Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МЕТА ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ.



В умовах трансформації економіки України статус фінансового права як прикладної галузі міцніє і дискотується. Фінансове право визначає такі важливі на сьогодні фінансово-правові інститути як фінансовий контроль, податкове право, бюджетний устрій та бюджетний процес в Україні, принципи та порядок бюджетного фінансування, правові засади грошового обігу та валютного регулювання, форми та порядок розрахунків.

Програма і тематичний план дисципліни орієнтовані на глибоке та ґрунтовне вивчення студентами основних понять фінансового права та запам’ятовування його системи, засвоєння повноважень органів, що здійснюють фінансовий контроль, та бюджетних повноважень цих органів, основних правових засад безготівкового і готівкового грошового обігу, порядку відкриття рахунків, принципів та порядку валютного регулювання в Україні. З цією метою вони мають добре орієнтуватися у фінансовому законодавстві та знати основні положення найважливіших нормативних актів. Після вивчення курсу студенти повинні вміти оперувати фінансово-правовими поняттями, вміти знайти необхідний документ чи норму, аналізувати і роз’яснювати конкретні ситуації, що виникають у сфері фінансово-правового регулювання, приймати необхідні рішення у відповідності із законодавством.

Завдання вивчення дисципліни:

- засвоїти засади правового регулювання інститутів фінансового права, його основні поняття, зміст нормативно-правових актів, основні проблеми та динаміку фінансового права;

- вміти знаходити та застосовувати норми відповідних нормативно-правових актів у конкретних ситуаціях, аналізувати факти та обставини і формувати правову позицію;

- виробити навички роботи із законодавством, спеціальними періодичними виданнями у сфері фінансового права, аналітичного мислення та аналізу.

Завдання лекційних занять:

Метою проведення лекцій є ознайомлення студентів з основними елементами предмету правового регулювання фінансового права, змістом відповідних нормативно-правових актів, проблемними дискусійними питаннями регулювання фінансових правовідносин.

Мета проведення лекцій також полягає у:

- викладенні студентам у відповідності з програмою та робочим планом основних правових категорій і понять з кожної теми, акцентуючи увагу на правозастосовчій практиці відповідних органів;

- сформувати у студентів цілісну систему теоретичних знань з курсу „Фінансове право”.

Завдання проведення практичних занять:

Мета проведення практичних занять полягає у тому, щоб виробити у студентів навички практичного застосування норм законодавства, аналізу правових ситуацій та вміння обґрунтовувати власну правову позицію.

Завдання проведення практичних занять:

- засвоїти засади правового регулювання інститутів фінансового права;

- оволодіти навичками аналізу та застосування нормативно-правових актів та судової практики;

- засвоїти основи науково-дослідницької діяльності;

- навчитися складати правові документи;

- оволодіти навичками викладання правової позиції.

 

Навчальна дисципліна “Фінансове право” включає 216 години загального навантаження, з них 36 годин лекції, 54 годин семінарських занять 121 год самостійної роботи та 5 години індивідуальної роботи. Зміст курсу побудований таким чином, щоб студент зміг опанувати основними положеннями Загальної і Особливої частини фінансового права. Цій же меті присвячена структура планів семінарів, перелік рекомендованої літератури та нормативних актів.

 Об’єм рекомендованої літератури розрахований на самостійне вивчення студентами ряду тем, що направлено на активізацію творчої та аналітичної роботи студентів. Для успішного засвоєнні основних інститутів фінансового права студенту бажано додаткового опрацьовувати спеціалізовані періодичні видання (наприклад, “Фінансовий контроль”, “Вісник податкової служби України”, “Право України”, “Підприємництво, господарство і право”, “Фінанси України” тощо).

Формою контролю рівня засвоєння студентами “Фінансового права” є іспит.



ПРОГРАМА

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ І.

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 155; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь