Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Санітарно-гігієнічні заходи



Для співробітників слід передбачити приміщення з індивідуальними шафами, умивальні та душові, кімнати відпочинку і прийому їжі, кімнати особистої гігієни жінок.

Пристрій, обладнання та утримання кафе, розташованого у будівлі КДП, має відповідати санітарно-епідеміологічними вимогам до організацій громадського харчування, виготовлення та оборотоздатності в них продовольчої сировини і харчових продуктів.

 

Туалети громадського користування, згідно з вимогами санітарних правил влаштування та утримання громадських вбиралень, повинні бути обладнані індивідуальними кабінами, пісуарами для чоловіків, засобами гігієни, вбудованими шафами для прибирального інвентарю та деззасобів, раковинами з дзеркалами, сушарки, електророзетками, вішалками. Необхідно передбачити окремі приміщення для зберігання прибирального інвентарю та деззасобів.

Мікроклімат (температура, відносна вологість і швидкість руху повітря) службових і адміністративних приміщень має відповідати гігієнічним вимогам щодо мікроклімату виробничих приміщень.

Допустимі норми відносної вологості в службових приміщеннях та адміністративних приміщеннях мають становити не більше 75% в усі сезони року.

У службових та адміністративних приміщеннях допустима швидкість руху повітря в усі періоди року не має перевищувати 0,3 м / с.

Будівлю КДП слід обладнати системами загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції з механічним спонуканням.

Допустимі рівні шуму в приміщеннях КДП мають відповідати вимогам санітарних норм шуму на робочих місцях, у приміщеннях житлових, громадських будівель і на території житлової забудови.

Освітлення приміщень аеропортів, аеровокзалів маєє відповідати гігієнічним вимогам до природного, штучного і суміщеного освітлення житлових і громадських будівель.

Якість води, використовуваної в аеропортах  має відповідати вимогам санітарних правил і нормативів до питної води, гігієнічним вимогам до якості води централізованих систем питного водопостачання.

 

пп

Приміщення

Рівні звукового тиску, дБ в октавних смугах частот з середньогеометричними частотами, Гц

L Аэкв., дБА

L А max дБА

31,5 63 125 250 500 1000 2000 4000 8000
1 Приміщення, що вимагають радіозв'язку і зв'язку по телефону, дикторський, приміщення відділення зв'язку, диспетчерські 86 71 61 54 49 45 42 40 38 50 65

 

 

Оптимальні норми мікроклімату кімнати активного повітря:

- Температура - 17-19 ° С,

- Відносна вологість - 30-60%,

- Швидкість руху повітря - не більше 0,2 м / с.

 

Температурно-вологісний режим в в диспетчерських і апаратних залах:

20-23 градуса (в холодний період року),

22-25 градуса (в теплий період),

Відносна вологість повітря – 65±15%.

Кімната активного повітря має припливно-витяжну вентиляцію з подачею повітря з розрахунку 60-80 куб.м / год.

Слід використати опалювальні прилади закритого типу і легкодоступні для гігієнічної прибирання.

Кімнати активного відпочинку повинні мати природне освітлення збоку, нерівномірність природного освітлення в приміщенні не має перевищувати 3: 1.

Світловий коефіцієнт (відношення заскленою поверхні вікон до площі підлоги) має дорівнювати 1: 6. Площа віконних рам не має перевищує 25% загальної поверхні вікон.

Рівень звуку в кімнатах активного відпочинку не має перевищує 50 дБА.

Приміщення функціонального і активного відпочинку слід розташовувати на одному поверсі з диспетчерськими залами, при цьому:

Площа кімнати функціонального має відповідати нормам не менше 30 кв.м, а кімнати активного відпочинку - не менше 20 кв.м;

Необхідно встановити ​​приточно-витяжну вентиляцію (система кондиціювання повітря) і забезпечити оптимальні параметри мікроклімату;

Кімната активного відпочинку має бути обладнана спецапаратурою (магнітофон, діапроектор та ін) і меблями, а кімната активного відпочинку - гімнастичними снарядами.

Кімната активного відпочинку диспетчерів служби руху по санітарно-гігієнічним нормам відноситься до основних спортивних споруд закритого типу.

Кімнати активного відпочинку по нормам має бути розташована не далі 75 м від робочих місць.

Площа кімнати активного відпочинку - не менше 8 кв.м на одного диспетчера.

Поруч з кімнатою активного відпочинку - душова кімната закритого типу розміром 1,8х0,9 м. Кабіна має бути обладнана змішувачем гарячої і холодної води, душовою сіткою на гнучким шлангом. Ухил підлоги в бік, протилежний входу в кабіну. Розмір душової - 1,3 кв. м на 1 чол.

Кімната активного повітря має бути оснащена припливно-витяжною вентиляцію з подачею повітря з розрахунку 60-80 куб.м / рік на кожного.

Специфіка роботи диспетчерів служби руху, що вимагає постійної зосередженості та уваги, визначає необхідність компенсації великого зорового напруження раціональної колірної обробкою інтер'єру диспетчерських залів і технічних засобів УВС.

При художньому конструюванні пунктів УВС має бути забезпечено:

- Композиційне рішення і гармонійність організації об'ємно-планувальної структури диспетчерського залу і кожного робочого місця диспетчерів;

- Композиційна і колористична відпрацювання колірних схем забарвлення і обробки інтер'єру і обладнання;

- Відповідність кольору елементів обладнання, знаків і графічних позначень, оптимальної робочого місця і візуальної орієнтації в робочій зоні.

 

У колірному рішенні інтер'єру слід використовувати 2-4 основних кольори, ступінь контрастності - за нормами проектування інтер'єрів виробничих будівель.

Приміщення диспетчерських пунктів необхідно пофарбувати у світлі тони. Верхня зона - світліші поверхні.

Рекомендована колірна гамма:

- стеля - біла,

- верх стін - білий,

- панелі стін - салатові або кремові,

- пол - світло-коричневий або світло-сірий.

Для поліпшення якості розрізнення відміток сигналів на екрані індикатора стіну, до якої звернений екран індикатора, слід фарбувати в більш темні тони.

Коефіцієнти відбиття поверхонь інтер'єрів диспетчерських пунктів служби руху:

- Стелі - 60-90%,

- Стіни - 40-90%,

- Пульти - 25-55%,

- Підлоги - 20-45%.

Для зменшення відблисків забарвленні поверхонь рекомендується надавати матову і напівматову фактуру.

 

Протипожежні заходи

В проекті необхідно дотримуватись пожежних норм відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку» (статті 4 - 7) та згідно ДБН        В.2.2-9-2009 «Громадські будівлі й споруди», ДБН В.1.1. 7-2002 «Протипожежна безпека».

Проїзд пожежних автомобілів до проектованої будівлі передбачений зі сторони міста до головного входу, або зі сторони руліжних смуг до перону.

Стіни, перекриття, сходові марші та площадки, несучий каркас будівлі слід виконати з вогнетривких матеріалів.

При виконанні проекту необхідно передбачити наступні заходи:

- розташування об’єктів та існуючої мережі проїздів має забезпечити вільний під’їзд пожежних машин до будівель та споруд;

- зовнішнє пожежогасіння слід здійснювати спецтехнікою                                 з використанням забору води з існуючих протипожежних водойм;

- об’ємно-планувальні і конструктивні рішення повинні забезпечувати безпеку і не зашкоджувати оперативній евакуації людей з приміщень;

- на шляхах евакуації слід передбачити природнє освітлення, відкривання дверей по ходу евакуації, відсутність перепадів в підлозі менше трьох сходинок (крім порогів дверей), на шляхах руху встановлюються двері без порогів. Ширина шляхів евакуації приймається згідно відповідних розрахунків щільності людських потоків;

- електричні пристрої та обладнання, а також переріз дротів, проектуються із врахуванням вимог пожежної безпеки;

- необхідно передбачити місця для розміщення первинних засобів пожежогасіння;

Основним способом захисту відвідувачів терміналу та пасажирів від пожежі в ангарах є технічні приміщення та особлива структура стін, що запобігає розповсюдженню вогню на територію терміналу. Також для забезпечення поінформованості пасажирів та робітників на території терміналу встановлення гучномовців та сигнальних сирен.

 

11 Перелік науково-дослідних та проектних організацій, які мають бути залучені до розроблення містобудівного обґрунтування__________________________________________________________

 

Віка

Залучення інженерів…

 

12 Необхідність розроблення схеми (моделі) об'ємно-просторового рішення наміру забудови

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.028 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь