чинне законодавство; виступати експертом та консультантом у навчанні інших; розробляти проекти процедурних, процесуальних документів та інших юридичних документів.

4) на творчому рівні: вичерпно, логічно та творчо викладати інформацію в усній і письмовій формі; ґрунтовно висловлюватися та дискувати, пов’язуючи при цьому теоретичний матеріал з трудового права із конкретними практичними питаннями регулювання трудових відносин.

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 120 годин / 3, 5 кредити ECTS.

 



Тема № 8. Оплата праці

 

Конституційні засади права працівників на заробітну плату. Соціально-економічні аспекти оплати праці. Правове визначення поняття оплати праці. Відмінність заробітної плати від винагород за цивільно-правовими договорами, гарантійних і компенсаційних виплат. Структура заробітної плати: основна заробітна плата, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Сфери регулювання заробітної плати та їхній зміст. Співвідношення державного і договірного регулювання заробітної плати.

Мінімальна заробітна плата: поняття, функції, умови визначення її розміру. Порядок встановлення і перегляду розміру мінімальної заробітної плати. Організація оплати праці на підприємстві. Тарифна система та її елементи: тарифні сітки, схеми посадових окладів, тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники). Нормування праці на підприємстві. Види норм праці (норми виробітку, норми часу, норми обслуговування, нормовані виробничі завдання, норми чисельності), відрядні розцінки. Запровадження, заміна і перегляд норм праці.

Надбавки і доплати до заробітної плати. Система заробітної плати та її види (почасова, відрядна, їхні різновиди). Преміювання працівників. Винагорода за результатами роботи за рік. Оплата праці при відхиленні від нормальних умов роботи: при виконанні робіт різної кваліфікації; при суміщенні професій (посад) і виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника; при виконанні надурочних робіт; при роботі у святкові та неробочі дні; у нічний час та ін. Надбавки і доплати до заробітної плати. Поняття гарантійних і компенсаційних виплат.

 Гарантійні виплати та їхні види (під час виконання державних або громадських обов’язків; пов’язані з реалізацією права на освіту, безкоштовну професійну підготовку; пов’язані з реалізацією права на відпочинок і охорону здоров’я та ін.). Гарантійні доплати, їхні види. Компенсаційні виплати та їхні види: компенсаційні виплати при службових відрядженнях, при переїзді в іншу місцевість, за невиданий спеціальний одяг і спеціальне взуття, компенсаційні надбавки, амортизаційні виплати та ін.

Порядок обчислення середньої заробітної плати. Порядок, строки і періодичність виплати заробітної плати. Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати. Індексація заробітної плати. Компенсація втрати частини зарплати у зв’язку з порушенням строків її виплати. Концепція реформування оплати праці в Україні.

 

Тема № 10. Охорона праці

Конституційне право працівників на належні, безпечні і здорові умови праці. Законодавство про охорону праці. Державна політика в галузі охорони праці.

Поняття охорони праці. Зміст інституту охорони праці за трудовим правом. Принципи правової охорони праці працівників. Гарантії прав працівників на охорону праці. Забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я працівників або у разі їх смерті. Охорона праці жінок, неповнолітніх та інвалідів. Організація охорони праці працівників на підприємстві. Державне управління охороною праці працівників. Участь трудових колективів і профспілок у регулюванні охорони праці на підприємстві.

Організаційно-правові форми забезпечення охорони праці на підприємстві: фінансування охорони праці; медичні огляди працівників; інструктаж і навчання працівників правилам техніки безпеки і виробничої санітарії; забезпечення працівників засобами індивідуального захисту. Спеціальні правила охорони праці на важких, небезпечних і шкідливих роботах (скорочення робочого часу, надання додаткових відпусток, перерв у роботі, видача спеціального одягу, мила та ін.). Правовий статус служби охорони праці на підприємстві. Комісія з питань охорони праці підприємства. Регулювання охорони праці у колективному договорі, угоді. Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об’єктів і засобів виробництва. Інформація та звітність про стан охорони праці. Добровільні об’єднання громадян, працівників і спеціалістів з охорони праці. Стимулювання охорони праці. Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці.

Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ним трудових обов’язків. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Тема № 11. Трудові спори

 

Поняття трудових спорів та трудових конфліктів. Види трудових спорів. Причини й обставини виникнення трудових спорів. Принципи розгляду трудових спорів. Індивідуальні трудові спори.

Органи, що розглядають індивідуальні трудові спори. Комісії по трудових спорах (КТС) як органи, що розглядають трудові спори; порядок їх формування і компетенція. Компетенція судів щодо розгляду та вирішення трудових спорів. Трудові спори, що належать виключно до судовою компетенції. Юрисдикція та підсудність справ, що випливають з трудових правовідносин.

Строки звернення до КТС, суду за вирішенням трудових спорів. Порядок та строки розгляду та вирішення трудових спорів КТС. Оскарження та виконання рішень КТС. Особливості порядку та строків судового розгляду трудових спорів. Особливості виконання судових рішень по трудових спорах. Особливості розгляду окремих видів трудових спорів.

Поняття та види способів захисту трудових прав. Поновлення на роботі. Оплата вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи. Зміна дати і/або формулювання причин звільнення. Оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи. Визнання дій та рішень незаконними. Визнання недійсним умов договорів про працю, колективних договорів.

Особливості виконання судових рішень по трудовим спорам. Виконання рішень про поновлення на роботі та наслідки затримки його виконання. Обмеження повороту виконання рішень по трудових спорах.

Поняття колективних трудових спорів, їх предмет, сторони. Порядок проведення примирних процедур, розв’язання колективних трудових спорів.

Органи, що вирішують колективні трудові спори, їх правовий статус, порядок формування, компетенція та повноваження. Правове положення незалежного посередника. Правове положення Національної служби посередництва і примирення. Примирна комісія, її склад і компетенція. Трудовий арбітраж, його склад і компетенція.

Право на страйк і його обмеження. Здійснення права на страйк. Гарантії та правове положення працівників у зв’язку з проведенням страйку. Сутність поняття «локаут». Відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори.



Рекомендована література

1. Основна:

   Основні нормативні акти:

1.1Конституція України. Прийнята на V сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року // Відомості ВРУ. – 1996. - № 30. – Ст. 141.

1.2 Акти міжнародного права:

     

1.2.1 Загальна декларація прав людини: ООН; Декларація, Міжнародний документ від 10.12.1948 // http: //zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_015

1.2.2 Конвенція № 139 «Про мінімальний вік для прийняття на роботу» (Ратифікована 07.03.1979 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1979. – №12. – Ст.146.

1.2.3 Конвенція № 2 «Про безробіття» (Ратифікована 04.02.1994 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – №23. – Ст.164.

1.2.4 Конвенція № 158 «Про сприяння колективним переговорам» (Ратифікована 04.02.1994 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – №23. – Ст.165.

1.2.5 Конвенція № 102 «Про мінімальні норми соціального забезпечення» (Ратифікована 16.03.2016 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 2016. – №16. – Ст.161.

1.2.6 Конвенція Міжнародної організації праці про приватні агентства зайнятості від 19.06.1997 р., № 181 // [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: // http: //zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi? nreg=993_046.

1.2.7 Конвенція про захист заробітної плати від 01.07.1949 № 95 // Конвенції та рекомендації, ухвалені Міжнародною організацією праці (1919-1964). – Том I. – Женева: Міжнародне бюро праці.

1.2.8 Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод: Рада Європи; Конвенція, Міжнародний документ від 04.11.1950 // http: //zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_004 (ратифікована Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1997. - № 40. - Ст. 263.

1.2.9 Конвенція № 29 «Про примусову чи обов’язкову працю» (Ратифікована 09.06.1956 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1956. – № 5. – Ст.75.

1.2.10 Конвенція № 47 «Про скорочення робочого часу до сорока годин на тиждень» (Ратифікована 09.06.1956 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1956. – № 5. – Ст.75.

1.2.11 Конвенція № 100 «Про рівну винагороду чоловіків і жінок за працю рівної цінності» (Ратифікована 09.06.1956 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1956. – № 5. – Ст.75.

1.2.12 Конвенція № 79 «Про обмеження нічної праці дітей і підлітків на непромислових роботах» (Ратифікована 11.08.1956 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1956. – № 7. – Ст.123.

1.2.13 Конвенція № 98 «Про застосування принципів права на організацію і ведення колективних переговорів» (Ратифікована 11.08.1956 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1956. – № 7. – Ст.123.

1.2.14 Конвенція № 103 «Про охорону материнства» (Ратифікована 11.08.1956 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1956. – № 7. – Ст.123.

1.2.15 Конвенція № 111 «Про дискримінацію в галузі праці та занять» (Ратифікована 30.06.1961 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1961. – №46. – Ст.512.

1.2.16 Конвенція № 95 «Про охорону заробітної плати» (Ратифікована 30.06.1961 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1961. – №46. – Ст.512.

 

 

1.3. Закони України:

1.3.1 Кодекс законів про працю України від 10.12.71 // ВВР, 1971, додаток до №50, ст. 375.

1.3.2 Кодекс України про адміністративні правопорушення // Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до № 51, ст. 1122

1.3.3 Кримінальний кодекс України від 05.04.01 // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131

1.3.4 Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей: Закон України вiд 06.06.1995 № 217/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1995. – № 22. – ст.173.

1.3.5 Про Вищу Раду юстиції: Закон України від 15.01.1998 № 22/98-ВР // Відомості Верховної Ради України. − 1998. − № 25. − Ст. 146.

1.3.6 Про відпустки: Закон України від 15.11.1996 № 504/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 2. – Ст. 4.

1.3.7 Про громадські об’єднання: Закон України від 22.03.2012 № 4572-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2013.– № 1. – Ст. 1.

1.3.8 Про державну службу: Закон України від 16.12.1993 № 3723-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 52. – Ст. 490.

1.3.9 Про державну службу: Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII // Відомості Верховної Ради України. – 2016. – № 4. – Ст.43.

1.3.11 Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України: Закон України від 22.02.2006 № 3460-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 29. – Ст. 245.

1.3.13 Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення: Закон України від 24.02.1994 № 4004-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 27. – Ст. 218.

1.3.14 Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування: Закон України від 09.07.2003 № 1058-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № № 49-51. – ст. 376.

1.3.15 Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування: Закон України від 23.09.1999 № 1105-XIV // Відомості Верховної Ради України. – 2015. – № 11. – ст.75.

1.3.16 Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття: Закон України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 22. – ст. 171.

1.3.17 Про зайнятість населення: Закон України від 05.07.2012 № 5067-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2013. – № 24. – ст.243.

1.3.18 Про колективні договори і угоди: Закон України від 01.07.1993 № 3356-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 36. – ст. 361.

1.3.19 Про Національну тристоронню соціально-економічну раду: Указ Президента України вiд 02.04.2011 за № 347/2011 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 26. – Стор. 14.

1.3.20 Про недержавне пенсійне забезпечення: Закон України від 9.07.03 // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 47-48, ст.372

1.3.21 Про оплату праці: Закон України вiд 24.03.1995 № 108/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1995. – № 17. – Ст. 121.

1.3.22 Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності: Закон України від 22.06.2012 № 5026-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2013. – № 22. – ст. 216.

1.3.23 Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні: Закон України від 21.03.1991 № 875-ХІІ // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. – № 21. – ст. 252.

1.3.24 Про охорону праці: Закон України від 14.10.1992 № 2694-XII // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 2. – ст. 10.

1.3.25 Про прокуратуру: Закон України від 14.10.2014 № 1697-VII // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2015. - № 2-3. - Ст.12.

1.3.26 Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності: Закон України від 15.09.1999 № 1045-ХІV // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 45. – Ст. 397.

1.3.27 Про соціальний діалог в Україні: Закон України від 23.12.2010 № 2862-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2011. –№ 28. – Ст. 255.

1.3.28 Про споживчу кооперацію: Закон України від 10 квітня 1992 року // Відомості Верховної Ради (ВВР) 1992, N 30, ст.414

1.3.29 Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Закон України від 28 лютого 1991 року // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 16, ст.200

1.3.30 Про страхування: Закон України від 7 березня 1996 року // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 18, ст. 78

1.3.31 Цивільний кодекс України // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, № 40-44, ст.356

    1.3.32 Цивільно-процесуальний кодекс України від 18.03.04 // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 40-41, 42, ст

 

1.4.Підзаконні акти:

1.4.1 Об утверждении Типовых правил внутреннего трудового распорядка: постановление СНК СССР от 18.01.1941 // СП СССР. – 1941. – № 4. – Ст. 63.

1.4.2 Об утверждении Типовых правил внутреннего трудового распорядка: постановление ГКТ СССР и ВЦСПС от 12.01.1957 г. // Бюллетень Госкомтруда СССР. – 1968. – № 1.

1.4.3 Об утверждении Типовых правил внутреннего трудового распорядка: постановление ГКТ СССР и ВЦСПС от 29.09.1972 // Бюллетень Госкомтруда СССР. – 1972. – № 12.

1.4.4 Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту: Постанова Кабінету Міністрів України від 26.01.1993 № 55 // ЗП України. − 1993. − № 4-5.

1.4.5 Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя: постанова Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996 № 9 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi? nreg=v0009700-96.

1.4.6 Про затвердження Граничних норм підіймання і переміщення важких речей жінками: Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 10.12.1993 № 241 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0194-93

1.4.7 Про затвердження граничних норм підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми: Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0183-96

1.4.8 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу: наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2006 № 359 // Юридичний вісник України. – 2008. – № 49.

1.4.9 Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх: Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 № 46 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0176-94

1.4.10 Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок: Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.1993 № 256 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0051-94

1.4.11 Про затвердження Переліку робіт, при виконанні яких може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність, умови її застосування і Типового договору про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність: Наказ Міністерства праці України від 12.05.1996 № 43 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0286-96

1.4.12 Про затвердження Показників та критеріїв умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних з негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів: Наказ Міністерства охорони здоров’я і Міністерства праці та соціальної політики України від 31.12.1997 № 383/55 // Офіційний вісник України. – 1998. – № 4. – стор. 210. – стаття 167.

1.4.13 Про затвердження Положення про державну службу зайнятості: Наказ міністерства соціальної політики України від 20.01.2015 № 41 // Офіційний вісник України. – 2015. – № 12. – стор. 283. – стаття 338.

1.4.14 Про затвердження Положення про дисципліну праці працівників гірничих підприємств: Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 294 // Офіційний вісник України. − 2002. − № 12. − Ст. 567.

1.4.15 Про затвердження Положення про дисципліну праці працівників гірничих підприємств: Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 294 // Офіційний вісник України. − 2002. − № 12. − Ст. 567.

1.4.16 Про затвердження Положення про навчання неповнолітніх професіям, пов’язаним з важкими роботами і роботами з шкідливими або небезпечними умовами праці: Наказ Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 30.12.1994 № 130 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0014-95

1.4.17 Про затвердження Положення про порядок укладання контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників: постанова Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 № 170 // Урядовий кур’єр. – 1994. – № 46.

1.4.18 Про затвердження Положення про порядок укладання контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, при найманні на роботу: постанова Кабінету Міністрів України від 19.03.1993 № 203 // Зібрання постанов Уряду України. – 1993. – № 6. – Ст. 121.

1.4.19 Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій: наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 // Урядовий кур’єр. – 1993. – № 123.

1.4.20 Про затвердження Порядку відбору навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання: Наказ Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 269 // Офіційний вісник України. – 2013. – № 45. – стор. 71. – стаття 1619.

1.4.21 Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб: Постанова Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 // Офіційний вісник України. – 2015. – № 74. –стор. 75. – стаття 2443.

1.4.22 Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю: Наказ Міністерства соціальної політики України від 07.03.2013 № 103 Офіційний вісник України. – 2013. – № 40. – стор. 480. – стаття 1448.

1.4.23 Про затвердження Порядку надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, послуг з професійної орієнтації осіб: Наказ Міністерства соціальної політики України від 03.01.2013 № 2 // Офіційний вісник України. –2013. – № 9. – стор. 234. – стаття 361.

1.4.24 Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру: Постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 175 // Офіційний вісник України. – 2013. – № 23. – стор. 38. – стаття 776.

1.4.25 Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб’єктів господарювання: постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 // Урядовий кур’єр. – 2008. – № 177.

1.4.26 Про затвердження Порядку проведення конкурсу із зарахування до кадрового резерву на посади державних службовців першої–третьої категорії, призначення на які здійснюється Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України та Кабінетом Міністрів України: постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2007 № 272 // Офіційний вісник України. – 2007. – № 14. – Ст. 531.

1.4.27 Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій: Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 // Офіційний вісник України. – 2007. – № 55. – Ст. 2241

1.4.28 Про затвердження Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних: Наказ Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України від 31.05.2013 № 318/655 // Офіційний вісник України. – 2013. – № 51. – стор. 386. – стаття 1859.

1.4.29 Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу: Постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 198 // Офіційний вісник України. – 2013. – № 26. – стор. 10. – стаття 859.

1.4.30 Про затвердження Порядку укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях і Типової форми договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях: Постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20 // Офіційний вісник України. – 2013. – № 5. – стор. 71. – стаття 163.

1.4.31 Про затвердження Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці: наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.1997 № 7 // Людина і праця: Інформаційний бюлетень Міністерства праці та соціальної політики України. – 1997. – № 12. – С. 27–28; 1998. – № 3. – C. 38.

1.4.32 Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці: Постанова Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 // Офіційний вісник України. – 1997. – № 48. – стор. 22.

1.4.33 Про затвердження Списку сезонних робіт, зайнятість на яких протягом повного сезону зараховується до стажу для призначення пенсій за рік роботи: постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р., № 583 [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi? nreg=583-92-%EF.

1.4.34 Про затвердження Статуту про дисципліну праці працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб: Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 № 1540 // Офіційний вісник України. − 2000. − № 42. − Ст. 1781.

1.4.35 Про затвердження Статуту про дисципліну праці працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб: Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 № 1540 // Офіційний вісник України. − 2000. − № 42. − Ст. 1781.

1.4.36 Про затвердження Типового положення про комісію з питань охорони праці підприємства: Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 21.03.2007 № 55 // Офіційний вісник України. – 2007. – № 26. – Ст. 1069.

1.4.37 Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою: Наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 // Офіційний вісник України. – 2005. – № 8. – Ст. 455.

1.4.38 Про затвердження Типового порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування: постанова Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 № 1386 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 43. – Ст. 1930.

1.4.39 Про затвердження Типової форми контракту з керівником підприємства, що є у державній власності: постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.1995 № 597 // Зібрання постанов Уряду України. – 1995. – № 11. – Ст. 264.

1.4.40 Про затвердження Типової форми контракту з працівником: наказ міністерства праці України від 15.04.1994 № 23 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0084-94

1.4.41 Про затвердження умов, тривалості, порядку надання та оплати творчих відпусток: Постанова Кабінету Міністрів України від 9.01.1998 № 45 // Офіційний вісник України. – 1998. – № 3. – стор. 198. – стаття 105.

1.4.42 Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою: наказ Міністерства праці і соціальної політики України від 08.06.2001 № 260 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 27. – Ст. 1219.

1.4.43 Про Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України: Указ Президента України від 06.04.2011 р. № 403/2011 // Офіційний вісник Президента України. - 2011. - № 10. – Ст. 556.

1.4.44 Про Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України: Указ Президента України від 06.04.2011 № 400/2011 // Офіційний вісник Президента України. – 2011. – № 10. – Ст. 553.

1.4.45 Про Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України: Указ Президента України від 06.04.2011 № 408/2011 // Офіційний вісник Президента України. – 2011. – № 10. – Ст. 561.

1.4.46 Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів): Закон України від 03.03.1998 № 137/98-ВР// Відомості Верховної Ради України. – 1998.– № 34. – Ст.227.

1.4.47 Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів): Закон України від 03.03.1998 № 137/98-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – № 34. – ст. 227.

1.4.48 Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів): Закон України від 3 березня 1998 року // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1998, N 34, ст.227

1.4.49 Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці: Постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon5.rada.gov.ua/laws/show/442-92-п

1.4.50 Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства: Закон України від 04 лютого 1994 року // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1994, N 23, ст.161

1.4.51 Про практику застосування судами законодавства про оплату праці: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999 № 13 // Вісник Верховного Суду України (дод.). – 2000. – № 1. – С. 21

1.4.52 Про практику розгляду судами трудових спорів: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 // Дебет-Кредит (Галицькі контракти). – 2008. – № 29. – стор. 279.

1.4.53 Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій: Постанова Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 № 245 // Зібрання постанов Уряду України. – 1993. – № 9. – Ст. 184.

1.4.54 Про розвиток соціального діалогу в Україні: Указ Президента України від 29.12.2005 № 1871 // Офіційний вісник України. – 2005. –№ 52. – Стор. 318 (втратив чинність).

1.4.55 Про розмір допомоги по частковому безробіттю: Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 06.12.2012 № 349 // Офіційний вісник України. – 2013. –№ 2. – стор. 137. – стаття 61.

1.4.56 Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 № 4 // Збірник постанов Пленуму Верховного Суду України. 1965 – 1985. – К.: 1995. – Ч. 1.

1.4.57 Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1992 р. № 14 // Дебет-Кредит (Галицькі контракти). – 2008. – № 29. – стор. 288.

1.4.58 Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012–2016 роки: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 889-р // Офіційний вісник України. – 2011. – № 72. – Ст. 2717.

1.4.59 Про типову форму контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності: Постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.1995 № 597 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //zakon4.rada.gov.ua/laws/show/597-95-%D0%BF

1.4.60 Про умови праці робітників та службовців, зайнятих на сезонних роботах: Указ Президії ВР СРСР від 24.09.74 р., № 310-09 [Електронний ресурс]. − Режим доступу: http: //zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi? nreg=v0310400-74.

1.4.61 Про утворення Національної служби посередництва і примирення: Указ Президента України від 17.11.1998 № 1258/98 // Офіційний вісник України. – 1998. – № 46. – стор. 13.

1.4.62 Проект Трудового кодексу України № 1658 від 27.12.2014 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: //w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc34? id=& pf3511=53221& pf35401=322609

1.4.63 Типова форма контракту з працівником, затверджено наказом Мінпраці України від 15 квітня 1994р. №23.

1.4.64 Типовые правила внутреннего трудового распорядка для рабочих и служащих предприятий, учреждений, организаций: постановление Госкомтруда СССР и ВЦСПС от 20.07.1984 № 213 // Юридичний вісник України. – 1999. – № 15.

 

2. Допоміжна:

.

 

1.1. Абрамова А. А. Дисциплина труда в СССР (правовые вопросы) / А. А. Абрамова. – М.: Юрид. лит., 1969. – 176 с.

1.2. Абрамова О. В. К вопросу о разграничении мер защиты и мер ответственности в трудовом праве / О. В. Абрамова // Журнал российского права. – 2009. – № 5. – С. 15–23.

1.3. Александров Н. Г. Трудовое правоотношение / Н. Г. Александров // – М.: Юридическое издательство Министерства юстиции СССР, 1948. – 336 с.

1.4. Амелічева Л. Проблеми формальної визначеності права працівника на безпеку праці / Л. Амелічева // Юридична Україна. – 2010. – № 10. – С. 88–93.

1.5. Андріїв В. Природний характер трудових прав працівників / В. Андріїв // Право України. – 2007. – № 3. – С. 67–70.

1.6. Андріїв В. М. Юридичний механізм забезпечення трудових прав працівників: монографія / В. М. Андріїв. – Чернігів: Черніг. держ. ін.-т права, соц. технологій та праці, 2011. – 305 с.

1.7. Андріїв В. М. Юридичний механізм забезпечення трудових прав працівників: монографія / В. М. Андріїв. – Чернігів: Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, 2011. – 301 с.

1.8. Аргунова А.М. Трудові правовідносини у сфері державної служби / А. М. Аргунова // Актуальні проблеми права: теорія і практика. – 2013. – № 27. – С. 99–104.

1.9. Барабаш Г.О. Особливості правового регулювання робочого часу суддів / Г.О.Барабаш // Форум права. – 2010. – № 4. – С.37–41.

1.10. Бару М. И. Материальные санкции в трудовом праве / М. И. Бару // Советское государство и право. – 1981. – № 7. – С. 33–37.

1.11. Бахрах Д. Н. Дисциплинарное принуждение / Д. Н. Бахрах // Правоведение. – 1985. – № 3. – С. 17–25

1.12. Белинский Е. С. Коллективная (бригадная) материальная ответственность работников торговли / Е. С. Белинский. – Донецк: Донбасс, 1971. – 160 с.

1.13. Білієнко Г. Г. Поняття ненормованого робочого часу / Г. Г. Білієнко // Збірник наукових праць Харківського педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. – 2011. – № 16. – С. 89–95.

1.14. Богомаз Л. Г. Однорідність матеріальної відповідальності сторін трудового договору / Л. Г. Богомаз // Судова апеляція. – 2006. – № 4 (5). – С. 112–116.

1.15. Бойко М. Д. Трудовий договір: теорія і практика: Навчально-практичний посібник / М. Д. Бойко. – К.: Атіка, 2009. – 308 с.

1.16. Болотіна Н.Б. Трудове право України: Підручник. – К.: Вікар, 2010. – 725с.

1.17. Бородін І. Дисциплінарна відповідальність та дисциплінарне провадження / І. Бородін // Право України. − 2006. − № 12. − С. 93–97.

1.18. Венедиктов В. С. Юридическая ответственность по советскому трудовому праву: учебное пособие / В. С. Венедиктов. – Киев: УМК ВО, 1989. – 68 с.

1.19. Венедиктов В. С. Теоретические проблемы юридической ответственности в трудовом праве: Монография / В. С. Венедиктов. – Х.: Консум, 1995. – 136 с.

1.20. Венедіктов С. В. Юридичний факт, як підстава виникнення трудового правовідношення: історія розвитку, визначення, класифікація / С. В. Венедіктов // Форум права. – 2012. – № 1. – С. 158–165.

1.21. Гаращенко Л. П. Охорона праці працівників за законодавством Європейського Союзу / Л. П. Гаращенко // Часопис Київського університету права. – 2006. – № 3. – С. 97–102.

1.22. Гетьманцева Н. Співвідношення централізованого і локального методів правового регулювання оплати праці / Н. Гетьманцева // Право України. – 2007. – № 12. – С. 66–70.

1.23. Гетьманцева Н. Д. Трудовий договір в аспекті розвитку індивідуально-договірного регулювання трудових відносин / Н. Д. Гетьманцева // Науковий вісник Чернівецького університету: зб. наук. пр. – Чернівці: Чернів. нац. ун-т, 2010. – Вип. 533. Правознавство. – С. 38–43.

1.24. Гладушко О. О. Предмет та метод трудового права / О. О. Гладушко // Приватне право в умовах глобалізації: традиційні цінності та європейські перспективи: збірник наукових праць / за ред. П. М. Шапірка, І. Г. Оборотова. – Миколаїв: Іліон, 2014. – 292 с. – С. 79–83.

1.25. Гогіташвілі Г. Г. Основи охорони праці: Навч. посіб. / Г. Г. Гогіташвілі, В. М. Лапін. – 4-те вид., випр. і доп. – К.: Знання, 2008. – 302 с.

1.26. Гончаров С. В. Правове регулювання робочого часу / С. В. Гончаров // Збірник наукових праць Харківського педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. – 2011. – № 15. – С.49–52.

1.27. Гончарова Г. Спірні питання застосування ст. 26 Закону «Про відпустки» / Г. Гончарова, В. Жернаков, С. Прилипко // Право України. – 1999. – № 9. – С.43–47.

1.28. Гончарук В. В. Робочий час працівників ОВС як одна з основних умов їх праці / В. В. Гончарук // Форум права. – 2011. – № 2. – С.184–188.

1.29. Грибан В. Г. Охорона праці: навч. посібник (для студ. вищ. навч. закл.) / В. Г. Грибан, О. В. Негодченко. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 280 с.

1.30. Дем’янчук Ю. В. Актуальні проблеми дисциплінарної відповідальності в умовах законодавства України про працю / Ю. В. Дем’янчук // Молодий вчений. − 2014. − № 6(2). − С. 108–

1.31. Дієсперов В. До проблеми реформування заробітної плати / В. Дієсперов // Україна: аспекти праці. – 2012. – № 4.– С. 18–22.

1.32. Дмитренко Ю. П. Трудове право України: підручник / Ю. П. Дмитренко. – К.: ЮрiнкомIнтер, 2009. – 624 с.

1.33. Дмитрієва К. Вчення про час відпочинку: концептуальні положення / К. Дмитрієва // Юридичний вісник. – 2013. – № 2. – С.131–135.

1.34.  Дрозд І. Втрати держави внаслідок виробничого травматизму зі смертельними наслідками / І. Дрозд, М. Дрозд, О. Семко // Україна: аспекти праці. – 2006. – № 5. – С. 23–29.

1.35. Єрохін С. В. Роль посередництва у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів): автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С. В. Єрохін. – Х., 2008. – 19 с.

1.36. Жернаков В. В. Відповідальність за прогул: проблеми регулювання / В. В. Жернаков // Вісник Національної академії правових наук України – 2013. – № 3. – С. 123–130.

1.37. Жернаков В. В. Договірне регулювання відносин у сфері праці / В. В. Жернаков, С. М. Прилипко, О. М. Ярошенко // Договір як універсальна правова конструкція: моногр. – Х.: Право, 2012. – С.112–232.

1.38. Зінченко М. Ю. Професія як елемент трудової функції працівника / М. Ю. Зінченко // Держава і право. Юрид. і політ. Науки: зб. наук. пр. – К.: Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2012. – Вип. 56. – С. 315–319.

1.39. Золотухіна Л. О. Забезпечення інтересів працівників у змісті колективного договору / Л. О. Золотухіна // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. – 2012. – № 2. – С. 194–202.

1.40. Івчук Ю. Ю. До питання охорони праці неповнолітніх / Ю. Ю. Івчук // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. – К.: Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2012. – Вип. 56. – С. 276–279.

1.41.  Івчук Ю. Ю. Медичний огляд працівників як умова забезпечення безпечних і здорових умов праці / Ю. Ю. Івчук // Трудове право в контексті розбудови громадянського суспільства: матеріали міжнародної науково-практичної конференції; м. Путивль, 14-16 червня 2012 р. / За ред. проф. В. С. Венедіктова. – Путивль: Українська асоціація фахівців трудового права, Сумський національний аграрний університет, Путивльський коледж Сумського національного аграрного університету. – 2012. – С. 106–111.

1.42. Іншин М. І. Трудове право України: підручник / М. І. Іншин, В. І. Щербина. – Х.: Диса плюс, 2014. – 499 с.

1.43. Кабанець В. О. Теоретичні аспекти удосконалення розгляду трудових спорів (конфліктів) в Україні: автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В. О. Кабанець. – Луганськ, 2009. – 20 с.

1.44. Кайтанський О. С. Правове забезпечення соціального захисту молоді в Україні: автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О. С. Кайтанський. – Одеса, 2015. – 20 c.

1.45.  Кайтанський О. С. Працевлаштування молоді за законом України «Про зайнятість населення» / О. С. Кайтанський // Митна справа. – 2013. – № 4(2). – С. 314–318.

1.46.  Капліна Г. А. Зайнятість населення: окремі питання нового законодавства / Г. А. Капліна //Актуальні проблеми права: теорія і практика. – 2012. – № 24. – С. 54–62.

1.47. Капліна Г. А. Суб’єкти соціального діалогу на локальному рівні / Г. А. Капліна // Форум права. – № 1. – 2011. – С. 436–440.

1.48.  Караченцев С. Ю. Про участь роботодавця у розслідуванні професійних захворювань / С. Ю. Караченцев // Захист прав людини – європейський вимір України: матеріали міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 10-річчю УАФТП; м. Севастополь, 6-9 червня 2013 р. / За ред. проф. В. С. Венедіктова. – Севастополь: Українська асоціація фахівців трудового права, Севастопольський інститут банківської справи Української академії банківської справи НБУ. – 2013. – С. 226–229.

1.49. Колєснік Т. В. Забезпечення дисципліни праці за допомогою організаційних заходів / Т. В. Колєснік // Форум права. − 2014. − № 3. − С. 476–479.

1.50. Колєснік Т. В. Комбінування різних методів та способів при забезпеченні дисципліни праці / Т. В. Колєснік // Митна справа. − 2014. − № 5(2.2). − С. 45–49.

1.51. Колєснік Т. В. Переконання та заохочення як основні методи забезпечення дисципліни праці / Т. В. Колєснік // Митна справа. − 2013. − Спец. вип. − С. 160–164.

1.52. Колєснік Т. В. Правова природа матеріально-правового заохочення до дотримання дисципліни праці / Т. В. Колєснік // Вісник Чернівецького факультету Національного університету «Одеська юридична академія». − 2014. − Вип. 2. − С. 155–163.

1.53. Комаренко А М. Судовий прецедент як джерело трудового права України / А. М. Комаренко // Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство. – 2014. – Т. 19, Вип. 1. – С. 80–88.

1.54. Комаров В. А. Про соціальну справедливість у практиці правового регулювання трудових відносин в Україні / В. А. Комаров // Наукові праці МАУП. – 2014. – Вип. 43. – С. 87–92.

1.55. Костюк В. Л. Правосуб’єктність у трудовому праві: проблеми теорії та практики: монографія. – К.: – 2012. – 464 с.

1.56. Костюченко О. Є. Специфіка робочого часу лікарів: встановлення режиму та облік / О. Є. Костюченко // Форум права. – 2012. – № 1. – С.180–187.

1.57.  Кравцов Д. М. Правове регулювання відносин із розслідування й обліку нещасних випадків на виробництві: автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д. М. Кравцо

1.58. Кузніченко О. В. Правові питання притягнення працівників органів внутрішніх справ до матеріальної відповідальності за заподіяну ними шкоду: автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О. В. Кузніченко. – Х., 2001. – 20 с.

1.59. Кутоманов Д. Є. Забезпечення дисципліни праці на ранніх етапах розвитку трудового права / Д. Є. Кутоманов // Митна справа. − 2013. − Спец. вип. − С. 151–155.

1.60. Кутоманов Д. Є. Притягнення до майнової відповідальності працівників як один із видів примусового методу забезпечення дисципліни праці: проблеми та напрямки вдосконалення / Д. Є. Кутоманов // Форум права. − 2014. − № 4. − С. 199–203.

1.61. Кутоманов Д. Є. Проблеми правового регулювання непрямих методів забезпечення дисципліни праці / Д. Є. Кутоманов // Форум права. − 2014. − № 3. − С. 480–483.

1.62.  Кучмук Р. Є. Досвід застосування Закону України «Про зайнятість населення» / Р. Є. Кучмук // Ринок праці та зайнятість населення. – 2014. – № 1. – С. 56–60.

1.63. Лазор І. В. Поняття і правова природа колективного договору / І. В. Лазор // Актуальні проблеми права: теорія і практика. – 2012. – № 25. – С. 95–105.

1.64. Легкий В. І. Поняття і особливості категорії «зайнятість» в умовах трансформації економіки/ В. І. Легкий // Сталий розвиток економіки. – 2013. – № 3. – С. 142–146.

1.65. Лежнєва Т.М. Догана як санкція трудового права: функціональний аналіз / Т.М. Лежнєва // Права людини: проблеми забезпечення реалізації та захисту: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, м. Запоріжжя, 24 лютого 2012р. – Запоріжжя: у 4-х частинах. – Запоріжжя: Запорізька міська громадська організація «Істина», 2012. – Ч.4. – 112 с. – С. 15-18.

1.66. Лежнєва Т.М. Санкції матеріальної відповідальності у трудовому праві: функціональний аналіз // Актуальні проблеми правоохоронної діяльності та юридичної науки: матер. міжнар. наук.-практ. конф. (Дніпропетровськ, 19-20 верес. 2013 р.). – Дніпропетровськ: Дніпроп. держ. ун-т внутр. Справ, 2013. – 716 с. – С. 199-202.

1.67. Лежнєва Т.М. Функціональний аналіз дисциплінарного звільнення як санкції трудового права / Т.М. Лежнєва // Трудове право в контексті розбудови громадянського суспільства: Матеріали науково-практичної конференції; м. Путивль, 14-16 червня 2012 р. / За ред. проф. В.С. Венедіктова. – Путивль: Українська асоціація фахівців трудового права, Путивльський коледж Сумського національного аграрного університету. – 2012. – С. 189-192.

1.68. Літошко В. В. Організація та проведення інструктажів з питань охорони праці на підприємстві / В. В. Літошко // Проблеми захисту прав та свобод людини і громадянина: тези міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів (м. Чернігів, 22–23 травня 2014 р.). – Чернігів: Десна Поліграф, 2014. – С. 108–112.

1.69. Лосиця І. О. Проблеми правового регулювання відсторонення працівників від роботи за законодавством України: моногр. / І. О. Лосиця. – Х.: ФІНН, 2011. – 224 с.

1.70. Лукаш С. С. Акти соціального партнерства як джерела трудового права / С. С. Лукаш // Митна справа. – 2013. – № 6(2.2). – С. 407–412.

1.71. Лукаш С. С. Співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин в умовах ринкової економіки: монографія / С. С. Лукаш. – Х.: ФІНН, 2009. – 368 с.

1.72. Любчик О. А. Сутність джерел трудового права / О. А. Любчик // Публічне право. – 2014. – № 2. – С. 194–198.

1.73. Марченко І. В. Проблеми забезпечення дисципліни праці в нових умовах господарювання / І. В. Марченко // Актуальні проблеми права: теорія і практика. − 2014. − № 29. − С. 158–162.

1.74. Марченко І. В. Систематизація законодавства про дисципліну праці як важливий чинник його ефективності/ І. В. Марченко // Форум права. − 2014. − № 1. − С. 347–349.

1.75. Мельник К. Ю. Трудове право України: підручник / К. Ю.Мельник. – Харків: Діса плюс, 2014. – 480 с.

1.76. Мельничук Н. О. Договірне регулювання трудових відносин в нових економічних умовах: монографія / Н. О. Мельничук. – К.: Хай-Тек Пресс, 2012. – 340 с.Міщук М. О. Вдосконалення правового регулювання дисципліни праці в умовах кодифікації трудового законодавства України / М. О. Міщук // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. − 2013. − № 1. − С. 99–103.

1.77. Мовчан А. О. Правове регулювання відносин із добору кадрів у сучасних умовах: монографія / А. О. Мовчан. – Сімферополь, 2010. – 192 с.

1.78. Могила Д. В. Тенденції розвитку правового регулювання трудових відносин за участю керівників підприємств, установ, організацій як працівників / Д. В. Могила // Актуальні проблеми держави і права. – 2012. – Вип. 63. – С. 390–395.

1.79. Петров П. В. Проблеми заходів впливу при притягненні до відповідальності працівника за невиконання умови про трудову функцію / П. В. Петров // Форум права. – 2011. – № 3. – С. 597–603.

1.80. Пилипенко П. Д. Проблеми теорії трудових правовідносин в умовах переходу України до ринкової економіки: автореф. дис.... доктора юрид. наук: 12.00.05 / П. Д. Пилипенко. – Х., 2001. – 36 с.

1.81. Поторочин С. О. Соціально-трудові відносини в контексті безпечної трудової діяльності / С. О. Поторочин // Вісник економічної науки України. – 2014. – № 2. – С. 123–127.

1.82. Практикум з навчальної дисципліни «Трудове право»: Навчальний посібник / кол. авт.; кер. авт. кол. канд. юрид. наук Т. М. Лежнєва. – Дніпропетровськ: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2015. – 189 с.

1.83. Прилипко С. М. Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у випадку змін в організації виробництва і праці: проблеми теорії та практики: моногр. / С. М. Прилипко, О. М. Ярошенко, Л. Ю. Величко. – Х.: ФІНН, 2011. – 232 с.

1.84. Приміч Д. В. Принципи ведення колективних переговорів з укладання колективних договорів, угод / Д. В. Приміч // Право і суспільство. – 2014. – № 1.2. – С. 88–93.

1.85. Пузирний В. Ф. Державне управління в галузі охорони праці в Україні / В. Ф. Пузирний // Розумовські зустрічі: матеріали науково-практичної конференції «Розумовські зустрічі» (28 листопада 2012 року) / Сіверський інститут регіональних досліджень; Інститут законодавства Верховної Ради України. – Чернігів: Сіверський центр післядипломної освіти, 2012. – С. 68–70.

1.86.  Пузирний В. Ф. Обов’язки працівника в контексті охорони праці / В. Ф. Пузирний, Г. В. Касіщева // Теорія і практика сучасного менеджменту: проблеми та шляхи їх вирішення: Збірник наукових праць VІІ-ої науково-практичної міжвузівської конференції (29 березня 2012 року, м. Чернігів, Чернігівська філія ПВНЗ «Європейський університет»; за заг. ред. к.т.н., доцента Аніщенко В. О. – Чернігів: ЧФ ПВНЗ «ЄУ». – С. 76–77.

1.87.  Пузирний В. Ф. Підготовка інженерів з охорони праці у вищих навчальних закладах за кордоном: досвід для України / В. Ф. Пузирний, В. М. Бабакова // Актуальні проблеми організації та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах: матеріали всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю (м. Євпаторія, 05–09 лютого 2013 р.) / М-во освіти і науки, молоді та спорту, Євпаторійський інститут соціальних наук Республіканського вищого навчального закладу «Кримський гуманітарний університет» (м. Ялта). – Євпаторія: ЄІСН РВНЗ КГУ, 2013. – С. 219–221.

1.88. Радчук О. П. Трудові відносини: міжнародно-правовий аспект / О. П. Радчук // Форум права. – 2012. – № 3. – С. 590–595

1.89. Резніченко В. М. Правове регулювання нестандартних форм зайнятості працівників в Україні: автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В. М. Резніченко. – Київ, 2015. – 18 c.

1.90.  Реус О. С. Правові проблеми в сфері забезпечення безпеки працюючих та шляхи їх вирішення / О. С. Реус // Трудове право та проблеми соціального захисту населення в контексті правової держави: Матеріали науково-практичної конференції; м. Харків, 24–25 вересня 2010 р. / За ред. В. С. Венедіктова. – Харків: Українська асоціація фахівців трудового права, Харківський економіко-правовий університет, 2010. – С. 208–212.

1.91. Римар І. А. Матеріальний та юридичний зміст індивідуальних трудових правовідносин / І. А. Римар // Актуальні проблеми держави і права. - 2012. – Вип. 63. – С. 333–337.

1.92. Романенко Н. В. Особливості вдосконалення навчання з питань охорони праці в Україні / Н. В. Романенко // Проблеми охорони праці в Україні: Збірник наукових праць. – 2010. – Вип. 18. – С. 53–58.

1.93. Ротань В. Г. Науково-практичний коментар до законодавства України про працю / В. Г. Ротань, О. Є. Сонін. – 16-е видання, доповнене і перероблене – К.: Правова єдність, 2015 – 598 с. Трудове право України: Навч. посібник. / Пилипенко П.Д., Бурак В.Я., Козак З.Я. та ін.; За ред. П.Д. Пилипенка. – К.: ІН Юре, 2003. – 536с.

1.94. Русаль Л. М. Юридичні факти як передумова припинення індивідуальних трудових правовідносин / Л. М. Русаль // Митна справа. – 2013. – № 6(2.2). – С. 168–174.

1.95. Світайло П. Ю. Загальна характеристика правового регулювання робочого часу в Україні / П. Ю. Світайло // Форум права. – 2013. – № 3. – С. 541–544.

1.96.  Селецький О. В. Причини виробничого травматизму та заходи щодо їх попередження й усунення / О. В. Селецький // Вісник Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці (серія Право. Економіка. Соціальна робота. Гуманітарні науки). – Чернігів: Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, 2011. – № 1. – С. 66-69.

1.97.  Селецький О. В. Проблеми правового регулювання безпечних і нешкідливих умов праці / О. В. Селецький // Проблеми правового забезпечення інтересів суб’єктів трудового права в умовах реформування трудового законодавства: Збірник тез міжнародної науково-практичної конференції, 30 вересня–1 жовтня 2011 року / За ред. к.ю.н., доц. А. В. Андрушко, к.ю.н. О. А. Ситницької. – Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2011. – С. 179–181.

1.98. Силенко Н. М. Специфіка становлення трудових правовідносин з інвалідами в сучасних умовах / Н. М. Силенко // Форум права. – 2014. – № 4. – С. 302–307.

1.99. Сімутіна Я. В. Роль юридичних фактів у механізмі правового регулювання трудових відносин / Я. В. Сімутіна // Держава і право. Юридичні і політичні науки. – 2013. – Вип. 61. – С. 201–207.

1.100.  Смірнова О. О. Охорона праці як інститут сучасного трудового права / О. О. Смірнова // Соціальне право України: науковий збірник / Черніг. держ. технолог. ун-т, 2012. – № 1 (1). – С. 122–129.

1.101. Сокол М. В. Порядок вирішення колективних трудових спорів і конфліктів в Україні: автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.05 / М. В. Сокол. – К., 2010. – 20 с

1.102. Соцький А. М. Правові аспекти управління робочим часом працівників / А. М. Соцький // Митна справа. – 2014. – № 6 (96). – ч. 2. – книга 2. – С. 279–282.

1.103. Трудове право (поняття, схеми, таблиці): навч. посіб. / Н. П. Павлів-Самоїл, В. М. Адам, А. І. Годяк. – Л.: ЛьвДУВС, 2013. – 171 с.

1.104. Трудове право України: академічний курс: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / П. Д. Пилипенко та ін.; за ред. доктора юрид. наук, проф. П. Д. Пилипенка. – К.: Ін Юре, 2014. – 548 с.

1.105. Трудове право: підручник / В. В. Жернаков, С. М. Прилипко, О. М. Ярошенко та ін.; за ред.. В. В. Жернакова. – Х.: Право, 2012. – 496 с.

1.106. Трудове право: підручник / М. І. Іншин, В. І. Щербина, Д. І. Сіроха та ін.; за ред. проф. М. І. Іншина та доц. В. І. Щербини. – X.: НікаНова, 2012. – 560 с.

1.107. Трудове право України: конспект лекцій / кол. авт.; кер. авт. кол. канд. юрид. наук, доц. Л. О. Золотухіна. – Дніпропетровськ: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2014. – 272 с.

1.108. Трудове право України: навч. посіб. / Н. Д. Гетьманцева, І. Г. Козуб. – Чернівці: Рута, 2014. – 503 с.

1.109. Трудове право України: підручник / за ред. С. М. Прилипко, О. М. Ярошенко. – Х.: ФІНН, 2009. – 728 с.

1.110. Трудове право України: підручник / К. Ю. Мельник. – Харків: Діса плюс, 2014. – 479 с.

1.111. Трудове право України: Академічний курс: Підручник / П. Д. Пилипенко, В. Я. Бурак, З. Я. Козак та ін.; За ред. П. Д. Пилипенка. – 5-е вид., перероб. і допов. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2014. – 552 с.

1.112. Трудове право України: підруч. для студентів юрид. спец. вищ. навч. закл. / С. М. Прилипко та ін. – 5-те вид., допов. – Харків: Право, 2014. – 757 с.

1.113. Турко І. І. До питання про правове розуміння юридичних фактів як підстав виникнення трудових правовідносин / І. І. Турко // Право і суспільство. – 2013. – № 6. – С. 127–130.

1.114. Угрюмова Г. Дисципліна праці: розвиток та удосконалення інституту / Г. Угрюмова // Право України. – 2006. − № 1. − С. 40–43.

1.115. Усеінова Г. С. Трудові правовідносини «власник-працівник»: деякі аспекти / Г. С. Усеінова // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Право. – 2013. – № 1077, вип. 15. – С. 168–171.

1.116. Феофанова І. В. Соціально-трудові відносини в перехідній економіці України / І. В. Феофанова // Держава та регіони. Серія.: Економіка та підприємництво. – 2013. – № 1. – С. 26–30.

1.117. Хуторян Н. М. Об’єкти та суб’єкти матеріальної відповідальності в трудовому праві / Н. М. Хуторян // Правова держава. – К.: Ін Юре. – 1998. – Вип. 9. – С. 185–192.

1.118. Хуторян Н. М. Правове регулювання дисципліни праці в новому Кодексі України про працю // Удосконалення трудового законодавства в умовах ринку: монографія / Відп. Ред. Н. М. Хуторян. – К.: Ін Юре, 1999. – С. 103–116.

1.119. Хуторян Н. М. Теоретичні проблеми матеріальної відповідальності сторін трудових правовідносин: Монографія / Н. М. Хуторян. – К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2002 – 264 с.

1.120. Черноп’ятов С. В Деякі питання обсягу поняття охоронних трудових правовідносин / С. В. Черноп’ятов // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. – 2015. – № 2. – С. 129–137.

1.121. Черноп’ятов С. В Деякі питання обсягу поняття охоронних трудових правовідносин / С. В. Черноп’ятов // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. – 2015. – № 2. – С. 129–137.

1.122. Черноп’ятов С. В. Поняття та ознаки охоронних трудових правовідносин / С. В. Черноп’ятов // Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Юридичні науки». – 2014. – Вип. 2. – Том. 2. – С. 130–136.

1.123. Щербина В. І. Основні функції трудового права в умовах ринкових відносин: Монографія / В. І. Щербина. – Дніпропетровськ: Академія митної служби України, 2005. – 266 с.

1.124. Щербина В. І. Дисциплінарні санкції: проблеми ефективності в умовах ринкових відносин / В. І. Щербина // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 10. – C. 45–49.

1.125. Щербина В. І. Загальна характеристика структури охоронних правовідносин в трудовому праві / В. І. Щербина // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 3. – С. 86–88.

1.126. Щербина В. І. Теоретичні проблеми визначення поняття охоронних правовідносин у трудовому праві / В. І. Щербина // Вісник Запорізького юридичного інституту. – 2004. – № 4. – С. 42–50.

1.127. Щербина В. І. Трудове право України: Підручник / В. І. Щербина; за ред. В. С. Венедіктова. – К.: Істина, 2008. – 384 с.

1.128. Юшко А. М. Переведення чи зміна істотних умов праці? /А. М. Юшко // Право України. – 1998. – № 5. – С. 68–73.

1.129. Юшко А. М. Удосконалення правових гарантій працівників при вивільненні у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці / А. М. Юшко // Актуальні проблеми права: теорія і практика: зб. наук. пр. – 2013. – № 27. – С. 628–638.

1.130. Ярошенко О. М. Дисципліна праці і відповідальність за її порушення / О. М. Ярошенко // Проблеми законності. – 1998. – Вип. 34. – С. 142–146.

1.131. Ярошенко О. М. Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця: недоліки та шляхи їх усунення / О. М. Ярошенко // Розвиток законодавства про працю і соціальне забезпечення: здобутки і проблеми: тези доп. та наук. повідомл. учасн. IV Міжнар. наук.-прак. конф. – Х.: Право, 2012. – С. 62–69.

1.132. Ярошенко О. М. Основні ознаки відсторонення працівника від роботи: на прикладі відмінностей від суміжних правових явищ О. М. Ярошенко // Публічне право. – 2013. – № 1(9). – С. 192–199.

1.133. Ярошенко О. М. Правосуб’єктність роботодавця та її зміст / О. М. Ярошенко // Проблеми законності. – 2014. – Вип. 51. – С. 129–138.

 

Інтернет-ресурси

1.1. http: //iportal.rada.gov.ua/ - Офіційний портал Верховної Ради України

1.2. http: //www.president.gov.ua/ - Офіційне представництво Президента України

1.3. http: //www.kmu.gov.ua/control/ - Урядовий портал

1.4. http: //www.court.gov.ua/ - Офіційний веб-портал «Судова влада України

1.5. http: //www.ccu.gov.ua/ - Конституційний Суд України

1.6. http: //www.scourt.gov.ua/ - Верховний Суд України

1.7. http: //www.vasu.gov.ua/ - Вищий адміністративний суд України

1.8. http: //vgsu.arbitr.gov.ua/ - Вищий господарський суд України

1.9. http: //sc.gov.ua/ - Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ

1.10. http: //minfin.kmu.gov.ua/ - Міністерство фінансів України

1.11. http: //www.minjust.gov.ua/ - Міністерство юстиції України

1.12. http: //www.sta.gov.ua/ - Державна податкова служба України

1.13. http: //www.nbuv.gov.ua/ - Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

1.14. http: //reyestr.court.gov.ua/ - Єдиний державний реєстр судових рішень

 


 


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 


ЗАТВЕРДЖУЮ

Т.в.о. ректора

Дніпропетровського

державного університету

полковник поліції

 

А.Є. Фоменко

__.__________.2017

 

 

ТРУДОВЕ ПРАВО

Програма


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-04; Просмотров: 150; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.295 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь