Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заява про перегляд судового рішення Верховного Суду України у кримінальній справі може бути подана з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 445 цього Кодексу.



4. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної ін­станції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішен­ня, ухваленого за наслідками касаційного провадження.

1. Заяву до Верховного Суду України про перегляд судового рішення у кримінальній справі, що набрало законної сили, з підстави неоднакового за­стосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм закону України про кримінальну відповідальність щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримі­нальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом судових рі­шень, мають право подати:

1) засуджений, його законний представник чи захисник у частині, що сто­сується інтересів засудженого;

2) виправданий, його законний представник чи захисник у частині моти­вів і підстав виправдання;

3) підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник;

4) законний представник, захисник неповнолітнього чи сам неповноліт­ній, щодо якого вирішувалося питання про застосування примусових заходів виховного характеру, в частині, що стосується інтересів неповнолітнього;

5) законний представник чи захисник особи, щодо якої вирішувалося пи­тання про застосування примусових заходів медичного характеру;

6) прокурор;

7) потерпілий або його законний представник чи представник у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції;

8) цивільний позивач, його представник або законний представник у час­тині, що стосується вирішення цивільного позову;

9) цивільний відповідач або його представник у частині, що стосується вирішення цивільного позову.

Крім того, із заявою про перегляд рішення, відповідно до ч. 4 ст. 447 КПК, можуть звертатися близькі родичі та члени сім'ї померлого засудженого в ін­тересах його реабілітації, перелік яких визначено в п. 1 ч. 1 ст. З КПК

2. Заяву про перегляд судового рішення у кримінальних справах із підста­ви встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні спра-

-917

ви судом може бути подано особою, на користь якої ухвалено рішення між­народною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, або близь­кими родичами чи членами сім'ї померлої особи, стосовно якої ухвалено таке рішення.

3. В ч. З ст. 446 КПК зазначається, що заява про перегляд судового рішен­ня Верховного Суду України у кримінальних справі може бути подана лише з підстави, передбаченої п. 2 ч. 1 ст. 445 КПК. У цьому випадку під судовим рішенням Верховного Суду України у кримінальних справах слід розуміти не рішення, постановлені ним як судом касаційної інстанції (нагадаємо, що до внесення змін Законом України «Про судоустрій і статус суддів» Верховний Суд України здійснював такі функції), а саме рішення, прийняті останнім за результатами перегляду судових рішень з підстав, визначених ст. 445 КПК (ст. 400-12 Кримінально-процесуального кодексу України 1960 p.).

4. Перелік осіб, яким надано право на подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, визначається законом, а тому не мають пра­ва на подання заяви про такий перегляд особи, які ним не наділені. Наприклад, суддею-доповідачем Верховного Суду України ухвалою від 28 квітня 2011 р. відмовлено у відкритті провадження у справі стосовно Л., а матеріали поверну­то до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і криміналь­них справ, оскільки заява про перегляд судових рішень Верховним Судом Укра­їни у зв'язку із рішенням Європейського суду з прав людини, постановленого на користь Л., що набуло статусу остаточного, подана не Л., а іншою особою - адвокатом, тобто особою, яка відповідно до закону не наділена правом на по­дання такої заяви (ухвала Верховного Суду України від 28 квітня 2011 p., справа № 5-6кс11). Зазначимо, що у такому випадку особа, на користь якої постановле­но рішення Європейського суду з прав людини, вправі самостійно звернутися до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ стосовно оскарження відповідних судових рішень (пропущений за на­ведених обставин строк подання заяви про перегляд судових рішень вважати­меться пропущеним з поважних причин, а тому підлягатиме поновленню).

5. Не може бути подана до Верховного Суду України заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у кримі­нальній справі. Іншими словами, заяви про перегляд рішення суду касаційної інстанції про скасування вироку чи ухвали судів нижчої інстанції з передачею справи на новий судовий чи апеляційний розгляд не означає розгляду останньо­го по суті, а тому вони не можуть бути предметом перегляду та на них не можна посилатися як на підтвердження підстави, встановленої п. 1 ч. 1 ст. 445 КПК.

Стаття 447. Строк подання заяви про перегляд судового рішення 1. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунк­том 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, стосовно якого заявлено кло­потання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здій-

918

сним і ься посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше.

2. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунк­том 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, може бути подана протягом трьох місяців з дня, коли особі, на користь якої ухвалено рішення між­народною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.

3. Перегляд виправдувального вироку, ухвали про закриття справи або інших судових рішень з метою погіршення становища засудженого з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, допускається лише протягом установлених законом строків давності при­тягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановления такого судового рішення.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 187; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь