Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Антонищак А.Ф. (посвідчення № 103)



Антонищак А.Ф. (посвідчення № 103)

Южаніна Н.П. (посвідчення №  )

Острікова Т.Г. (посвідчення №  )

Кожем’якін А.А. (посвідчення №  )

Галасюк В.В. (посвідчення №  )

Грановський О.М. (посвідчення №  )

Висоцький С.В. (посвідчення №  )

Горват Р.І. (посвідчення №  )

Гудзенко В.І. (посвідчення №  )

Курячий М.П. (посвідчення №  )

Кришин О.Ю. (посвідчення №  )

Кужель О.В. (посвідчення №  )

Ляшко О.В. (посвідчення №  )

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про Національну митну службу України

 

Цей Закон визначає правові засади організації та діяльності Національної митної служби України, статус посадових осіб Національної митної служби України, а також порядок проходження служби в Національній митній службі України.

 

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1 Національна митна служба України

1. Національна митна служба України - є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну митну політику.

2. Діяльність Національної митної служби України спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику.

Стаття 3. Правова основа діяльності Національної митної служби України

1. У своїй діяльності Національна митна служба України керується Конституцією України, Митним кодексом України, Податковим кодексом України, міжнародними договорами України, укладених в установленому законом порядку, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику, іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 4. Міжнародне співробітництво Національної митної служби України

1. Взаємовідносини у сферах діяльності територіального органу Національної митної служби України з відповідними органами інших держав та міжнародними організаціями базуються на міжнародних договорах, а також на установчих актах та правилах міжнародних організацій, членом яких є Україна.

Стаття 5. Взаємодія Національної митної служби України з органами державної влади та органами місцевого самоврядування

1. Національна митна служба України в процесі своєї діяльності взаємодіє з органами правопорядку та іншими органами державної влади, а також органами місцевого самоврядування відповідно до закону та інших нормативно-правових актів.

Стаття 6. Громадська Рада при Національній митній службі України

1. Громадська рада при Національній митній службі України є консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної митної політики.

2. Порядок утворення, функціонування Громадської Ради при Національної митної служби України України, її повноваження визначаються законодавством України.

РОЗДІЛ ІІ

ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Стаття 7. Верховенство права

1. Національна митна служба України у своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

2. Принцип верховенства права застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Стаття 9. Законність

1. Посадові особи Національної митної служби України діють лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

2. Посадовій особі Національної митної служби України заборонено виконувати злочинні чи явно незаконні розпорядження та накази.

3. Накази, розпорядження та доручення вищих органів, керівників, посадових та службових осіб, службова, політична, економічна або інша доцільність не можуть бути підставою для порушення посадовою особою Національної митної служби України Конституції та законів України.

РОЗДІЛ ІІІ

Стаття 23. Повноваження керівника центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику у відносинах з Національною митною службою України.

1. Кабінет Міністрів України спрямовує та координує діяльність Національної митної служби України через керівника центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику у порядку, визначеному Законом та актами Кабінету Міністрів України.

2. Керівник центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику:

1) забезпечує формування державної митної політики та контролює її реалізацію Національною митною службою України;

2) погоджує та подає на розгляд Кабінету Міністрів України розроблені Національною митною службою України проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України;

3) визначає пріоритетні напрями роботи Національної митної служби України та шляхи виконання покладених на неї завдань, затверджує плани роботи;

4) вносить пропозиції Прем'єр-міністрові України стосовно кандидатури на посаду керівника Національної митної служби України і за пропозицією керівника Національної митної служби України - стосовно кандидатур на посади його заступників;

5) погоджує структуру Апарату Національної митної служби України;

6) видає обов'язкові до виконання Національною митною службою України накази та доручення з питань, що належать до сфери діяльності Національної митної служби України;

7) погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів Апарату Національної митної служби України.

8) погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників і заступників керівників територіальних органів Національної митної служби України;

9) погоджує пропозиції керівника Національної митної служби України щодо утворення, реорганізації, ліквідації її територіальних органів як юридичних осіб публічного права та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України відповідне подання;

10) порушує перед Кабінетом Міністрів України питання щодо скасування актів Національної митної служби України повністю чи в окремій частині;

11) доручає керівнику Національної митної служби України скасувати акти його територіальних органів повністю чи в окремій частині, а в разі відмови скасовує акти територіальних органів Національної митної служби України повністю чи в окремій частині;

12) порушує перед Кабінетом Міністрів України питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника Національної митної служби України та його заступників;

13) ініціює питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників структурних підрозділів Апарату Національної митної служби України, її територіальних органів та їх заступників.

14) ініціює питання щодо проведення службового розслідування стосовно керівника Національної митної служби України, його заступників, інших державних службовців і працівників Апарату Національної митної служби України та її територіальних органів.

15) приймає рішення щодо проведення перевірки діяльності Національної митної служби України та її територіальних органів;

16) заслуховує звіти про виконання покладених на Національну митну службу України завдань та планів її роботи;

17) вирішує інші питання, пов'язані із спрямуванням і координацією діяльності Національної митної служби України.

РОЗДІЛ V

Стаття 38. Конкурс

1. З метою відбору осіб, здатних професійно виконувати повноваження Національної митної служби України та посадові обов'язки за відповідною вакантною посадою, у випадках, передбачених цим Законом, проводиться конкурс на службу до Національної митної служби України та (або) зайняття вакантної посади (далі - відкритий конкурс).

2. Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень кандидатів на прийняття на службу та зайняття вакантної посади.

3. Конкурс на службу до Національної митної служби України обов'язково проводиться серед осіб, які вперше приймаються на службу до Національної митної служби України.

4. Комплектуванню в порядку просування по службі посадових осіб Національної митної служби України, крім випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті, за рішенням керівника, уповноваженого призначати на такі посади, може передувати як проведення відкритого конкурсу, так і проведення атестації.

5. Конкурс проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на службу до Національної митної служби України та (або) зайняття вакантної посади (далі - Порядок проведення конкурсу), що затверджується керівником центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику.

6. Рішення про оголошення конкурсу приймає керівник митного органу, якому надано право приймати громадян на службу до Національної митної служби України та (або) призначати на відповідну вакантну посаду.

7. Конкурс проводиться відповідною конкурсною комісією.

Антонищак А.Ф. (посвідчення № 103)


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 142; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.025 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь