Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сучасний стан сфери поводження з твердими побутовими відходами



  
    Програма розроблена відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про відходи», Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 265 «Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами», «Про благоустрій населених пунктів» та інших нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центрального органу з питань житлово – комунального господарства для розв’язання проблем, пов’язаних з охороною довкілля та здоров’ям населення.

На території Тростянецької міської ради розташоване одне сміттєзвалище по захороненню відходів загальною площею 5,6 га (наявний розроблений санітарний паспорт на місце видалення відходів).                                  

Щорічно дочірнім підприємством «Екосервіс» комунального підприємства «Тростянецькомунсервіс» збирається, вивозиться та утилізується на сміттєзвалищі майже 26 тис. куб. м твердих побутових відходів, кількість яких щорічно зростає.

В розрізі споживачів за 2013 рік зібрано та захоронено твердих побутових відходів від:

- населення                 - 16732,45 м3        - 64,9 %;

- бюджетних установ - 2227,64м3        - 8,6 %;

- інших споживачів - 2987,76 м3         - 11,6 %;

- самовивезення              - 3839,61м3          - 14,9 %.

 У сфері санітарного очищення населеного пункту м. Тростянець задіяне комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» та його дочірнє підприємство «Екосервіс».

Для зручного та якісного надання послуги по місту в частині багатоповерхового житлового фонду та окремих мікрорайонах розташовано контейнери для відходів на майданчиках для збору сміття, стан яких не завжди відповідає санітарним та технічним нормам.

    Стан міського сміттєзвалища також не в повній мірі відповідає встановленим вимогам: відсутні свердловини для контролю забруднення підземних вод, не обваловане, немає в повній мірі огорожі, під'їзний шлях та навколишня територія засмічені.

Сортування відходів не проводиться, відсутні сітчасті огорожі для затримання легких (летючих) фракцій відходів.  
  На жаль, не дивлячись на значну проведену роботу в питанні організації централізованого вивезення сміття в тому числі і з приватного сектору міста, триває процес утворення несанкціонованих звалищ ТПВ, непоодинокі випадки, коли побутові відходи складуються у природних рельєфних утвореннях, лісових масивах та насадженнях.

Сучасна структура системи санітарного очищення території міста потребує удосконалення.         

 Ситуація, яка склалась у місці концентрації побутових відходів, в питанні роздільного їх збору, сортуванню, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини, підтверджує існування проблеми, яка безпосередньо впливає на екологічний та соціальний стан міста.

     Реалізація заходів Програми передбачає використання передових сучасних технологій, що практикуються в країнах Європейського Союзу і, як наслідок, значно покращує екологічну ситуацію в місті. 

 



Мета Програми

Метою Програми є здійснення заходів щодо зменшення обсягів утворення відходів, їх повного збирання, перевезення, зберігання, утилізації, видалення, захоронення з метою запобігання негативного впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людини, а також з метою впровадження новітніх технологій в розширення і модернізацію діючих потужностей із збирання та утилізації твердих побутових відходів, використання побутових відходів як джерела вторинної сировини, створення ефективної системи управління у сфері поводження з відходами.

 

4. Основні завдання Програми:

  Головним завданням Програми є створення належних умов для екологічно - безпечної експлуатації санітарного поля при утилізації твердих побутових відходів (далі ТПВ).

Покращення екологічної ситуації в місті, запровадження ресурсозберігаючих технологій, створення нових робочих місць, підвищення культури населення в питаннях поводження з ТПВ, співпраця місцевої влади, громадськості та підприємств у впровадженні заходів програми.

Розробка схеми санітарного очищення міста, затвердження схеми та нового графіку вивезення сміття, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, проведення інформаційної роботи щодо поводження з твердими побутовими відходами.

Реалізація Програми забезпечується органом місцевого самоврядування, підпорядкованими комунальними та дочірніми підприємствами, установами, організаціями, суб’єктами господарювання та мешканцями населеного пункту.

Програма передбачає, у разі потреби, щорічне коригування обсягів і джерел фінансування робіт та уточнення цільових показників.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 156; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь