Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Введення в довідник нового елемента



План

Поня ття « Довідники »

Вікно довідника

Перегляд довідника

Заповнення довідників

-1-

     Довідником називається об’єкт програми, що дає змогу користувачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева. Довідник являє собою список деревовидної структури, в вузлах якого зберігається інформація про різні об’єкти. Інформація зберігається у вигляді записів, всі вузли дерева зберігають записи однієї структури, яка вмішує різні величини. Набір цих величин для кожного довідника довільний за винятком двох рядкових величин: коду об’єкта і значення об’єкта.

Код об’єкта є унікальним для даного довідника і дозволяє посилатися на цей об’єкт з інших місць програми. Значення об’єкта — довільний рядок, введений користувачем (зазвичай це назва об’єкта). Для кожного об’єкта зберігається історія зміни значення цього об’єкта. Список доступних користувачу довідників визначається на етапі настройки конфігурації задачі і надалі не змінюється, однак користувач може редагувати існуючі довідники, додаючи і вбираючи з них інформацію.

У програмі 1С: Підприємство довідники служать для збереження умовно-постійної інформації. Також довідники звичайно використовуються для формування списків можливих значень субконто, тобто для організації аналітичного обліку. Якщо це не заборонено, довідник може бути відредагований у процесі роботи: можуть вводитися нові записи, редагуватися чи видалятися існуючі.

Вікно довідника

Викликати на екран форму довідника можна такими способами:

• меню «Справочники» (вибрати потрібний довідник);

• меню «Операции» -► «Справочники».

Зовнішній вигляд форми довідника цілком визначається в процесі настроювання конфігурації задачі. Однак існує кілька загальних елементів, що має кожна форма довідника.

Насамперед, у заголовку вікна довідника видається назва довідника.

Якщо довідник є підлеглим якому-небудь іншому довіднику, то у заголовку вікна довідника після назви довідника видається у дужках найменування елемента з материнського довідника чи повідомлення «Не задан зле-мент-владелец», якщо довідник-власник не відкритий чи в ньому не позиційований конкретний елемент.

Вікно довідника являє собою таблицю, набір граф якої цілком визначається конкретною конфігурацією. Якщо це не змінено в конкретній конфігурації, таблиця містить мінімум дві графи — код і найменування елемента довідника. Якщо довідник має ієрархічну структуру, вікно довідника може також містити дерево груп.

Якщо довідник містить багато елементів (рядків) і має багато граф, то в таблиці довідника виводиться тільки певна його частина, а внизу і праворуч з’являються лінійки прокручування. Лінійки прокручування також виводяться в дереві груп, якщо воно повністю не вміщається у вікні.

Якщо для поточного довідника в меню «Действия» встановлений показ у вигляді ієрархічного списку, то в крайній лівій графі таблиці довідника виводяться умовні знаки, що позначають тип рядка:

• голуба закрита папка — рядок є елементом довідника;

• жовта закрита папка зі значком «+» — рядок виповідає групі елементів;

• жовта відкрита папка — рядок містить назву групи, відкритої для перегляду.

Крім того, у довіднику можуть бути присутні «закреслені» умовні знаки (зображення перекреслених папок), що означають позначені на видалення елементи і групи довідника.

Якщо довідник відображається не у вигляді ієрархічного списку, а «лінійно», заголовки груп і елементи довідника в таблиці видаються «упереміш» і різняться тільки кольором знака папки в крайній лівій графі: для заголовків груп знак має жовтий колір, для звичайних елементів — блакитний.

Перегляд довідника

Для перегляду довідника використовуються загальні прийоми роботи з табличною частиною форми.

Рядки в довіднику можуть бути двох типів:

• елементи довідника;

• найменування груп довідника.

Розкрити групу в довіднику можна одним із способів — двічі натисніть мишею на знаку зображення папки з плюсом в рядку таблиці з найменуванням потрібної групи. У результаті буде відкрита для перегляду обрана група, знак закритої папки з плюсом зміниться на відкриту папку. Назва цієї групи і всіх груп верхніх рівнів будуть видані в перших рядках таблиці.

Для багаторівневих довідників може вмикатися і вимикатися режим ієрархічного списку. При ввімкненому режимі показуються тільки елементи верхнього рівня, а після переходу в деяку групу — тільки елементи, підлеглі цій групі. Якщо режим «Иерархичесшй список» вимкнений, то показуються всі елементи довідника. Звичайно цей режим вимикають для пошуку деякого елемента, якщо не відомо, в яку групу він входить.

Перемикання режиму виконується:

• пунктом «Иерархический список» меню «Действия» ;

• кнопкою з відповідною піктограмою на панелі інструментів.

Якщо режим ввімкнений, у меню «Действия» біля пункту «Иерархический список» стоїть знак V, а відповідна кнопка в панелі інструментів натиснута.

Коли вікно довідника відкривається для перегляду чи вибору з нього потрібного елемента, рядки в довіднику можуть бути упорядковані по коду, по найменуванню елементів чи по довільному реквізиту, якщо це обумовлено конфігурацією системи. Порядок сортування можна задати в меню «Действия» Головного меню програми, пункт «Сортировка».

Для швидкої зміни порядку сортування можна також використовувати клавіші:

• Ctrl+1 — для упорядкування рядків по кодах елементів;

• Ctrl+2 — для упорядкування рядків по найменуваннях елементів;

• Ctrl+3 — по довільному реквізиту.

Заповнення довідників

 

Як ми вже розповідали, інформація про об'єкти аналітичного обліку в «1C:Бухгалтерії» зберігається головним чином у довідниках. Занести інформацію в довідник можна як попередньо, так і безпосередньо в процесі реєстрації господарської операції в програмі. Проте окремі довідники доцільно заповнювати до використання інформації, що втримується в них, в операціях і документах. До таких довідників ставляться, наприклад, довідники «Валюти» й «Банківські рахунки».

Доступ до довідника для перегляду й редагування здійснюється або вибором зі списку по найменуванню («Операції» -> «Довідники»), або через меню «Довідники» головного меню програми.

Кожен довідник типової конфігурації орієнтований на зберігання однотипних, з погляду набору реквізитів, об'єктів.

Розглянемо особливості заповнення окремих довідників типової конфігурації.

 

 

Пошук у довіднику

Для пошуку потрібної інформації в довіднику існує кілька способів, що будуть описані нижче.

Швидкий пошук

Для швидкого переходу до потрібного рядка довідника можна використовувати режим швидкого пошуку.

Для швидкого пошуку необхідно клавішами чи мишею помістити курсор у ту графу довідника, в якій слід знайти яке-небудь значення, і просто набирати на клавіатурі шукане значення.

У разі виявлення першого введеного символу він відображається в рамці в нижній частині графи, а курсор встановлюється в той осередок довідника, перші символи значення якого збігаються з введеними. Останній введений символ можна видалити з рядка пошуку, натиснувши клавішу Васksрасе.

Довільний пошук

Найбільш широкими можливостями володіє режим довільного пошуку. Він дає змогу здійснювати пошук за будь-якими значеннями й у будь-якому напрямку. Довільний пошук виконується стандартним для всіх списків чином.

Довільний пошук призначений для пошуку в списку конкретного значення одного з існуючих у системі типів даних. Щоб почати пошук, необхідно:

• натиснути клавіші Ctrl+FЗ;

• вибрати пункт «Поиск -► Искать» з меню «Действш» Головного меню програми;

• скористатися кнопкою із зображенням піктограми «бінокль» на панелі інструментів.

 

На екран буде виданий діалог для установки параметрів пошуку.

У даному вікні, для пошуку інформації, потрібно вказати:

• шукану інформацію;

• тип інформації. При натисканні на кнопку із зображенням стрілочки буде відкритий список типів значень;

• напрямок пошуку «Вперед — Назад — Сначала»;

• кількість стовпчиків, по яких потрібно зробити пошук («По одной колонке» чи по всіх колонках ліворуч — праворуч);

• чи потрібно розрізняти прописні і малі літери («Различать регистры»).

 

Якщо значення, зазначене в полі шаблона пошуку, знайдено в списку, курсор буде встановлений в осередок зі знайденим значенням. Якщо значення не знайдене, буде видане відповідне повідомлення. Якщо значень, зазначених як шаблон пошуку, у списку декілька, то курсор установлюється на перше, що зустрілося (відповідно до напрямку пошуку), значення.

Також для пошуку вперед та назад можна використовувати кнопки з відповідними піктограмами на панелі інструментів.

Друкування довідника

Після натискання кнопки «Печать» на основі заповнених реквізитів діалогу буде побудована друкована форма.

Створена друкована форма відкривається в редакторі таблиць (детальніше редактор таблиць розглянемо під час роботи з журналами документів).

При нагоді автоматично побудована друкована форма може бути відредагована. Щоб мати таку змогу, потрібно в редакторі таблиць увімкнути режим редагування, вибравши пункт «Только просмотр» у меню «Вид» Головного меню програми.

Відредагована друкована форма може бути збережена у файлі на диску. Для цього варто вибрати пункт «Сохранить» чи «Сохранить как» у меню «Файл» Головного меню програми.

Для виводу друкованої форми на принтер потрібно в меню «Файл» Головного меню програми вибрати пункт «Печать». На екран буде виданий стандартний діалог для настроювання параметрів друку.

У цьому діалозі варто встановити необхідні параметри друку: вибрати принтер, діапазон сторінок для друку, кількість копій і натиснути кнопку «ОК» для виконання друку.

При нагоді перед друком можна переглянути форму в тому вигляді, в якому вона буде надрукована. Для цього варто вибрати пункт «Просмотр» у меню «Файл» Головного меню програми.

При перегляді можна використовувати кнопки «След.» і «Пред.» для виклику на екран наступної і попередньої сторінок документа, що переглядається, і кнопку «2 стр./1 стр.» для перемикання в режим одночасного перегляду двох сторінок документа і назад.

Для зміни масштабу зображення можна використовувати мишу чи кнопки «Розвернуть» і «Свернуть».

Якщо вказівник миші знаходиться в межах документа, що переглядається, натискання лівої кнопки дискретно збільшує масштаб зображення. Існує три фіксованих масштаби перегляду, при досягненні найбільшого натискання лівої кнопки миші знову показує документ у найдрібнішому масштабі.

Натискання кнопки «Розвернуть» збільшує масштаб на один крок, натискання кнопки «Свернуть» зменшує.

Для виходу з режиму попереднього перегляду варто натиснути кнопку «Закрить».

Довідник Співробітники

Для зберігання інформації про працівників організації призначений довідник «Співробітники». У довідник включаються дані як про працівників, відносини з якими регулюються Кодексом законів про працю, так і фізичних осіб, трудові відносини з якими регулюються Цивільним кодексом.

Дані довідника «Співробітники» звичайно використаються при виписці видаткових і прибуткових касових ордерів, складанні авансових звітів, розрахунку й виплаті заробітної плати, оформленні доручень, документів по русі товарно-матеріальних цінностей усередині організації, звітів матеріально-відповідальних осіб і т.д.

Довідник реалізований трехуровневым, тобто для зручності роботи співробітників можна поєднувати в довільні групи й підгрупи. При розподілі співробітників по групах можна використати будь-який підхід. Наприклад, всіх співробітників можна розділити на категорії «адміністрація», «основні робітники», «допоміжний персонал», «сумісники» і т.д. Або, наприклад, групам привласнити імена підрозділів, а підгрупам - імена категорій співробітників. Якщо ви хочете використати багаторівневу структуру, то спочатку створіть групи (і підгрупи), а потім відкривши потрібну групу (підгрупу), уведіть інформацію про співробітників цієї групи (підгрупи).

Якщо ж ви вирішили створити групи після того, як внесли запису про співробітників на перший рівень довідника, скористайтеся режимом «Перенесення в іншу групу» меню «Дії». Цей же механізм ви можете використати при перекладі співробітника з однієї групи в іншу.

Через велику кількість реквізитів екранна форма опису співробітника може бути реалізована з декількома закладками. У типовій конфігурації відомості про співробітника описуються на чотирьох закладках: «Загальні», «Нарахування зарплати», «Додаткові доходи», «Паспортні дані». Вибір закладки провадиться щигликом на її найменуванні.

Відомості про співробітника в ході трудової діяльності можуть змінюватися й тому зберігаються в реквізитах із властивістю «періодичний», наприклад, посада, оклад, кількість утриманців і т.д. Вам належить запам'ятати загальне правило роботи з періодичними реквізитами «1C:Бухгалтерії». Якщо в екранній формі довідника не пропонується вибрати дату зміни реквізиту, то автоматично нове значення реквізиту встановлюється відповідно до робочої дати. Робоча дата встановлюється на закладці «Загальні» при настроюванні параметрів системи («Сервіс» -» «Параметри»).

Для заповнення відомостей про нового співробітника вам належить попередньо встановити як робоча дата дату прийому на роботу. При зміні окремих реквізитів, наприклад окладу, вам належить як робоча дата встановити дату зміни окладу.

«1C:Бухгалтерія» контролює внесення змін у періодичні реквізити й завжди перед записом у довідник повідомляє про зміни й просить їх підтвердити.

При перегляді відомостей про співробітника система показує актуальні значення періодичних реквізитів на робочу дату.

Довідник Одиниці виміру

Для збереження одиниць виміру ТМЦ у типовій конфігурації використовується довідник «Единщи измерения», підлеглий довіднику «ТМЦ». Для редагування довідника спочатку варто відкрити довідник «ТМЦ», і вибрати ТМЦ, одиниці виміру якого потрібно редагувати, а потім відкрити довідник «Единицьі измерения».

Важливим реквізитом одиниці виміру є «Коэффициент». Цей реквізит задає коефіцієнт перерахування із зазначеної одиниці виміру в базову одиницю виміру (в якій враховуються залишки товарів). Наприклад, якщо деякий товар враховується в штуках і упаковках, причому в упакуванні знаходиться 5 штук, то для цього товару можна встановити базову одиницю «шт.» (у самому довіднику «ТМЦ»), і в довіднику «Единицьі измерения» створити додаткову одиницю «уп.», для якої вказати коефіцієнт перерахування, що дорівнює 5.

Довідник Необоротні активи

Довідник призначений для збереження списку об’єктів основних засобів, нематеріальних активів, інших необоротних матеріальних активів, інших необоротних активів і використовується як при редагуванні документів, так і для ведення аналітичного обліку за трирівневою структурою, що дає змогу поєднувати його елементи в довільні групи і підгрупи.

У довіднику рекомендується створити групу об’єктів основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, групу об’єктів нематеріальних активів і групу об’єктів інших активів.

Кожен необоротний актив характеризується, насамперед, видом, що задається в реквізиті «Вид необоротного актива», однозначно визначає рахунок і методологію обліку активу і може приймати такі значення: «Основ-ньіе средства», «Другие необоротньїе материальньїе активи», «Нематери-альньіе активи», «Другие необоротньїе активи».

Для кожного необоротного активу варто також ввести такі дані: повне найменування, первісну вартість, шифр. Інвентарний номер, дату введення в експлуатацію (у типовій конфігурації значення цього реквізиту довідника може бути заповнене при проведенні документа «Ввод в жсплу-атацию»), одиницю виміру і рахунок обліку. Як було зазначено вище, рахунок обліку автоматично заповниться після вибору виду необоротного активу.

На відміну від довідника «ТМЦ», для елементів якого можна використовувати кілька одиниць виміру, для елементів дійсного довідника існує тільки одна одиниця виміру.

Довідник Номенклатура

Даний довідник призначений для збереження списку ТМЦ (товарів, продукції, матеріалів та ін.), послуг, що виконуються і одержуються. Він використовується як для заповнення документів, так і для ведення аналітичного обліку по бухгалтерських рахунках 20, 22, 26, 28 та ін.

Для зручності пошуку інформації довідник реалізований трирівневим, тобто ТМЦ у ньому можна поєднувати в довільні групи і підгрупи. У нижній частині вікна довідника виводяться ціни з ПДВ і без нього для обраного елемента.

За допомогою кнопки «Открыть партии» можна переглянути список усіх ТМЦ, на яких в даний момент встановлений курсор.

Кнопка «Печать» дає змогу сформувати друковану форму всього довідника ТМЦ чи його частини. Якщо курсор у списку ТМЦ встановлений на групі чи елементі верхнього рівня, то в друковану форму буде виведений весь каталог. Якщо курсор вказує на підгрупу чи елемент більш низького рівня, то буде сформований тільки один розділ каталогу ТМЦ.

Найбільш широкими можливостями володіє режим довільного пошуку, який дає змогу здійснювати пошук за будь-якими значеннями й у будь-якому напрямку.

Довідник «Контрагенти»

 

У процесі господарської діяльності організація має відносини з різними організаціями, підприємствами, установами й підприємцями без утворення юридичної особи або контрагентами в термінології «1С:Бухгалтерії». Для зберігання інформації про їх використається довідник «Контрагенти». Довідник використається при веденні аналітичного обліку по рахунках, для яких у плані рахунків передбачений аналітичний облік по субконто виду «Контрагенти», а також для виписки первинних документів (накладних, рахунків, рахунків-фактур, платіжних доручень і т.д.) документами «1С:Бухгалтерії».

Довідник реалізований трехуровневым, що надає можливість групувати контрагентів за певними критеріями й здійснювати їхній швидкий пошук. Наприклад, всіх покупців і замовників зручно об'єднати в групу «Покупці», постачальників і підрядників - у групу «Постачальники». В окрему групу з найменуванням «Податки» зручно включити особливу категорію контрагентів - бюджети різних рівнів по податках і зборам, дорожні фонди й позабюджетні соціальні фонди. Окрему групу доцільно створити для підприємців без утворення юридичної особи.

Форма опису контрагента при роботі з довідником задається при конфігурації. Наприклад, у типовій конфігурації вона реалізована з декількома закладками.

Всі контрагенти в «1С:Бухгалтерії» по статусі діляться на юридичні особи й фізичні особи. Перші умовно називаються «організація», другі «приватна особа».

Залежно від статусу контрагента він описується різним набором реквізитів.

Довідник «Валюти»

Довідник «Валюти» використається для тих версій «1С:Бухгалтерии», які підтримують многовалютность.

Елементами довідника «Валюти» є окремі валюти, наприклад, «Долари США», «Німецька марка».

Курси валюти стосовно російського рубля вказуються в періодичному реквізиті «Курс». Для цілей бухгалтерського обліку використається курс Центрального Банку Російської Федерації.

При використанні довідника курс в історії автоматично вибирається на дату операції. Останній курс використається для всіх більше пізніх дат. Для валют, курс яких установлений не за один рубль, у реквізиті «Кратність» указується кратність перерахування, наприклад, «10», «100». У загальному випадку реквізит повинен мати значення «1».

Ведення валютного обліку передбачено на тих рахунках (субрахунках), для яких у плані рахунків установлений реквізит «валютний облік». При використанні таких рахунків (субрахунків) у проводках буде запитуватися валюта й сума валюти, а сума валюти буде розрахована за курсом дати операції. Тому для правильного перерахування валютних сум у рублі вам необхідно підтримувати поточний курс використовуваної валюти.

 

Довідник «Цінні папери»

Даний довідник призначений для ведення реєстру цінних паперів, якими володіє організація.

Довідник використається при обліку по тимі рахункам, по яких планом рахунків передбачене ведення аналітичного обліку по видах цінних паперів, наприклад, 82 «Оцінні резерви*, 08.10 «Вкладення в цінні папери».

Ви познайомилися з довідниками «1C: Бухгалтерії». Тепер зіставте використовуваний вами план рахунків і план рахунків «1С:бухгалтерии» і складіть схему перенесення залишків. Якщо по рахунку (субрахунку) плану рахунків «1С:бухгалтерии» передбачений аналітичний облік по видах субконто типу Довідник і ви припускаєте використати цей рахунок в обліку, то заповните відповідні довідники актуальною інформацією на дату уведення вхідних залишків в «1С:Бухгалтерии».

 

 

Тести

1) Довідником називається :

a)  об’єкт програми, що дає змогу користувачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева.

b) об’єкт програми, що дає змогу користувачу вводити інформацію.

c) об’єкт програми, що дає змогу користувачу вводити, зберігати інформацію.

d) об’єкт програми, що дає змогу користувачу одержувати і зберігати інформацію.

2) Для введення нового елемента в довідник необхідно натиснути клавішу ?


a) FЗ

b) Del

c) Іnsert.

d) Ctrl+FЗ


3) Доступ до довідника для перегляду й редагування здійснюється?


a) Операції -> Довідники

b) Меню довідник

c) A і b

d) Немає правильних варіантів


4) Які є види пошуку у довідниках?


a) Конкретний і швидкий

b) Швидкий і довільний

c) Довільний і точний

d) Точний і конкретний


5) Довідник податки та відрахування призначені для введення аналітичного обліку по яким бухгалтерським рахункам?


a) 17, 54, 64, 65.

b) 17,30,63,65.

c) 31,54,64,65.

d) 10,17,63,64.


6) Яку має структуру довідник валові доходи/витрати?

a) Однорівневу

b) Дворівневу

c) Трьохрівневу

d) Чотирьохрівневу

7) В довіднику контрагенти можуть бути?

a) Постачальники

b) Валюта

c) Банківський рахунок

d) ТМЦ

8) Довідник «Об'єкти будівництва» використається для ведення обліку на рахунку ?

a) 10

b) 08

c) 30

d) 63

9) Довідник «Валюти» використається для тих версій «1С:Бухгалтерии», які підтримують ?

a) Багатовалютнысть

b) Одновалютність

c) $

d) Немає правильних варіантів

10) Довідник номенклатура призначений для збереження списку

a) Заробітна платня працівників

b) Документів

c) Працівників на даному цеху,підрозділу.

d) ТМЦ послуг, що виконуються і одержуються.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a c c b a c a b a d

 









План

Поня ття « Довідники »

Вікно довідника

Перегляд довідника

Заповнення довідників

-1-

     Довідником називається об’єкт програми, що дає змогу користувачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева. Довідник являє собою список деревовидної структури, в вузлах якого зберігається інформація про різні об’єкти. Інформація зберігається у вигляді записів, всі вузли дерева зберігають записи однієї структури, яка вмішує різні величини. Набір цих величин для кожного довідника довільний за винятком двох рядкових величин: коду об’єкта і значення об’єкта.

Код об’єкта є унікальним для даного довідника і дозволяє посилатися на цей об’єкт з інших місць програми. Значення об’єкта — довільний рядок, введений користувачем (зазвичай це назва об’єкта). Для кожного об’єкта зберігається історія зміни значення цього об’єкта. Список доступних користувачу довідників визначається на етапі настройки конфігурації задачі і надалі не змінюється, однак користувач може редагувати існуючі довідники, додаючи і вбираючи з них інформацію.

У програмі 1С: Підприємство довідники служать для збереження умовно-постійної інформації. Також довідники звичайно використовуються для формування списків можливих значень субконто, тобто для організації аналітичного обліку. Якщо це не заборонено, довідник може бути відредагований у процесі роботи: можуть вводитися нові записи, редагуватися чи видалятися існуючі.

Вікно довідника

Викликати на екран форму довідника можна такими способами:

• меню «Справочники» (вибрати потрібний довідник);

• меню «Операции» -► «Справочники».

Зовнішній вигляд форми довідника цілком визначається в процесі настроювання конфігурації задачі. Однак існує кілька загальних елементів, що має кожна форма довідника.

Насамперед, у заголовку вікна довідника видається назва довідника.

Якщо довідник є підлеглим якому-небудь іншому довіднику, то у заголовку вікна довідника після назви довідника видається у дужках найменування елемента з материнського довідника чи повідомлення «Не задан зле-мент-владелец», якщо довідник-власник не відкритий чи в ньому не позиційований конкретний елемент.

Вікно довідника являє собою таблицю, набір граф якої цілком визначається конкретною конфігурацією. Якщо це не змінено в конкретній конфігурації, таблиця містить мінімум дві графи — код і найменування елемента довідника. Якщо довідник має ієрархічну структуру, вікно довідника може також містити дерево груп.

Якщо довідник містить багато елементів (рядків) і має багато граф, то в таблиці довідника виводиться тільки певна його частина, а внизу і праворуч з’являються лінійки прокручування. Лінійки прокручування також виводяться в дереві груп, якщо воно повністю не вміщається у вікні.

Якщо для поточного довідника в меню «Действия» встановлений показ у вигляді ієрархічного списку, то в крайній лівій графі таблиці довідника виводяться умовні знаки, що позначають тип рядка:

• голуба закрита папка — рядок є елементом довідника;

• жовта закрита папка зі значком «+» — рядок виповідає групі елементів;

• жовта відкрита папка — рядок містить назву групи, відкритої для перегляду.

Крім того, у довіднику можуть бути присутні «закреслені» умовні знаки (зображення перекреслених папок), що означають позначені на видалення елементи і групи довідника.

Якщо довідник відображається не у вигляді ієрархічного списку, а «лінійно», заголовки груп і елементи довідника в таблиці видаються «упереміш» і різняться тільки кольором знака папки в крайній лівій графі: для заголовків груп знак має жовтий колір, для звичайних елементів — блакитний.

Перегляд довідника

Для перегляду довідника використовуються загальні прийоми роботи з табличною частиною форми.

Рядки в довіднику можуть бути двох типів:

• елементи довідника;

• найменування груп довідника.

Розкрити групу в довіднику можна одним із способів — двічі натисніть мишею на знаку зображення папки з плюсом в рядку таблиці з найменуванням потрібної групи. У результаті буде відкрита для перегляду обрана група, знак закритої папки з плюсом зміниться на відкриту папку. Назва цієї групи і всіх груп верхніх рівнів будуть видані в перших рядках таблиці.

Для багаторівневих довідників може вмикатися і вимикатися режим ієрархічного списку. При ввімкненому режимі показуються тільки елементи верхнього рівня, а після переходу в деяку групу — тільки елементи, підлеглі цій групі. Якщо режим «Иерархичесшй список» вимкнений, то показуються всі елементи довідника. Звичайно цей режим вимикають для пошуку деякого елемента, якщо не відомо, в яку групу він входить.

Перемикання режиму виконується:

• пунктом «Иерархический список» меню «Действия» ;

• кнопкою з відповідною піктограмою на панелі інструментів.

Якщо режим ввімкнений, у меню «Действия» біля пункту «Иерархический список» стоїть знак V, а відповідна кнопка в панелі інструментів натиснута.

Коли вікно довідника відкривається для перегляду чи вибору з нього потрібного елемента, рядки в довіднику можуть бути упорядковані по коду, по найменуванню елементів чи по довільному реквізиту, якщо це обумовлено конфігурацією системи. Порядок сортування можна задати в меню «Действия» Головного меню програми, пункт «Сортировка».

Для швидкої зміни порядку сортування можна також використовувати клавіші:

• Ctrl+1 — для упорядкування рядків по кодах елементів;

• Ctrl+2 — для упорядкування рядків по найменуваннях елементів;

• Ctrl+3 — по довільному реквізиту.

Заповнення довідників

 

Як ми вже розповідали, інформація про об'єкти аналітичного обліку в «1C:Бухгалтерії» зберігається головним чином у довідниках. Занести інформацію в довідник можна як попередньо, так і безпосередньо в процесі реєстрації господарської операції в програмі. Проте окремі довідники доцільно заповнювати до використання інформації, що втримується в них, в операціях і документах. До таких довідників ставляться, наприклад, довідники «Валюти» й «Банківські рахунки».

Доступ до довідника для перегляду й редагування здійснюється або вибором зі списку по найменуванню («Операції» -> «Довідники»), або через меню «Довідники» головного меню програми.

Кожен довідник типової конфігурації орієнтований на зберігання однотипних, з погляду набору реквізитів, об'єктів.

Розглянемо особливості заповнення окремих довідників типової конфігурації.

 

 

Введення в довідник нового елемента

Для введення нового елемента в довідник:

• натисніть кнопку з відповідною піктограмою на панелі інструментів вікна довідника;

• натисніть клавішу Іnsert.

Щоб новий елемент, який вводиться в багаторівневий довідник, відразу потрапив у визначену групу цього довідника, перед введенням елемента варто перейти в цю групу.

Зауваження. Якщо для багаторівневого довідника відключений показ у вигляді ієрархічного списку (пункт «Иерархический список» меню «Действия» Головного меню програми), введення нового елемента в довідник заборонено.

Введення в довідник нової групи

Для введення нової групи в багаторівневий довідник виконайте одну з наступних дій:

• натисніть кнопку з жовтою закритою папкою на панелі інструментів вікна довідника;

• натисніть клавіші Сtrl+F9;

• у головному меню програми відкрийте меню «Действия» і в цьому меню виберіть пункт «Новая группа».

 

Щоб нова група, яка вводиться в багаторівневий довідник, відразу потрапила у визначену групу довідника, перед введенням варто перейти в цю групу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 513; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.117 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь