Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ІІ. Патолого-анатомічний розтин трупа



1. Зовнішній огляд (положення трупа, архітектура, шкіра, природні отвори, трупне задубіння і гниття, стан видимих слизових оболонок): труп кабанчика лежав на правому боці, виснажений, живіт підтягнутий, природні отвори закриті, витіки з природніх отворів відсутні, заклякання виражено. Слизові оболонки носа, рота, кон’юктиви очей ціанотичні, повіки склеєні слизисто-гнійним ексудатом, на шкірі за вухами, підгрудка, черева вузлики сіру-коричневого кольору діаметром до 3-ох мм.

2. Внутрішній огляд:

а) ротова порожнина і органи шиї: слизова з синюшним відтінком, без травматичних пошкоджень, підщелепні, привушні лімфовузли збільшені у два рази проти норми, мозкоподібні виду на розрізі, з гніздами некрозу.

б) грудна порожнина: положення органів у межах анатомічної норми. Верхівка часток легенів і нижня частина правої серцево-діафрагмальної частки збільшені, синьо-червоного кольору, затверділі, на розрізі витікає слизисто-гнійний ексудат. У серцевій сорочці наявність солом’яного кольору ексудату з нитками фібрину до 40 мл, епікард тьмяний, шорсткий, крапчасті і плямисті крововиливи.

в) черевна і тазова порожнини: положення органів у межах анатомічної норми. Селезінка збільшена у 1,5 разу, тверда, гумоподібна, темно-вишневого кольору. Печінка набрякла, глинистого кольору, вузлики некрозу, паренхіма дряблої консистенції. Мезентеріальні лімфовузли збільшені, на розрізі мозкоподібні, набряклі сіро-білого кольору.

Шлунково-кишковий тракт порожній. Слизова оболонка шлунка набрякла, дифузно зафарбована в темно-червоний колір, покрита тягучою слиззю. Слизова тонкого кишечника набрякла, сіро-червоного кольору з плямистими крововиливами на окремих ділянках. Слизова і стінка товстого відділу кишечника потовщена, вкрита висівкоподібним нашаруванням з плівок фібрину. При знятті відкриваються кровоточиві виразки.

У нирках у корковому шарі численні крапчасті крововиливи, відсутня межа кірковим і мозковим шаром.

ІІІ. Патолого-анатомічний діагноз

Гостра бронхопневмонія, серозно-фібринозний перикардит, спленіт, зерниста дистрофія печінки, гострий катаральний гастрит, дифтеритичний ентерит, зерниста дистрофія нирок, лімфаденіт, струпоподібна екзантема, катаральний кон’юктивіт.

IV . Додаткові дослідження

До Первомайської районної державної лабораторії ветеринарної медицини для додаткових досліджень на сальмонельоз направлено патологічний матеріал від трупа кабанчика – шматочки печінки, селезінки, плечова кістка і мезентеральний лімфовузол у 30%-ому водному розчині гліцерину.

Під час бактеріологічного дослідження з патологічного матеріалу (експертиза № 200 від 18.05.2013 р.) виділено збудник сальмонельозу свиней (Salm. Cholera suis).

V . Висновки

На підставі анамнестичних даних, клініки хвороби, патолого-анатомічних змін в органах і тканинах, виявлених під час розтину трупа (наслідків лабораторного дослідження патологічного матеріалу) робимо висновок: кабанчик віком 4 місяці, інвентарний номер 370 хворів на сальмонельоз і смерть настала від паралічу центра дихання.

На підставі клініко-епізоотологічних даних, наслідків бактеріологічного дослідження патологічного матеріалу розробити комплекс протиепізоотичних і лікувально-профілактичних заходів щодо боротьби з сальмонельозом.

Підписи:

 

 

По завершенні виконання завдання чергові студенти прибирають робоче місце з розтину трупа, миють теплою водою, дезінфікують гарячим 2% розчином NaOH, рештки трупа і внутрішні органи вивезти в трупному ящику для захоронення на скотомогильнику, інструменти обробляють згідно з правилами.

Домашнє завдання: користуючись рекомендованою методичною літературою, підручниками, самостійно продовжити вивчення теми ‘‘Розтин трупів свиней з вилученням внутрішніх органів’’ та опрацювати такі питання:

1. Вивчити порядок проведення розтину, виймання і дослідження органів грудної порожнини трупа свині.

2. Виписати супровідну на відібраний матеріал від трупа свині з підозрою на кормову інтоксикацію.

Для закріплення матеріалу підготуватися до відповідей на контрольні питання.

Контрольні питання

1. У чому особливість фіксації трупів свиней?

2. Яка методика і техніка виймання внутрішніх органів з трупів свиней?

3. У чому полягає методика розтину трупів і дослідження шлунка у свиней?

4. Які патології найчастіше зустрічаються в шлунку свиней?

5. Які інструменти використовують ся під час розтину шлунку свиней?

6. На що звертають увагу під час дослідження слизової шлунка?

7. Як називається запалення слизової оболонки шлунка?

8. У чому різниця між ерозією та виразкою шлунка?

9. Які патології кишечника зустрічаються частіше під час дослідження кишечника?

10. Що таке гастроентерит?

11. На що звертають увагу під час дослідження печінки?

12. Які характерні макроскопічні зміни в печінці при токсичній дистрофії поросят?

13. Яка методика розтину черевної порожнини у трупів свиней?

14. Які інструменти застосовують під час розтину черевної порожнини?

15. Які характерні патолого-анатомічні зміни при сальмонельозі у свиней?

16. Який патологічний матеріал відбирають за підозри на сальмонельоз?

 

Оцінка

‘‘ ’’                                            20 р.                                                         

                                                                                                                   (підпис викладача)

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 9


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 250; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь