Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.



4. До обвинувального акта додається:

1) реєстр матеріалів досудового розслідування;

2) цивільний позов, якщо він був пред'явлений під час досудового роз­слідування;

3) розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред'явлений під час досудового роз­слідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування;

4) розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивіль­ним відповідачем копії цивільного позову, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного.

Надання суду інших документів до початку судового розгляду заборо­няється.

1. Обвинувальний акт - це процесуальний документ про закінчення до­судового розслідування. Він складається слідчим, після чого затверджується прокурором. Обвинувальний акт може скласти самостійно прокурор, якщо він не погодиться з обвинувальним актом, що був складений слідчим.

2. Із вимог ч. 2 коментованої статті випливає, що обвинувальний акт пови­нен обов'язково містити відомості, які передбачені п.п. 1-9 цієї частини.

3. Обвинувальний акт підписує слідчий та прокурор, який його затвердив. Прокурор підписує акт одноособово, якщо він склав його самостійно.

4. До обвинувального акта додаються: 1) реєстр матеріалів досудового розслідування; 2) цивільний позов, якщо він був пред'явлений під час досудо­вого розслідування; 3) розписка підозрюваного про отримання ним копій обви­нувального акта та цивільного позову, а також реєстру матеріалів досудового розслідування; 4) розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем копії цивільного позову, якщо він пред'являвся під час досудового розслідування не до підозрюваного.

5. Частина 4 ст. 291 КПК містить категоричну вимогу про те, що надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.

Стаття 292. Клопотання про застосування примусових заходів ме­дичного або виховного характеру

1. Клопотання про застосування примусових заходів виховного харак­теру має відповідати вимогам статті 291 цього Кодексу, а також містити ін­формацію про захід виховного характеру, який пропонується застосувати.

630

2. Клопотання про застосування примусових заходів медичного ха­рактеру маг відповідати вимогам статті 291 цього Кодексу, а також містити інформацію про примусовий захід медичного характеру, який пропонуєть­ся застосувати, та позицію щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров'я.

1. Клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру складається слідчим та подається прокурору для його затвердження.

2. У клопотанні про застосування примусових заходів виховного характе­ру, крім відомостей, передбачених ч. 2 ст. 291 КПК, вказується захід виховного характеру, який пропонується застосовувати судом.

3. Слідчий повинен скласти клопотання про застосування примусових за­ходів медичного характеру та подати його прокурору для затвердження.

4. У клопотанні про застосування примусових заходів медичного харак­теру, крім відомостей, передбачених ч. 2 ст. 291 КПК, необхідно вказати: а) ін­формацію про докази, які підтверджують вчинення суспільно небезпечного діяння, кримінального правопорушення конкретною особою; б) необхідність застосування до неї примусових заходів медичного характеру; в) судження щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров'я; г) інформацію про примусовий захід медичного характеру, який пропонується застосувати.

Стаття 293. Надання копії обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та реєстру матеріалів досудового розслідування

1. Одночасно з переданням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до суду прокурор зобов'язаний під розписку надати їх копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваному, його захиснику, за­конному представнику, захиснику особи, стосовно якої передбачається за­стосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

1. Вимоги коментованої статті про надання копії обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного чи виховного ха­рактеру та реєстру матеріалів досудового розслідування є гарантією права на захист своїх законних інтересів під час судового розгляду справи підозрюваним та особою, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів ме­дичного або виховного характеру.

2. Передаючи обвинувальний акт до суду, прокурор зобов'язаний під роз­писку надати його копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування окремо підозрюваному, а також його захиснику та законному представнику.

3. Якщо до суду передається клопотання про застосування примусових за­ходів медичного характеру, то прокурор під розписку надає його копію та копію

 631

реєстру матеріалів досудового розслідування захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру.

4. Копію клопотання про застосування примусових заходів виховного ха­рактеру та копію реєстру матеріалів досудового розслідування прокурор під розписку одночасно з направленням самого клопотання до суду вручає закон­ному представнику, захиснику особи, стосовно якої передбачається застосуван­ня примусових заходів виховного характеру.

§ 4. Продовження строку досудового розслідування

Стаття 294. Загальні положення продовження строку досудового розслідування

1. Якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити до­судове розслідування кримінального проступку (дізнання) у строк, зазна­чений у пункті 1 частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором.

2. Якщо досудове розслідування злочину (досудове слідство) немож­ливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:

1) до трьох місяців - районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором;

2) до шести місяців - прокурором Автономної Республіки Крим, про­курором області, міст Києва і Севастополя чи прирівняним до них проку­рором або їх заступниками;


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 175; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь