Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Управління на марші командир роти (батальйону) здійснює з командно-спостережного пункту, перебуваючи в БТР (БМП, танку).



Командир роти управляє підлеглими особисто, а командир батальйону – особисто і через штаб.

 

Управління до початку маршу полягає у відданні розпоряджень командиром про підготовку до маршу, а також в організації контролю і наданні допомоги підлеглим у підготовці особового складу, озброєння, бойової та іншої техніки до майбутніх дій.

У сучасних умовах час на організацію маршу, як правило, буде обмежений. Але це не дає підстав на зниження уваги до питань забезпечення маршу.

 

Під час підготовки до маршу штаб батальйону розробляє такі документи:

– розрахунок часу на підготовку батальйону до маршу;

– попереднє бойове розпорядження;

– бойовий наказ;

– вказівки (розпорядження) щодо всебічного забезпечення;

– робочу карту з рішенням на марш;

– заявку на матеріальне забезпечення підрозділів;

– донесення про бойовий і чисельний склад;

– донесення щодо тилового забезпечення;

– донесення про дози радіоактивного опромінення.

 

Забезпечення маршу командир роти (батальйону) організує на підставі рішення на марш і вказівок (розпоряджень) командира батальйону (бригади). Забезпечення маршу включає бойове, технічне і тилове забезпечення, а також дотримання дисципліни маршу. Заходи щодо забезпечення маршу визначають у процесі усвідомлення завдання та оцінювання обстановки. Організація того або іншого виду забезпечення маршу полягає у визначенні сил і засобів, які використовують, у відданні вказівок командирам підрозділів та здійсненні контролю за виконанням накреслених заходів.

У вказівках щодо всебічного забезпечення мають бути визначені такі питання:

щодо розвідки – завдання розвідки, які вирішуватиме рота (батальйон) у ході маршу та, порядок їх виконання, залучувані сили і засоби, порядок і строки доповідей результатів розвідки;

щодо охорони – завдання та склад похідної охорони на марші, у районах привалів і відпочинку;

щодо захисту від зброї масового ураження (ЗМУ) – заходи щодо захисту від ЗМУ, високоточної та запалювальної зброї, порядок використання захисних властивостей бойової техніки та місцевості в ході маршу, сигнали попередження про безпосередню загрозу і початок застосування противником ЗМУ, а також оповіщення про радіоактивне, хімічне і біологічне зараження та дії по них у ході виконання завдання, строки проведення протиепідемічних, сані­тарно-гігієнічних та спеціальних профілактичних медичних заходів;

щодо маскування – заходи щодо дотримання режиму світ­лового, звукового і теплового маскування, застосування приладів нічного бачення, поведінки особового складу в ході маршу, на привалах і в районах відпочинку;

щодо інженерного забезпечення – порядок подолання загороджень, у тому числі встановлених дистанційним способом, і зруйнувань на маршруті; обсяг і порядок інженерного обладнання району денного (нічного) відпочинку (зосередження);

щодо забезпечення радіаційного, хімічного, біологічного захисту – порядок ведення радіаційної та хімічної розвідки; порядок і строки проведення радіаційного і хімічного контролю; час і порядок проведення спеціальної обробки в ході маршу; час і черговість отримання засобів захисту; озброєння військ РХБ захисту і перевірки протигазів;

щодо технічного і тилового забезпечення – час, місце й обсяг технічного обслуговування до початку і в ході маршу, порядок евакуації та ремонту озброєння і бойової техніки в період підготовки до маршу і в ході його здійснення; розміри та строки створення запасів ракет, боєприпасів, пального, продовольства, медичного майна та інших матеріальних засобів, норми їх витрати в ході маршу, місця, час і порядок поповнення ракетами, боєприпасами, заправ­лення пальним, організація харчування особового складу.

 

в) Здійснення маршу

 

Успіх маршу зумовлюється не тільки чіткою його організацією, а й мистецтвом управління підрозділами роти (батальйону) підчас його здійснення. Побудова колони головних сил роти (батальйону) із засобами підсилення здійснюється в районі розташування. З початком руху основну увагу приділяють своєчасному проходженню підрозділами вихідного пункту.

Вихідний пункт і пункти регулювання рота (батальйон), призначена в похідну охорону, проходить головою колони точно в установлений час. Командир батальйону звичайно прямує в голові колони батальйону, командир роти – завжди в голові колони роти. Звіряючи по карті маршрут руху, командир роти (батальйону) керує діями похідної охорони, висланого розвідувального (бойового розвідувального) дозору і суворо підтримує встановлений порядок маршу.

Зв'язок на марші здійснюється рухомими засобами, а у підрозділах, крім того, – установленими сигналами. Радіо засоби працюють тільки на прийом. У ході маршу командир батальйону через комендантські пости і диспетчерські пункти повідомляє номер своєї колони, інформацію про стан пройденої ділянки дороги та про обстановку на ній; а від старшого комендантського поста (чергового диспетчера) отримує розпорядження і накази, що надійшли для нього, інформацію про стан наступної ділянки руху та про об'їзди.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 153; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь