Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Паризька книжкова виставка «Салон книги»



«Книжковий салон» проводиться з 1981 р. і є однією з найпопулярніших у світі виставок. Приміром, у 2008 р. у ній брали участь видавці з більше ніж 30 країн світу. Виставка вважається найважливішою культурною подією в Європі, відкритою як для широкого загалу, так і для видавців, книготорговців і бібліотекарів.

Увесь салон розміщується в найбільшому залі «Парку виставок», площею 50000 м ². Цікаво, що молодь до 26 років може відвідувати подію безкоштовно. Цим самим організатори намагаються продовжити покоління читачів друкованої продукції.

«Салон» – найкраще місце для отримання автографа улюбленого автора. Щороку в межах виставки проходить більше ніж 350 зустрічей та конференцій.

Про книги, представлені на виставці, не лише пишуть усі газети, а й найбільші радіостанції, такі як «Radio France» і RFI, присвячують книжковому салону величезну кількість програм, проводять прямі включення, бесіди з різними письменниками і критиками. Студії обладнані прямо посеред виставкового залу, біля них постійно збираються натовпи людей, щоб послухати знаменитостей.

У традиціях «Салону» – обрання якоїсь країни почесним гостем. Так, у 2009 р. такою стала Мексика. Саме фотографії з відомими письменниками цієї країни прикрасили стенди французького залу. У складі мексиканської делегації прибуло сорок авторів, серед яких відомий Карлос Фуентес. А на дитячому майданчику «Клуб юних» двадцять мексиканських художників-ілюстраторів дозволяли потрапити у світ коміксів та створювали екскурс в історію, присвячену Міжнародному року астрономії. В павільйоні площею 1000 м² можна було вивчити всі багатства мексиканської видавничої справи. Тут був розташований великий книжковий магазин, в якому представлені мексиканські книги французькою та іспанською мовою.

Серед присутніх на виставці у 2009 р. були представники видавництв таких країн, як Німеччина, Італія, Іспанія, Алжир, Мароко, Туніс, Ліван, Туреччина, а також Китай, Індія, Росія, Польща, Румунія.

Відвідувачі також можуть спілкуватися з улюбленими авторами на більш ніж 5000 автограф-сесіях. Окрім цього, присутні на виставці майданчики, присвячені мистецтву книги. Також відвідувачі могли взяти участь у різних конференціях та дискусіях, читацькому семінарі, де всі бажаючі можуть читати й чути потім свій голос з магнітофонів. Окрім цього, ті, хто бажає ознайомитися з електронними книгами, може випробувати їх просто на виставці.

Паризька виставка заснована Французькою асоціацією видавців і відбувається кожного березня. Спочатку подія проходила в Гранд-палаці, а з 1992 р. переїхала до виставкового центру «Порт де Версаль». Організовує книжковий ярмарок компанія «Reed Expositions France» під егідою асоціації видавців.

Щороку виставка є тематичною. Вона присвячується або одній із країн-гостей, або якійсь зі світових мов.

Уже другий рік поспіль на паризькій виставці демонструються цифрові надбання. Платформа площею 1200 м² перетворюється на електронну бібліотеку. Її вітрини переповнюються електронними книгами, цифровими технологіями, презентаціями книготорговців «завтрашнього дня». Видавці діляться з відвідувачами досвідом і розробками нових технологій за допомогою зустрічей, презентацій ноу-хау. А ще власні виступи проводить профспілка видавців Франції з метою інформування про цифрові досягнення книговидання.

Організатори називають виставку у Парижі «діалогом між культурами». Вони прагнуть зробити Книжковий салон доступним широкій громадськості, а не лише фахівцям видавничої галузі. А також одним із завдань книжкового ярмарку вважають поширення літератури серед усіх прошарків населення.

У 2009 р. Французький книжковий салон вперше відвідали українські видавці у ролі учасників.

3. Лондонський міжнародний книжковий форум-виставка
«The London Book Fai»

Лондонський книжковий форум-виставка – один з найбільших форумів світової видавничої спільноти, який щовесни збирає понад 23 тис. видавців, книгорозповсюджувачів, бібліотекарів та інших учасників світового книжкового ринку. Форум організований компанією Reed Exhibitions за спонсорської підтримки Асоціації продавців книг Великобританії та Ірландії. Цей форум – ідеальне місце для торгівлі видавничими правами через The International Rights Centre (IRC), дискусій, підписання ділових угод та напрацювання контаків у діловій атмосфері на міжнародному рівні.

Форум працює за такими секторами:

• Рекламна та видавнича діяльність

• Поліграфія

• ЗМІ

• Культура, мистецтво, архітектура, дизайн

• Освіта

• Продукти

• Академічні видання

• Дитяча та молодіжна література

• Загальні видання

• Методи і технології книговидання

• Відділ уцінених та нерозпроданих видань

• Туристична література і карти

Семінари та події:

На Лондонському форумі проводиться більше ніж 200 семінарів та подій, які відвідують більше ніж 6000 професіоналів книжкової індустрії. Програма семінарів охоплює широкий тематичний спектр, включаючи вплив на книжку винаходів у сфері цифрових технологій, дитячі книги та програму Market Focus South Africa. Серед подій зустрічаються кулінарні майстер-класи у куточку Кулінарної книги, пізнавальні розмови для авторів в Авторській вітальні та інтерв’ю із відомими авторами в Англійському літературному ПЕН-кафе.

Виставкові сектори:

На форумі представлений весь ланцюг суб’єктів видавничої сфери: палітурники, розповсюджувачі, постачальники некнижкового продукту/служби для книгопродавців, сфера он-лайн послуг, бібліотеки зображень, видавці, літературні агенти та дилери, постачальники видавничих послуг, оптові торговці книжковою продукцією.

Для зручності форум поділений на сектори, що дає змогу компаніям з усього світу виставляти свою продукцію поряд з іншими такими самими компаніями, ділитися досвідом.

Відвідувачі зі сфери книговидавництва:

• Літературні агенти/ Дослідники ринку – представляють авторів з усього світу та укладають угоди на продаж авторських прав на друковану, аудіо- та кінопродукцію.

• Видавці – від малих видавництв до медіа-холдингів та видавничих будинків, експортери та національні торгові мережі також представлені тут.

• Місцеві книготорговці – незалежні місцеві книгарні, книготорговці.

• Закордонні книготорговці – купують продукцію для своїх ринків.

• Бібліотекарі та спеціалісти інформаційної сфери.

• Професіонали сфер виробництва, розповсюдження, технічного та креативного обслуговування з Великобританії та закордонні видавці – шукають співпраці та вигідних угод.

Щорічна премія Форуму за особливі досягнення у видавничій сфері у рамках форуму: винагорода за особливі досягнення в міжнародній видавничій справі призначається тим, хто присвятив себе кар’єрі у видавничій сфері, чи то буде видавець, чи агент, чи редактор, і зробив вагомий внесок у розвиток справи.

У попередні роки переможцями стали:

2004 – John Lyons, Publisher, Little, Brown, UK & USA (presented posthumously)

2005 – Lynette Owen, Copyright Director, Pearson Education, UK

2006 – Christopher MacLehose, Publisher, UK (Presented by Liz Calder, Bloomsbury Plc)

2007 – Lord Weidenfeld, Publisher, Weidefeld & Nicolson, UK (Presented by Simon Master, Non Executive Chair, The London Book Fair)

2008 – Peter Meyer, Publisher, Overlook Press and Duckworth, UK & USA (Presented by Ed Victor, Literary Agent)

2009 – Drenka Willen, Editor, Harcourt, USA (presented by Umberto Eco, Author)

Програма Market Focus: особливістю форуму є постійна спонсорська програма, націлена на зміцнення культурних зв’язків між Південною Африкою та світовою видавничою спільнотою. Форум надає можливість африканським письменникам презентувати себе й зацікавити світових книговидавців у виданнях свої творів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 215; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь