Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Електричний струм – це напрямлений рух заряджених частинок або заряджених тіл.
Електричний струм – це напрямлений рух заряджених частинок або заряджених тіл. В металах – електричний струм – це напрямлений рух вільних електронів. В рідинах - електричний струм – це напрямлений рух позитивних та негативних іонів. В напівпровідниках - електричний струм – це напрямлений рух електронів і «дірок». В газах - електричний струм – це напрямлений рух позитивних та негативних іонів та електронів. Щоб підтримувати безперервно струм, необхідні джерела струму. Які бувають джерела струму: · Гальванічні елементи. У гальванічних елементах у розчин кислоти опускають дві пластинки з різних речовин, наприклад з цинку і міді. Внаслідок хімічної реакції ці пластини ( електроди) заряджаються різнойменно і можуть створювати струм протягом певного часу. · Акумулятори: лужні і кислотні. Кислотні: У розчин кислоти опускають дві свинцеві пластини. Лужні : у розчин лугу поміщають залізонікелеві пакети. · Генератори. При обертанні рамки з певною кількістю витків ізольованого дроту в магнітному полі виконується механічна робота,полюси генератора заряджаються різнойменно. Механічна енергія перетворюється в електричну. · Термоелементи . В них внутрішня енергія перетворюється в електричну. · Фотоелементи. Світлова енергія перетворюється в електричну. В джерелах струму за рахунок сил неелектричного походження відбувається розподіл заряджених частинок, і електроди джерел струму заряджаються різнойменно. Умови виникнення електричного струму: - наявність заряджених частинок - наявність електричного поля, створюваного джерелом струму, в якому за рахунок енергії неелектричного походження здійснюється робота по розподілу заряджених частинок; - наявність замкнутого електричного кола.
Дайте відповіді на запитання: 1.Що таке електричний струм? 2. Для чого необхідні джерела струму? 3.Що відбувається в джерелах струму? 4. Які джерела струму ви знаєте?
Урок № 7,8. Тема: Електричне коло. Дії електричного струму. Електрична провідність матеріалів: провідники, напівпровідники і діелектрики. Струм в металах. Для практичного використання електричного струму необхідні джерело струму, споживачі струму, провідники, керуючі пристрої( вимикачі, кнопки). Основні елементи електричного кола: 1. джерело струму (акумулятор, гальванічний елемент, генератор) 2. споживач електричної енергії (лампи, електроприлади) 3. проводу, за допомогою яких електрична енергія доставляється до споживача 4. замикаючі і ті, що розмикають пристрої (ключі, рубильники, кнопки, вимикачі) Електрична коло повинно бути замкнутим. Схеми - це креслення, на яких зображені способи з'єднання електричних приладів в електричні кола. Прилади на схемах зображують умовними знаками. Питання: 1. Основні елементи електричного кола? (джерело струму, споживач електроенергії, дроти, пристрої, що замикають і ті, що розмикають коло) 2. Скільки у джерел струму полюсів? (два: позитивний і негативний) 3. Які джерела і споживачі струму вам відомі? (джерела: акумулятор, генератор, гальванічний елемент; споживачі: електроприлади, лампи)
Сила струму – величина, що характеризує швидкість перенесення заряду частинками, які створюють струм, через поперечний переріз провідника. Ом. Зразкова задача: 1.Визначити опір мідного провідника довжиною 2 км і площею поперечного перерізу 10 мм2.
Дано: l = 2 км 2000м R = ρ R = 0,017 = 3,4 (Ом) S = 10 мм2 = = Ом ρ = 0,017
R = ? Відповідь: Опір провідника 3,4 Ом.
2.Якої довжини треба взяти алюмінієвий провідник поперечним перерізом 2мм2 , щоб його опір був 14 Ом? Питомий опір алюмінію 0,028 . Дано : S = 2 мм2 R = ρ l = = 1 000 (м) R = 14 Ом l = ρ = 0,028 = = м l - ? Відповідь : Довжина провідника 1 000 м.
Відрізок дроту розрізали посередині і половинки звили разом. Як змінився опір провідника? Дано: l1 = l R2 =ρ = = = =
l2 = S1 = S R1 = ρ = S2 = 2S = = ?
Відповідь : Опір провідника зменшився в 4 рази. Опрацювати §13, виконати вправу №5
Урок № 14,15. Тема: Закон Ома для однорідної ділянки кола. Реостати. Залежність опору провідника від температури.
Закон Ома пов’язує між собою силу струму, напругу і опір для ділянки кола. Електричний струм – це напрямлений рух заряджених частинок або заряджених тіл. В металах – електричний струм – це напрямлений рух вільних електронів. В рідинах - електричний струм – це напрямлений рух позитивних та негативних іонів. В напівпровідниках - електричний струм – це напрямлений рух електронів і «дірок». В газах - електричний струм – це напрямлений рух позитивних та негативних іонів та електронів. Щоб підтримувати безперервно струм, необхідні джерела струму. Які бувають джерела струму: · Гальванічні елементи. У гальванічних елементах у розчин кислоти опускають дві пластинки з різних речовин, наприклад з цинку і міді. Внаслідок хімічної реакції ці пластини ( електроди) заряджаються різнойменно і можуть створювати струм протягом певного часу. · Акумулятори: лужні і кислотні. Кислотні: У розчин кислоти опускають дві свинцеві пластини. Лужні : у розчин лугу поміщають залізонікелеві пакети. · Генератори. При обертанні рамки з певною кількістю витків ізольованого дроту в магнітному полі виконується механічна робота,полюси генератора заряджаються різнойменно. Механічна енергія перетворюється в електричну. · Термоелементи . В них внутрішня енергія перетворюється в електричну. · Фотоелементи. Світлова енергія перетворюється в електричну. В джерелах струму за рахунок сил неелектричного походження відбувається розподіл заряджених частинок, і електроди джерел струму заряджаються різнойменно. Умови виникнення електричного струму: - наявність заряджених частинок - наявність електричного поля, створюваного джерелом струму, в якому за рахунок енергії неелектричного походження здійснюється робота по розподілу заряджених частинок; - наявність замкнутого електричного кола.
Дайте відповіді на запитання: 1.Що таке електричний струм? 2. Для чого необхідні джерела струму? 3.Що відбувається в джерелах струму? 4. Які джерела струму ви знаєте?
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 387; Нарушение авторского права страницы