Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Розрахунок показників економічної ефективності запропонованих рішень
5.4 Техніко-економічні показники дільниці (цеха) ПЕРЕЛІК НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ ЛІТЕРАТУРА Додаток А Додаток Б Додаток В Додаток Г Додаток Д Додаток Е
42 42 42 42 43 43 44 47 50 53 56 59 60 62 65 67 68 Вступ Методичний посібник для дипломного проектування має на меті надання допомоги студентам спеціальності 5.05050401 «Зварювальне виробництво» в процесі виконання випускної кваліфікаційної роботи - дипломного проекту. Відповідно до чинних стандартів вищої освіти дипломне проектування є завершальним етапом отримання студентами вищих навчальних закладів з підготовки молодших спеціалістів відповідної освіти та кваліфікації. Його головним завданням є, з однієї сторони, здійснення державного контролю за рівнем і якістю підготовки спеціалістів, з іншої - систематизація, закріплення і розширення отриманих у коледжі знань, способів діяльності та творчих здібностей у сенсі їх практичного застосування для вирішення конкретних технічних, технологічних, організаційних, економічних та інших задач. Таким чином, дипломний проект це самостійна творча і звітна робота студента, яка виконана ним за наданою темою і з чітко визначеною проектною ціллю. У методичному посібнику використано досвід багаторічної роботи циклової комісії «Технологія зварювального виробництва». Зокрема, в коледжі визначено, що основною базою для дипломного проектування є матеріали третього заключного етапу виробничого навчання - переддипломної практики. Студенту необхідно виконати завдання викладача (керівника дипломного проектування), під час практики на виробництві сформувати необхідну базу даних, яка має включати конструкторські та технологічні документи, матеріали економічного аналізу, результати спостереження методів і форм охорони її організації праці та інші. За завданням студент повинен сформувати свої власні пропозиції щодо вдосконалення або розвитку відповідної ланки виробництва чи технологічного процесу. Всі ці матеріали відображатись у звіті студента за підсумками переддипломної практики. Звіт є основним вихідним документом для формування структури, змісту та мети дипломного проекту. Відсутність цих матеріалів або їх недостатність є підставою для перенесення дипломного проектування на інший термін. Рішення щодо цього питання приймає випускна циклова комісія. На засіданні циклової комісії затверджується тема дипломного проекту, графік його виконання, пропозицій щодо закріплення керівників та консультантів дипломного проектування. Перед початком дипломного проектування студенту необхідно добре вивчити чинні в коледжі методичні матеріали, інструкції та положення з організації цієї важливої роботи, проведення попереднього захисту, порядку отримання рецензії на проект, написання доповіді на захист. Консультації з цих питань можна отримати у керівника та консультанта дипломного проектування. До змісту
Тематика дипломних проектів
Тематика дипломних проектів формується відповідно до Галузевих стандартів вищої освіти та відображає сучасні досягнення виробництва, науки та техніки. За своїм змістом дипломні проекти можуть бути технологічними, дослідницькими, академічними, а також з виконані макетно-модельним способом чи з виготовленням лабораторних установок (реальними). Дипломні проекти технологічного змісту передбачають розробку технологічних процесів виготовлення зварних конструкцій або вдосконалення існуючих технологічних процесів. Дослідницькі дипломні проекти можуть виконуватись одним або декількома студентами в залежності від поставленої наукової задачі, обґрунтування її важливості та необхідності проведення дослідження. Об’єктом дослідження, такого проекту, є можливість використання в технологічному процесі виготовлення конструкції нових зварювальних матеріалів, нових розробок установок для зварювання та складання конструкцій, нових методів контролю якості зварних конструкцій або визначення показників, за рахунок, яких підвищуються параметри працездатності та тривалої роботи зварних конструкції. Виконання дипломних проектів макетно-модельним способом чи з виготовленням лабораторного обладнання доручається, як правило кращим студентам, які під час курсового проектування довели свою професійну компетентність, володіють навичками практичного застосування своїх знань. Виходячи з досвіду роботи та вимог Державних Галузевих стандартів вищої освіти, циклова комісія рекомендує тематику дипломних проектів. Ціль проектування - це та головна ідея, те надзавдання, яке вирішується в проекті. Ціль визначає особливості розв'язання основної теми дипломного проекту, напрями реалізації пропозицій студента, які були сформовані в ході практичного навчання. Прикладом таких цілей можуть бути: підвищення ефективності виробництва (найменування зварної конструкції) за рахунок…………. ; забезпечення зниження трудомісткості та підвищення продуктивності під час виготовлення (найменування зварної конструкції) шляхом…………….; скорочення часу на виготовлення (найменування зварної конструкції); підвищення продуктивності праці під час виготовленя (найменування зварної конструкції) шляхом………; забезпечення зниження трудомісткості на виготовлення (найменування зварної конструкції) за рахунок ………..; Зниження трудомісткості складально-зварювальних операцій на виготовлення (найменування зварної конструкції) за рахунок……….; Зниження витрат коштів та часу на виготовлення (найменування зварної конструкції) шляхом …………..; скорочення витрат часу шляхом використання роботизованого комплексу під час зварювання . До змісту
Зміст та обсяг дипломного проекту
Дипломний проект складається з трьох частин: пояснювальної записки, комплекту креслеників, комплекту технологічних документів. Пояснювальна записка - це основний документ проекту, в якому наводяться всі необхідні розрахунки, пояснення, висновки, описи конструкцій, обґрунтування технічних і технологічних рішень. Пояснювальна записка включає в себе: 1 Титульний лист (Додаток Д); 2 Лист завдання на дипломний проект (Додаток Е); 3 Відомість дипломного проекту (Додаток Б); 4 Зміст; 5 Анотацію; 6 Робочі розділи записки; 7 Літературу; 8 Специфікації до креслень (Додаток А); 9 Комплект технічної документації Структура пояснювальної записки єдина для всіх типів проектів.
В ході написання пояснювальної записки необхідно керуватися тим, що Пояснювальна записка передбачає наявність відгуку керівника та зовнішньої рецензії. Рекомендований обсяг пояснювальної записки 50 - 70 сторінок рукописного або 20-40 машинописного тексту, виконаного на аркушах формату А4. Пояснювальна записка виконується відповідно до вимог Державних стандартів, а саме ГОСТ 2.105-95 «Общие требования к текстовым документам» кульковою ручкою чи чорнилами чорного кольору або за допомогою комп’ютера. Графічна частина технологічного дипломного проекту передбачає від 2 до 5 креслеників на форматі А1, а саме: кресленик конструкції; кресленик пристосування для складання конструкції; кресленик установки для зварювання конструкції; кресленик планування дільниці для складання та зварювання конструкції. Комплект технологічної документації передбачає наявність технологічних карт які заповнюються згідно з Державними стандартами. Обсяг графічної частини і комплекту технологічної документації дослідницьких та реальних дипломних проектів визначається завданням на дипломне проектування.
Таблиця 1 – Зміст та обсяг пояснювальної записки технологічного дипломного проекту
До змісту
Таблиця 2 – Обсяг та об’єм пояснювальної записки дослідницького дипломного проекту
До змісту
Графік виконання дипломного проекту та контроль за його виконанням Навчальним планом для підготовки молодших спеціалістів зі спеціальності 5.05050401 "Зварювальне виробництво" на дипломне проектування та захист дипломного проекту відводиться 56 календарних днів (8 тижнів). Для ефективного використання цього часу та забезпечення можливості контролю за ходом виконання дипломного проекту студент разом з керівником та консультантом складають відповідний графік. Під час складання графіку слід виходити зі змісту проекту та його теми, наявності необхідного вихідного матеріалу, особистісних характеристик студента. Графік складається індивідуально для кожного студента. Зразок графіку наводиться в таблиці 3.
Таблиця 3- Графік виконання дипломного проекту
До змісту
Підготовка до захисту дипломного проекту
На сьомому тижні - це заключний етап виконання дипломного проекту, який включає в себе:
Ø підготовку доповіді; Ø попередній захист дипломного проекту; Ø підписання робочих розділів у керівника дипломного проекту; Ø підписання економічного розділу у консультанта з економічної частини; Ø підписання пояснювальної записки у нормоконтролера; Ø підписання дипломного проекту у голови циклової комісії; Ø одержання відгуку керівника проекту; Ø одержання рецензії; Ø подання проекту на відділення.
Під час складання доповіді на захист технологічного дипломного проекту необхідно описати: характеристику та особливості складання конструкції; особливості зварювання; особливості контролю зварних з’єднань конструкції; особливості проектування дільниці для виготовлення зварної конструкції та техніко-економічні показники розробленого проекту. Під час складання доповіді на захист дослідницького дипломного проекту необхідно відобразити: актуальність теми дипломного проекту; постановку проблеми; шляхи вирішення проблеми; висновки. Під час складання доповіді на захист реального дипломного проекту студентом вказується та акцентується увага членів комісії на: призначенні конструкції; особливостях складання; особливостях зварювання та техніко-економічних показниках розробленого проекту.
Попередній захист дипломного проекту проводиться на сьомому тижні дипломного проектування. До складу комісії попереднього захисту дипломного проекту входять: голова циклової комісії; керівник проекту, консультант з економічного розділу та викладач циклової комісії.
В засіданні циклової комісії беруть участь нормоконтролери, працівники Департаменту практичного навчання, освітнього маркетингу та державної атестації (далі Департамент) а також завідуючий відділенням.
Циклова комісія розробляє та затверджує, у заступника директора з методичної роботи і практичного навчання, графік проведення попереднього захисту проектів, в якому визначає день, час і місце його проведення. Дата попереднього захисту має бути визначеною не пізніше як за 4 робочі дні до захисту на ДКК. Процедура попереднього захисту дипломних проектів Після закінчення попереднього захисту студентом дипломного проекту Комісія приймає рішення щодо допуску (не допуску) студента до захисту Студент зобов'язаний внести до дипломного проекту корективи за Студент підписує титульний лист у керівника проекту, консультанта, нормоконтролера, голови комісії, в разі необхідності дооформляє креслення і не пізніше, ніж за три робочі дні до захисту на засіданні ДКК. Отримує відгук у керівника дипломного проекту. Відгук керівника проекту містить висновки, які характеризують підсумки роботи дипломника в ході вирішення завдань, які перед ним поставлені. Студент - дипломник повинен бути ознайомлений зі змістом рецензії не пізніше, ніж за день до захисту дипломного проекту. Внесення виправлень і доповнень до дипломного проекту після одержання рецензії забороняється. Усі пояснення щодо зауважень рецензента надаються в усній формі під час захисту перед ДКК. Студент, який не пройшов попередній захист, не
Зміст пояснювальної записки дипломного проекту
АНОТАЦІЯ
В анотації коротко викладаються основні результати проектування з наведенням доказів у вигляді цифр, фактів, термінів, вартості, порівнянь тощо. В ході впровадження проекту чи його частини у виробництво та наводиться відповідна інформація. До змісту РОЗДІЛ 1 АНАЛІЗ ПРОЕКТНОГО ЗАВДАННЯ
1.1 Характеристика зварної конструкції та аналіз наявної технології
В цьому розділі необхідно надати характеристику зварної конструкції вказати назву, призначення, конструктивне улаштування, умови роботи, ступінь відповідності та вимоги до конструкції і зварних швів, дати оцінку технологічності заданої зварної конструкції. Необхідно стисло описати технологічний процес, який діє на базовому підприємстві. Технологію базового підприємства проаналізувати з точки зору прогресивності та економічності використаних методів виготовлення, застосованого устаткування, раціональної послідовності операцій, ступеня їх механізації. За результатами аналізу зробити пропозиції щодо підвищення технологічності виробу та удосконалення технології його виготовлення. Література : [4,14 ] До змісту
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 65; Нарушение авторского права страницы