Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Редакційно-видавнича справа в країнах Азії (на прикладі Китаю).



За останні роки обсяг реалізації Пекінського Будинку книг зберігає темпи розвитку 20% в рік. У 2005 р. загальний оборот з продажу книг склав 440 млн юанів (58, 7 млн дол.). Статистичні дані показують, що в 2005 р. в Китаї було випущено більше 220 тис. найменувань книг, на 8% більше, ніж у 2004 р., і в 10 разів більше, ніж у 1978 р.

Динамічний розвиток книжкової індустрії нині і її застій у 80–90 рр. минулого століття утворюють різкий контраст. У видавничій сфері Китаю багато років спостерігалася державна монополія, більшість видавництв були невиробничими організаціями та установами. Вони не ставили мети отримання прибутку, тому не піклувалися про кон’юнктуру ринку, немало виданих ними друкарських творів не мало великого попиту серед читачів.

Для того, щоб відповідати вимогам ринкової економіки, з кінця минулого століття в Китаї почалася реформа книговидання. У зв’язку із цим китайські видавництва поступово трансформують управлінський механізм, завдяки чому з’явилося багато видавництв, конкурентоспроможних на ринку друкованої продукції. У 2002 р. була офіційно створена Китайська видавнича корпорація, це найбільше в Китаї видавниче підприємство, що складається більше ніж з 10 видавництв.

Розповідаючи про намір створення корпорації, її головний директор пан Ян Мучжи сказав: «Мета створення корпорації полягає в тому, щоб оживити усю систему і механізм видавничої справи. Ми додаємо усі сили, щоб через

3–5 років наша корпорація стала справжнім «авіаносцем» видавничої справи в Китаї».

У 2004 р. Китайська видавнича корпорація випустила велику партію книг. Вона включала класичну літературу, історію, філософію, науково-популярні книги, мистецтво, довідкові посібники, а також іноземні класичні твори на китайській мові. Ці найбільші в Китаї збори книг. Нині продукція Китайської видавничої корпорації становить понад 7% від загальної кількості літератури, що випускається в країні.

Голова правління Ляонінській видавничій корпорації пан Жень Хуейін вважає, що перетворення системи і пільгова політика держави є головними умовами для швидкого розвитку видавничих підприємств.

Одночасно з налагодженням внутрішнього ринку китайські видавничі підприємства також активно виходять на міжнародній книжковий ринок. Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок є найбільшим у світі, саме на ньому здійснюються 75% торгівлі авторськими правами на літературному ринку. Зараз цей ярмарок став міжнародною ареною для суперництва видавництв різних країн світу.

На попередніх книжкових ярмарках Китай придбав авторські права на видання книг у 10 разів більше, ніж сам продав таких прав за кордон. А в 2006 р. на книжковому ярмарку у Франкфурті Китай придбав авторські права на видання 881 найменування книг і продав авторські права на 615 найменувань. Завдяки цьому підвищилася частка китайських видань на міжнародному книжковому ринку.

Завідувач відділу політики й законоположень при Державному управлінні у справах преси і друку пан Ван Тао сказав: «Безумовно, нас радує нинішня ситуація на книжковому ринку, такого не було багато років. Останнім часом видавничі підприємства в Китаї шляхом реформ значно збільшили свою потужність».

Упродовж коротких десяти з гаком років видавнича справа Китаю здійснила перехід від планової системи до ринкової. Після цих перетворень відбулося помітне піднесення в роботі видавничих підприємств. З проведенням реформ видавнича справа Китаю продовжуватиме динамічно розвиватися.

Чинне законодавство про діяльність у видавничій справі.

Закон України

 

“Про видавничу справу”

 

Дата набуття чинності:

Липня 1997 року

 

За Законом “Про видавничу справу”, видавнича справа складається з:

· видавничої діяльності;

· виготовлення видавничої продукції;

· розповсюдження видавничої продукції.

 

Суб'єктами видавничої справи є:

· видавці;

· виготовлювачі;

· розповсюджувачі видавничої продукції.

 

Такими суб'єктами можуть бути:

· громадяни України,

· іноземці;

· особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах;

· юридичні особи України;

· юридичні особи інших держав.

Для обліку суб'єктів видавничої справи ведеться Державний реєстр України видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. За внесення до цього Реєстру сплачується реєстраційний збір.

Закон забороняє створення і діяльність в Україні видавництв, які у статутному фонді мають більше 30% іноземних інвестицій. Також забороняється створення і діяльність організацій, які здійснюють розповсюдження видавничої продукції, якщо у їх статутному фонді понад 30% іноземних інвестицій.

Кожний примірник видання повинен містити вихідні відомості. Елементи вихідних відомостей визначається цим Законом.

Відповідно до Закону створюється Книжкова палата України. Остання є державною культурно-науковою установою у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності. Їй надається право одержувати безоплатні та платні обов'язкові примірники усіх видань, випуск яких здійснюється суб'єктами видавничої справи в Україні.

4. Практичне завдання: відредагувати текст (обсяг – 1 с., тобто близько 2 тис. знаків).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 236; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь