Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Економічне піднесення Японії та Німеччини після Другої св.. війни.



Японія.До початку 1953 року було досягнено довоєнного рівня. Продовжували використовувати останні досягнення НТП. Виникає поняття як японське економічне диво. Передумови дива: 1.Демілітаризація економіки, конверсія 2.Становлення демократичної свободи, сформовано парламент, прийнято конституцію. 3.Податкова реформа – зменшення податків на підприємницьку діяльність. 4.Земельна реформа – ліквідовано поміщицькі землеволодіння і продано селянам понад 80% угідь. 5.Сформовано ринок робочої сили. 10% у с.г, все інше на великих підприємствах. 6.Менталітет. 7.Система пожиттєвого найму

Запроваджено стабілізаційну політику Доджа: 1.Нормалізація фінансів шляхом замороження банківських депозитів, стійкий курс валюти. 2.Впроваджено систему фіксованих цін. 3.Нормування стратегічних товарів та політика. 4.Оновлювалось обладнання. 5.Створювались нові виробництва, за рахунок американських інвестицій. 6.Антимонопольна політика держави запобігала укрупненню підприємств. 7.Держава надавала допомогу тим підприємствам, які модернізовували власні підприємства і переходили на інтенсивний шлях розвитку. 8.Венчорні підприємства

У 70-80 рр. відбувається світова криза. Японія досягає свого піку в розвитку і у час кризи поступово збавляє темпи. Я. змінює стратегію на комп’ютери, програмне забезпечення, роботи, обладнання з комп. керуванням, атомна промисловість, очисні споруди.

Німецьке економічне диво.Після поразки територія опинилась під контролем США, Ф,А, СРСР. Основа економіки – мирні галузі. У 49 році територію Н. поділено на Федеративну республіку Німеччини та Німецьку Демократичну республіку.

Намагалися побудувати соціальне ринкове господарство. 1.Підтримується приватна власність. 2.Стимулюється розвиток підприємництва. 3.Держава контролювала, щоб не утворювалися монополістичні об’єднання. 4.Попередження циклічних криз шляхом ефективного використання важелів. 5.Втручання капіталістів в управління державою не допускали.

Грошово-цінова реформа припинила інфляцію і дозволила ліквідувати чорний ринок. Відбувалося соц..- житлове будівництво. Поширюється система страхування людей. Поступово нарощує обсяги ВВП майже вдвічі. Люди забезпечені робочими місцями. Врешті-решт, виходить на 2 місце в світі за рівнем виробництва та обсягом продукції.

Основні причини дива: 1.Правильна стратегія економічних реформ.2.Відсутність значних військових витрат. 3.Відновлення на основі НТП. 4.Дешева робоча сила. 5.Менталітет: працьовиті, схильні до дисципліни, порядку. 6.Отримала допомогу з боку США.

Особливості економічної думки країнах Стародавнього Сходу.

У стародавні часи не існувало самостійної галузі економічних знань. Думка поширена у вигляді поодиноких знань та поглядів. Оскільки у країнах Ст. сходу утворилися рабовласницькі держави із деспотичною владою, то писемні джерела мали державно-нормативний характер. І присвячені регламентації економічних та соціальних проблем.

Джерела: трактати державних чиновників, збірки законів (характерно схильність до повчань, символізм, єдність політико-правової та релігійної ідеології).

У Вавилоні, Палестині, Китаї, Індії були свої пам’ятки.

Закони Хамурапі

18 ст. до н.е. , Вавилон. Захистити приватну власність, обмежити свавілля лихварів. Мета: уникнення руйнації натурально-господарських відносин і загрози суверенітету.

Старий Завіт Біблії

13-2 ст. до н.е. Палестина. Основний мотив з економічної точки зору: засудження лихварства та боргового рабства, хабарництва, несправедливого суда, надмірного збагачення та розкоші. Намагався захистити бідних, закликав до ведення патріархального життя.

Китай

Конфуцій написав працю «Бесіди і роздуми». Навчав теорії природного права. Вважав першопричиною всього Бога, і він більше не втручається в розвиток світу. Все йде своєю чередою. Вважав ідеальним патріархальну державу. Держава – це родина. Правитель – батько, мудрий, небагатий, освічений. Його поважають, прагнуть йому допомогти. Все це сприяє гармонійному розвитку суспільства в цілому. Поділяв суспільство на стани на благородних і простих та на рабовласників і рабів. Цей поділ вважав природнім.

Лао-цзи. Даосизм. Основою є так зване «дао». Даосизм – це соціальна утопія, мрія про справедливий соціальний устрій. «Дао» - це природній хід речей, споглядання життя, бездіяльність, що забезпечують майнову рівність у суспільстві. Тобто якщо немає бажань, немає потреб, тобі немає зацікавленості, не виникає інтерес, людині нічого не треба.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь