Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Випадки, коли обчислення можна не виконувати



5.4.2.1 При забезпечені розмірів залізобетонних балок і плит у будівлях так, що відношення прольотів до висот менше граничних, то можна вважати, що їх прогини не перевищують допустимих, вказаних у 5.4.1.3 і 5.4.1.4. Граничне співвідношення проліт/висота можна визначити за виразами (5.16а) і (5.16б) з наступним множенням на поправочні коефіцієнти для врахування типу арматури та інших змінних. При виведенні нижченаведених виразів " будівельний підйом" ніяк не враховувався.

Залежності (5.16а) і (5.16б) були одержані за умови, що напруження у сталі при відповідному розрахунковому навантаженні за II групою граничних станів у середині прольоту балки або на опорі консолі становить 310 МПа (що наближено відповідає  = 500 МПа).

Якщо застосовуються інші рівні напружень, то значення, отримані за залежністю (5.16), необхідно помножити на 310/ . Зазвичай, консервативно приймають, що:

Для перерізів з полицями, якщо відношення ширини полиці до ширини ребра перевищує 3, то величини , визначені за виразами (4.16), необхідно помножити на 0, 8.

Для балок і плит, окрім плоских плит, прольотом більш ніж 7 м, і у яких при надмірних прогинах можуть пошкоджуватись обперті перегородки, величини , визначені за виразом (5.16), необхідно помножити на  ( , м, див. 6.3).

Для плоских плит, якщо більший проліт перевищує 8, 5 м, і у яких при надмірних прогинах можуть пошкоджуватись обперті перегородки, величини , визначені за виразами (5.16), необхідно помножити на ( , м).

Примітка. Величину коефіцієнта К, якщо відсутні більш точні дані, рекомендується приймати згідно з таблицею 5.4. Ці величини одержано за виразами (5.16) для звичайних випадків (С30/35, = 310 МПа, різних конструктивних системах і проценті армування  = 0, 5 % і  = 1, 5 %).

Величини, визначені за виразом (5.16) і таблицею 5.4, були одержані за результатами параметричних досліджень, виконаних для серій шарнірно обпертих балок або плит прямокутного перерізу при використанні загального підходу, наведеного у 5.4.3; Розглядались різні класи міцності бетону при характеристичному опорі текучості арматури 500 МПа. Для заданої площі розтягнутої арматури визначався граничний момент за умови, що основне сполучення навантажень становить приблизно 50 % від загального розрахункового навантаження. Одержані граничні значення проліт/висота задовольняли допустимий граничний прогин, вказаний у 5.4.1.3.


Таблиця 5.4 – Основні показники проліт/фактична висота для залізобетонних елементів без осьового стиску

Конструктивна система К Бетон при високому рівні напружень   = 1, 5 % Бетон при незначному рівні напружень      = 0, 5 %
Шарнірно обперта балка; шарнірно обперта в одному або двох напрямках плита 1, 0 14 20
Крайній проліт нерозрізної балки або нерозрізної в одному напрямку плити, або обпертої в двох напрямках і нерозрізної вдовж довшої сторони 1, 3 18 26
Внутрішній проліт балки або плити, обпертої в одному чи двох напрямках 1, 5 20 ЗО
Плити, обперті на колони, без балок (плоскі перекриття) на основі довшого прольоту 1, 2 17 24
Консолі 0, 4 6 8

Примітка 1. Наведені величини визначені, зазвичай, як консервативні і обчислення можуть часто показувати, що можна вибирати тонші елементи.

Примітка 2. Для плит, обпертих у двох напрямках, перевірка повинна виконуватись на основі коротшого прольоту. Для плоских плит необхідно враховувати довший проліт.

Примітка 3. Граничні значення, наведені для плоских плит, відповідають менш жорстким обмеженням порівняно з прогином 1/250 прольоту відносно колон. Практика показала, що цього достатньо.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 219; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь