Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Аналіз способів та засобів доїння корів в доїльних залах.



Доїння у спеціалізованих доїльних залах найчастіше застосовують за безприв’язного утримання корів або у варіантах, коли використовують автоматичні прив’язі. Особливість такої технології доїння полягає в тому, що тварини самі заходять безперервним потоком чи групами у рухомі або стаціонарні, групові чи індивідуальні доїльні станки, а оператор із обмеженим переміщенням їх обслуговує.

Доїльні станки обладнані доїльними апаратами, засобами контролю і керування процесом доїння та обслуговування тварин. Оператор під час доїння знаходиться у заглибленні, що забезпечує зручність обслуговування тварин.

Такий варіант забезпечує також скорочення часу проведення технологічних операцій за рахунок механізації та автоматизації, підвищення якості їх виконання в результаті подальшої спеціалізації праці операторів.

Доїльні установки із стаціонарними індивідуальними послідовно розміщеними станками типу „Тандем” передбачають індивідуальне обслуговування корів під час доїння, що знижує вимоги до формування однорідних груп тварин, загрозу їх травмування і захворювання маститом.

У доїльних установках із груповими станками „Ялинка” впускають і випускають тварин у станки групами по 8 корів. Це накладає додаткові вимоги щодо формування однотипних груп корів, але сприяє підвищенню продуктивності праці операторів.

Доїльні установки типу „Ялинка“ відрізняються від установок „Тандем“ лише тим, що вони обладнані двома груповими станками, розташованими по обидва боки траншеї. Корови в станках розташовуються під кутом 30° по осі траншеї, головами від оператора. Станки обладнані вхідними і вихідними дверима, які дозволяють впускати і випускати тварин у станок групами.

Останнім часом все ширше застосування набувають групові станки з розташуванням корів перпендикулярно до осі траншеї „бік до боку”. Це дозволяє ще компактніше розташовувати корів у станках та обслуговувати їх під час доїння ззаду, що зменшує вірогідність травмування оператора твариною.

Групові доїльні станки застосовуються і в доїльних установках типу „Полігон”. Подальше підвищення продуктивності праці оператора може бути досягнуто при застосуванні конвеєрних доїльних установок.

Доїльні установки конвеєрного типу мають рухомі станки. На вході конвеєра можуть бути розміщені зони санітарної обробки вимені. Раціональна організація праці і вузька спеціалізація, а в разі оснащення маніпуляторами доїння – ще й автоматизація процесу, дають змогу досягти максимальної продуктивності праці оператора і різко підвищити коефіцієнт використання технологічного обладнання.

 

Задача

Визначити основні конструктивно-технологічні параметри відцентрової коренерізки.

Вихідні дані:

- продуктивність Q = 8 т/год.
- об’ємна вага подрібнених коренеплодів ρ = 0,58 т/м3
- коефіцієнт заповнення камери різання K = 0,5
- час перебування коренеплодів в камері різання τ = 7,5 с
- питомий опір різанню p = 1,6 кг/см
- мінімальна товщина стружки bmin = 5мм
- максимальна товщина стружки bmax = 20мм
- кількість ножів z = 2
- конструктивний коефіцієнт використання ножів K0 =0,8
- коефіцієнт, який враховує зменшення сил тертя K2 = 0,4
- коефіцієнт, який враховує заповнення міжлопотевого простору K1 = 0,35
- коефіцієнт тертя руху коренеплодів по лопаті та диску f = 0,7
- коефіцієнт тертя зрізаних коренеплодів по стінці камери різання f1 = 0,75.

 

Діаметр камери різання

 

Для розрахунків приймаємо Н=0,2 м.

Мінімальна допустима кількість обертів крилача

Необхідна кількість обертів крилача

хв.-1

 

де приймаємо lH = H = 0,2м.

Потужність необхідна для різання

Потужність необхідна для подолання сил тертя при дотику коренеплодів з диском і лопатями крилача

Потужність необхідна для подолання сил тертя при дотику коренеплодів із стінкою циліндра

 

Загальна потужність приводу коренерізки

 

 

Білет №24


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 195; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь