Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Київський патріархат» практикує силове захоплення храмів



За останні роки ми маємо безліч свідчень силового захоплення канонічних храмів Православної Церкви на території України, особливо в її західних областях, де націоналістична пропаганда особливо сильна. За статистикою, за останні два роки насильницьким шляхом було захоплено близько 40 храмів УПЦ. З замахом на майно церковних громад і побиттям самих прихожан і священиків. Найперший храм, який «філаретівці» захопили в 1992 році, був Володимирський кафедральний собор в Києві. Після цього подібна практика повторюється в різних місцях і селах України. УПЦ об’єднує православних громадян України незалежно від їхніх політичних переконань, громадянської позиції чи регіону проживання, чим сприяє єднанню українців. Навпаки, захоплення храмів і агресивна політика так званого«Київського Патріархату» по відношенню до нашої Церкви потенційно може призвести до виникнення нової хвилі громадянського протистояння в Україні. Захоплення храмів – є гріх і беззаконня!

Сам Господь Ісус Христос сказав про такі часи:

+ «Прийде навіть година, коли кожен, хто вам смерть заподіє, то думатиме, ніби службу приносить він Богові! А це вам учинять, бо вони не пізнали Отця, ні Мене». (Ів. 16:2-3)

+ «Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене. Радійте та веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах! Бо так гнали й пророків, що були перед вами». (Мф. 5: 11-12)

+ «Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас у одежі овечій, а всередині хижі вовки. По їхніх плодах ви пізнаєте їх». (Мф. 7: 15)

За спробами нападів і захоплень храмів ви можете стежити на цьому сайті:

http://apologet.in.ua/apologetika/chronika-zachvatov-pravoslavnych-chramov/

 

7. Витяг і з інтерв'ю самого митрополита Філарета (Денисенк а ), сказаного ним ДО СТВОРЕНОГО НИМ РОЗКОЛУ ( від 29 жовтня 1990 р .)

29 жовтня 1990 р. тоді ще Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Філарет провів прес-конференцію з радянськими і закордонними журналістами в зв'язку з наданням УПЦ статусу незалежності і самостійності в управлінні. Цікавими тезами, які можна було почути із вуст екс-предстоятеля УПЦ, були наступні:

«Українська Православна Церква - саме та Церква, яка була ще в козацькі часи, за часів Петра Могили, Церква, яка почала своє існування за життя святого князя Володимира. Самостійність в управлінні означає, що всі питання, що стосуються церковного життя в Україні, будуть вирішуватися Священним Синодом УПЦ, собором її єпископів і собором Української Церкви. Але у нас - канонічні і молитовні зв'язки з Московським Патріархатом, а через нього - з усією Вселенською Православною Церквою, тобто ми складаємо ту єдину Православну Церкву, яка існувала з апостольських часів. Наша Церква є законною, канонічною, єдиною, святою, соборною і апостольською. І ми йдемо благодатним, канонічним шляхом, яким повинна йти кожна Православна Церква. Це канонічна сторона самостійності і незалежності УПЦ. Крім того, є й інша - господарська і фінансова діяльність, справи милосердя і духовної освіти. І в цьому ми тепер також незалежні від Московського Патріархату ». (Архів «Православний вісник» №1, 1991. стр. 10)

8. Причини позбавлення сану митрополита Філарета (Денисенка)

11 червня 1992 Архієрейський Собор Руської Православної церкви постановив «позбавити митрополита Філарета (Денисенко) сущого сану, позбавивши його всіх ступенів священства і всіх прав, пов'язаних з перебуванням в клірі», за «жорстоке і надміне ставлення до підвідомчого духовенства, диктат і шантаж (Тит. 1:7-8; святих апостолів правило №27), внесення своєю поведінкою і особистим життям спокуси в середовище віруючих (Мф. 18:7; Першого Вселенського Собору правило №З, Пято-Шостого Вселенського Собору правило №5), клятвопорушення (святих апостолів правило №25), публічний наклеп і хулу на Архієрейський Собор (Другого Вселенського Собору правило №6), вчинення священнодійств, включаючи рукоположення в стані заборони (святих апостолів правило №28), учинення розколу в Церкві (Двократного Собору правило №15) ». Філарет не визнав за собою вини і не підкорився рішенню Собору, назвавши його неканонічним і незаконним.

21 лютого 1997 року в Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в Свято-Даниловому монастирі в Москві, митрополит Філарет був відлучений від Церкви і підданий анафемі. Постановою Собору в провину Філарету ставилося: «Монах Філарет не послухав зверненого до нього від імені Матері-Церкви заклику до покаяння і продовжував в міжсоборний період розкольницьку діяльність, яку він простяг за межі Р у с ь кої Православної Церкви, сприяючи поглибленню розколу в Болгарськ ій Православн ій Церкв і і приймаючи в спілкування розкольників з інших Помісних Православних Церков». Виверження з сану і відлучення від Церкви, вчинені Архиєрейськими соборами РПЦ, визнані також іншими помісними Православними Церквами всього світу.

Що таке анафема?

У перекладі з грецької «анафема» означає «відлучення». Тобто, це юридична констатація того факту, що дана людина відпала від Церкви ( за власною вол ею !), що вона сама не побажала далі бути її членом, і її справи і висловлювання можуть бути небезпечні для інших віруючих. Анафема не є відлученням від якоїсь конкретно юрисдикції. Вона свідчить про відпадення від Православ'я в загальному.  

Нерозкаяний гріх розколу ще страшніше гріха самогубства (самогубець губить тільки себе, а розкольник - і себе, і інших, тому його вічна доля важче, ніж у самогубців). Розкол - це реальна небезпека не тільки цілісності Церкви, але в першу чергу духовному здоров'ю розкольників. Такі люди добровільно позбавляють себе рятівною благодаті, сіють поділ всередині єдності християн.

Розкол не може бути виправданий ні з якої точки зору. Ні політичні, ні національні, ні які інші причини не можуть бути розглянуті як достатня підстава для розколу. До розколу і його вождям не може бути ні співчуття, ні розуміння - з церковним поділом необхідно боротися, усувати, - щоб застерегти вірних від цього духовного лиха.

 

* Рекоменд овані матер і ал и :

 

1) Док. фільм «Чорний патріарх. Правда про Філарета»

2) Док. фільм «Анатомія росколу» (3 серії)



МІФИ ТА ІСТИНА


Міф №1: Україні потрібна Помісна Церква. УПЦ — Церква Кремля. П’ята колона. Це Російська Церква в Україні.

Насправді: У православному розумінні Помісна Церква — це Церква певної території, яка перебуває у єдності з усіма Православними Церквами світу. В Україні Помісна Церква вже давно існує! Вона народилася у 988 р., коли Київська Русь прийняла християнство. Отже, Помісна Церква в Україні існує вже понад 1000 років!

 

З 27 жовтня 1990 року наша Церква має незалежність у своєму управлінні. У цей день Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ видав грамоту, в якій говорилося: «Благословляємо… силою Всесвятого і Животворящого Духа бути віднині Православній Українській Церкві незалежною і самостійною в своєму управлінні». Помісна Церква це не обов’язково повністю незалежна (автокефальна) Церква. Наприклад, Помісна Фінляндська Православна Церква є автономною у складі Константинопольського Патріархату, а Помісна Японська Православна Церква — автономна у складі Московського Патріархату. Так само і УПЦ є Помісною Церквою народу України, яка перебуває в духовній єдності з усіма Православними Церквами світу.

 

УПЦ зареєстрована в державних органах як «Українська Православна Церква», без приставки «Московського Патріархату». Саме тому колишній митрополит Київський Філарет (нинішній глава «УПЦ КП»), коли вчинив розкол у Церкві в 1992 році, був змушений назвати свою структуру «Українською Православною Церквою Київського Патріархату», оскільки згідно Закону дублювання юридичних назв заборонено, а назва УПЦ вже існувала на той момент. Приставка МП — винахід журналістів, щоб відрізняти УПЦ від «КП». Самостійність та незалежність УПЦ визнана усім православним світом.

М і ф №2: У храмах УПЦ агітують за Росію. Священики УПЦ не люблять Україну.

На справді : Предстоятель і Священний Синод УПЦ неодноразово підкреслювали, що амвон ні в якому разі не повинен ставати місцем політичної пропаганди. Українська Православна Церква об’єднує людей з різними політичними переконаннями. Тому священик, перетворюючи проповідь у політичний виступ, вносить розділення у свою паству. Завдання ж істинного пастиря полягає в тому, щоб об’єднувати людей і вести їх до Христа. Тому УПЦ стоїть за те, щоб будь-яка політика була винесена за стіни храму.

 

Патріотизм — це природне почуття, яке благословляється Церквою. Кожен християнин повинен трудитися на благо своєї земної Вітчизни, захищати свою землю, зберігати і примножувати народні традиції. Церква завжди приймала і благословляла національну культуру, більш того - активно використовувала її у своїй проповіді.

УПЦ завжди молитовно бере участь в урочистостях з нагоди державних свят України, шанує видатних діячів культури і національних героїв. При цьому нагадуючи, що саме православ’я стало творчою силою української культури. Разом з тим у нашій Церкві, як і у нашій країні, є місце всім національностям. Ми за те, щоб тут могли себе комфортно почувати і білоруси, і румуни, і греки. І в тому числі люди, що належать до російської культури і які вважають Україну своєю батьківщиною.

Міф №3: В УПЦ не говорять і не служать українською. Вірним УПЦ не можна молитися українською мовою.

Насправді: З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в багатьох храмах УПЦ богослужіння вже давно звершуються українською мовою (за бажанням парафіян). У храмах УПЦ також служать угорською, грузинською, румунською та іншими мовами.

Правда в тому, що більшість парафій добровільно вибирає для богослужіння стародавню і загальну для всіх православних слов’янських народів церковнослов’янську мову — оскільки це є традиційна богослужбова мова українського народу, якою наші предки молилися сотні років. А ось якою мовою в УПЦ богослужіння не звершуються — так це російською. В наш час, на церконословянській мові також моляться православні християни Сербії, Болгарії, Білорусії і Росії та ін.

Мі ф № 4 : Всі гроші, зібрані на парафіях, йдуть до Москви. На них озброю ють терористів і купу ють їм набої.

 

На справді : А ні копійки грошей від УПЦ у Москву не йде! Більше того, на початку 1990-х років патріарх Московський Алексій ІІ написав листа на адресу тодішнього українського уряду, в якому була прописана ясна і недвозначна відмова РПЦ від будь-яких претензій на церковне майно на території України. Правонаступницею РПЦ в Україні з того часу є Українська Православна Церква.

Єдиний зв’язок між Українською Православною Церквою і Московським Патріархом полягає у спільній молитві, яка свідчить, що через Руську Православну Церкву віруючі України мають молитовне єднання з усім православним світом. Ця духовна єдність засвідчена Патріархами і Предстоятелями всіх Помісних Церков, які неодноразово приїжджали до Києва для звершення богослужінь з Митрополитом Київським і всієї України. Церковні пожертви в УПЦ розподіляються відповідно до потреб парафій та єпархіальних центрів згідно благословення місцевого єпископа. За часи незалежності України на пожертви віруюючих УПЦ відбудовано тисячі храмів та сотні монастирів, які є пам’ятками архітектури та предметом гордості Української держави та її народу.

За кожним богослужінням священики УПЦ підносять молитви «про Богом бережену державу нашу, владу та воїнство її» — тобто за Україну, українську владу, українську армію, за наш народ, за нашу Церкву.

 

М і ф № 5 : УПЦ — не патріоти України. УПЦ гласно і негласно підтримує проросійських терористів. Матеріально допомагає їм. Ви купуєте у них свічки, а вони на виручені гроші закуповують зброю для бойовиків.

 

На справді : УПЦ виступає за незалежність і територіальну цілісність України. Про це, зокрема, було чітко сказано у Посланні Собору єпископів УПЦ 13 серпня 2014 року. За кожним богослужінням духовенство підносить молитви про нашу країну, про її владу та воїнство. Ми любимо свою Батьківщину і бажаємо їй миру і процвітання. Але головне, чого ми бажаємо українському народові — бути зі Христом. У тому й полягає місія Церкви, щоб вести народ до Христа .

Немає жодної публічної заяви архієреїв УПЦ про підтримку збройних формувань на території Донецької та Луганської областей. Єпископи і священики УПЦ, які служать в зоні військових дій, не беруть участь у конфлікті. Їх головне завдання зараз — надання допомоги постраждалим від військових дій мирним жителям і відновлення пошкоджених храмів.

Ми знаємо, що нажаль держава втратила землі Донецької, Луганської областей і півострову Крим, але Українська Православна церква їх не втратила, а навпаки, зберегла і підтримує тісний духовний зв’язок з ними. Всі православні храми Донецької, Луганської областей та півострову Крим підпорядковуються предстоятелю УПЦ Блаженнішому Онуфрію, Митрополиту Київському і всієї України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.029 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь