Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Характеристика моделей матричних принтерів.



План

1. ознаки за якими характеризують матричних принтерів

2. друкуючий елемент принтеру

Принтери призначені для виведення інформації на тверді носії, здебільшого на папір. Існує велика кількість різноманітних моделей принтерів, що різняться принципом дії, інтерфейсом, продуктивністю та функціональними можливостями. За принципом дії розрізняють: матричні, струменеві та лазерні принтери.

Матричні принтери відносяться до знакосинтезувальних послідовних ударних пристроїв друкування динамічного типу. Такі принтери отримали досить значне поширення на сучасному етапі розвитку обчислювальної техніки. Це поширення смороду знайшли внаслідок нескладної механічної частини, що дозволяє використовувати недорогі картриджі з стрічковим фарбником, а також порівняно невеликої потужності споживання, доброго огляду тексту, що друкується, можливостів забезпечення друку як символьної так і графічної інформації.

Голчастий принтер (Dot-Matrix-Printer) довгий година був стандартним пристроєм висновку для РС. У тієї година, коли струминні принтери працювали ще незадовільно, а ціна лазерних була досить висока, голчасті принтери повсюдно використовувалися з комп'ютерами. Смороду ще часто застосовуються й сьогодні. Переважеля цих принтерів визначаються, у першу чергу, швидкістю друку і їх універсальністю, що полягає в здатності працювати з будь-яким папером, а також низькою вартістю друку.

Існують 4 види матричного принтера: 9-, 18- і 24-голчасті принтери й рядковий принтер.

При виборі принтера завжди необхідно виходити з завдань, що будуть перед ним поставлені. Якщо необхідний принтер, що повинний цілий день без перерви друкувати різні формуляри, чи швидкість печатки важливіше, ніж якість, те альтернативи голчастому принтеру в даний момент немає.

Узагалі голчастий принтер є істотно більш універсальним принтером при роботі з папером, ніж лазерний чи струменевий, для яких, як правило, є відсутньою можливість використання папера в рулоні.

До параметра "швидкість друку" треба відноситися обережно. Виготовлювачі завжди вказують теоретичну швидкість печатки, тобто максимально можливу швидкість чорнового (Draft) режиму, при цьому якість печатки не грає ролі. Lq-Печатка для голчастих принтерів тривати, звичайно ж, довше. Ще довше доводитися очікувати печатки графіки, тому що при цьому набір знаків не читається з внутрішньої пам'яті (ROM) принтера, а кожна крапка, що друкується, винна розраховуватися.

Голчасті принтери обладнані внутрішньою пам'яттю (буфером), що приймає дані від РС. Обсяг пам'яті недорогих голчастих принтерів складає від 4 до 64 Кбайт. Хоча існують моделі, що мають і більший обсяг пам'яті (наприклад Seikosha SP-2415 має буфер розміром 175 Кбайт).

Матричний принтер є механічним пристроєм, а робота механічних вузлів завжди супроводжується шумом.

У матричних принтерах символи на носії формуються у вигляді крапок у матриці заданих розмірів. Для друку одного елемента зображення (крапки) використовується ударний механізм типу голки, діаметр якої близький до 0,2 мм. Цей механізм управляється, як правило, швидкодіючим електромагнітом. Ударні механізми з швидкодіючими електромагнітами об'єднуються в спеціальну конструкцію малогабаритної друкувальної головки. У склад головки може входити від 7 до 24 голок. Найбільш поширені головки з 9 голками. Управління головкою реалізується за допомогою мікропроцесорного прибудую управління (контролером), який при друкуванні вибирає окремі електромагніти головки, посилаючи на них імпульси живлення у визначені моменти години. Надходження в електромагніт імпульсу живлення викликає його спрацьовування й удар голки на папері через фарбувальну стрічку. Внаслідок удару на папері зостаються сліди у вигляді крапок, що й формують зображення символів. Головки можуть виконуватись у вигляді матриці, наприклад, для дев'ятиголовкового варіанта матриця може містити 7 колонок по 9 голок кожна.

Матричний принтер конструктивно складається з:

а) механізмів приводу головки, паперу та фарбувальної стрічки;

б) блоку керувальної електроніки;

в) блоку живлення з мережними фільтрами;

г) корпусу.

У механізмі приводів використовуються крокові електричні двигуни. Привід друкувальної головки складається з крокового двигуна, зубчатої передачі, зубчастого ременя та каретки, до якої кріпиться друкувальна головка. Тієї ж кроковий двигун, як правило, використовується для просування в одному напрямі фарбувальної стрічки, що знаходиться в спеціальній касеті. Привід паперу реалізується на іншому кроковому двигуні аналогічного типу. Цей двигун повертає гумовий барабан з висувними штирями за допомогою зубчатої передачі, що переміщує папір відносно головки.

Електронний блок реалізує функції управління приводами та формує сигнали керування блоком головок. Блок реалізується, як правило, на базі мікропроцесорного комплекту.

Матричні принтери до недавнього години були найпоширенішими пристроями виведення інформації, оскільки лазерні були дорогими, а струменеві мало надійними. Основною перевагою є низька ціна та універсальність, тобто спроможність друкувати на папері любої якості.

Принцип дії. Друкування відбувається за допомогою вбудованої в друкуючий вузол матриці, що складається з декількох голок. Папір втягується в принтер за допомогою валу. Між папером та друкуючим вузлом розташовується фарбуюча стрічка. При ударі голки по стрічці, на папері з'являються крапки. Голки, що розташовані в друкуючому вузлі керуються електромагнітом. Сам друкуючий вузол пересувається по горизонталі й керується кроковим двигуном. Під година просування друкуючого вузла по рядкові, на папері з'являються відбитки символів, складених з точок. У пам'яті принтера містяться коди окремих літер, знаків тощо. Ці коди визначають, які голки й у який момент слід активізувати для друкування певного символу. Матриця може мати 9, 18 або 24 голки. Якість друкування 9-голковими принтерами невисока. Для підвищення якості, можливе друкування 2-х та 4-х кратним проходженням по рядкові. Матриця з 24 голками є стандартом для сучасних матричних принтерів. Голки розташовані у два виряджай по 12 у шкірному. Якість друкування значно вище. Матричні принтери дозволяють друкувати відразу декілька копій документа. Для цього аркуші перекладають копіювальною калькою. Матричні принтери не вимогливі й можуть друкувати на поверхні будь-якого паперу - картках з картону, рулонному папері тощо.

Характеристики матричних принтерів:

Швидкість друку. Вимірюється кількістю знаків, що друкуватимуться за секунду. Одиниця виміру cps (character per second - символів у секунду). Виробники вказують максимальну швидкість друкування в чорновому режимі (однопрохідне друкування). Однак, при виборі принтера слід врахувати, що для режиму підвищеної якості, а також при виводі графічних зображень, ця величина значно менша.

Об'єм пам'яті. Матричні принтери обладнані внутрішньою пам'яттю (буфером), що приймає дані від комп'ютера. У дешевих моделях об'єм буфера складає 4-6 Кбайт. У дорожчих сягає 175 Кбайт. Чим більше пам'яті, тім менше принтер звертається до комп'ютера за певною порцією даних, що дозволяє центральному процесору виконувати інші задачі. Друкування може відбуватись у фоновому режимі.

Роздільна здатність. Вимірюється кількістю точок, що друкуються на одному дюймі. Одиниця виміру dpi (dot per inch - точок на дюйм). Цей показник важливий для друкування графічних зображень.

Колірність друку. Існує декілька моделей кольорових матричних принтерів. Алі, якість друкування 24-голчатим принтером із застосуванням різноколірної стрічки набагато гірше ніж якість друкування на струменевому принтері.

Шрифти. У пам'ять багатьох принтерів вбудовано широкий набір шрифтів. Алі друкування може відбуватись любимо шрифтом True Type, розроблених для операційної системи Windows.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 184; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь