Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Нормативні положення атестації зварників.



Відповідно до сучасного рівня вимог до кваліфікації зварників розроблено стандарт ДСТУ 2944-94 "Атестаційні іспити зварників. Зварювання плавленням. Частина 1. Сталі", на підставі якого вста­новлені правила атестації зварників згідно з ДНАОП 0.00-1.16-96 "Атестація зварників. Зварювання плавленням. Частина 1. Сталі".

Цей документ, обов'язковий для всіх міністерств, відомств, об'єднань, організацій, підприємств, юридичних та фізичних осіб, регулює взаємодію атестаційних органів та визначає їх компетен­цію, порядок проведення і оформлення результатів атестації звар­ників на допуск до виконання робіт щодо зварювання об'єктів та обладнання, передбачених правилами охорони (безпеки) праці, безпечної експлуатації та іншими нормативними документами, за­твердженими Держнаглядохоронпраці України.

Атестація зварників включає перевірку теоретичних знань і прак­тичних навичок з конкретних способів зварювання і визначення виду робіт із використанням стандартних зразків, проведення їх випробувань, складання протоколу і оформлення посвідчення зварни­ка, яке відповідає вимогам Європейського стандарту EN 287-1 "Атестація зварників. Зварювання плавленням. Частина 1. Сталі".

 

Електроконтактне зварювання трубопроводів опором і його суть.

Контактне зварювання — основний вид зварювання термомеханічного класу. Нагрівання металу проходить у результаті виділення тепла в зоні контакту зварюваних деталей при пропусканні через них великого зварювального струму. При проходженні струму в місці дотику деталей виникає великий електричний опір і виділяється тепло, яке нагріває метал до пластичного стану. Після цього деталі стискаються і виникає нероз'ємне з'єднання. Основними способами контактного зварювання є стикове, точкове й шовне.

При стиковому зварюванні деталі закріплюють у затискачах і пропускають струм від трансформатора, зближуючи кінці деталей. В площині дотику деталі швидко нагріваються до зварювальної температури. Потім струм вимикають, а деталі стискають. Цим способом зварюють рейки, труби, стрижні, свердла, ланцюги, різці тощо.

Зварювання опором, при якому торці деталей нагрівають до пластичного стану, а потім стискають.

 

Електроконтактне зварювання трубопроводів оплавленням і його суть.

Електроконтактна зварка оплавленням відноситься до пресових методів зварки трубопроводів і передбачає нагрів місця з'єднання до високої температури з подальшим осьовим здавленням. Зварне з'єднання виходить одночасно по всьому периметру стику, що дозволяє механізувати зварювальні роботи на трасі і наблизити їх виконання до заводського потокового виробництва. При електроконтактній зварці оплавленням труби, що знаходяться, під струмом зближуються до зіткнення торців. Первинне торкання практично здійснюється в точці. Поверхня зіткнення за короткий проміжок часу різко зростає за рахунок відносного переміщення деталей, пластичної деформації контактуючих нерівностей і теплового розширення металу в зоні контакту. Метал різко нагрівається в середній частині контакту і перетворюється на рідку перемичку. Електричний опір контакту в початковий період нагріву змінюється порівняно рівномірно, але в процесі розплавлення металу воно різке зростає з великою швидкістю. В процесі плавлення перемички об'єм і форма металу не залишаються постійними. Вони змінюються внаслідок плавлення металу, переміщення перемички по оплавленій поверхні, стиснення об'єму електродинамічними силами і виділення пари і газів з перегрітого металу. Перемичка руйнується або під дією електродинамічної сили, або за рахунок перегріву металу.

 

Вплив атмосферних умов на зварювальний процес взимку.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь