Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ



КОНОТОПСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Кафедра економіки і управління

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до організації самостійної роботи з дисципліни «Інвестиційна діяльність підприємства»

для студентів денної та заочної форми навчання

спеціальності «Економіка підприємства»

 

Конотоп 2012



ВСТУП

 

Розвиток інвестиційної діяльності, спрямований на створення привабливого інвестиційного середовища та суттєвого нарощування обсягів інвестицій є актуальним завданням на сьогодні. У зв’язку з цим, інвестиційна діяльність суб’єктів господарювання вимагає глибоких знань теорії та практики прийняття рішень у сфері інвестиційної стратегії, інвестиційного проектування, виборі напрямів та форм інвестування;оцінки економічної ефективності інвестицій.

Інвестиції є основою розвитку підприємства, окремих галузей та економіки країни в цілому. Від уміння інвестувати залежить розквіт чи занепад власного виробництва, можливості вирішення соціальних й економічних проблем, сучасний рівень і потенційний динамізм фізичного, фінансового та людського капіталів. Без надійних основ інвестиційної діяльності, якими б професійно володіли фахівці-економісти, важко сподіватися на сталий розвиток вітчизняного виробництва, науково – технічний і соціальний прогрес, а з ними і на належне місце у світовому господарстві.

Завданнями самостійної роботи студента з дисципліни «Інвестування» є засвоєння певних знань з курсу, умінь, навичок, закріплення та систематизація набутих знань, їхнє застосування при вирішенні практичних завдань та виконання творчих робіт.

Самостійна робота — це форма організації індивідуального вивчення студентами навчального матеріалу в аудиторний та позааудиторний час. Мета СРС — сприяти формуванню самостійності як особистісної риси та важливої професійної якості молодої людини, суть якої полягає в уміннях систематизувати, планувати, контролювати й регулювати свою діяльність без допомоги й контролю викладача.

Вибіркова навчальна дисципліна циклу професійної та практичної підготовки «Інвестиційна діяльність підприємства» є актуальною для підготовки бакалаврів з напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства» для набуття навичок необхідних для оволодіння практикою використання фінансових інструментів для залучення інвестицій; при оцінюванні та аналізі інвестиційної політики, що проводиться в країні, інвестиційних портфелів та інвестиційних проектів.

Головна мета дисципліни – розкриття суті і механізму інвестування; формування теоретичної та методологічної бази, необхідної для оволодіння практикою використання фінансових інструментів для залучення інвестицій; вироблення вміння оцінювати й аналізувати інвестиційну політику, що проводиться в країні, інвестиційні портфелі та інвестиційні проекти.

Головними завданнями дисципліни є висвітлення:

- теоретико-методологічних основ інвестування;

- функцій інвестора та учасника на інвестиційному ринку, ролі фінансових посередників в інвестуванні;

- доцільності для інвестора вкладання капіталу у фінансові та реальні активи;

- сутності іноземних інвестицій та їх необхідності для країни — реципієнта капіталу;

- механізму функціонування інвестиційного ринку та ризиків, пов'язаних із інвестуванням;

- етапів формування інвестиційної стратегії компанії;

- питань інвестування з позицій класичної політекономії та сучасної західної економічної науки;

- поняття «інвестиційний проект», його життєвого циклу;

- сутності моніторингу інвестиційного процесу.

Навчальна дисципліна «Інвестування» тісно взаємопов’язана з такими дисциплінами, як «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Державне регулювання економіки», «Гроші та кредит», «Фінанси», «Бухгалтерський облік», «Економічний аналіз», «Податкова система України», «Страхування» тощо.

Підставою для розробки методичних рекомендацій щодо організації самостійної роботи студентів з вибіркової навчальної дисципліни циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки «Інвестування» є навчальна програма з цієї дисципліни, яка розроблена на основі:

- навчального плану підготовки бакалаврів в галузі знань 0305 галузі напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»;

- освітньо-професійної програми вищої школи по професійному напряму підготовки бакалаврів, яка рекомендована Інститутом системних досліджень освіти України і розробленої анотації до дисципліни;

- освітньо-кваліфікаційної характеристики бакалаврів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво».

Методичні рекомендації містять стислий зміст курсу , контрольні запитання для самоконтролю знань і практичні завдання , що нададуть змогу перевірити на практиці отриманні знання з курсу.



ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ІЗ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ КУРСУ «ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА»

 

Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом у час, вільний від обов'язкових навчальних занять. Навчальний час, відведений для самостійної роботи студента, регламентується робочим навчальним планом. Зміст самостійної роботи студента визначається навчальною програмою дисципліни «Інвестиційна діяльність підприємства», методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача.

Самостійна робота студента забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення даної навчальної дисципліни: підручники, навчальні посібники, практикум, методичні матеріали, конспект лекцій тощо. Самостійна робота студента над засвоєнням навчального матеріалу з дисципліни «Інвестування» може виконуватися в бібліотеці вищого навчального закладу, навчальних кабінетах, комп'ютерних класах, а також в домашніх умовах. Навчальний матеріал дисципліни «Інвестування», передбачений робочою програмою і навчальним планом для засвоєння студентом у процесі самостійної роботи, виноситься на підсумковий контроль поряд з навчальним матеріалом, який опрацьовувався при проведенні навчальних занять.

Самостійна робота студента включає декілька основних напрямків.

Вивчення будь-якої навчальної дисципліни слід починати із засвоєння її понятійного апарату. За кожним поняттям або категорією економічної теорії стоять певні процеси та явища, які досліджує дана наука. Тому перше, що необхідно зробити студентові у процесі самостійного вивчення окремої теми дисципліни - це засвоїти поняття та зрозуміти їхню сутність. Без правильно та лаконічно сформульованого означення тієї чи іншої категорії неможливе подальше поглиблення знань та набуття певних навичок розв'язання практичних завдань. Для полегшення роботи над понятійним апаратом та кращого його засвоєння студенту рекомендується самостійно складати короткий конспект того чи іншого питання. Його обов'язково починати з визначення основних категорій, які використовуються у дослідженні певної проблеми.

Інформаційними джерелами для засвоєння сутності основних категорій є підручники та економічні словники, різноманітні видання яких здійснені останнім часом масовими накладами та які є в будь-якій бібліотеці.

Контроль над засвоєнням понятійного апарату здійснюється на практичних заняттях, а також у процесі перевірки та захисту індивідуальних контрольних робіт студентів-заочників та у процесі підсумкового контролю у формі завдань «Робота з поняттями та категоріями теми».

Засвоєння теоретичного матеріалу передбачає самостійне вивчення студентами підручників та навчальних посібників.

Достатньо повний перелік навчальної літератури, рекомендованої для

самостійного вивчення дисципліни наведено наприкінці цих методичних вказівок.

У процесі вивчення теоретичного матеріалу слід звернути увагу на засвоєння та чітке запам'ятовування скорочень та позначень. Можна рекомендувати студентам у конспекті лекцій, який вони складають під час аудиторних занять або у процесі самостійної роботи, виділити на початку зошита дві - три сторінки для запису основних скорочень і позначень з їхньою розшифровкою. Така інформація, зведена докупи, дозволить нічого не пропустити та чітко зафіксувати в пам'яті необхідний матеріал і стане в нагоді під час виконання контрольних робіт, або підготовки до практичних занять, модульних робіт та семестрового іспиту або заліку.

На особливу увагу заслуговує також необхідність засвоєння та запам'ятовування усіх необхідних для розрахунків формул і правил, які використовуються як для розв'язання навчальних задач, так і реальних практичних завдань. Рекомендується формули та правила, так само, як і скорочення та позначення, виносити на окремі сторінки в конспекті протягом послідовного вивчення дисципліни. Таким чином, наприкінці вивчення курсу, у студента буде дуже короткий і змістовний перелік основних термінів і понять, їхніх скорочень, залежностей та основних правил проектного аналізу. Ця робота не вимагатиме багато часу, якщо її виконувати систематично, але без засвоєння такої інформації студент не тільки не зможе повноцінно сприймати теоретичний матеріал, але й розв'язувати задачі.

Вивчення теоретичного матеріалу потребує також акцентувати увагу на обов'язковому з'ясуванні причинно-наслідкових зв'язків досліджуваного явища або процесу з іншими явищами або процесами як в середині самої економічної системи, так і зовнішніх зв'язків. Така робота вимагає від студента достатньо творчого підходу до вивчення дисципліни. Студент має продемонструвати здатність до абстрактного мислення, глибокого розуміння і аналізу економічних залежностей. З цією метою необхідно засвоїти як аналітичні, так і графічні методи аналізу.

Вивчення курсу інвестування потребує певної математичної підготовки, яка знаходиться в межах того матеріалу, що студенти мали втримати із середньою освітою та вивчаючи математику для економістів у вищому навчальному закладі.

У процесі самостійного вивчення дисципліни слід зосередитися також на прикладному значенні дослідження різних економічних процесів та явищ.

Важливою формою самоконтролю знань студентів у ході самостійного вивчення дисципліни «Інвестиційна діяльність підприємства» є тестування, містять одну правильну відповідь, яку студент повинен не тільки вибрати, але й уміти обґрунтувати.

Підбиваючи підсумок щодо рекомендацій і теоретичного вивчення матеріалу дисципліни «Інвестиційна діяльність підприємства», слід зауважити, що тільки послідовне проходження студентом перелічених етапів вивчення окремих питань з подальшою систематизацією знань дає змогу якісно засвоїти теорію та використовувати набуті знання в економічній практиці.

Результатом засвоєння теоретичного матеріалу має стати набуття навичок практичного застосування теоретичних знань для розв'язання конкретних господарських завдань, аналізу економічної ситуації та регулювання виробничої діяльності відповідно до тих чи інших економічних обставин. З огляду на це, особливе місце у вивченні курсу інвестування належить розв'язанню задач. Типові задачі курсу економічної теорії передбачають самостійне їх розв'язання студентами на основі засвоєного теоретичного матеріалу. Дуже корисним є для студентів виконання практичних завдань та відпрацювання методики їхнього розв'язання за практичними завданнями, які містяться у підручниках та навчальних посібниках, що рекомендовано для вивчення дисципліни. Правильність самостійного виконання задач можна перевірити на практичних заняттях, а також на консультаціях, передбачених навчальним планом та розкладом занять.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ КУРСУ ТА ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 157; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь