Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


РОЗДІЛ 2. ФОРМУВАННЯ АСОРТИМЕНТУ, МАРКІРУВАННЯ, ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ НЕПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ



Ознайомлення з видами пластмас. Визначення видів, якості і дефектів у виробів з пластмас.

Мета: Дослідження хімічної природи і оцінка споживчих властивостей і якості товарів з пластмаси.

Завдання:

1.Ознайомиться з асортиментом товару з пластмас торгівельного підприємства;

 2.Визначити зовнішню характеристику пластмасових виробів.

3.Перевірити фізичний стан пластмаси;

4.Визначити метод переробки пластмас у вироби;

5.Визначити дефекти пластмаси;

6.Результати роботи оформити у вигляді звіту.

 

Хімічна природа пластмаси

Зовнішні ознаки

Результат нагрівання

Характер горіння

Колір           Фізіо-ий стан    Звук                     при ударі   Колір полум'я Характер горіння Запах прод. горіння Вид пласмас
1 2 3 4 5 6 7 8
               
               
               
               
               
               
               

Дефекти пластмас

Чужорідні включення — видимі сторонні включення, забруднення композиції пластмас або устаткування, що є результатом; знижену механічну міцність, що виникає при малому або надлишковому вмісті наповнювача.

При малому вмісті наповнювач не надає належного армуючого ефекту, при надлишку — не повністю змочується полімером;

Дефекти формування виникають у зв'язку з недоліками конструкції форми і формувальних машин, неправильним вибором або порушенням режиму переробки пластмас. Особливо важливим є дотримання температурного режиму і тривалості операції формування.

При відхиленнях від оптимальної температури формування, нерівномірному прогріванні форм, швидкому або сповільненому охолоджуванні можуть відбуватися деструктивні процеси, виникати значна внутрішня напруга, що викликає деформацію виробів, появу дефектів зовнішнього вигляду, а також що знижують механічну міцність.

До найбільш поширених дефектів формування відносять наступні: викривлення - викривлення форми виробів, унаслідок відмінності температур пуансона і матриці прес-форми, витягання з форми неохолодженого (для термопластов) або неотвержденного (для реактопластов) виробу, нерівномірної усадки компонентів пластмаси.

Тріщини - вузькі щілини у виробах що виникають унаслідок значної внутрішньої напруги при порушенні температурного режиму формування, а також зайвій вологості формувальної суміші.

Раковини — порожнечі у виробах, які утворюються при попаданні сторонніх газових включень або газоподібних продуктів деструкції. Усадкові раковини виникають при надмірно великій усадці окремих компонентів суміші.

Здуття — дрібні або крупні опуклості на поверхні, що виникають унаслідок підвищеного вмісту вологи у формувальній суміші, порушенні режиму формування (дуже швидкий рух сердечника, що нагнітає повітря, малий питомий тиск і ін.).

Сколи — поглиблення на поверхні виробів, що виникають при механічних пошкодженнях.

Задирки — гострі виступи по краю і дну виробу; стикуй технологічні — видимі лінії з'єднання (спаю) порцій литної маси, маси, що утворюються при перегріві, і малому тиску формування.

Розлучення — помітні сліди розтікання пластмаси у вигляді смуг або плям унаслідок різної в'язкості розплавленої формувальної суміші; облой (грат) — потовщення на поверхні пресованих виробів по місцю роз'єму форми унаслідок надлишку або малої текучості прес-пороша.

Ризики і подряпини - результат обробки поверхні прес-форми грубозернистим абразивним матеріалом або пошкодження сторонніми на поверхні прес-форми; виступаніє.

Ливника — невидалений і незачищений залишок ливника на лицьовій поверхні виробу; сліди від виштовхувача - виступи і поглиблення на корпусі, що виникають при виштовхуванні з форми незатверділого виробу.

Сліди від роз'єму форми — потовщений шов на поверхні виробу від затікання пластмаси при нещільному з'єднанні частин форми;

Матовість — плями зниженого блиску, що утворюються при недостатній поліровці і мастилі форми, низькій температурі або недостатній витримці при пресуванні.

Дефекти обробки можуть бути наслідком недбалого або неякісного проведення ряду операцій по виправленню дефектів формування: неякісне видалення облоя, погана заполіровка рісок, подряпин і слідів від роз'ємів прес-форм і ін.   

    Нанесення нових дефектів в разі використання для зачистки облоя і видалення слідів від ливника, грубозернистих абразивних матеріалів. До дефектів обробки відносяться також дефекти, пов'язані з технологічним для поста декоруванням виробів: вживання барвистих складів з малою адгезією, нечіткий малюнок, зсув складових частин декору, відшаровування декору, розтікання фарбника, недбале виконання декору і тому подібне.

    Відповідно до вимог стандартів дефекти виробів підрозділяють на недопустимих і допустимих.

Недопустимі дефекти — раковини, тріщини, розлучення, викривлення понад 0,5 % габаритних розмірів (для пресованих виробів), міграція фарбника, зсув складових частин малюнка і розтікання фарбника, що спотворюють зовнішній вигляд виробу.

Останні дефекти допускаються у виробах, якщо вони не псують його зовнішнього вигляду і їх розмір (кількість) не перевищує допустимих меж.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 187; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь