Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Щодо мінімальної заробітної плати та базового тарифного розряду ЄТС



Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі залишиться на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня – 1378 грн., з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн., а у погодинному розмірі становитиме: з 1 січня – 8, 29 гривні, з 1 травня – 8, 69 гривні, з 1 грудня – 9, 29 гривні.

Отже, позиція профспілок щодо встановлення у 2016 році мінімальної заробітної плати на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням податків, обов’язкових платежів та внесків не врахована.

Визначення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, за попередньою інформацією Урядової сторони, очікується з урахуванням збереження грошового розриву між цим показником та мінімальною заробітною платою у розмірі 366 гривень. Однак, через відсутність Пояснювальної записки невідомі розміри та терміни підвищення базового тарифного розряду ЄТС.

 У 2014-2015 роках відставання між цими показниками залишилося на рівні 2013 року у сумі 366 грн. Профспілки постійно вимагають скорочення різниці між цими показниками.

Щодо запланованої реорганізації та оптимізації чисельності працівників

В тексті аналізованого проекту закону крім «Заходів щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та скорочення кількості контролюючих органів» передбачається реорганізація національних і галузевих академії наук (Національної академії аграрних наук України, Національної академії медичних наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії правових наук України, Національної академії мистецтв України) шляхом їх приєднання до Національної академії наук України. При цьому, Кабміну планується доручити:

- до 1 січня 2016 року передати всі організації, установи в системі академій на фінансування Міністерству освіти і науки України;

- до 1 серпня 2016 року вжити заходів щодо оптимізації мережі установ, закладів, організацій, чисельності їх працівників, зокрема, реорганізації, об’єднання, ліквідації неефективних закладів, установ та організацій чи припинення їх діяльності.

Вивчивши законопроект, Профспілка працівників НАН України, надала свої висновки щодо вищезазначеного питання, а саме:

1. Реорганізація національних галузевих академій наук шляхом їх механічного приєднання до Національної академії наук, як це передбачено статтею 30 законопроекту, буде мати негативні наслідки для провідних організацій вітчизняної науково-технічної сфери.

2. У будь-якому випадку НАН України має залишатись головним розпорядником коштів держбюджету (як це є зараз і було з 1991 р.), що відповідає Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та його новій редакції, ухваленій Верховною Радою України 26 листопада 2015 р. Замість цього законопроект передбачає за НАН України статус «відповідального виконавця».

3. Видатки на науку по загальному фонду Державного бюджету на 2015 р. не повинні бути меншими ніж у поточному році. Інакше вся реорганізація зводиться до банального секвестру.

Профспілка працівників охорони здоров’я України категорично не погоджується з статтею 30 проекту закону щодо реорганізації національних галузевих академій наук шляхом їх приєднання до Національної академії наук, у тому числі й Національну академію медичних наук України (НАМНУ), головним розпорядником якої передбачається МОН України.

НАМНУ здійснює організацію, координацію і загальне наукове керівництво фундаментальними та прикладними науковими дослідженнями з розв'язання найважливіших проблем медичної науки на базі науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів і наукових медичних установ, визначає єдину комплексну систему прогнозування, планування, координації, звітності та контролю за виконанням фундаментальних і прикладних наукових досліджень та їх пріоритети досліджень, розробляє рекомендації щодо ефективного використання досягнень медичної науки в охороні здоров'я тощо. Чергова реорганізація призведе до руйнування наукового базового потенціалу вітчизняної медицини та єдиного медичного простору.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 164; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь