Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ

ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

Індивідуальна науково-пошукова робота є однією з форм самостійної навчальної і науково-дослідної роботи студентів.

Метою виконання індивідуальної роботи з дисципліни "Державне регулювання економіки" є перевірка знань студентів з питань основ державного управління, отриманих у ході лекційних і семінарських занять, а також в тім, щоб навчити студентів аналізувати й узагальнювати матеріали, що розкривають зв'язки між теорією і практикою розвитку національної економіки, пов'язувати теорію з практикою, користуватися літературою, статистичними даними, розвинути уміння аналізувати складні питання та робити висновки.

Кращі роботи представляються на конкурс. Студенти представляють роботи на кафедру протягом семестру.

Основні завдання виконання курсової роботи:

вивчення законів України й інших нормативних документів, спеціальної навчальної і наукової літератури, проблемних статей, статистичних даних по конкретній темі;

аналіз, узагальнення і систематизація матеріалів по конкретних напрямках регулювання національної економіки в цілому або одного із секторів національного господарства;

вивчення питань функціонування цього сектора на рівні конкретного регіону;

оцінка перспектив і шляхів удосконалювання господарського механізму регулювання національної економіки, її окремих секторів.

Робота студента складається з наступних етапів: вибір тими на основі тематики, розробленою кафедрою; нагромадження інформаційного матеріалу; підготовка і написання роботи; захист роботи на семінарі чи конференції.

Індивідуальна робота повинна, як правило, базуватися на конкретних матеріалах функціонування одного із секторів національного (або регіонального) господарства і містити аналіз економічної діяльності в динаміці останніх трьох-п'яти років.

     Вибір теми роботи здійснюється студентом самостійно, виходячи, насамперед з можливостей одержання необхідних для її виконання фактичних і статистичних матеріалів. Зміна формулювання теми з ініціативи студента не допускається.

План роботи розробляється студентом самостійно, але при цьому він повинний враховувати нижче викладені положення.

Структура індивідуальної роботи з дисципліни “Державне регулювання економіки”, як правило, включає:

вступ; теоретичну частину; аналітичну частину; практична частина, присвячена розвиткові ситуації в найближчій перспективі; висновок; список використаної літератури; додатки.

У вступі необхідно охарактеризувати актуальність проблеми, цілі й завдання роботи, об'єкт і предмет дослідження, методи, які використовуються при виконанні роботи, її теоретичну і методологічну основу. Дуже важливо розрізняти поняття "об'єкт" і "предмет" дослідження. Як правило, під об'єктом розуміється певний напрямок економічної політики або категорія, яка досліджується у роботі (наприклад, стратегічне планування, міграція населення, і т.п.). Предмет дослідження – це більш конкретна характеристика певних аспектів об'єкта (наприклад, функції, методи, система показників стратегічного планування, механізм регулювання міграції населення і т.п.).

У теоретичній частині роботи розкривається сутність розглянутої економічної категорії (об'єкта дослідження). Необхідно вивчити законодавчу і нормативну базу України та її окремих суб'єктів, охарактеризувати на основі узагальнення навчальної і наукової літератури, у т.ч. зарубіжних авторів, різні трактування і класифікації досліджуваного об'єкта. Теоретична частина роботи може включати історичні аспекти появи і розвитку даного напрямку регулювання економіки в різних економічних системах.

Центральне місце в індивідуальній роботі посідає аналітична частина. Метою даної частини є всебічний аналіз завдань, напрямків і результатів регулювання ринкової економіки в динаміці. Необхідно привести загальні відомості про об'єкт, у т.ч.:

- інституціональні зміни, що відбулися за останні десять років;

- мета і конкретні завдання державного регулювання;

- абсолютні показники економічної діяльності (наприклад, розмір державного - сектора, чисельність і структура зайнятих у ньому працівників і т.п.);

- організаційну структуру управління.

У даному розділі необхідно проаналізувати статистичні дані як у цілому по Україні, так і по конкретному регіону, або навіть його складових. Варто показати власну позицію в оцінці проблемної ситуації і можливостей її рішення. Обов'язково потрібно робити посилання на використану літературу і точки зору цитуємих авторів.

Проведений аналіз об'єкта дослідження з використанням сучасних, включаючи економіко-математичних, методів є базою для розробки конкретних пропозицій.

Практична частина роботи з дисципліни "Державне регулювання економіки" - пропозиції з проблем удосконалювання державного регулювання досліджуваного об'єкта в різних напрямках, поліпшення його показників і т.п. Усі рекомендації повинні носити реальний характер.

У даній частині необхідно розглянути удосконалювання сучасної нормативно-правової бази. Бажано показати, як варто використовувати іноземний досвід, накопичений у розвинених індустріальних країнах. Тут же варто оцінити економічну і соціальну ефективність пропонованих заходів.

У висновку індивідуальної роботи, спираючись на цілі і завдання, сформульовані у вступі, і результати трьох попередніх частин, потрібно зробити висновки по досліджуваній проблемі й узагальнити пропозиції, спрямовані на поліпшення державного регулювання і планування економіки.

Список використаної літератури повинний включати дійсно використані в роботі джерела. При цьому бібліографія складається в наступному порядку:

- Закони України, укази Президента, постанови, розпорядження Уряду;

- галузеві нормативні документи і відомчі акти;

- спеціальна навчальна і наукова література (за абеткою).

При цьому вказуються прізвище й ініціали автора (авторів), місце і рік видання. Для статей додатково приводяться назва журналу або збірника, рік його видання, номер.

При посиланні в тексті роботи на використане джерело приводиться його порядковий номер у загальному списку в квадратних дужках.

У додатки включаються допоміжні матеріали, використані в роботі для характеристики об'єкта дослідження, підготовки таблиць, розрахунку показників. У додатки можуть виноситися фрагменти нормативних документів, малюнки, графіки, таблиці, діаграми і т.п.

Індивідуальна робота виконується в обсязі 25-35 сторінок друкованого тексту (без додатків) у форматі 14 через 1,5 інтервалу, підписується студентом і представляється на кафедру у встановлений термін. Робота, виконана відповідно до вищевказаних вимог, оцінюється викладачем. У випадку невиконання зазначених вимог робота не оцінюється і повертається студентові для усунення зазначених у рецензії зауважень і недоліків. Остаточна оцінка індивідуальної роботи в такому випадку виставляється після усунення зауважень.

 

САМОСТІЙНА РОБОТА

 

МЕТОДИЧНІ рекомендації до вИКОНАННЯ самостійної роботи

Мета самостійної роботи полягає в тому, щоб навчити студентів пов'язувати теорію з практикою, користуватися самостійно літературою, статистичними даними, розвинути уміння аналізувати проблемні ситуації та робити висновки.

Робота студента складається з наступних етапів: нагромадження теоретичного матеріалу; розрахунок і оформлення завдання.

Студенти представляють роботи на кафедру не пізніше ніж за 10 днів до початку сесії разом із індивідуальною роботою.

Робота повинна мати наступну структуру: теоретичний матеріал по виконанню завдання, формули, виклад докладного поетапного розрахунку завдання, висновок.

Велике значення має правильне оформлення роботи. На титульному листі необхідно вказати: назва вузу, факультету, варіант завдання, групу, своє прізвище, ім’я та по батькові.

Студент вибирає свій варіант завдання згідно з номером у списку групи, шістнадцятий номер по списку знову отримує перший варіант, сімнадцятий номер по списку отримує другий варіант і т.д.

 



Задача 1

Уряд ухвалив рішення знизити податки на ΔТ млн. грн.; гранична схильність до заощадження дорівнює s/, а граничний коефіцієнт податків — t.

На яку величину уряд повинен зменшити державні закупівлі, щоб у короткостроковому періоді реальний ВВП не змінився?

Значення показників наведено в таблиці 1.

Задача 2

Обчислити, чому дорівнюють втрати приросту ВВП під впливом імпортних закупівель? Маємо умови: гранична схильнысть до заощадження - s'; граничний коефіцієнт податків -  t; гранична схильність до імпорту – q. Державні закупівлі за кордоном зросли на ∆ G грн. Значення показників наведено в таблиці 2.

Задача3

Попит і пропозиція на грошовому ринку дорівнюють відповідно Md і Ms грн.; резервна норма = rr; коефіцієнт готівки = cr; На яку величину потрібно початково змінити грошову базу, щоб урівноважити грошовий ринок без зміни відсоткової ставки? Значення показників наведено в таблиці 3.

Задача 4

У змішаній рівноважній економіці закритого типу маємо умови: ВВВ = Y грн., інвестиції = І грн., обсяги приватного споживання = С грн., державні заощадження = SG грн. На основі даних таблиці 4 розрахувати чому дорівнюють чисті податки.

Задача 5

Фактичний ВВП = ВВПф млрд.грн., ВВП повної зайнятості = ВВПп млрд.грн. Ставка прибуткових податків = t %. Державні закупівлі товарів G млрд.грн., державні трансферти Tr млрд.грн. Знайдіть зміну сальдо державного бюджету при повній зайнятості. Значення показників наведено в таблиці 5.

Задача 6

Визначте величину сукупного доходу (У), при якій сальдо державного бюджету відповідає або дефіциту, або профіциту державного бюджету. Визначте зміну державних витрат (ΔG) або зміну величини податків (ΔТ), яке необхідно для того, щоб сальдо державного бюджету дорівнювало нулю, якщо ставка податку = t %; державні витрати, = G гр. од., а сальдо держбюджету становить BS гр. од. Значення показників наведено в таблиці 6.

 

 



Таблиця 1.

Варіант Зміна податків (-ΔT) Гранична схильність до заощадження –s/ Гранична коефіцієнт податків - t
1 800 0,2 0,4
2 120 0,25 0,4
3 1500 0,3 0,25
4 850 0,4 0,2
5 900 0,5 0,3
6 800 0,25 0,15
7 1200 0,2 0,5
8 1100 0,1 0,33
9 900 0,15 0,2
10 1000 0,2 0,2
11 1200 0,3 0,3
12 1300 0,25 0,2
13 1500 0,25 0,25
14 1200 0,3 0,35
15 1300 0,5 0,33

 

Таблиця 2.

Варіант ∆ G q T s'
1 150 0,1 0,2 0,4
2 200 0,15 0,25 0,4
3 310 0,25 0,15 0,3
4 280 0,1 0,3 0,2
5 400 0,2 0,4 0,3
6 500 0,3 0,2 0,15
7 300 0,2 0,3 0,5
8 200 0,1 0,25 0,33
9 320 0,15 0,2 0,25
10 760 0,1 0,3 0,2
11 850 0,1 0,25 0,3
12 450 0,1 0,3 0,2
13  500 0,15 0,4 0,25
14 590 0,1 0,3 0,35
15 800 0,15 0,25 0,33

 

Таблиця 3 .

Варіант Попит на грошовому ринку Md Пропозиція на грошовому ринку Ms Резервна норма rr Коефіцієнт готівки cr
1 750 800 0,2 0,4
2 700 780 0,25 0,4
3 810 750 0,15 0,25
4 680 750 0,3 0,2
5 600 800 0,4 0,3
6 800 920 0,2 0,15
7 400 360 0,3 0,5
8 200 250 0,25 0,33
9 320 400 0,2 0,2
10 760 700 0,3 0,2
11 850 800 0,25 0,3
12 450 520 0,3 0,2
13  500 620 0,4 0,25
14 590 640 0,3 0,35
15 800 740 0,25 0,33

 

Таблиця 4.

Варіант Y I C SG
1 1000 220 700 -20
2 2000 240 800 -30
3 2500 350 900 -25
4 1850 200 750 -35
5 1700 180 800 -40
6 1600 150 850 -45
7 1500 210 710 -30
8 1400 200 600 -50
9 210 240 700 -100
10 1900 190 950 -80
11 1900 245 850 -30
12 2600 255 950 -50
13 2580 340 755 -45
14 3200 280 680 -40
15 3000 290 780 -25

 

Таблиця 5

Варіант ВВПф ВВПп t G Tr
1 150 200 10 40 4
2 180 240 18 26 5
3 190 250 20 40 6
4 220 260 25 45 7
5 250 300 20 49 8
6 320 340 15 37 5
7 350 380 10 29 4
8 270 310 25 58 6
9 285 320 20 54 8
10 310 350 15 45 9
11 410 450 18 70 10
12 520 580 19 80 11
13 510 570 20 85 12
14 500 540 20 90 15
15 600 650 250 125 25

 

Таблиця 6

Варіант t G BS
1 42 28000 -11000
2 25 35000 -10000
3 30 27000 5000
4 32 45000 8000
5 25 28000 -12000
6 40 29000 -5000
7 41 30000 -4000
8 35 45000 -3000
9 30 40000 -4000
10 28 35000 10000
11 29 45000 15000
12 25 28000 4000
13 26 29000 -4000
14 25 30000 -5000
15 30 48000 10000

 

 


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ

ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

Індивідуальна науково-пошукова робота є однією з форм самостійної навчальної і науково-дослідної роботи студентів.

Метою виконання індивідуальної роботи з дисципліни "Державне регулювання економіки" є перевірка знань студентів з питань основ державного управління, отриманих у ході лекційних і семінарських занять, а також в тім, щоб навчити студентів аналізувати й узагальнювати матеріали, що розкривають зв'язки між теорією і практикою розвитку національної економіки, пов'язувати теорію з практикою, користуватися літературою, статистичними даними, розвинути уміння аналізувати складні питання та робити висновки.

Кращі роботи представляються на конкурс. Студенти представляють роботи на кафедру протягом семестру.

Основні завдання виконання курсової роботи:

вивчення законів України й інших нормативних документів, спеціальної навчальної і наукової літератури, проблемних статей, статистичних даних по конкретній темі;

аналіз, узагальнення і систематизація матеріалів по конкретних напрямках регулювання національної економіки в цілому або одного із секторів національного господарства;

вивчення питань функціонування цього сектора на рівні конкретного регіону;

оцінка перспектив і шляхів удосконалювання господарського механізму регулювання національної економіки, її окремих секторів.

Робота студента складається з наступних етапів: вибір тими на основі тематики, розробленою кафедрою; нагромадження інформаційного матеріалу; підготовка і написання роботи; захист роботи на семінарі чи конференції.

Індивідуальна робота повинна, як правило, базуватися на конкретних матеріалах функціонування одного із секторів національного (або регіонального) господарства і містити аналіз економічної діяльності в динаміці останніх трьох-п'яти років.

     Вибір теми роботи здійснюється студентом самостійно, виходячи, насамперед з можливостей одержання необхідних для її виконання фактичних і статистичних матеріалів. Зміна формулювання теми з ініціативи студента не допускається.

План роботи розробляється студентом самостійно, але при цьому він повинний враховувати нижче викладені положення.

Структура індивідуальної роботи з дисципліни “Державне регулювання економіки”, як правило, включає:

вступ; теоретичну частину; аналітичну частину; практична частина, присвячена розвиткові ситуації в найближчій перспективі; висновок; список використаної літератури; додатки.

У вступі необхідно охарактеризувати актуальність проблеми, цілі й завдання роботи, об'єкт і предмет дослідження, методи, які використовуються при виконанні роботи, її теоретичну і методологічну основу. Дуже важливо розрізняти поняття "об'єкт" і "предмет" дослідження. Як правило, під об'єктом розуміється певний напрямок економічної політики або категорія, яка досліджується у роботі (наприклад, стратегічне планування, міграція населення, і т.п.). Предмет дослідження – це більш конкретна характеристика певних аспектів об'єкта (наприклад, функції, методи, система показників стратегічного планування, механізм регулювання міграції населення і т.п.).

У теоретичній частині роботи розкривається сутність розглянутої економічної категорії (об'єкта дослідження). Необхідно вивчити законодавчу і нормативну базу України та її окремих суб'єктів, охарактеризувати на основі узагальнення навчальної і наукової літератури, у т.ч. зарубіжних авторів, різні трактування і класифікації досліджуваного об'єкта. Теоретична частина роботи може включати історичні аспекти появи і розвитку даного напрямку регулювання економіки в різних економічних системах.

Центральне місце в індивідуальній роботі посідає аналітична частина. Метою даної частини є всебічний аналіз завдань, напрямків і результатів регулювання ринкової економіки в динаміці. Необхідно привести загальні відомості про об'єкт, у т.ч.:

- інституціональні зміни, що відбулися за останні десять років;

- мета і конкретні завдання державного регулювання;

- абсолютні показники економічної діяльності (наприклад, розмір державного - сектора, чисельність і структура зайнятих у ньому працівників і т.п.);

- організаційну структуру управління.

У даному розділі необхідно проаналізувати статистичні дані як у цілому по Україні, так і по конкретному регіону, або навіть його складових. Варто показати власну позицію в оцінці проблемної ситуації і можливостей її рішення. Обов'язково потрібно робити посилання на використану літературу і точки зору цитуємих авторів.

Проведений аналіз об'єкта дослідження з використанням сучасних, включаючи економіко-математичних, методів є базою для розробки конкретних пропозицій.

Практична частина роботи з дисципліни "Державне регулювання економіки" - пропозиції з проблем удосконалювання державного регулювання досліджуваного об'єкта в різних напрямках, поліпшення його показників і т.п. Усі рекомендації повинні носити реальний характер.

У даній частині необхідно розглянути удосконалювання сучасної нормативно-правової бази. Бажано показати, як варто використовувати іноземний досвід, накопичений у розвинених індустріальних країнах. Тут же варто оцінити економічну і соціальну ефективність пропонованих заходів.

У висновку індивідуальної роботи, спираючись на цілі і завдання, сформульовані у вступі, і результати трьох попередніх частин, потрібно зробити висновки по досліджуваній проблемі й узагальнити пропозиції, спрямовані на поліпшення державного регулювання і планування економіки.

Список використаної літератури повинний включати дійсно використані в роботі джерела. При цьому бібліографія складається в наступному порядку:

- Закони України, укази Президента, постанови, розпорядження Уряду;

- галузеві нормативні документи і відомчі акти;

- спеціальна навчальна і наукова література (за абеткою).

При цьому вказуються прізвище й ініціали автора (авторів), місце і рік видання. Для статей додатково приводяться назва журналу або збірника, рік його видання, номер.

При посиланні в тексті роботи на використане джерело приводиться його порядковий номер у загальному списку в квадратних дужках.

У додатки включаються допоміжні матеріали, використані в роботі для характеристики об'єкта дослідження, підготовки таблиць, розрахунку показників. У додатки можуть виноситися фрагменти нормативних документів, малюнки, графіки, таблиці, діаграми і т.п.

Індивідуальна робота виконується в обсязі 25-35 сторінок друкованого тексту (без додатків) у форматі 14 через 1,5 інтервалу, підписується студентом і представляється на кафедру у встановлений термін. Робота, виконана відповідно до вищевказаних вимог, оцінюється викладачем. У випадку невиконання зазначених вимог робота не оцінюється і повертається студентові для усунення зазначених у рецензії зауважень і недоліків. Остаточна оцінка індивідуальної роботи в такому випадку виставляється після усунення зауважень.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-20; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.055 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь