Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Економічні наслідки Другої світової війни



Економічні передумови 2ї св. війни: 1.Прагнення домінувати у світі з боку США та СРСР. 2.Конфлікт інтересів монополій Японії та США у південно-західній Азії. 3.Розподіл влади італо-німецьких та англо-французьких монополій у північно-східній Африці та на Близькому Сході. 4.Достатньо агресивна зовнішня політика країн в результаті світової економічної кризи. 5.Бажання розширити сферу впливу з боку Німеччини.

Наслідки другої світової війни: 1.Зміна індустріальних господарств Н., Я., Ф. та інших країн. 2.Мілітарізація. 3.Частково знищено господарство Англії. 4.Припинилося оновлення виробничих потужностей. 5.Фабрично-заводське обладнання вивезене за кордон або демонтовано і зберігається. 6.У 1944 році на міжнародній Бретенгудській конференції було підписано угоду між 44 країнами: створено МВФ, долар визнано єдиною резервною валютою світу, прийняття основних правил міжнародних валютних відносин. 7.Відбувається американізація ринкових господарств світу.

Німеччина.Економіка тотально мілітаризована. У 40 році повертає Ельзас і Лотарингію. Власних сил і ресурсів в Н. не вистачає. У 44 році зниження промислового та с.г. виробництва. Економічна криза. Німеччина у 45 році капітулює.

США . Вступили у війну після нападу Японії на Перл-Харбор. Змінюється галузева структура економіки: розвивається кольорова металургія, алюмінієва і т.д. Посилюється роль держави.

Англія. Значно більше, ніж США постраждали у війні. Людські втрати порівняно невеликі, приблизно 250 000 убитих. Було розгромлено основні фінансові центри. Блоковано морські комунікації. Окуповано деякі англійські колонії. Проте промислове виробництво продовжувало працювати на не окупованих територіях, а обсяги с/г. скоротились в двічі. У багатьох районах утверджується американський капітал.

Франція. Також зазнала величезних збитків. Скоротилась кількість робочої сили, зменшення промислового виробництва. Втрачено промислові регіони, абсолютно весь флот. Розпадається французька колоніальна система. Французький франк девальвує. Настає фінансова криза. Загальні витрати перевищили вдвічі весь дохід 1938 року.

Японія. Прагнула загарбування західних держав Тихого океану, тому виступила з боку Н. Збільшилась концентрація виробництва. Захоплює різні території. Але не витримувала військово-економічний тиск з боку США. Основна причини: нестача ресурсів. У 1945 році ядерне бомбардування кризи Нагасакі і. Опинилася ще і в стані екологічної кризи. Змушена була капітулювати. Втрачає землі, колонії, виплачує репарації країнам переможицям. Виникала потреба у відновленні майже з нуля всіх виробництв.

 

План Маршалла, його сутність та значення для відродження повоєнної Європи.

Особливе місце у зовнішньоекономічній політиці США в післявоєнний період посідала Західна Європа. Для соціально-економічної стабілізації своїх західноєвропейських союзників США ухвалили програму "відродження Європи", яку було погоджено з великими монополіями та банками. Програму проголосив держсекретар США Дж. Маршалл ,цю програму назвали планом Маршалла.

План передбачав надання на визначених умовах позик і кредитів. У ньому погодилося взяти участь 16 європейських країн які уклали конвенцію про створення спеціальної Організації європейського економічного

Виконання плану передбачало низку жорстких обмежень, продиктованих США. Одержувачі кредитів мали відмовитися від націоналізації промисловості, надати повну свободу приватному підприємництву при гальмуванні розвитку конкурентних із США галузей промисловості, зняти обмеження імпорту американських товарів і знизити ввізні митні платежі, обмежити торгівлю із соціалістичними країнами, заборонялося також вивозити товари, завезені зі США. Дотримання цих умов контролювала спеціально створена Адміністрація економічного співробітництва.

США, незважаючи на такі жорсткі обмеження, все ж сприяли створенню умов для відродження економік західноєвропейських країн, утримавши країни Західної Європи від сповзання на соціалістичний шлях. У поєднанні зі здійсненням власних економічних програм план Маршалла допоміг післявоєнному відродженню економіки західноєвропейських країн. Він сприяв зростанню випуску продукції в базових галузях, розвитку внутрішньоєвропейської торгівлі, скороченню дефіциту бюджету і темпів інфляції, нарощуванню виробництва таких гостро необхідних ресурсів, як сталь, цемент, вугілля, шахтове, енергетичне, текстильне устаткування, калійні міндобрива, нафтопродукти, транспортні засоби. Окупаційна влада США також надавала підтримку реформам ліберального спрямування.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 321; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь