Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема 2.1 Пасивні електрорадіоелементи



 

Радіоелектронний пристрій — це виріб, що складається з окремих електронних функціональних вузлів, кожний з яких виконує певну операцію. Функціональний вузол складається з пасивних і активних елементів, з'єднання яких утворює електричну схему.

Активні елементи здатні підсилювати, обробляти і перетворювати сигнали. Пасивні — накопичувати або витрачати енергію сигналу. Елемент електричної схеми, що має певне функціональне призначення і має виводи для з'єднання з іншими елементами, називається деталлю радіоелектронного пристрою, або радіодеталлю. Радіодеталі входять до складу комплектації апаратури, тому їх ще називають комплектуючими виробами, що є елементною базою РЕА.

При настройці РЕА найчастіше доводиться працювати з резисторами, конденсаторами, транзисторами, діодами, мікросхемами, радіолампами і ін.

Резистори — пасивні елементи, в яких відбувається незворотний процес поглинання електричної енергії і перетворення її в теплову. Основне функціональне призначення резисторів — створювати (номінальний) опір електричному струму з метою регулювання струму і напруги. Розрізняють постійні, змінні і підстроєчні резистори. Резистори, опір яких не можна змінювати в процесі експлуатації, називають постійними. Резистори, зміною опорів яких здійснюються різні регулювання в процесі роботи апаратури, називають змінними. Резистори, опір яких змінюють тільки в процесі налагодження апаратури, називають п і дстроєчним и.

До основних параметрів резисторів відносяться: номінальне значення опору, допустиме відхилення від номінального значення, номінальна потужність розсіювання, температурний коефіцієнт опору, рівень шумів, власна індуктивність і ємність.

Опір резисторів вимірюють в омах (Ом), кілоомах (кОм) мегаомах (МОм) і т.д.

Конденсатор - пасивний елемент, що володіє здатністю запасати електричну енергію. Кількість електрики q, накопиченої в конденсаторі, прямо пропорційна його ємності С і прикладеній напрузі U

q = C · U,

де q — в кулонах, Кл; С — в фарадах, Ф; U - в вольтах, В.

У ланцюзі змінного струму реактивний опір Хс конденсатора (у омах) дорівнює

Хс = 1/2 πfC

де f - частота, Гц; С - ємність, Ф.

По характеру зміни ємності розрізняють постійні, змінні, п i дстроєчн і конденсатори.

Конденсатори, ємність яких постійна і не змінюється в процесі експлуатації, називають постійними (постійної ємності). Якщо ємність конденсаторів змінюється в процесі експлуатації (наприклад, настройка радіоприймачів), то конденсатори називають змінними (змінної ємності). Конденсатори, ємність яких змінюють періодично в процесі експлуатації (наприклад, первинна настройка контурів при їх сполученні), називають п і дстроєчним и.

По характеристиці діелектрика – на паперові, слюдяні, керамічні, стекло-емальові, електролітичні, повітряні і т.д.

Залежно від призначення конденсатори розділяються на високочастотні, розділові, прохідні накопичувальні і фільтруючі.

До основних параметрів конденсаторів відносяться: Сном - номінальне значення ємності; допустиме відхилення від номінального значення (∆С %); Up - номінальна робоча напруга; R i з - опір ізоляції конденсатора, який характеризує якість його діелектрика; tgδ - тангенс кута втрат, характеризує втрати в конденсаторі, викликані розсіюванням енергії в діелектриці і на активному опорі обкладок; величина, зворотна тангенсу кута втрат, називається добротністю Q конденсатора; ТКЄ - температурний коефіцієнт ємності;

Намотувальні вироби  в РЕА є в основному нестандартними виробами і в залежності від цілі і ланцюгів РЕА вони діляться на групи:

1 котушки індуктивності, дроселі і трнасформатори ВЧ;

2 трансформатори і дроселі НЧ;

3 імпульсні трансформатори;

4 відхиляючі системи телевізійної апаратури.

Намотувальні прилади мають одну спульну особливість – конструктивно вони мають вузол, виконаний шляхом намотування обмотувального дроту.

Котушкою індуктивності називають виріб, що володіє зосередженою індуктивністю і використовується в ланцюгах частотної селекції.

Котушки індуктивності класифікують:

- в залежності від призначення на: контурні; котушки зв'язку з іншими ланцюгами; варіометри і дроселі.

 - по конструктивному виконанню на: безкаркасні і з каркасом, з сердечником і без нього, екрановані і неекрановані, одношарові, багатошарові, цилиндрические, плоскі, тороїдальні.

- по технології виготовлення: вожоні, намотані, печатні, тонкоплівкові.

До основн их параметр і в відносяться: номінальне значення індуктивності котушки L. Індуктивність рівна подвоєній енергії магнітного поля діленої на квадрат струму L = WL /I2 і залежить від від форми, розмірів котушки, кількості її витків, а також від форми, і матеріала її сердечника.

Залежно від призначення номінальна індуктивність контурів і дроселів може бути від декількох наногенрі до декількох десятків міллігенрі; допустиме відхилення від номінального значення; добротність котушки Q; власна ємність котушки С0 .

Для створення індуктивних опорів в ланцюгах змінного струму використовують котушки із сталевими сердечниками, які називаються дросельними котушками – дроселями.

Дроселем називається статичний електромагнітний пристрій, призначений для використовування регульованого і нерегульованго індуктивного опора в ланцюгах змінного струму.Дроселі використовуються як магнітні підсилювачі,  застосовуються у випрямних пристроях, використовуються як нерегульовані індуктивні опори в схемах стабілізації змінної напруги (реактивні котушки) і як елементи зладжувальних фільтрів (для зменшення пульсації в ланцюгах випрямленої напруги). Регульовані індуктивні опори (дроселі насичення) застосовуються в схемах стабілізації і регулювання змінної і випрямленої напруги.

Варіометр – котушка ідуктивності, у якій передбачена можливість зміни індуктивності в процесі експлуатації.

Трансформатором називається електромагнітний прилад, призначений для перетворення змінного сигналу за рахунок зміни напруги, сили струму, при цьому частота залишається незмінною.

Їх використовують в джерелах живлення для зміни змінної напруги, для узгодження електричних ланцюгів, здійснення зв'язку між окремими каскадами, гальванічної розв'язки електричних ланцюгів.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 261; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь