Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ



НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

Кафедра процесуального керівництва та

Підтримання державного обвинувачення

ПРОЦЕСУАЛЬНЕ КЕРІВНИЦТВО  

ДОСУДОВИМ РОЗСЛІДУВАННЯМ

навчально-методичний комплекс для студентів

Магістратури денної форми навчання

Київ

2013

УДК 343.139.2

       Рекомендовано до друку навчально-методичною радою Національної академії прокуратури України (протокол №   від  вересня2013 року).

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням: навчально-методичний комплекс для студентів магістратури денної форми навчання / уклад.: М.С. Туркот, І.В. Вернідубов, А.М. Орлеан, О.В. Єні, Г.В. Попов, Л.А. Хруслова, В.Ф. Гаєвий, В.В. Севрюков, Н.О. Сиротіна, В.В. Козій,  Н.М. Ленчевська, Л.Б. Коваленко. – К.: Національна академія прокуратури України, 2014. – 60 с.

Рецензенти:

Мироненко Т.Є. – директор Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України, к.ю.н., старший радник юстиції;

Микитенко О.П . – перший заступник начальника Головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України, старший радник юстиції.

 

Укладачі:

Туркот М.С. – теми 1, 4, 11, 12, 16, 23,  Вернідубов І.В. – тема, Орлеан А.М. – теми 8, 14, 15, 18, Єні О.В. – тема 5, 22, Попов Г.В. – теми 15, 19, Хруслова Л.А. – тема 6, 10, Гаєвий В.Ф. – теми 9, 13, Севрюков В.В. – тема 17, Сиротіна Н.О. – теми 2, 6, 19, Козій В.В. – теми 3, 16, 20, Ленчевська Н.М. – теми 10, 21, Коваленко Л.Б. – теми 7, 12

 

      

Відповідальний за випуск:

       Туркот М.С. – завідувач кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Національної академії прокуратури України, старший радник юстиції, кандидат юридичних наук. 

 

                                                                                                 

 © Національна академія прокуратури України, 2014

ЗМІСТ

1. Мета і завдання навчальної дисципліни .............................................. 4
2. Зміст теоретичного курсу навчальної дисципліни.............................. 6
2.1. Тематичний план з навчальної дисципліни ........................................... 6-7
2.2. Робоча програма навчальної дисципліни............................................... 8-
2.3. Тематика і плани лекцій, групових занять, питання для самостійної роботи з курсу навчальної дисципліни ........................................................     16
3. Орієнтовний перелік питань до іспиту (екзаменаційна сесія для студентів І курсу навчання)......................................................................... 55

Робоча програма навчальної дисципліни

Тема 1

               Основні положення процесуального керівництва

                                 досудовим розслідуванням

   Поняття, зміст та основні ознаки прокурорського нагляду за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням. Співвідношення понять «прокурор» і «керівник органу прокуратури» відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

   Особливості правового статусу прокурора - процесуального керівника у кримінальному провадженні як учасника змагального кримінального процесу.

   Завдання прокурора на досудовій стадії кримінального провадження із визначення кола доказів та шляхів їх отримання; із забезпечення законності дій слідчого. Підстави для призначення та заміни прокурора у кримінальному провадженні. Призначення групи прокурорів-процесуальних керівників та старшого групи.

 

Тема 2

Тема 3

 Особливості процесуального керівництва слідчими (розшуковими) діями

Поняття слідчих (розшукових) дій, мета їх проведення. Підстави та порядок проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій. Завдання та повноваження прокурора при здійсненні процесуального керівництва слідчими (розшуковими) діями. Використання прокурором результатів слідчих (розшукових) дій у процесі доказування.

                                                        Тема 4

Процесуальна діяльність прокурора із забезпечення законності допиту  

                            свідка у кримінальному провадженні

    Допит як засіб отримання доказів у кримінальному провадженні. Місце допиту у системі слідчих (розшукових) дій.  Правові підстави та процесуальний порядок допиту свідка під час досудового розслідування. Термін, протягом якого може бути проведено допит.

   Особливості допиту слідчим (прокурором) свідка, підозрюваного, потерпілого. Підстави для негайного зупинення допиту. Порядок проведення одночасного допиту двох та більше осіб.

  Діяльність прокурора з ініціювання проведення допиту в порядку ст.225 КПК України. Правові наслідки проведення цієї процесуальні дії. Методика підготовки прокурора до прямого і перехресного допиту свідка та потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні.

Особливості допиту малолітньої або неповнолітньої особи.

Повноваження прокурора із забезпечення законності здійснення допиту у кримінальному провадженні.

 

Тема 5

Тема 6

 

Тема 7

Тема 8

Тема 9

Тема 10

Тема 12

 Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях групою прокурорів

Загальні положення створення групи прокурорів у криміналних провадженнях. Підстави для заміни прокурора.

Повноваження старшого групи прокурорів та її членів у кримінальному провадженні.

Особливості участі групи прокурорів при зясуванні обставин та перевірки їх доказами в суді. Особливості судових дебатів групою прокурорів.

Діяльність групи прокурорів в особливих порядках кримінального провадження.

 

Тема 13

 Особливості участі прокурора у судовому провадженні з розгляду багатоепізодних кримінальних проваджень.

Поняття та характерні ознаки багатоепізодних кримінальних проваджень.

Особливості процесуального керівництва досудовим розслідуванням у багатоепізодних кримінальних провадженнях.

Планування досудового розслідування та процесуального керівництва у багатоепізодних кримінальних провадженнях, види планів.

Особливості підготовки до підтримання державного обвинувачення у зазначеній категорії кримінальних проваджень.

 

Тема 14

Тема 15

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини проти власності

 

Загальна характеристика методики процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини проти власності. Криміналістична характеристика злочинів проти власності. Обставини, які підлягають доказуванню у кримінальних провадженнях про злочини проти власності. Особливості тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

Особливості тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини проти власності. Особливості призначення експертиз у кримінальних провадженнях про злочини проти власності. Особливості кримінальних проваджень про злочини проти власності на підставі угод.

 

Тема 16

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини у сфері службової діяльності

Поняття та загальна характеристика злочинів у сфері службової діяльності. Поняття службової особи як суб’єкта злочину. Особливості здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням злочинів у сфері службової діяльності на початковій стадії досудового розслідування, при проведенні слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та при повідомленні про підозру. Процесуальне керівництво на стадії закінчення досудового розслідування вказаної категорії кримінальних проваджень.

 

Тема 17

Тема 18

Тема 19

 Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми

 

Сутність і значення кримінального провадження щодо неповнолітніх. Процесуальний статус неповнолітнього у кримінальному процесі. Правове регулювання процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми. Обставини, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх.

Проведення слідчих дій за участю неповнолітніх. Право неповнолітніх на захист у кримінальному процесі. Особливості виклику і допиту неповнолітньої особи. Застосування запобіжних заходів стосовно неповнолітніх. Відшкодування шкоди у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми. Закінчення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми. Звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності.

 

Тема 20

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочини проти здоров ’я населення

Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення: загальна характеристика, їх види. Визначення основних понять. Обставини, що підлягають встановленню у кримінальних провадженнях зазначеної категорії.

 Особливості початку досудового розслідування. Особливості процесуального керівництва при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження, організації проведення слідчих (розшукових) дій. Особливості повноважень прокурора під час закінчення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення.

 

                                                   Тема 23

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних  

   провадженнях про злочини проти встановленого порядку несення

                                       військової служби

  Поняття та загальна характеристика злочинів проти встановленого порядку несення або проходження військової служби. Поняття військовослужбовця як спеціального суб’єкту військових злочинів.

  Особливості процесуального керівництва досудовим розслідуванням в залежності від категорії кримінального правопорушення, вчиненого військовослужбовцем. Діяльність прокурора на початковому етапі досудового розслідування. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження та запобіжних заходів. Обов’язкові випадки усунення військовослужбовця від посади.

   Допит свідків і потерпілих у кримінальних провадженнях про злочини проти порядку несення або проходження військової служби. Умови та порядок ініціювання допиту свідка, потерпілого в порядку ст. 225, 232 КПК України.

  Особливості призначення та проведення судових експертиз у кримінальних провадженнях цієї категорії.

Порядок відкриття зібраних під час досудового розслідування матеріалів іншій стороні. Методика підготовки прокурора до підтримання державного обвинувачення.

2.3. Тематика і плани лекцій, групових занять, питання для самостійної роботи з курсу навчальної дисципліни

Тема 1

               Основні положення процесуального керівництва

                                досудовим розслідуванням

План лекції (2 акад. год.)

1. Загальні положення прокурорського нагляду за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.

2. Особливості правового статусу прокурора – процесуального керівника як учасника змагального кримінального провадження.

3. Завдання прокурора на досудовій стадії кримінального провадження.

4. Підстави для призначення та заміни прокурора у кримінальному провадженні.

 

План семінарського заняття (2 акад. год.)

1. Загальні положення прокурорського нагляду за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.

2. Особливості правового статусу прокурора – процесуального керівника як учасника змагального кримінального провадження.

3. Завдання прокурора на досудовій стадії кримінального провадження.

4. Підстави для призначення та заміни прокурора у кримінальному провадженні.

  

                           Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Здійснення повноважень у кримінальному провадженні групою прокурорів.

2. Критерії оцінки діяльності прокурора у кримінальному провадженні.

 

                                     Список рекомендованих джерел:

 

1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

2. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

3. Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року № 2341-ІІІ [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

4. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України: закон України від 13 квітня 2012 року № 4652-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4652-17

5. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

6. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

7. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

8. Про затвердження Порядку надсилання інформації про осіб у кримінальних провадженнях та електронних копій судових рішень щодо осіб, які вчинили кримінальні правопорушення: наказ Генерального прокурора України та Голови Державної судової адміністрації України від 27 вересня 2012 року № 91/114 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

9. Про затвердження Порядку взаємодії Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо обміну інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційних систем органів внутрішніх справ: наказ Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ України від 17 листопада 2012 року № 115/1046 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

10. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 768 с.

11. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 2 / Є.М. Блажівський, Ю.М. Грошевий, Ю.М. Дьомін та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 664 с.

12. Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів: наук.-практ. посіб. / Р.Г. Андрєєв, Є.М. Блажівський, М.І. Гошовський та ін.). – К.: Алерта, 2012. – 736 с.

Тема 2

План лекції (2 акад. год.)

1. Загальні положення досудового розслідування.

2. Реалізація повноважень прокурора щодо початку досудового розслідування.

3. Основні засади ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до Кримінального процесуального кодексу України та Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

4. Порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань. Дані (відомості), що вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань на початку та під час досудового розслідування.

5. Підстави та порядок доступу до відомостей, внесених до Реєстру, їх захист. Нагляд прокурора за забезпеченням своєчасного, повного та достовірного внесення інформації до Реєстру.

 

План семінарського заняття (2 акад. год.)

1. Загальні положення досудового розслідування.

2. Реалізація повноважень прокурора щодо початку досудового розслідування.

3. Основні засади ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до Кримінального процесуального кодексу України та Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

4. Порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань. Дані (відомості), що вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань на початку та під час досудового розслідування.

5. Підстави та порядок доступу до відомостей, внесених до Реєстру, їх захист. Нагляд прокурора за забезпеченням своєчасного, повного та достовірного внесення інформації до Реєстру.

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Вимоги, які пред’являються щодо поводження з ключами накладення електронного цифрового підпису для роботи в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

2. Особливості першочергових дій та початку досудового розслідування відповідно до Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини.

Тема 3

 Особливості процесуального керівництва слідчими (розшуковими) діями

План лекції (2 акад. год.)

1. Поняття та мета проведення слідчих (розшукових) дій. 

2. Підстави та порядок проведення слідчих (розшукових) дій.

3. Підстави та порядок проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

4. Завдання та повноваження прокурора при здійсненні процесуального керівництва слідчими (розшуковими) діями.

5. Використання прокурором результатів слідчих (розшукових) дій у процесі доказування.

Питання до семінарського заняття ( 2 акад. год.)

1. Поняття та мета слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

2. Порядок та особливості проведення слідчих (розшукових) дій, дозвіл на проведення яких дає слідчий суддя.

3. Порядок та особливості проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

4. Повноваження прокурора при здійсненні слідчих (розшукових) дій, його взаємодія із слідчим та працівниками оперативних підрозділів при проведенні слідчих (розшукових) дій.

5. Використання прокурором результатів слідчих (розшукових) дій у процесі доказування. 

Список рекомендованих джерел:

1. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

2. Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року № 2341-ІІІ [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

3. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12.

4. Про оперативно-розшукову діяльність: закон України від 18 лютого 1992 року № 2135 XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http:// http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2135-12

5. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

6. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

7. Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини: наказ Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Генеральної прокуратури України від 28 листопада 2012 року № 1095/955/119 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

8. Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей: наказ Генерального прокурора України від 1 листопада 2012 року № 16гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

9. Інструкція про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні, затверджена наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 16 листопада 2012 року № 114/1042/516/1199/936/1687/5/ [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0114900-12

10. Довідник прокурора: законодавчі та відомчі акти з питань прокурорської діяльності / упоряд.: Є.П. Бурдоль, О.В. Коваленко; відп. ред. І.В. Дріжчаний. – К.: Видавнича компанія «Воля», 2003. – 448 с.

11. Прокурорський нагляд в Україні: курс лекцій для студ. юрид. вищ. навч. закладів / І.І. Когутич, В.Т. Нор, А.А. Павлишин; [за ред. проф. В.Т. Нора]. – К.: Атіка, 2004. – 352 с.

12. Курс лекцій з кримінального процесу за новим Кримінальним процесуальним кодексом України (Особлива частина) / Міністерство внутрішніх справ України; Національна академія внутрішніх справ. – К., 2012. – 283 с. 11. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 768 с.

13. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 2 / Є.М. Блажівський, Ю.М. Грошевий, Ю.М. Дьомін та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 664 с.

14. Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів: наук.-практ. посіб. / Р.Г. Андрєєв, Є.М. Блажівський, М.І. Гошовський та ін.). – К.: Алерта, 2012. – 736 с.

 

                                                        Тема 4

Процесуальна діяльність прокурора із забезпечення законності допиту  

                            свідка у кримінальному провадженні

                                      План лекції (2 акад. год.)

1. Правові підстави та процесуальний порядок допиту свідка під час досудового розслідування.

2. Особливості допиту слідчим (прокурором) свідка, підозрюваного, потерпілого. Допит малолітньої або неповнолітньої особи.

3. Діяльність прокурора з ініціювання проведення допиту в порядку ст.225 КПК України. Методика підготовки прокурора до прямого і перехресного допиту свідка та потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні.

4. Повноваження прокурора із забезпечення законності здійснення допиту у кримінальному провадженні

 

План практичного заняття (4 акад. год.)

  Проведення за участю студентів під керівництвом викладачів кафедри ділової гри «Участь прокурора у допиті свідка під час досудового розслідування в судовому засіданні».

  Ділова гра відбувається в аудиторіях, що відтворюють зали судового засідання із застосуванням відеокамер та мультимедійного обладнання. Завдання магістрантам роздаються заздалегідь викладачем, з яким попередньо обговорюються їх зміст. 

  Після завершення ділової гри проводиться її обговорення та виставлення оцінок за практичне заняття.

                  Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Місце допиту у системі слідчих (розшукових) дій

2. Порядок проведення одночасного допиту двох та більше осіб.

Список рекомендованих джерел:

1. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

3. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

4. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

5. Про організацію роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та нагляду за обліком кримінальних правопорушень: наказ Генерального прокурора України від 25 вересня 2012 року № 15гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

6. Про впровадження комп’ютерного комплексу «Єдина система статистики та аналізу роботи органів прокуратури України»: наказ Генерального прокурора України від 28 грудня 2011 року № 123 зі змінами, внесеними наказом Генерального прокурора України від 6 грудня 2012 року № 128 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

7. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової служби України від 17 серпня 2012 року № 69, зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 14 листопада 2012 року № 113, від 25 січня 2013 року № 13 та від 25 квітня 2013 року № 54 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

8. Інструкція про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах прокуратури України заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, затверджена наказом Генерального прокурора України від 3 грудня 2012 року № 125 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

9. Про затвердження Порядку надсилання інформації про осіб у кримінальних провадженнях та електронних копій судових рішень щодо осіб, які вчинили кримінальні правопорушення: наказ Генеральної прокуратури України та Державної судової адміністрації України від 27 вересня 2012 року № 91/114 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

10. Про затвердження Порядку взаємодії Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо обміну інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційних систем органів внутрішніх справ: наказ Генеральної прокуратури України і Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2012 року № 115/1046 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

11. Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини: наказ Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Генеральної прокуратури України від 28 листопада 2012 року № 1095/955/119 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

12. Інструкція про Єдиний облік в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19 листопада 2012 року № 1050 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z2095-12

13. Інструкція із складання звіту про роботу органів досудового розслідування та ведення первинного обліку роботи слідчого, затверджена спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової служби України від 15 листопада 2012 року № 110/1031/1037/514 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

14. Інструкція з діловодства в органах прокуратури України, затверджена наказом Генерального прокурора України від 15 січня 2013 року № 3 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

   15. Ганова Г.О. Притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх: процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення: навчально-практичний посібник / Г.О. Ганова, І.І. Присяжнюк, М.С. Туркот – Національна академія прокуратури України; ТОВ «Центр учбової літератури», 2013 – 82 С.

   16. Прокурорський нагляд за додержанням законів щодо подолання проявів расової, національної нетерпимості, ксенофобії: навч. - практ. посіб. / за ред.. В.В. Білоуса. – К.: Алерта, 2013. – 144 с.

   17. Прокурорський нагляд за додержанням законів щодо протидії легалізації (відмиванню) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом: наук.-практ. посіб. / О.З. Гладун, О.Є. Користін, І.Є. Мезенцева, В.В. Молодик, О.О. Седлецький, М.С. Туркот, Н.Я. Якимчук.- К.:            Алерта, 2013. - 312 с.

   18.Актуальні питання кримінального процесу України [текст]: навч. посіб. / [Є.М. Блажівський, І.М. Козьяков, О.М. Толочко, С.С. Мірошниченко,       Г.П. Власова та ін.]; за заг. ред. Є.М. Блажівського. – К.: Національна академія прокуратури України; Центр учбової літератури, 2013. –304с.

 

 

Тема 5

План лекції (2 акад. год.)

1. Строки досудового розслідування за КПК України.

2. Процесуальна діяльність прокурора із забезпечення дотримання строків на початковій стадії досудового розслідування.

3. Діяльність прокурора із забезпечення дотримання строків під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

4. Діяльність прокурора із забезпечення дотримання строків при повідомленні особі про підозру, та при закінченні досудового розслідування.

5. Загальні положення та порядок продовження строку досудового розслідування.

План практичного заняття (2 акад. год.)

Складання проекту клопотання про продовження строку досудового слідства відповідно до наданої викладачем фабули кримінального провадження.

    Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

2. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

3. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

4. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

5. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової служби України від 17 серпня 2012 року № 69, зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 14 листопада 2012 року № 113, від 25 січня 2013 року № 13 та від 25 квітня 2013 року № 54 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

6. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. Т.1 / Є.М.Блажівський, Ю.М.Грошевий, Ю.М.Дьомін та ін..; за заг.ред. В.Я.Тація, В.П.Пшонки, А.В.Портнова – Х.: Право, 2012. – 768 с.

7. Толочко О. Критерії оцінювання прокурором розумності строку досудового розслідування / О. Толочко // Вісник Національної академії прокуратури України. – 2013. – № 1. – С. 53–58.

8. Сопронюк І. Правове регулювання тривалості кримінального процесу у часі як основи принципу процесуальної економії / І. Сопронюк // Вісник Львівського університету. Серія юридична. – 2010. – Вип. 50. – С. 369–377.

9.  Чурікова І.В. Щодо реалізації засад розумності строків у кримінальному процесі / І.В. Чурікова // Форум права. – 2013. – № 1. – С. 1163 –1167.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2013-1/13hivukp.pdf

10.  Маслов И.В. Правовая регламентация уголовно-процессуальных сроков / И.В. Маслов. – М., 2004.

11.  Заїка С.О. Строки у кримінальному процесі України в контексті європейських стандартів: дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза» / С.О. Заїка. – К., 2006.

12.  Фомін С.Б. Строки у кримінальному судочинстві: поняття, класифікація та функціональне призначення: дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза» / С.Б. Фомін. – Х., 2002.

Тема 6

 

План практичного заняття (2 акад. год.)

Складання процесуальних документів – повідомлення про підозру відповідно до наданої викладачем фабули.

Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України : Закон України від 28 черв. 1996 р.; зі змін. і доповн. – К. : Атіка, 2012. – 68 с.

2. Кримінальний процесуальний кодекс України : Закон України від 13 квіт. 2012 р. // Голос України. – 2012. – 19 травня (№ 90-91).

3. Про організацію діяльності органів досудового слідства системи МВС України : наказ МВС України від 31 берез. 2008 р. № 160.

4. Про затвердження Інструкції з організації взаємодії органів досудового слідства з оперативними підрозділами ОВС на стадіях документування злочинних дій, реалізації оперативних матеріалів, розслідування кримінальної справи та її розгляді в суді : наказ МВС України від 07 вересня 2005 р. № 777.

5. Про проведення експерименту щодо апробації вертикальної системи підпорядкування слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України : наказ МВС України від 15 черв. 2011 р. № 336.

6. Азаров Ю. І. Кримінально-процесуальне право України : [навч. посіб.] / Азаров Ю. І., Заїка С. О., Фатхутдінов В. Г. – К. : Кутеп, 2008. – 430 с.

7. Берназ В. Д. Рішення слідчого (криміналістичний, процесуальний та психологічний аспекти) : [монографія] / В. Д. Берназ, С. М. Смоков. – Одеса : ОЮІ НУВС, 2005. – 151 с.

8. Досудове розслідування кримінальних справ : [навч.-практ. посіб.] / Ю. І. Грошевий., В. В. Вапнярчук, О. В. Капліна, О. Г. Шило ; за заг. ред. Ю. М. Грошевого. – Х. : ФІНН, 2009. – 328 с.

9. Дубинский А. Я. Привлечение лица в качестве обвиняемого : [учеб. пособ.] / А. Я. Дубинский, В. А. Сербулов. – К. : КВШ МВД СССР, 1989. – 56 с.

10. Дубинский А. Я. Производство предварительного расследования органами внутренних дел : [учеб. пособ.] / Дубинский А. Я. ; КВШ МВД СССР. – К. : НИ и РИО КВШ МВД СССР им. Ф. Э. Дзержинского, 1987. – 84 с.

11. Коваленко Є.Г., Маляренко В.Т. Кримінальний процес України : [підруч.] / Є. Г. Коваленко, В. Т. Маляренко. — К. : Юрінком Інтер, 2008. – 688 с.

12. Карнеева Л. М. Особенности предъявления обвинения и допрос обвиняемого в условиях деятельности органов внутренних дел / Карнеева Л. М. – М. : МССШМ МВД СССР, 1989. – 47 с.

13. Кримінально-процесуальне право України : [підруч.] / за ред. Ю. П. Аленіна. – Х. : Одіссей, 2009. – 816 с.

14. Лобойко Л. М. Кримінально-процесуальне право : курс лекцій : [навч. посіб.] / Лобойко Л. М. – К. : Істина, 2005. – 456 с.

15. Михеєнко М. М. Кримінальний процес України : [підруч.] / Михеєнко М. М., Нор В. Т., Шибіко В. П. – K. : Либідь, 1999. – 534 с.

16. Никоненко М. Я Кримінально-процесуальні гарантії прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика ; судова експертиза» / М. Я. Никоненко. – К., 2007. – 17 с.

 17. Ожегов С. И. Толковый словарь русского язика : 80000 слов и фразеологических выражений / С. И. Ожегов, Н. Ю. Шведова ; Российская академия наук. Институт русского языка им. В. В. Виноградова. – [4-е изд., доп.]. – М. : Азбуковник, 1999. – 944 с.

18. Рогатюк І. В. Обвинувачення у кримінальному процесі України : [монографія] / Рогатюк І. В. – К. : Атіка, 2007. – 160 с.

19. Удалова Л. Д Кримінальний процес України : [підруч.] / Удалова Л. Д. – К. : Паливода А.В., 2007. – 352 с.

20. Чепурний О. О Кримінально-процесуальні функції на стадії досудового розслідування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика ; судова експертиза» / О. О. Чепурний. – К., 2005. – 16 с.

21. Черкова М. Ю Зміна обвинувачення в кримінально-процесуальному праві України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика ; судова експертиза» / М. Ю. Черкова. – К., 2006. – 18 с.

22. Щегель Н. І. Кримінальне переслідування : зміст та форма : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика ; судова експертиза» / Н. І. Щегель. – К., 2007. – 18 с.

 

Тема 7

План лекції (2 акад. год.)

1. Поняття забезпечення у кримінальному провадженні. Види заходів забезпечення. Загальні правила їх застосування.

2. Класифікація заходів забезпечення та порядок їх застосування, зміни та скасування.

3. Повноваження прокурора при застосуванні заходів забезпечення у кримінальному провадженні.

4. Запобіжні заходи як окремий вид заходів забезпечення кримінального провадження.  

5. Діяльність прокурора при застосуванні запобіжних заходів у кримінальному провадженні..

План практичного заняття (2 акад. год.)

Проведення за участю студентів, під керівництвом викладачів кафедри по заздалегідь розданому завданню ділової гри «Розгляд клопотання прокурора щодо обрання заходу забезпечення у кримінальному провадженні слідчим суддею».

Тема 8

План лекції (2 акад. год.)

1. Актуальність питань безпеки учасників кримінального провадження. Ризики протиправного впливу на осіб, які мають свідчити в суді.

2. Загальна характеристика законодавчих актів та підзаконної нормативної бази з питань забезпечення безпеки учасників кримінального провадження.

3. Підстави, приводи та порядок застосування заходів безпеки.

4. Основні види заходів безпеки та їх класифікація.

5. Особливості застосування процесуальних заходів безпеки учасників кримінального провадження.

6. Особливості застосування непроцесуальних заходів безпеки учасників кримінального провадження.

План семінарського заняття (2 акад. год.)

1. Актуальність питань безпеки учасників кримінального провадження. Ризики протиправного впливу на осіб, які мають свідчити в суді.

2. Загальна характеристика законодавчих актів та підзаконної нормативної бази з питань забезпечення безпеки учасників кримінального провадження.

3. Підстави, приводи та порядок застосування заходів безпеки.

4. Основні види заходів безпеки та їх класифікація.

5. Особливості застосування процесуальних заходів безпеки учасників кримінального провадження.

6. Особливості застосування непроцесуальних заходів безпеки учасників кримінального провадження.

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Правові підстави та особливості забезпечення конфіденційності відомостей про особу під час проведення процесуальних дій.

2. Правові підстави та особливості проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження.

 

Тема 9

План лекції (2 акад.год.)

 

1. Поняття та значення інституту апеляційного провадження.

2. Судові рішення, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку. Підстави для їх оскарження.

3. Порядок та строки подання апеляції, її відкликання та внесення змін і доповнень.

4. Вимоги до апеляційної скарги та її структура.

5. Завдання та повноваження прокурора щодо оскарження судових рішень на стадії досудового слідства.

6. Особливості судового розгляду апеляційних скарг на ухвали слідчого судді.

План семінарського заняття (2 акад. год.)

1. Ухвали слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку.

2. Підстави для оскарження ухвал слідчого судді.

3. Порядок та строки подання апеляційної скаргт і її відкликання, а також внесення змін і доповнень.

4. Вимоги до апеляційної скарги.

5. Особливості судового розгляду апеляційної скарги.

План практичного заняття (2 акад.год.)

Складання проекту апеляційної скарги прокурора на ухвалу слідчого судді у кримінальному провадженні відповідно до завдання, наданого викладачем.

 

Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України: [Текст]: офіц. текст: за станом на 20 жовтня 2011 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//.  

2. Кримінальний процесуальний кодекс України: [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

3. Кримінальний кодекс України: [Текст]: офіц. текст: за станом на 23 листопада 2011 р. [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

4. Про прокуратуру [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 1 жовтня 2011 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

5. Про судоустрій і статус суддів: Закон України [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 1 жовтня 2011 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

6. Про практику постановлення судами вироків (постанов) при розгляді кримінальних справ в апеляційному порядку [Текст]: постанова Пленуму Верховного Суду України від № 1 від 15.05.2006р.

7. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні [Текст]: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 р. № 4гн [Електронний ресурс] / Генеральна прокуратура України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://gp.gov.ua//.    

8. Підтримання прокурором державного обвинувачення [Текст] / Л.Р. Грицаєнко (кер. авт кол.); Г.П. Середа, М.К. Якимчук (та інші); за заг. ред. Г.П. Середи. – К.: Юридична думка, 2010. – 656 с. 

9. Прокурор в апеляційному провадженні у кримінальних справах / І.М. Козьяков, Н.В. Лісова. – К.: Алерта, 2012 – 148 с.

10. Про деякі питання порядку здійснення судового провадження з перегляду судових рішень у суді апеляційної інстанції відповідно до Кримінального процесуального кодексу України [Текст]: інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21 листопада 2012 року № 10-1717/0/4-12 / Офіційний веб-сайт Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ: [Електронний ресурс].- Режим доступу: //http://www/sc.gov.ua//

Тема 10

План лекції (2 акад. год.)

1. Закриття кримінальних проваджень як форма закінчення кримінального переслідування.

2. Загальні положення закінчення досудового розслідування. Випадки закриття кримінального провадження.

3. Роль прокурора – процесуального керівника у закритті кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування.

4. Повноваження прокурора при звільненні особи від кримінальної відповідальності.

5. Проблемні питання закінчення кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

План практичного заняття (2 акад. год.)

Скласти постанову прокурора – процесуального керівника про закриття кримінального провадження за наданими обставинами.

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Завдання і функції прокурора, як процесуального керівника досудовим розслідуванням при закритті кримінальних проваджень.

2. Назвати всі випадки закриття кримінальних проваджень, що визначені в КПК України. На яких стадіях кримінального провадження це є можливим.

3. Особливості повноважень прокурора при звільненні особи від кримінальної відповідальності.

4. Підстави та порядок закінчення кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

2. Загальна декларація прав людини [прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року] // Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи. – К., 1992. – 564 с.

3. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, ратифікована Законом України від 17 липня 1997 року, набула чинності 11 вересня 1997 року // Збірка документів Ради Європи, ратифікованих Україною. – К.: Фенікс, 2006. – 496 с.

4. Європейська конвенція з прав людини: основні положення, практика застосування, український контекст / за ред. О.Л. Жуковської. – К.: Віпол, 2004. – 960 с.

5. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

6. Кримінально-процесуальний кодекс України від 28 грудня 1960 року № 1001-05 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1001-05

7. Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року № 2341-ІІІ [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

8. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

9. Про судоустрій і статус суддів: закон України від 7 липня 2010 року № 2453-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2453-17

10. Про оперативно-розшукову діяльність: закон України від 18 лютого 1992 року № 2135-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2135-12

11. Про адвокатуру та адвокатську діяльність: закон України від 5 липня 2012 року № 5076-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5076-17

12. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

13. Про затвердження Порядку надсилання інформації про осіб у кримінальних провадженнях та електронних копій судових рішень щодо осіб, які вчинили кримінальні правопорушення: наказ Генерального прокурора України та Голови Державної судової адміністрації України від 27 вересня 2012 року № 91/114 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

14. Про затвердження Порядку взаємодії Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо обміну інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційних систем органів внутрішніх справ: наказ Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ України від 17 листопада 2012 року № 115/1046 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

15. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 768 с.

16. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 2 / Є.М. Блажівський, Ю.М. Грошевий, Ю.М. Дьомін та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 664 с.

17. Кримінально-процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / за заг. ред. В.Т. Маляренка, В.Г. Гончаренка. – К.: Юрисконсульт; КНТ, 2008. – 896 с.

18. Михеєнко М.М. Кримінальний процес України: [підруч.] / М.М. Михеєнко, В.Т. Hop, В.П. Шибіко. – К.: Либідь, 1992. – 431 с.

19. Малихіна С., Смокович Ю., Хруслова Л. – Методичні рекомендації з питань участі прокурорів у підготовчому судовому провадженні: - збірник методичних рекомендацій за загальною редакцією В.П. Пшонки, стор. 14-74

Тема 11

План семінарського заняття (2 акад. год.)

  1. Правові підстави для надання прокурором або слідчим доступу до матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України.

2. Процесуальний порядок надання прокурором або слідчим доступу до матеріалів досудового розслідування, які є в їх розпорядженні

3. Особливості відкриття стороною захисту зібраних матеріалів, а також визначення меж і порядку  доступу до них.

4. Діяльність прокурора із забезпечення розумності строків досудового розслідування при ознайомленні сторони захисту з відкритими в порядку ст. 290 КПК України матеріалами.

5. Умови та порядок відкриття сторонами додаткових матеріалів, отриманих до або під час судового розгляду.         

            Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

  1 Відмінність  відкриття матеріалів на підставі ст. 290 КПК України від ознайомлення з матеріалами досудового розслідування в порядку ст. 221 КПК України.

  2. Особливості відкриття зібраних сторонами матеріалів при розгляді кримінального провадження судом апеляційної інстанції.

 

                                     Список рекомендованих джерел:

1. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

2. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

3. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

4. Про організацію роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та нагляду за обліком кримінальних правопорушень: наказ Генерального прокурора України від 25 вересня 2012 року № 15гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

5. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової служби України від 17 серпня 2012 року № 69, зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 14 листопада 2012 року № 113, від 25 січня 2013 року № 13 та від 25 квітня 2013 року № 54 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

6. Про затвердження Порядку взаємодії Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо обміну інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційних систем органів внутрішніх справ: наказ Генеральної прокуратури України і Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2012 року № 115/1046 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

7. Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини: наказ Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Генеральної прокуратури України від 28 листопада 2012 року № 1095/955/119 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

8. Інструкція з діловодства в органах прокуратури України, затверджена наказом Генерального прокурора України від 15 січня 2013 року № 3 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

   9. Ганова Г.О. Притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх: процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення: навчально-практичний посібник / Г.О. Ганова, І.І. Присяжнюк, М.С. Туркот – Національна академія прокуратури України; ТОВ «Центр учбової літератури», 2013 – 82 С.

   10. Прокурорський нагляд за додержанням законів щодо подолання проявів расової, національної нетерпимості, ксенофобії: навч. - практ. посіб. / за ред.. В.В. Білоуса. – К.: Алерта, 2013. – 144 с.

   11. Прокурорський нагляд за додержанням законів щодо протидії легалізації (відмиванню) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом: наук.-практ. посіб. / О.З. Гладун, О.Є. Користін, І.Є. Мезенцева, В.В. Молодик, О.О. Седлецький, М.С. Туркот, Н.Я. Якимчук.- К.:            Алерта, 2013. - 312 с.

   12.Актуальні питання кримінального процесу України [текст]: навч. посіб. / [Є.М. Блажівський, І.М. Козьяков, О.М. Толочко, С.С. Мірошниченко,       Г.П. Власова та ін.]; за заг. ред. Є.М. Блажівського. – К.: Національна академія прокуратури України; Центр учбової літератури, 2013. –304с.

 

Тема 12

 Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях групою прокурорів

План лекції (2 акад. год.)

1. Правові підстави та порядок створення групи прокурорів у кримінальному провадженні.

2. Розподіл обов’язків та взаємодія прокурорів у групі під час досудового розслідування кримінального провадження.

3. Особливості подання доказів при підтриманні державного обвинувачення групою прокурорів. Виступ в дебатах.  

4. Специфіка діяльності групи прокурорів у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, злочинних угрупувань та при укладанні угод.

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Завдання керівника органу прокуратури при створенні групи прокурорів у кримінальному провадженні.

2. Порядок та підстави заміни прокурора – члена групи.

3. Специфіка діяльності групи прокурорів в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених злочинними угрупуваннями.

Тема 13

 Особливості участі прокурора у судовому провадженні з розгляду багатоепізодних кримінальних проваджень.

 

План лекції (2 акад.год.)

 

1. Поняття та характерні ознаки багатоепізодних кримінальних правопорушень.

2. Особливості процесуального керівництва досудовим слідством у багатоепізодних кримінальних провадженнях.

3. Завдання та повноваження прокурора у судовому розгляді зазначеної категорії проваджень.

4. Особливості судового провадження у багатоепізодних кримінальних провадженнях.

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад.год.)

 

1. Особливості процесуального керівництва у багатоепізодних кримінальних провадженнях.

2. Завдання та повноваження прокурора на стадії досудового слідства у багатоепізодних провадженнях.

3. Специфіка планування розслідування та процесуального керівництва у багатоепізодних кримінальних провадженнях.

4. Особливості підтримання державного обвинувачення у зазначеній категорії проваджень.

 

Список рекомендованих джерел:

 

1. Конституція України: [Текст]: офіц. текст: за станом на 20 жовтня 2011 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//.  

2. Кримінальний процесуальний кодекс України: [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

3. Кримінальний кодекс України: [Текст]: офіц. текст: за станом на 23 листопада 2011 р. [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

4. Про прокуратуру [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 1 жовтня 2011 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

5. Про судоустрій і статус суддів: Закон України [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 1 жовтня 2011 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://zakon.rada.gov.ua//   

6. Зеленский М.А. Расследование многоэпизодных групповых преступлений: автореф. дис. на соискание уч. степ. кандидата юрид. наук: спец. 12.00.09 – «Уголовный процесс; криминалистика и судебная экспертиза; оперативно-розыскная деятельность» М.А. Зеленский –    М – 2003 .

 

Тема 14

План лекції

1. Особливості кваліфікації злочинів проти життя та здоров’я особи

2. Процесуальне керівництво на початковій стадії досудового розслідування злочинів проти особи

3. Керівництво слідчими (розшуковими) діями, а також реалізація інших процесуальних повноважень прокурора в ході досудового розслідування злочинів проти особи

4. Реалізація повноважень прокурора щодо процесуального керівництва при закінченні досудового розслідування злочинів проти особи.

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Особливості процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про умисні вбивства

2. Особливості процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про тяжкі тілесні ушкодження

 

 

Тема 15

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини проти власності

 

План лекції (2 акад. год.)

 

1. Криміналістична характеристика злочинів проти власності.

2. Обставини, які підлягають доказуванню у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

3. Особливості тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

4. Особливості відшкодування (компенсації) шкоди та пред’явлення цивільного позову у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

 

1. Загальна характеристика методики процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

2. Особливості збереження речових доказів та вирішення питання про них у кримінальних провадженнях про злочини проти власності. Окремі питання застосування заходів забезпечення у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

3. Тактика проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо крадіжок.

4. Тактика проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо грабежів, розбоїв та вимагань.

5. Тактика проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо шахрайств.

6. Тактика проведення окремих слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо привласнень, розтрат майна або заволодінь ним шляхом зловживання службовим становищем.

7. Особливості призначення експертиз у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

8. Особливості кримінальних проваджень про злочини проти власності на підставі угод.

План лекції (2 акад. год.)

1. Поняття та загальна характеристика злочинів у сфері службової діяльності. Поняття службової особи як суб’єкта злочину.

    2. Здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням злочинів у сфері службової діяльності на початковій стадії досудового розслідування. 

3. Процесуальне керівництво слідчими (розшуковими) діями та негласними слідчими (розшуковими) діями при здійсненні досудового розслідування злочинів у сфері службової діяльності.

4.  Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням злочинів у сфері службової діяльності при повідомленні про підозру.

5. Реалізація повноважень прокурора щодо процесуального керівництва при закінченні досудового розслідування кримінальних проваджень про злочини у сфері службової діяльності.

 

Питання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням злочинів у сфері службової діяльності.

2. Особливості допиту свідків у кримінальних провадженнях про злочини у сфері службової діяльності.

Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

2. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

3. Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року № 2341-ІІІ [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

4. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України: закон України від 13 квітня 2012 року № 4652-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4652-17

5. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

6. Про засади запобігання і протидії корупції: закон України від 7 квітня 2011 року № 3207-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3206-17

7. Рішення Конституційного Суду України від 18 квітня 2012 року
№ 10-рп/2012 у справі за конституційним зверненням гр. Кузьменка В.Б. щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 364 КК України [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/v010p710-12

8. Рішення Конституційного Суду України від 20 жовтня 2011 року
№ 12-рп/2011 у справі за конституційним поданням Служби безпеки України щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 62 Конституції України [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v012p710-11

9. Рішення Конституційного Суду України від 01 грудня 2004 року № 18-рп/2004 у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (справа про охоронюваний законом інтерес) [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v018p710-04

10. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

11. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

12. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 768 с.

13. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 2 / Є.М. Блажівський, Ю.М. Грошевий, Ю.М. Дьомін та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 664 с.

14. Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів: наук.-практ. посіб. / Р.Г. Андрєєв, Є.М. Блажівський, М.І. Гошовський та ін.). – К.: Алерта, 2012. – 736 с.

15. Науково-практичний коментар до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» / М.I. Хавронюк – К.: Атіка, 2011. – 424 с.

16. Про судову практику у справах про хабарництво: постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 року № 5. VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0005700-02

17. Про судову практику у справах про перевищення влади або службових повноважень: постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 15.[Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/v0015700-03

18. Методичні рекомендації з питань прокурорського нагляду під час досудового розслідування корупційних кримінальних правопорушень стосовно суддів і працівників правоохоронних органів. Схвалено науково-методичною радою при Генеральній прокуратурі України 20.12.2013 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua 

Тема 17



План лекції ( 2 акад. год.)

1.Поняття та загальна характеристика злочинів проти правосуддя в Україні.

2.Злочини проти правосуддя: сутність, суб’єкти та об’єкти. Відповідальність

та види покарань.

3. Особливості процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини проти правосуддя в Україні.

4. Процесуальні повноваження прокурора при здійсненні процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини проти правосуддя.

5. Запобігання та протидії злочинам проти правосуддя в Україні.

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1.Понятя та загальна характеристика злочинів проти правосуддя в Україні.

2. Злочини проти правосуддя: сутність, суб’єкти та об’єкти. Відповідальність та види покарань.

3. Особливості процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини проти правосуддя в Україні.

4. Процесуальні повноваження прокурора при здійсненні процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини проти правосуддя в Україні.

5. Запобігання та протидія злочинам проти правосуддя в Україні.

6. Особливості взаємодії керівника органу прокуратури, процесуального керівника та слідчого.

 

 

Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

2. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

3. Кримінальний кодекс України: [Текст]: офіц. текст за станом на 13 квітня 2012 року / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України6 [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.zakon.rada.gov.ua

4. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. / Є.М.Блажівський, Ю.М.Грошевий, Ю.М.Дьомін та ін..; за заг.ред. В.Я.Тація, В.П.Пшонки, А.В.Портнова – Х.: Право, 2012. – 768 с.

5. Кримінальний кодекс України. Науково-практичний коментар: за заг. ред. В.В.  Сташиса, В.Я. Тація. – Вид. четверте, доповн. – Х.: ТОВ. «Одісей», 2008. – 1208 с.

6. Кримінально-виконавчий кодекс України. [Текст]: офіц. текст за станом на 19 листопада 2012 року / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України6 [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.zakon.rada.gov.ua

7. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

8. Про судоустрій і статус суддів [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 28 липня 2013 року / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua//

9. Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів закон України: [Текст]: офіц. текст: за станом на 14 листопада 2013 року / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua//

10.  Про міліцію. [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 28 липня 2013 року / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua//

11. Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві [Текст]: закон України: офіц. текст: за станом на 19 листопада 2012 року / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.www.rada.gov.ua//

12. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової служби України від 17 серпня 2012 року № 69, зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 14 листопада 2012 року № 113, від 25 січня 2013 року № 13 та від 25 квітня 2013 року № 54 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал

13. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

14. Мірошниченко С.С. Судова влада в Україні: проблеми протидії злочинним посяганням на правосуддя. [Текст]: С.С. Мірошниченко. – К.: ПАТ «ПВК «Десна». 2013. – 664 с.

 

Тема 18

План лекції ( 2 акад. год.)

5. Особливості кваліфікації торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини

6. Процесуальне керівництво на початковій стадії досудового розслідування торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини

7. Керівництво слідчими (розшуковими) діями, а також реалізація інших процесуальних повноважень прокурора в ході досудового розслідування торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини

8. Реалізація повноважень прокурора щодо процесуального керівництва при закінченні досудового розслідування торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини

 

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Повідомлення про підозру у кримінальних провадженнях про торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо людини

2. Діяльність прокурора щодо забезпечення безпеки потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях про торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо людини

 

Тема 19

Процесуальне керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми.

План лекції (2 акад. год.)

1. Загальні положення процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми.

2. Особливості проведення окремих слідчих дій у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми.

3. Обставини, що підлягають встановленню у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх (ст. 484 КПК України).

4. Застосування запобіжних заходів до неповнолітніх.

5. Звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності.

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Правове регулювання процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми.

2. Процесуальний статус неповнолітнього у кримінальному процесі.

3. Особливості проведення слідчих дій за участю неповнолітніх.

4. Право неповнолітніх на захист.

5. Закінчення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини вчинені неповнолітніми.

План лекції (2 акад. год.)

1. Поняття та загальна характеристика злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Особливості кваліфікації.

    2. Здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на початковій стадії досудового розслідування. 

3. Процесуальне керівництво слідчими (розшуковими) діями та негласними слідчими (розшуковими) діями при здійсненні досудового розслідування злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

 

4.  Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту при повідомленні про підозру.

5. Реалізація повноважень прокурора щодо процесуального керівництва при закінченні досудового розслідування кримінальних проваджень про злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

 

Питання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Організація першочергових слідчих (розшукових) дій при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

2. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

     Список рекомендованих джерел:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

2. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

3. Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року № 2341-ІІІ [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

4. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України: закон України від 13 квітня 2012 року № 4652-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4652-17

5. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

6. Про дорожній рух: закон України від 30 червня 1993 року № 3353- XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3353-12

7. Про транспорт: закон України від 10 листопада 1994 року № 232/94-ВР [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/232/94-ВР

8. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

9. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

10. Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті: постанова Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року  № 14 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-05

11. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 768 с.

12. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 2 / Є.М. Блажівський, Ю.М. Грошевий, Ю.М. Дьомін та ін.; [за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова]. – Х.: Право, 2012. – 664 с.

13. Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів: наук.-практ. посіб. / Р.Г. Андрєєв, Є.М. Блажівський, М.І. Гошовський та ін.). – К.: Алерта, 2012. – 736 с.

14. Основи експертизи дорожньо-транспортних пригод: автотехнічна експертиза: Навч. посіб. / О.М. Сумець, В.Ф. Голодний - К.: Хай-Тек Прес, 2008. — 160 с.

 

Тема 21

План лекції (2 акад. год.)

1. Обставини, що підлягають встановленню у кримінальних провадженнях про злочини проти громадського порядку та моральності.

2. Особливості початку досудового розслідування у провадженнях зазначеної категорії.

3. Особливості процесуального керівництва при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження, організації проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини проти громадського порядку та моральності.

4. Особливості повноважень прокурора під час закінчення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини проти громадського порядку та моральності.

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Особливості допиту підозрюваних і потерпілих у кримінальних провадженнях про злочини проти громадського порядку та моральності.

2. Особливості кримінально-правової кваліфікації злочинів проти громадського порядку та моральності.

Тема 22

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення

План лекції (2 акад. год.)

1. Обставини, що підлягають встановленню у кримінальних провадженнях про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення.

2. Особливості початку досудового розслідування у кримінальних провадженнях зазначеної категорії.

3. Особливості процесуального керівництва при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження, організації проведення слідчих (розшукових) дій.

4. Особливості повноважень прокурора під час закінчення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення.

Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Особливості допиту підозрюваних у кримінальних провадженнях про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

2. Особливості кримінально-правової кваліфікації злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення.

Тема 23

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних  

   провадженнях про злочини проти встановленого порядку несення

                                       військової служби

                                   План лекції (2 акад. год.)

 

1. Діяльність прокурора на початковому етапі досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини проти порядку несення або проходження військової служби.

2. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження та запобіжних заходів Обов’язкові випадки усунення військовослужбовця від посади.

3. Допит свідків і потерпілих у кримінальних провадженнях про злочини проти порядку несення або проходження військової служби. 

4. Особливості призначення та проведення судових експертиз у кримінальних провадженнях цієї категорії.

5. Порядок відкриття зібраних під час досудового розслідування матеріалів іншій стороні. Методика підготовки прокурора до підтримання державного обвинувачення.

 

            Завдання для самостійної роботи (2 акад. год.)

1. Особливості процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані з ухиленням від військової служби.

2. Процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані з порушенням несення спеціальних служб.

 

                                     Список рекомендованих джерел:

1. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

2. Про прокуратуру: закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1789-12

3. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: наказ Генерального прокурора України від 19 грудня 2012 року № 4 гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

4. Про організацію роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та нагляду за обліком кримінальних правопорушень: наказ Генерального прокурора України від 25 вересня 2012 року № 15гн [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

5. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової служби України від 17 серпня 2012 року № 69, зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 14 листопада 2012 року № 113, від 25 січня 2013 року № 13 та від 25 квітня 2013 року № 54 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

6. Про затвердження Порядку взаємодії Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо обміну інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційних систем органів внутрішніх справ: наказ Генеральної прокуратури України і Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2012 року № 115/1046 [Електронний ресурс]: Офіційний веб-портал Генеральної прокуратури України. – Режим доступу: www.gp.gov.ua

7. Закон України N 964-IV від 19.06.2003 року «Про основи національної безпеки України» // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2003. – N 39. – ст. 351.

   8. Про оборону України Закон України [Текст]:  Закон України N 1932-XII від 6 грудня 1991 року // Відомості Верховної Ради України (ВВР).– 1992.– N 9.– ст.106 (в редакції Закону N 1003-IV від 19 червня 2003 року // ВВР.– 2004.– N 2.– ст. 8).    9. Закон України N 2331-III від 22 березня 2001 року «Про розвідувальні органи України» // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2001. – N 19. – ст. 94.

    10. Про особливості діяльності прокуратур з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері [Текст]: наказ Генерального прокурора України № 12гн від 12 квітня 2013 р. [Електронний ресурс] / Генеральна прокуратура України; офіційний веб-сайт. – Режим доступу до сайту: http://www.gp.gov.ua//

    11. Прокурорський нагляд за додержанням законів у воєнній сфері/за заг.ред. Г.П. Середи. – К.: Алерта, 230 с.

     12. Туркот М.С. Інтереси військової служби: поняття та характеристика // Право військової сфери. – 2008.– № 5.– С. 10-13.

    13. Туркот М.С. Методичні рекомендації з підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини у сфері службової діяльності / М.С. Туркот, Н.М. Ярмиш, В.М. Куц, В.В. Козій, Г.О. Ганова – К.: Генеральна прокуратура України; Національна академія прокуратури України, 2013. – 59 с.

Укладачі

 М.С. Туркот, І.В. Вернідубов, А.М. Орлеан, О.В. Єні, Г.В. Попов, Л.А. Хруслова, В.Ф. Гаєвий, В.В. Севрюков, Н.О. Сиротіна, В.В. Козій, Н.М. Ленчевська, Л.Б. Коваленко

 

ПРОЦЕСЦАЛЬНЕ КЕРІВНИЦТВО

навчально-методичний комплекс для студентів

Редактор

З.В. Пономаренко

 

Комп’ютерна верстка

З.В. Пономаренко

Віддруковано на ризографі

Національної академії прокуратури України.

04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81 б.

Папір офсетний, стандартний, 70 г/м2. Формат – 60х90 1/16.

Підписано до друку 03.01.13.

 

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 239; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.62 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь