Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Дії під час мінометного обстрілу.



УВАГА! Основні правила виживання при мінометному обстрілі:

1. Прислухайся до звуків мін, що летять, навчіться їх розпізнавати і аналізувати.

2. При обстрілі негайно падай і утискуйся в землю або займи укриття (бліндаж, перекриту щілину). Навчися робити це до того, як міни почнуть падати – це у ваших інтересах.

3. Що б не трапилося, у жодному випадку не можна підводитися і тим більше вставати. Не намагайся втекти із зони обстрілу – міни і осколки все одно швидше за вас. Дочекайся, поки не прозвучить наприклад 8-10 розривів, потім почекайте хоч би три хвилини, після чого швидко міняйте позицію і йдіть в укриття. Навіть якщо комусь поряд потрібна допомога – надай її після обстрілу і в укритті, інакше допомога, швидше за все, скоро знадобиться і тобі.

4. Використовуй штучні і природні укриття і складки місцевості. Сховатися в них можна в перервах між серіями пострілів.

5. Якщо Ти знаходишся в зоні, де можливий мінометний обстріл, не знімай бронежилет і каску, – якщо вони у тебе, звичайно, є. Бронежилети третього або четвертого класу зупиняють мінометні осколки цілком надійно. Навіть простенький жилет другого класу і шолом старого радянського зразка не будуть зайвими.

6. Не соромся тренуватися і відпрацьовувати свої дії у разі обстрілу заздалегідь.

Дії під час мінометного обстрілу «ГРАДОМ»

УВАГА! Основні правила виживання при обстрілі з «Граду»:

1. Почути надзвуковий снаряд неможливо. Організуй постійне спостереження.

2. Постійно тримай в полі зору будівлі що поблизу, споруди, місцеві предмети, які можна швидко використовувати як укриття. З часом це увійде у звичку.

3. Окопи, воронки, щілини захищають від осколків досить надійно. Якщо обстріл застав тебе на відкритій місцевості - лягай на землю.

4. У будівлі краще ховатися в підвалі або на першому поверсі - в кутку, недалеко від вікна чи двері.

5. Після закінчення залпу не поспішай виходити з укриття. Зачекай хоча б хвилин десять - цілком імовірно, що обстріл продовжиться.

Повітряний наліт

При повітряному нальоті дуже важливо не піддаватися паніці, не бігати і не стріляти по літакам. Порядок дій наступний:

1. Якщо ви знаходитесь на відкритій ділянці, ляжте ниць і не дивіться вгору.

2. Переповзи в укриття, якщо воно поруч.

3. Не біжи - рух обов'язково приверне увагу.

4. Вертоліт спочатку робить поворот, потім відкриває вогонь.

5. Якщо ви потрапили під повітряний наліт, виконуйте наступне:

- ведіть вогонь з усього наявного озброєння;

- намагайтеся створити зону загороджувального вогню прямо по курсу літака;

- займіть укриття у воронці або за деревом;

- розосередьтесь - не сходьте разом;

- якщо вам доводиться:

бігти - не біжіть прямо за курсом літака, біжіть під кутом;

їхати - не їдьте прямо за курсом літака, їдьте під кутом.

Для захисту особового в районах розміщення підрозділів:

кожний військовослужбовець повинен обладнати свій особистий окоп, в який він може сховатися при несподіваному обстрілу. Кожен стрілець повинен обладнати 2-3 вогневі позиції та сектори стрільби - основний і додатковий, які повинні перекриватися не менше ніж на 10-15 градусів (170-250 тисячних), створюючи зону суцільного вогню. Сектор обстрілу для автоматника в обороні - до 40 градусів.

обов'язково обладнуються перекриті щілини на відділення, які виготовляються з лісоматеріалу (кругляк 10-15 см) у 2 накати з земляною подушкою не менше 50 см. Із кожного укриття готуються виходи на вогневі позиції не менше ніж по двох маршрутах.

на відкритих ділянках місцевості для обладнання сховища доцільно використовувати мішки з піском, лише у крайніх випадках ящики від снарядів (при обстрілі противником залізне обладнання ящика (кутники, замки, завіси) розлітається у різні боки та наносить поранення особовому складу) використовуючи сумісно з земляними мішками, при цьому вхід в перекриту щілину обладнується зігзагообразно.

На блокпостах укриття, якщо це асфальт, можна обладнувати під дорожнім покриттям використовуючи бетонні блоки для захисту входу.

Якщо для захисту особового складу використовується бетонні плити, обов'язково насипати земляну "подушку", краще комбіновану з мішками товщиною не менше 1 м.

Переміщення на полі бою здійснюється послідовно:

спосіб 1:

спочатку стрілець (1), під вогневим прикриттям кулеметника та старшого стрільця (старшого бойової групи), використовуючи різні прийоми і способи і пересування на полі бою, двома-трьома “стрибками” повинен вийти на рубіж 50-100 метрів; довжина “стрибків”, в середньому, складає 10-40 кроків (після зайняття вказаного рубежу, стрілець обладнує перед собою бруствер і готується до ведення вогню);

       після переміщення першого стрільця, під вогневим прикриттям його та старшого групи переміщується кулеметник, а потім старший групи.

спосіб 2:

спочатку стрілець (1), під вогневим прикриттям кулеметника та старшого стрільця (старшого бойової групи), використовуючи різні прийоми і способи і пересування на полі бою, повинен зробити перший “стрибок” та приготуватися до ведення вогню;

       після переміщення першого стрільця, під вогневим прикриттям його та старшого групи робить перший “стрибок” кулеметник, а потім старший групи.

        пересування вказаним способом здійснюється до виходу на визначений рубіж

       Пересування повинно бути безсистемним.

        При відкритті вогню постійно змінюй вогневу позицію, зробив чергу - відповзи убік (перекотись) на 3-5 метрів і веди вогонь далі, потім - перебіжка.

   Не забувай про можливість знаходження противника, мін, розтяжок і інших інженерних боєприпасів у напрямку твоєї дії. При необхідності падай назад зігнувши ногу, яка стоїть попереду, а задню зігнувши підкласти назад і впасти навскоси на м’які тканини стегна та перекотись на спину розставити ноги і приготуйся до ведення вогню по противнику, при можливості змінити положення для стрільби на більш зручне.

        Відхід особовий склад штурмової групи здійснює по одному, під прикриттям інших військо службовців групи та прикриттям позиційних груп, низько пригнувшись різким кидком назад на 7-10 м та прийняттям положення для стрільби, в подальшому здійснюється прикриття інших членів штурмової групи (відхід крокуючи назад з веденням вогню небезпечний на незнайомій території та може призвести до відходу у сектор вогню військовослужбовці, що відійшов перший, також необхідно оглядатись назад, щоб не потрапити на якусь перешкоду).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 408; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь