Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Предмети дозволені та заборонені до пересилання поштових відправлення



У внутрішніх поштових відправленнях дозволені пересилати:

У внутрішніх простих і рекомендованих листах пересилаються письмові повідомлення, ділові папери, фотокартки, художні картки, схеми, рекламно-інформаційний, матеріал та інша аналогічна паперова продукція.

У внутрішніх простих і рекомендованих бандеролях пересилаються малоцінні друковані видання бланки, брошури, плакати), плівки з мікрофільмами на вогнетривкій основі, фотокартки, альбоми, зошити, блокноти, папір, ділові папери, рукописи, контрольні роботи студентів-заочників, лікарські трави, насіння, художня та інша література, періодичні видання, рекламно-інформаційний матеріал.

У рекомендованих бандеролях також пересилається художня література, література з образотворчого мистецтва, магнітофонні записи " Розмовна книжка для сліпих", контрольні роботи студентів-заочників, комплекти друкованих видань (у тому числі періодичних) з аудіокасетами.

У внутрішніх листах з оголошеною цінністю пересилаються цінні папери, документи (дипломи, паспорти, посвідчення водія, свідоцтва про народження та одруження, трудові книжки, військові квитки тощо), облігації державних позик, лотерейні білети, грамоти, фотокартки, художні картки, рукописи, поштові марки, пенсійні та судові справи, ділові папери, звіти, документи, які мають цінність для відправника або одержувача. На адресу юридичних осіб у листах з оголошеною цінністю можуть також пересилатися рукописи, заяви, скарги.

Сума оголошеної цінності не повинна перевищувати фактичної вартості вкладення та можливих витрат на відновлення документів, що пересилались, у разі їх втрати.

У бандеролях з оголошеною цінністю, що не повинна перевищувати шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, пересилаються документи, предмети культурно-побутового та виробничого призначення, друковані видання, твори художньої літератури та видання образотворчого мистецтва, ділові папери, звукові записи, технічні носії інформації, насіння, лікарські трави, ліки, продукти харчування тривалого зберігання тощо, які мають для відправників і одержувачів певну цінність.

 У внутрішніх посилках пересилаються предмети культурно-побутового та виробничого призначення, продукти харчування тривалого зберігання, овочі, фрукти, рослини, бджоли, медичні препарати, медикаменти, друковані видання.

У простих і рекомендованих міжнародних листах пересилаються письмові повідомлення, ділові папери, квитанції, рахунки, фотокартки.

У міжнародних бандеролях (простих, рекомендованих) пересилаються рукописи, друковані видання, в тому числі гравюри, малюнки, географічні карти, викройки, каталоги, проспекти, оголошення, комплекти друкованих видань (у тому числі періодичних) з аудіокасетами.

Проектна і технічна документація приймається до пересилання тільки від юридичних осіб.

У секограмах пересилаються письмові повідомлення і видання, написані секографічним способом, кліше із знаками секографії, а також звукові записи та спеціальний папір, призначений виключно для сліпих, за умови, що вони відправляються офіційно визнаними установами для сліпих або на їх адресу.

У міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю пересилаються:

поштові марки, видані після 1945 року, вартість одного примірника яких за каталогом не перевищує 50 німецьких марок;

філателістична продукція, видана після 1945 року, цінні папери, документи (крім заборонених до пересилання). До країн, що не приймають до ввезення такі відправлення, цінні папери та документи (крім заборонених до пересилання) пересилаються у рекомендованих міжнародних листах.

Сума оголошеної цінності не повинна перевищувати фактичної вартості вкладення та обмеженої суми цінності, зазначеної у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень.

При цьому сума оголошеної цінності документів не може перевищувати можливих витрат на відновлення цих документів у разі їх втрати.

У дрібних пакетах пересилаються зразки товарів, предмети подарункового характеру, які не пошкоджуються під час транспортування і вартість яких не перевищує 30 СПЗ.

У міжнародних посилках пересилаються промислові товари, продукти харчування, товари культурно-побутового призначення, дозволені згідно із законодавством для відправки за кордон і не заборонені для ввезення до країни призначення.

У. міжнародному поштовому обміні здійснюється пересилання звичайних посилок та посилок з оголошеною цінністю. Посилки з оголошеною цінністю приймаються для відправлення до країн, зазначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень.

Фізичним особам дозволяється пересилати за митний кордон України без сплати мита і митних зборів предмети, у межах норм, встановлених законодавством.

 

У разі пересилання фізичними особами за митний кордон України предметів, що перевищують норми, встановлені законодавством, їх митне оформлення здійснюється в порядку, встановленому для суб'єктів підприємницької діяльності.

Від фізичних осіб для пересилання за кордон приймаються:

ліки не більш як 5 упаковок одного найменування або не більше ніж потрібно для одного хворого на один курс лікування (за призначенням лікаря);

культурні цінності, ввезені в Україну іноземними громадянами і зареєстровані митницями України при їх ввезенні;

тиражна поліграфічна графіка, естампи, репродукції (в тому числі в рамках), фотопортрети з підмальовками;

сучасна біжутерія, панно, настінні плакати, сучасні вироби масового виробництва з кераміки, скла, металу (включаючи фарбування), дерева, рогу, соломки, пластмас, текстилю та інших матеріалів, сувенірна графіка не більше ніж два недорогих вироби або один комплект промислового виробництва подарункового призначення;

фабричні музичні інструменти вітчизняного і зарубіжного серійного виробництва після 1960 року (за наявності фабричних паспортів, торговельних квитанцій): духові, ударні, електромузичні інструменти, скрипки, віолончелі, контрабаси, арфи, баяни, акордеони, гітари, балалайки, домри, народні та клавішні інструменти серійного вітчизняного виробництва.

Від юридичних осіб для пересилання за кордон приймаються:

лікарські засоби, які використовуються під час проведення наукових досліджень, для експонування на виставках, ярмарках, конференціях, за наявності спеціального дозволу фармакологічного комітету МОЗ;

біологічні матеріали, живі культури найпростіших мікроорганізмів, токсини, отруйні речовини тваринного і рослинного походження, вакцини, сироватки, діагностикуми, засоби ветеринарного призначення, патологічні матеріали від тварин, птахів, риб, бджіл тощо за наявності дозволу Головного управління ветеринарної медицини;

насіннєвий і посадковий матеріал за наявності фіто санітарного сертифіката на експорт міжнародного зразка, що видається з карантину рослин;

зразки сортів та гібридів сільськогосподарських культур, дозволених до вивезення Державною комісією із сортовипробування та охорони сортів рослин.

 

У внутрішніх поштових відправленнях забороняється пересилати:

вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством;

наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, включені ДСКН до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства, та радіоактивні речовини;

дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон);

інші предмети, ввезення яких заборонено до країн відповідно до законодавства та актів Всесвітнього поштового союзу;

живих тварин тощо;

спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

У міжнародних посилках, бандеролях, мішках " M" забороняється пересилати письмові повідомлення, що мають характер ділового і особистого листування, а також будь-яку кореспонденцію, яка не належить відправникам або адресатам, за винятком рахунків та описів вкладення.

Відповідно до Технічних інструкцій по безпечному перевезенню міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) забороняється вкладення у міжнародні поштові відправлення таких небезпечних вантажів:

вибухові речовини, вибухові матеріали, які за своїми властивостями можуть вибухати, викликати пожежу з вибуховою дією, а також пристрої, що містять вибухові речовини і засоби підривання, такі як феєрверки, боєприпаси, порох, двигуни для моделей ракет, подушки безпеки для автомобіля, піротехнічні засоби, факели, сигнальні ракети, вогні бенгальські тощо;

гази, стислі, зріджені охолодженням та розчинені під тиском, такі як аерозолі, газові запальнички, газові щипці для завивки волосся, балони стиснутого газу, таких як речовина для запальнички, балон для дайвінгу, балон з газом для кемпінгу, вогнегасник, бутановий газ тощо;

легкозаймисті рідини, суміші рідин, рідини, в яких містяться тверді речовини в суспензії або розчинні солі, рідини, що виділяють легкозаймисті пари, такі як паливо, матеріали, що містять паливо або попередньо містили паливо (паливні баки), фарби, барвники, лак для меблів, парфуми, мазута, агрезивні матеріали тощо;

легкозаймисті тверді речовини, порошкоподібні, гранульовані або пастоподібні речовини, субстанції, здатні до спонтанного самозаймання. Легкозаймисті матеріали і речовини, окрім вибухових, які можуть під час перевезення небезпечних вантажів з легкістю спалахнути від будь-якого зовнішнього джерела займання, в результаті поглинання вологи, тертя, при нагріванні і мимовільному хімічному перетворенні, такі як сірники, сигнальні ракети, мастильні ганчірки, фосфор, алюмінієвий порошок тощо;

окислювачі та органічні пероксиди - речовини, що окислюють та органічні пероксиди, які здатні легко виділяти кисень, підтримувати горіння, а також можуть, у відповідних умовах або в суміші з іншими речовинами, викликати самозаймання та вибух, такі як добрива, очисні хімікати для басейну, набір для ремонту зі скловолокна, хімічне джерело кисню, хлорне вапно тощо;

токсичні та інфекційні субстанції, отруйні і інфекційні речовини, здатні викликати смерть, отруєння або захворювання при попаданні всередину організму або при контакті зі шкірою і слизовою оболонкою, такі як інсектициди, ртутні з’єднання, збудники інфекції, голки, клінічні зразки, хімічна продукція для сільського господарства, бактерії, віруси тощо;

радіоактивні матеріали – матеріали, а також наукові пристрої, такі як джерела радіації розміром з хокейну шайбу, деякі речі споживачів, такі як детектор визначення рівня диму в іонізованій камері тощо;

речовини, що викликають корозію, корозійні та їдкі речовини, що вражають слизові оболонки дихальних шляхів та очей, пошкоджують шкіру, викликають пошкодження споруд, вантажів, транспортних засобів і корозію металу при взаємодії з деякими хімічними речовинами і органічними матеріалами, що викликають пожежу, такі як мокрі батареї, ртуть або обладнання, що містить ртуть, очисники для труб тощо;

інші небезпечні речовини - речовини, що викликають загрозу під час їхнього транспортування, але не належать до визначення жодного з класів, такі як магніти, сухий лід, рятувальні засоби здатні самостійно надуватися, літієві батареї, двигуни тощо.

 

Міжнародні поштові відправлення, що переміщуються через митний кордон України, пред'являються операторами поштового зв'язку митним органам для здійснення митного контролю та митного оформлення.

У разі виявлення у міжнародних поштових відправленнях предметів і речовин, які заборонено для пересилання, їх вилучення здійснюється у порядку, встановленому законодавством.

У міжнародних поштових відправленнях пересилаються предмети, не заборонені до ввозу на територію України та вивозу з території України відповідно до законодавства.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.026 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь