Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


IV. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій та балансоутримувачів



 

1. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій земельних ділянок та/або територій навколо об’єктів нерухомості, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до чинного законодавства.

2. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть передавати об’єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям, які ними утворені для утримання об’єктів благоустрою державної та комунальної власності, або визначити такі підприємства, установи, організації на конкурсних засадах відповідно до вимог чинного законодавства, як балансоутримувачі таких об’єктів, які здійснюватимуть утримання і ремонт об’єкта благоустрою, який перебуває у приватній власності, визначає власник такого об’єкта благоустрою.

3. Балансоутримувач об'єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.

4. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об'єкта благоустрою, зобов’язані утримувати закріплену та прилеглу за ними територію, або можуть брати пайову участь в утриманні цього об'єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.

5. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

6. Підприємства, установи і організації на власних, закріплених та/або прилеглих територіях зобов’язані здійснювати весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, тощо забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) – включаючи бордюрний камінь проїжджої частини;

2) вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя, тощо на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами на підставі затверджених норм надання послуг з вивезення побутових відходів;

3) своєчасне миття об’єктів та елементів благоустрою, для утримання в належному стані;

4) своєчасне прибирання контейнерних майданчиків;

5) належне утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, та вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;

6) очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, розміщених у невизначених для цього місцях;

7) спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують інженерні мережі, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити належне закриття люків;

8) регулярне знищення бур'янів, скошення трави висота якої перевищує 10см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та поламаного гілля та забезпечення їх вивезення; ;

9) регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проведення заходів з їх знищення;

10) здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;

11) проведення протягом року необхідних заходів з боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;

12) проведення заходів по заміні засохлих та пошкоджених до ступеня припинення росту кущів і дерев;

13) проведення належним чином відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій внаслідок природних явищ, які спричинили погіршення стану благоустрою.

7. Підприємства, установи організації, особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

8. Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.

9. На головних магістралях, проспектах та вулицях населеного пункту має бути забезпечене освітлення вітрин.

10. Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

11. Ліхтарі вуличного освітлення повинні вмикатися відповідно до встановленого графіка, в залежності від пори року та природних умов.

12. Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

13. На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.

14. Установка спеціальних конструкцій зовнішньої реклами проводиться із дотриманням вимог Закону України «Про рекламу» та Правил розміщення зовнішньої реклами.

15. Балансоутримувач об’єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.

16. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або укласти договір з власником тимчасової споруди торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності,а також прилеглу до тимчасової споруди територію, який на умовах укладеного договору може брати пайову участь в утриманні цього об’єкта благоустрою.

17. Підприємства, установи, організації, зобов’язані утримувати закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем території в належному санітарно-технічному стані відповідно до законодавства та умов договору.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 215; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь