Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Відповідно до положень Римського Статуту МКС до міжнародних злочинів зараховують:
a) геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, агресія; b) геноцид, піратство, тероризм та воєнні злочини; c) геноцид, воєнні злочини, агресія, тероризм, расизм та расова дискримінація, рабство; d) контрабанда, незаконна торгівля наркотичними та психотропними засобами, торгівля людьми, піратство, незаконна еміграція.
20. Відподідно до загальноприйнятих норм міжнародного права, контр-заходи - це: a) відповідь держави на недружню поведінку з боку іншої держави, яка не утворює порушення норм міжнародного права; b) особливий вид міжнародно-правової відповідальності, який передбачає повернення незаконно вивезеного майна; с) заходи, які застосовуються до держави, яка відмовляється визнавати певний суб’єкт міжнародного права, у зв’язку з особистими міркуваннями, не зважаючи на волю erga omnes; d) відповідь держави на міжнародне правопорушення. 21. Принцип мирного вирішення міжнародних спорів надає державам наступні права: a) вимагати, щоб сторони конфлікту не ухилялись від пошуків засобів мирного вирішення протиріч; b) вимагати виконання винесених рішень; c) за допомогою погрози застосування сили вимагати припинення протиріч; d) приєднувати до своєї території частину території іншої держави на якій мають місце акти порушення.
22. Філіація - це один із способів набуття громадянства. Оберіть варіант відповіді, який відповідає цьому терміну: а) набуття громадянства за народженням; b) відновлення втраченого раніше з певних причин громадянства; c)надання прав громадянина певної країни іноземцю з ініціативи поважного на те державного органу за особливі заслуги перед цією державою чи світовою спільнотою; d) це перехід громадянина з одного громадянства в інше при переданні території, на якій він проживає, від однієї держави до іншої. Прихильники концепції загальної спадщини людства відносять до неї наступні території: а) Антарктика, космічний простір, відкрите море та район морського дна; b) території де розташовані архітектурні споруди старовини; c) Архіпелаг Шпіцберген, частина Тихого Океану та Аландські острови; d) будь-яка державна територія, включаючи повітряний простір та надра. За яким принципом розглядається ієрархія джерел міжнародного права? а) Pacta sunt servanda; b) Par in parem imperium non habet; c) Lex pasterior derogat priori; d) Ne bis in idem.
25. Що є формою „перехідного” визнання? a) de jure; b) de facto; c) ad hoc; d) визнання може бути лише повним.
Хто став правонаступником СРСР після його розпаду? a) Грузія;; b) Росія; c) Україна; d) Білорусь. 27. Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, статус військовополоненого не поширюється на: a) незаконних комбатантів: шпигунів, найманців, а також терористів та інших осіб, що не входять до складу збройних сил держав, що воюють; b) комбатантів, що потрапили у полон до ворога; c) партизан, військових розвідників та добровольців; d) розвідників, добровольців та населення, що під час наближення ворога взялося за зброю. 28. Припинення державою дії договору на передбачених у ньому умовах називається: а) скасуванням; b) денонсацією; c) новацією; d) анулюванням. Яка з перерахованих функцій за Віденською конвенцією про дипломатичні зносини не входить до сфери компетенції дипломатичного представництва? a) Інформаційна; b) Захисна; c) Ведення переговорів; d) Обслуговуюча. Відповідно по положесь Статуту Міжнародного Суду ООН, що не може бути предметом спору? a) питання тлумачення договору; b) будь-яке питання міжнародного права; c) ситуація, щодо якої не існує взаємовиключної позиції сторін; d) наявність факту, який, якщо буде встановлений, являтиме собою порушення міжнародного зобов’язання.
Без’ядерна зона – це a) зона, на якій встановлена заборона проведення воєнних дій чи використання на певній території баз для військових операцій; b) зона, на якій встановлена заборона використання у військових цілях у мирний час певної території чи просторової сфери; c) зона вільна від будь-яких проявів та діяльності атомної енергетики, передбачає заборону побудови АЕС та іншої діяльності, пов’язаної із атомною енергетикою; d) вільні від розміщення ядерної зброї зони, створення яких зменшує можливість виникнення ядерного конфлікту, зміцнює безпеку країн, розташованих у цих зонах.
32. Колективна безпека – це: a) сукупність правових принцпів і норм, які направлені на скорочення збройного потенціалу; b) сукупність спільних заходів усіх держав певного географічного регіону, встановленої Статутом ООН і відповідними регіональними договорами з метою попередження чи усунення загроз миру і придушення актів агресії, інших порушень миру; c) створення і дільність органів рамках міжнародних організацій чи спеціальних контрольних органів держав, використання національних технічно-політичних засобів контролю за здійсненням договірних зобов’язань; d) застосування державами примусових заходів з метою притягнення до відповідальності суб’єкта-правопорушника.
33. До каботажу, або так званої “восьмої свободи польоту” відносять: a) право іноземного перевізника здійснювати авіаперевезення між пунктами, розташованими на території однієї і тієїж держави; b) право іноземного перевізника здійснювати перевезення пасажирів, багажу, вантажів та пошти між третіми країнами через свою територію; c) право висаджувати на іноземній території пасажирів і вивантажувати багаж, пошту, вантажі, взяті на борт повітряного судна на території держави, національність якої має таке повітряне судно; d) право авіаперевізника здійснювати безпосадочний політ між двома іноземними державами через територію своєї держави.
ЮНЕСКО – це: a) організація ООН з питань освіти, науки і культури; b) організація ООН з промислового розвитку; c) Фонд ООН з боротьби зі зловживаннями наркотичним засобами; d) Програма ООН з навколишнього середовища. 35. Принцип непорушності державних кордонів був зафіксований у: а) Статуті ООН від 1945 р; b) Декларації про принципи міжнародного права, які стосуються державних відносин співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН від 1970 р; c) Заключному акті Наради з питань безпеки і співробітництва в Європі від 1975 р; d) Віденській конвенції про право міжнародних договорів 1969 р. Відповідно до положень Віденської конвенції про право міжнародних договорів, підписання договору ad referendum означає: a) таке підписання не потребує подальшого підтвердження відповідною державою чи міжнародною організацією; b) попередня згода держави на обов’язковість для неї договору, яка потребує подальшого підтвердження; c) прийняття тексту договору шляхом узгодження позицій учасників і за відсутності офіційних заперечень з боку будь-якого з учасників; d) посторінкове або постатейне підписанні договору ініціалами представників.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы