Типи термінологічних словників
Завдання 1. Складіть список словників за Вашим фахом, наявних у бібліотеці коледжу.
1. Квітництво від А до Я/ Серія «Царство Флори».-Р.: «Фенікс», 2002 - 288 с.
2. Альпінарій / В. Фельдман – П.: «Артія»,1898 – 223 с.
3. Велика Радянська Енциклопедія( У 30 томах). – М.: «Ангоб», 1970 -608 с.
4. Дизайн. Ілюстрований словник – довідник / Г.Б. Мінервін, В.Т. Шимко. – М.: «Архітектура-С», 2004 – 208с.
Завдання 3. Складіть міні-словник найуживаніших термінів за фахом (друкований або електронний).
Терміни ландшафтного дизайну
|
Алея – пішохідна чи транспортна дорога, обсаджена з обох сторін на однаковій відстані деревами і кущами (або їх групами). Самий давній прийом озеленення.
Альпінарій – кам’яний сад, відображаючи гірський ландшафт, засаджений низькорослими і подушкоподібними формами альпійських рослин у співвідношенні зі скелями, камінням і водою.
Ампельні рослини – декоративні рослини з повзучими пагонами.
Баланс території – кількість співвідношення майданів на території благоустрою, використаних під насадження, водойми, дороги, майданчики, будівлі, споруди або відведення під різноманітні функціональні зони (наприклад, під господарську зону). Виражається в абсолютних (м2, га) та відносних (%) величинах.
Бесідка – садово – паркова споруда, що являє собою накриту легку будову, призначену для відпочинку, створення тіні, захисту від дощу і т. д. і т. п.
Ботанічний сад – зелений масив, призначений для науково – дослідницької і культурно – просвітницької діяльності у сфері ботаніки, рослинництва та озеленення.
Бульвар – широка смуга зелених насаджень, розташованих по обом бокам вулиці, набережної, призначеної для короткочасного відпочинку, прогулянок, виконуючи також транзитну функцію. Елементами бульварів являються алеї, доріжки і майданчики, живоплоти, газони та квітники. Перші бульвари з’вилися в Парижі.
Вічнозелені рослини – як хвойні, так і листяні, у яких листопад і вкривання листям стається не одночасно, а поступово протягом 3 – 11 років, що постійно зберігають зелений вигляд.
Водоспад – природній або штучно створений низ падаючий потік води між двома водоймами, що знаходяться на різному рівні. Влаштовується на перепадах рель’єфу в парках і садах.
Газон – дерновий покрив, засіяний травою з метою створення однорідного зелено фону для архітектурних споруд, квіткових композицій… Газони різняться по значенню, умовам росту, експлуатації і догляду на: декоративні, спортивно – ігрові, відновлювані, спеціальні, універсальні, квітучі.
Ґрунт – шар породи, розташований безпосередньо під земляною товщею.
Клумба – група дерев, кущів, квітів визначеної форми. В регулярному парку з середини XIX століття клумбою називають квітник правильної форми. Розташованої на перехресті доріжок і перед головним входом в будівлю. Клумби розрізняють по квітковому рішенню і асортименту рослин, що висаджуються.
Крона дерева – частина рослини, продовжуючи стовбур від першого ріжка до верхівки дерева зі всіма боковими гілками. Крона класифікується по формі від колоноподібної до розкидистої, плакучої; по площині від щільної до ажурної…
Ландшафт – загальний вид місцевості, взаємозв’язаний в єдиний природний комплекс, характеризується сумою типічних ознак, в котрих різні природні (клімат, рельєф, ґрунт, рослинність і живий світ) і мистецькі (антропогенні) компоненти (дороги, сільгоспугіддя…) створюють одне ціле, взаємно впливаючи одне на одного. Ландшафт буває природним, культурним, міським.
Лісопарк – природний лісовий масив з організованою плануючою системою доріжок, алей, стежин, галявин, водойм та інших елементів озеленення і благоустрою. Використовується як місце для короткочасного відпочинку.
Малі архітектурні форми – елементи садово – паркових композицій, що використовуються в естетичних і функціональних стилях. Розглядаються як другорядні, але необхідні елементи загальної композиції. До них відносяться: скульптури, горщики, вазони, постаменти, лавочки, фонтани, штучні водойми, мостики, садові меблі, арки, перголи, світильники…
Масштаб – відношення довжини відрізка на плані чи карті до відповідної проекції цього відрізка на місцевості. Розрізняють чисельний і графічний масштаб: 1) чисельний – відношення довжини лінії на плані або робочому кресленні до його дійсної довжини (наприклад: М І:500 – в 1 см – 5 м); 2) графічний (або лінійний) – зображаючи відрізок лінії на плані, відповідний 5, 10, 20, 100 м на місцевості.
Парк – призначена для відпочинку територія благоустрою, у котрій елементи ландшафту, споруди і рослинність складають єдину цілісну систему. Парки поділяються по значенню на парки культури і відпочинку, дитячі, спортивні, меморіальні; по місцезнаходженню і використанню населенням – загальноміські, районні, заміські.
Сад – об’єкт озеленення. Територія площею понад 5 – 10 Га, засаджена плодовими, декоративними деревами і кущами, квітами з водоймами, алеями, дитячими і спортмайданчиками.
Фонтан – один із елементів садово – паркового оформлення – споруда, що складається із водозабірника і однієї (або декількох) трубок, з яких під тиском тече вода. Фонтани прикрашають скульптурами, зеленими насадженнями.
| Самостійна робота № _5_(2 години)
Тема:
|