Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Створення еліпсів, секторів і дуг



 Для малювання еліпса та його похідних — сектору й дуги, які також належати до групи графічних примітивів, — використовують інструмент Зллипс (Еліпс) чи Зллипс через 3 крапки (Еліпс через 3 крапки). Кола за допомогою інструмента Зллипс (Еліпс) створюють у звичайний спосіб. А інструментом Зллипс через 3 крапки (Еліпс через 3 крапки) користуються так: виберіть його, натисніть кнопку миші, щ; про зафіксувати початкову крапку першої діагоналі еліпса, і починайте переміщувати вказівник. У процесі перетягування можна, змінюючи нахил діагоналі, підібрати кут нахилу еліпса. Коли перша діагональ матиме потрібну довжину, відпустіть кнопку миші. Тепер, переміщуючи вказівник, ви побачите еліпс, крива якого проходити крізь початкову й кінцеву крапки першої діагоналі, а також поточну позицію вказівника, яка визначає довжину другої діагоналі еліпса. Клацніть мишею, і процес побудови фігури буде завершене.

Щоб створити сектор або дугу, виберіть інструмент Зллипс (Еліпс), на панелі властивостей клацніть кнопку Сектор (Сектор) чи Дуга З (Дуга) і намалюйте об'єкт.

Створення багатокутників, зірок і спіралей

Угрупі Багатокутник (Багатокутник) об'єднано інструменти, призначені для створення більш складних геометричних об'єктів: Багатокутник (Багатокутник), Зірка (Зірка) Складна зірка (Складна зірка) Розлініяний папір (Розлінований папір) і Спіраль (Спіраль) На мал. наведене приклади зображень, створених за допомогою цих інструментів.

За допомогою спіралі ви можете ефектно оформити свою композицію, розташувавши, наприклад, вздовж неї текст. Є два види спіралей: симетричні (відстань між витками однакова) і логарифмічні (відстань між витками збільшується від центру до зовнішньої межі). Симетричну спіраль можна легко й швидко намалювати, скориставшись інструментом Спіраль (Спіраль). За допомогою властивостей можна задати кількість витків, вид спіралі (симетрична чи логарифмічна), коефіцієнт розширення.

Створення авто фігур

 Автофігури — це об'єкти, зовнішній вигляд яких можна змінювати, переміщуючи одну чи кілька точок (вузлів). На противагу зміненню розмірів об'єкта як єдиного цілого контрольні крапки автофігури дають змогу динамічно перетворювати будь-якові її частину.
 Для створення автофігур використовують інструменти групи Основні фігури (Основні фігури), а саме Основні фігури, Фігури стрілки, Блок-Схеми, Фігури банера, Фігури виносок.


Вирізання й пересікання фігур.

План

1. способи вирізування фігур

2. способи пересікання та видавлювання фігур

Переміщення й копіювання об'єктів з одного кулі на іншій

 Для копіювання і переміщення об'єктів і текстів з кулі на кулю використовується один і тієї ж прийом. Спочатку вибирається об'єкт, який необхідно скопіювати або перенести. При цьому в рядку достатку з'явиться повідомлення про кулю, на якому знаходиться даний об'єкт. Клацнути на кнопці Диспетчера об'єктів Layer Manager View. Потім розкрити спливаюче меню сувою Диспетчера об'єктіві в нім вибирати команду. Move To Layer (Перемістити в кулю) або Copy To Layer (Копіювати в кулю). Курсору набуває вигляд жирної стрілки, якою треба вказати куля Диспетчерові об'єктівна який копіюється або переміщається об'єкт.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 199; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь