Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


V. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою – територіях загального користування



 

1. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, іншими нормативними актами.

2. Виробничий процес утримання об'єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, виткими рослинами, квітниками, газонами, садовими доріжками та майданчиками, малими архітектурними формами; захист зелених насаджень від шкідників і хвороб, садіння квітів, створення газонів, видалення окремих дерев, садіння окремих дерев, видалення аварійних дерев, санітарне очищення території.

3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населеного пункту під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів.

4. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, юридичних, фізичних

осіб в залежності від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, – за рахунок коштів їх власників або користувачів, орендарів.

5. Облік зелених насаджень та їх реєстр за видовим складом і віком проводиться органами місцевого самоврядування.

6. Місця висаджування зелених насаджень визначають згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

7. Поточне утримання скверів, бульварів, парків та інших об'єктів зеленого господарства загального користування покладається на їх балансоутримувачів. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) і громадян – власників будинків на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків.

8. Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) здійснюються силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які здійснюють діяльність у сфері поводження з зеленими насадженнями.

9. Засівання газонів, висаджування розсади квітників, обрізання дерев, оброблення насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об'єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), здійснюються силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

10. Перед початком виконання будівельних робіт замовники таких робіт повинні провести обстеження стану зелених насаджень і в разі потреби прийняти на збереження ті, що не підлягають видаленню, про що складається відповідний акт.  

11. Будівельні організації (підрядники) повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.

12. На територіях земельних ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.

13. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах.

14. На озеленених територіях забороняється:

1) самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;

2) розміщати відходи, сміття, скошену траву, гілки, деревину, опале листя, сніг тощо;

3) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання;

4) самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності тощо;

5) влаштовувати стоянки транспортних засобів;

6) влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати транспортні засоби;

7) влаштовувати ігри на газонах;

8) спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

9) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево;

10) добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження;

11) рвати квіти, ламати гілки дерев;

12) винищувати мурашники, ловити птахів і звірів;

13) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

14) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів.

15. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:

1) балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної чи комунальної власності;

2) установи, організації, підприємства на своїх та прилеглих територіях;

3) власників чи користувачів земельних ділянок, які відведені під будівництво;

4) осіб, уповноважених органом місцевого самоврядування, на безхазяйних територіях, пустирях;

5) власників або користувачів приватних садиб і прилеглих до них територій.

16. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

17. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв.

18. Самовільне висадження зелених насаджень на об’єктах благоустрою забороняється.

19. Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій залишились зелені насадження, забудовник:

1) огороджує дерева на території будівництва;

2) не допускає засипання ґрунтом чагарників та стовбурів дерев;

3) організовує зняття верхнього родючого шару ґрунту на всій території забудови, зберігання, складування та залишає для подальшого використання чи передачі спеціалізованому підприємству, структурним підрозділом Сумської міської ради з питань житлово-комунального господарства для використання під час створення зелених насаджень;

4) не допускає складування будівельних матеріалів, стоянки машин і механізмів на відстані менше 2,5 м. від дерева і 1,5 м. від чагарняка.

20. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку затвердженому Кабінетом Міністрів України.

21. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб.

22. Позаплановий облік зелених насаджень проводиться у разі переходу прав власності на земельні ділянки, на яких розміщені зелені насадження до іншого власника, користувача або балансоутримувача, значної втрати чи пошкодження зелених насаджень в результаті аварійних, надзвичайних ситуацій або нанесення зеленим насадженням шкоди внаслідок протиправних дій юридичних чи фізичних осіб. Позаплановий облік проводиться в тому ж самому порядку.

22. Балансоутримувачі, власники або користувачі земельних ділянок, на яких розташовані зелені насадження, щорічно вносять в облікові документи зміни, які відбулися на об'єктах чи земельних ділянках, де розташовані зелені насадження, за цей період.

23. Власник або користувач забезпечує прибирання, покіс газонів, знищення карантинних рослин та бур`янів, своєчасну підрізку дерев на території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки в граничних межах на відстані 10 м. (включаючи бордюрний камінь проїзної частини в разі його наявності).

24. Підприємства, установи, організації та громадяни, які займаються проектуванням, створенням, ремонтом і утриманням зелених насаджень, розташованих на території міста Суми, зобов’язані забезпечувати їх раціональне використання, охорону і утримання відповідно до цих Правил.

25. Об'єкти благоустрою зеленого господарства (парки, гідропарки, сквери, дендрологічні сади, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, міські ліси, зони рекреації, зелені насадження в охоронних і санітарно-захисних зонах, прибережні зелені насадження, зелені насадження прибудинкових територій, тощо) використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності мешканців міста.

26. Організація розвитку та утримання зелених зон міста забезпечується виконавчими органами Сумської міської ради.

27. На об'єктах благоустрою зеленого господарства забороняється:

1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу;

2) самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;

3) вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя, тощо;

4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання;

5) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски, тощо;

6) посипати сіллю сніг та лід на тротуарах;

7) влаштовувати стоянки автомашин, суден, катерів;

8) влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах;

9) влаштовувати ігри на газонах;

10) спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати правила протипожежної безпеки;

11) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево;

12) добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження;

13) рвати квіти, ламати гілки дерев;

14) винищувати мурашники, ловити птахів і звірів;

15) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин;

16) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів.

28. Виконавчий комітет Сумської міської ради визначає на конкурсних засадах балансоутримувачів об'єктів благоустрою зеленого господарства комунальної власності із числа спеціалізованих підприємств, організацій.

29. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами, або може на конкурсних засадах залучати інші підприємства, установи, організації, використовуючи для цього кошти, передбачені власником об'єкта.

30. Власники будівель та споруд торговельного, соціально–культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих відповідно до містобудівної документації на території об'єктів благоустрою зеленого господарства, зобов'язані забезпечити належне утримання наданої їм земельної ділянки, а також на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними прилеглої території, або брати пайову участь в утриманні об'єкта.

31. Капітальний ремонт об'єктів благоустрою зеленого господарства, що включає роботи, спрямовані на відновлення їхніх експлуатаційних характеристик, підвищення якості озеленення та благоустрою шляхом заміни окремих елементів на більш сучасні конструкції та матеріали, а також висаджування нових більш декоративних дерев та чагарників, проводиться за умови наявності проектно-кошторисної документації.

32. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України та відповідним рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради.

33. Рішення про видалення зелених насаджень на території міста приймається структурним підрозділом Сумської міської ради.

34. Стан зелених насаджень визначається комісією із представників заявника, власника земельної ділянки (користувача), структурного підрозділу Сумської міської ради, а також інших заінтересованих організацій, яка складає акт обстеження за встановленою формою.

35. Видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об’єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта обстеження зелених насаджень.

36. При реалізації розвитку населеного пункту, реконструкції або капітальному ремонті об’єктів благоустрою сплачується відновна вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню. Методика визначення відновної вартості зелених насаджень і зразок ордера затверджує центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

37. Ордер на видалення зелених насаджень видається відповідним компетентним органом місцевого самоврядування після подання заявником документа про оплату відновної вартості зелених насаджень, які підлягають видаленню.

38. Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.

39. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.

40. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями, або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю,

здоров'ю громадян, а також майну громадян або юридичних осіб з подальшим оформленням ордеру.

41. Створення нових зелених зон, газонів, квітників, висаджування дерев здійснюється на підставі схем або проектів затверджених структурними підрозділами Сумської міської ради, з урахуванням регламентів, специфіки висаджування окремих видів зелених насаджень.

42. Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

1) на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об'єктів;

2) на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

3) на територіях земельних ділянках, які відведені під будівництво, забудовники, орендарі чи власники цих територій;

4) на безгосподарних територіях, пустирях – виконавчі органи Сумської міської ради;

5) на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

43. Загальноміські інженерні мережі водопостачання, водовідведення, кабельні електромережі, телефонізації та інші, які проходять через територію об'єкта благоустрою зеленого господарства, не входять до його складу і перебувають на балансі та обслуговуванні відповідних підприємств, організацій.

44. Догляд за зеленими насадженнями на вулицях, площах, бульварах, майданах повинен проводитися спеціалізованими підприємствами, які укомплектовані спеціальною технікою та механізмами, кваліфікованими спеціалістами, на умовах договору з балансоутримувачем.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 394; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.029 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь