Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Довідник Необоротні активи



Довідник призначений для збереження списку об’єктів основних засобів, нематеріальних активів, інших необоротних матеріальних активів, інших необоротних активів і використовується як при редагуванні документів, так і для ведення аналітичного обліку за трирівневою структурою, що дає змогу поєднувати його елементи в довільні групи і підгрупи.

У довіднику рекомендується створити групу об’єктів основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, групу об’єктів нематеріальних активів і групу об’єктів інших активів.

Кожен необоротний актив характеризується, насамперед, видом, що задається в реквізиті «Вид необоротного актива», однозначно визначає рахунок і методологію обліку активу і може приймати такі значення: «Основ-ньіе средства», «Другие необоротньїе материальньїе активи», «Нематери-альньіе активи», «Другие необоротньїе активи».

Для кожного необоротного активу варто також ввести такі дані: повне найменування, первісну вартість, шифр. Інвентарний номер, дату введення в експлуатацію (у типовій конфігурації значення цього реквізиту довідника може бути заповнене при проведенні документа «Ввод в жсплу-атацию»), одиницю виміру і рахунок обліку. Як було зазначено вище, рахунок обліку автоматично заповниться після вибору виду необоротного активу.

На відміну від довідника «ТМЦ», для елементів якого можна використовувати кілька одиниць виміру, для елементів дійсного довідника існує тільки одна одиниця виміру.

Довідник Номенклатура

Даний довідник призначений для збереження списку ТМЦ (товарів, продукції, матеріалів та ін.), послуг, що виконуються і одержуються. Він використовується як для заповнення документів, так і для ведення аналітичного обліку по бухгалтерських рахунках 20, 22, 26, 28 та ін.

Для зручності пошуку інформації довідник реалізований трирівневим, тобто ТМЦ у ньому можна поєднувати в довільні групи і підгрупи. У нижній частині вікна довідника виводяться ціни з ПДВ і без нього для обраного елемента.

За допомогою кнопки «Открыть партии» можна переглянути список усіх ТМЦ, на яких в даний момент встановлений курсор.

Кнопка «Печать» дає змогу сформувати друковану форму всього довідника ТМЦ чи його частини. Якщо курсор у списку ТМЦ встановлений на групі чи елементі верхнього рівня, то в друковану форму буде виведений весь каталог. Якщо курсор вказує на підгрупу чи елемент більш низького рівня, то буде сформований тільки один розділ каталогу ТМЦ.

Найбільш широкими можливостями володіє режим довільного пошуку, який дає змогу здійснювати пошук за будь-якими значеннями й у будь-якому напрямку.

Довідник «Контрагенти»

 

У процесі господарської діяльності організація має відносини з різними організаціями, підприємствами, установами й підприємцями без утворення юридичної особи або контрагентами в термінології «1С:Бухгалтерії». Для зберігання інформації про їх використається довідник «Контрагенти». Довідник використається при веденні аналітичного обліку по рахунках, для яких у плані рахунків передбачений аналітичний облік по субконто виду «Контрагенти», а також для виписки первинних документів (накладних, рахунків, рахунків-фактур, платіжних доручень і т.д.) документами «1С:Бухгалтерії».

Довідник реалізований трехуровневым, що надає можливість групувати контрагентів за певними критеріями й здійснювати їхній швидкий пошук. Наприклад, всіх покупців і замовників зручно об'єднати в групу «Покупці», постачальників і підрядників - у групу «Постачальники». В окрему групу з найменуванням «Податки» зручно включити особливу категорію контрагентів - бюджети різних рівнів по податках і зборам, дорожні фонди й позабюджетні соціальні фонди. Окрему групу доцільно створити для підприємців без утворення юридичної особи.

Форма опису контрагента при роботі з довідником задається при конфігурації. Наприклад, у типовій конфігурації вона реалізована з декількома закладками.

Всі контрагенти в «1С:Бухгалтерії» по статусі діляться на юридичні особи й фізичні особи. Перші умовно називаються «організація», другі «приватна особа».

Залежно від статусу контрагента він описується різним набором реквізитів.

Довідник «Валюти»

Довідник «Валюти» використається для тих версій «1С:Бухгалтерии», які підтримують многовалютность.

Елементами довідника «Валюти» є окремі валюти, наприклад, «Долари США», «Німецька марка».

Курси валюти стосовно російського рубля вказуються в періодичному реквізиті «Курс». Для цілей бухгалтерського обліку використається курс Центрального Банку Російської Федерації.

При використанні довідника курс в історії автоматично вибирається на дату операції. Останній курс використається для всіх більше пізніх дат. Для валют, курс яких установлений не за один рубль, у реквізиті «Кратність» указується кратність перерахування, наприклад, «10», «100». У загальному випадку реквізит повинен мати значення «1».

Ведення валютного обліку передбачено на тих рахунках (субрахунках), для яких у плані рахунків установлений реквізит «валютний облік». При використанні таких рахунків (субрахунків) у проводках буде запитуватися валюта й сума валюти, а сума валюти буде розрахована за курсом дати операції. Тому для правильного перерахування валютних сум у рублі вам необхідно підтримувати поточний курс використовуваної валюти.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 210; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь