Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ. НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 

           “ЗАТВЕРДЖУЮ”

           Директор Інституту

      підприємництва та

                перспективних технологій

                  ___________ Й.Я. Хром ’ як

        « ___ » ________ 201 __ р.

 

 

РОБОЧА ПРОГРАМА

Проектно-технологічної практики

 

для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»

напряму підготовки 6.010505 «Комп’ ютерні науки »

 

Львів


 

 

Укладач:              Навитка М.Л., асистент

                                     

 

Програму проектно-технологічної практики обговорено та схвалено на засіданні кафедри інформаційних систем та технологій.

 

Протокол № 1 від 28 серпня 2013 року

 

    Зав. кафедрою ІСТ _________проф., д.т.н. Матвійчук Я.М.

 

Програму проектно-технологічної практики обговорено та схвалено на засіданні методичної комісії інформаційних систем і технологій Навчально-наукового інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка»

 

    Протокол № __ від _____________ 2013 р.

 

     

 

Голова методичної комісії

інформаційних систем і технологій_________ проф., д.т.н. Я.М. Матвійчук

 




ЗМІСТ

Вступ…………………………………………………………………... 4
1. Мета та завдання практики ………………………………………. 4
2. Бюджет робочого часу …………………………………………… 3. Бази практики …………………………………………………….. 6 7
4. Вимоги до щоденника та звіту про проектно-технологічну практику……………………………………………………………. 7
4.1. Щоденник проектно-технологічної практики …………… 7
4.2. Структура та зміст звіту по проектно-технологічній практиці …………………………………………………. ………… 8
4.3. Вимоги до оформлення звіту про проектно-технологічну практику …………………………………………………………….. 10
5. Критерії оцінювання звіту про практику та його захисту……… 6. Підведення підсумків практики ………………………………….. 11 12
Рекомендована література 13
Додаток А Додаток В  

ВСТУП

Підприємства, організації та установи проводять практику згідно з завданням і програмою, а саме: забезпечують по можливості робочі місця для практики, створюють необхідні умови для набуття практичних навичок в організуванні зовнішньоекономічної діяльності для різних видів господарюючих суб’єктів і масштабів діяльності; забезпечують студентам можливість користуватися спеціальною літературою та техніко-економічною документацією, допомагають в збиранні матеріалів для звіту з практики, проводять інструктаж з техніки безпеки, охорони праці та зовнішнього середовища; контролюють виконання студентами правил внутрішнього розпорядку.

Студент на практиці зобов’язаний: повністю виконувати завдання згідно з програмою практики, а також діючі на підприємстві правила внутрішнього розпорядку; вивчати та дотримуватися правил охорони праці та техніки безпеки; нести відповідальність за виконану роботу та її результати на рівні з працівниками підприємства, якщо він працює на робочому місці.

Термін і тривалість проведення практики згідно з навчальним планом:

· курс – IV;

· семестр – 8;

· тривалість практики – 270 годин;

· обсяг – 9 кредитів.

 

 

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

 

 

Мета практики - формування в умовах діяльності підприємств (організацій, установ) професійних здібностей на основі використання теоретичних знань студента у різних ситуаціях, що властиві майбутній професії. Ознайомлення студентів з сучасними методами і формами організації та здійснення професійної діяльності на підприємстві (установі, організації) - базі практики; розуміння специфіки їх майбутньої професії і її особливостей у реальних ринкових і виробничих умовах.

Завданням практики є : закріплення теоретичних знань на місцях практики; практичне засвоєння технології, процедур і особливостей структурно-орієнтованого, об’єктно-орієнтованого або процесно-орієнтованого підходів для аналізу, декомпозиції і моделювання предметної області, аналізу і оптимізації бізнес-процесів на об’єкті управління; вироблення аргументованих висновків по удосконаленню функціонального, інформаційного, технічного, програмного забезпечення підсистеми автоматизованої інформаційної системи (АІС) з побудовою комплексної моделі; збирання, систематизація необхідних матеріалів для оформлення звіту з практики, в тому числі, для виконання індивідуального завдання, закріпленого кафедрою за студентом.

Здійснення контролю за роботою студентів на практиці доручається  керівникам від вищого навчального закладу та від бази практики, зокрема,  викладачам кафедри міжнародної економіки та кваліфікованим фахівцям у сфері зовнішньоекономічної діяльності  підприємств (організацій, установ). До обов’язків керівника практики від кафедри належить  ознайомлення студентів з програмою практики і видача індивідуального завдання на практику, а також узгодження з керівником  від підприємства (організації, установи) програми практики. Студенти під час проходження проектно-технологічної практики зобов’язані: дотримуватися внутрішнього трудового розпорядку підприємств (організацій, установ), на яких вони проходять практику; своєчасно і якісно виконувати всі завдання, що передбачаються програмою практики; кожного дня заносити до щоденника практики звіт про фактично виконану роботу; оформити підсумковий звіт і згідно з графіком захистити його. Звіт має бути складений за час проходження практики, перевірений на базі практики керівником від підприємств (організацій, установ) та оцінений у відгуку про роботу студента. У відгуку також надається стисла характеристика на студента-практиканта.

Форма звітності студента - подання письмового звіту, підписаного і оціненого безпосередньо керівником від бази практики, який подається керівнику практики від навчального закладу. Студент захищає звіт з практики перед керівником практики від кафедри, отримує оцінку захисту звіту, яка вноситься в заліково-екзаменаційну відомість та залікову книжку студента за підписом керівника практики від кафедри.

По завершенні практики студенти повинні знати сучасні підходи до розробки комп’ютерних інформаційних систем, інструментальні засоби їх аналізу і проектування; предметну область конкретної підсистеми АІС; особливості об’єкту управління; вимоги функціональності до АІС об’єкту управління; вміти вибирати підхід до аналізу предметної області на основі CASE-засобів; проводити інформаційний аналіз предметної області з використанням CASE-засобів по схемі “як є”; виконувати аналіз існуючих в науці і практиці методів і засобів рішення задач підсистеми, зробити оцінку і провести їх вибір з метою удосконалення і розвитку автоматизованих функцій аналізованої підсистеми; формулювати висновки, що розкривають переваги і недоліки підсистеми АІС, що функціонує на об’єкті управління; розробляти вимоги до проектованої підсистеми АІС по схемі “як повинно бути”; провести тестування експлуатованих програмних продуктів.

             

                       2.БЮДЖЕТ РОБОЧОГО ЧАСУ

Тривалість виробничої практики згідно з навчальним планом становить 270 годин (9 кредитів). Під час практики студент розподіляє свій робочий час за таким графіком:

№ з/п Вид роботи Кількість годин
1. Отримання індивідуального завдання на практику від керівника 2
2. - Ознайомлення з техніко-економічними характеристиками підприємства (закладу, організації) та організаційною структурою управління - Ознайомлення з положенням про функціональний підрозділ, комплексом задач, які реалізують функції управління, що покладені на дане підприємство 25
3. АІС підприємства: - Вивчення проектної документації на діючу АІС об’єкту, характеристик функціональної й забезпечуючої складових АІС - Вивчення складу автоматизованих задач підсистеми, їх інформаційного, програмного, технічного забезпечень - Проведення інформаційного аналізу та моделювання предметної області підсистеми - Вивчення інфраструктури корпоративної інформаційної системи підприємства (організації) - Проаналізувати систему безпеки ІС підприємства (організації) та її відповідність цілям та задачам бізнес-діяльності 190
4. Індивідуальне завдання Робота на АРМ спеціаліста функціонального підрозділу чи робочому місці спеціаліста відділу комп’ютеризації та інформаційних технологій 18
5. Написання і оформлення звіту про проходження практики 30
6. Захист звіту 5
  Всього 270

 

БАЗИ ПРАКТИКИ

 

         Проектно-технологічна практика проводиться на підприємствах, в установах і організаціях (будь-якої форми власності та виду діяльності). Перелік баз практики формується виходячи з вимог освітньо-професійної програми та освітньо-кваліфікаційної характеристики для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки 6.010505 «Комп’ютерні науки», наведених в «Наскрізній програмі практик».

Закріплення баз практики сприяє встановленню та зміцненню довгострокових прямих контактів у ІППТ з підприємствами, а також розвитку кооперації між ними у справі якісної підготовки спеціалістів. Оновлення баз базується на аналізі підсумків проведення практики в поточному році та сприяє підвищенню якості та ефективності практичної підготовки студентів. Відбору баз практик передує постійна робота кафедри по вивченню виробничих та економічних можливостей підприємств з точки зору придатності їх для проведення практики студентів за спеціальністю. При цьому враховуються перспективи сучасних напрямків розвитку ІТ-галузі, економічного, соціального та екологічного розвитку суспільства.

Вибір баз практики здійснюється кафедрою інформаційних систем і технологій з урахуванням завдань практики та можливістю їх реалізації.

До участі у проведенні практики залучаються підприємства та організації, які використовують сучасні засоби та інструментарій розробки та створення інформаційних систем, які застосовуються в різних сферах діяльності.

     

                  4. ВИМОГИ ДО ЩОДЕННИКА  ТА ЗВІТУ ПРО

Щоденник практики

 

Студент-практикант веде “Щоденник практики”, де записує дати, робочі місця, короткий зміст виконаної роботи. Ці дані підтверджуються підписом керівника від бази практики. Заповнений та завірений печаткою з місця практики щоденник разом з графіком про проходження практики та відгуком керівника від підприємства (організації, установи) додається до звіту про виробничу практику.

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Основна

1. Калянов Г.Н. CASE: Структурный системный анализ. М., 1996.

2. Коллинз Г., Блэй Дж. Структурные методы разработки систем.- М. ФиС, 1986.

3. Кантер Дж. Управленческие информационные системы.- М.: Радио и связь, 1982.

4. Гради Буч. Обьектно-ориентированное проектирование с примерами применения.- К.: Диалектика, 1992.

5. Полковникова Е. В., Полковников А. В. Планирование и управление проектом с использованием Time Line.- М.: Диалог-МИФИ, 1994.

6. Мальцев Н.Г., Мицук Н.В. Основы оптимального управления процессом автоматизированного проектирования.- М.: Эн.ат.изд., 1990.

7. Пиннингс И. и др. Новая технология и организационные структуры.- М.: Экономика, 1990.

8. Васкевич Д. Стратегии «клиент-сервер». - К.: Диалектика, 1996.

9. Фаулер М., Скотт К. UML в кратком изложени. – М.: Мир, 1999.

Додаткова

4. Гради Буч. Обьектно-ориентированное проектирование с примерами применения.- К.: Диалектика, 1992.

9. Фаулер М., Скотт К. UML в кратком изложени. – М.: Мир, 1999.

10. Даревич Р.Р. Застосування інформаційних технологій для координації наукових досліджень // Р.Р.Даревич, Д.Г.Досин, В.В.Литвин, Л.С.Мельничок. – Львів: „СПОЛОМ”, 2008. – 240с.

11. Ланде Д.В. Основы интеграции информационных потоков. К.: Инжиниринг, 2006. – 240 с.

12. Рассел С. Искусственный интеллект / С.Рассел, П.Норвиг. – М., С.-П., К.: Вильямс, 2006. – 1408с.

                                                                                                                                                   

Додаток А

З В І Т

 

 

про проходження пректно-технологічної практики

 

 

студентом (кою) ___________________________________ групи КН -49

(прізвище та ініціали)

 

на (в)_______________________________________________________________

(повна назва організації)

 

____________________________________________________________________

 

з «____» «_____________» 201__ року до «____» «_____________» 201__ року

 

 

 

                             Студент-практикант _________________________________

                                                                                                                 (підпис)

 

Керівник(и) практики

від організації       ______________________________________

                                                (посада, прізвище, ініціали і підпис)

«___» ____________ 201__ року

                                       

______________________________________

                                                (посада, прізвище, ініціали і підпис)

                              «___» ____________ 201__ року

Керівник практики

від кафедри               ______________________________________

                                                (посада, прізвище, ініціали і підпис)

                              «___» ____________ 201__ року

 

ЛЬВІВ - 201__

Додаток В

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри інформаційних систем і технологій

 

_______________(Матвійчук Я.М.)

 

“____” ____________ 201__ р.

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 139; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.042 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь