Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розрахунки показників економічної ефективності реальних інвестиційних проектів за схемою власного капіталу



 

Порівняно з традиційним підходом розрахунок ефективність реальних інвестицій за схемою власного капіталу має такі переваги:

1. Наявність великої кількості позитивних чистих грошових потоків за цією схемою підвищує впевненість інвестора-кредитора в тому, що він поверне свої гроші та отримає відсотки, навіть якщо підприємство не виконає всі свої плани щодо обсягів реалізації та валових витрат.

2.  Якщо інвестор-кредитор може надати відстрочку сплати основної частини боргу (тобто графік обслуговування боргу характеризується суттєво неоднаковими річними виплатами), то в межах схеми власного капіталу це відповідно відобразиться на результатах оцінки ефективності інвестиційного проекту (традиційна схема може не відчути цієї особливості).

Згідно зі схемою власного капіталу розрахунок показників ефективності інвестиційного проекту характеризується такими особливостями:

1.При обчисленні NPV проекту за базовий обсяг оцінюваних інвестицій приймаємо власні вкладення підприємства, а показник дисконту – вартість власного капіталу проекту:

,

де ( NCF В K ) t – чистий грошовий потік в році t, визначений без урахування здійснених вкладень власного капіталу, але з відсотковими платежами та виплатою основної частини боргу;

( Inv В K )t – вкладення власного капіталу в році t від дати початку здійснення інвестицій;

t – порядковий номер року від початку реалізації проекту (дати початку інвестицій);

r – необхідна норма доходу на вкладений власний капітал (r = K В K – рівень передбачених щорічних нарахувань на поточну вартість власного капіталу при його альтернативному використанні;

n – кількість років у часовому інтервалі, за який розглядається ефективність інвестицій.

2.При розрахунку чистого грошового потоку враховуються відсоткові платежі та погашення основної частини кредитної інвестиції. Обсяг чистого грошового потоку за схемою власного капіталу NCF ВК у кожному часовому інтервалі розраховується за формулою:

NCF ВК = Нр – Пц – В – Пс – ФВ – Пвп + РК + ЗВ – ПБ + Δ РК

де Нр – грошові надходження (валовий дохід, виручка) від реалізації продукції;

Пц – податкові платежі, що включаються до ціни продукції;

В – сума поточних витрат на виробництво продукції при експлуатації проекту (за вирахуванням відсоткових платежів за довготерміновий борг та амортизаційних відрахувань);

Пс – податкові платежі, що включаються до собівартості продукції;

ФВ – фінансові витрати (відсотки за користування кредитом);

Пвп – податкові відрахування з прибутку (податок на прибуток);

РК – робочий капітал;

ЗВ – залишкова (або ліквідаційна) вартість активів в останній рік проекту, оскільки припускається, що обладнання буде реалізовано, наприклад, за залишковою вартістю або буде використано для цілей іншого проекту. При цьому необхідно враховувати, що згідно міжнародним стандартам податковий ефект на реалізаційну вартість обладнання на кінець року буде виникати лише в наступному періоді;

ПБ – виплата основної частини боргу (погашення кредиту). 

3. На відміну від традиційного підходу згідно зі структурою власного капіталу в процесі ухвалення рішень на підставі IRR - методу отримане значення внутрішньої норми дохідності проекту порівнюється вже з вартістю власного капіталу. Інвестиційний проект вважається прийнятим, якщо IRR більше вартості власного капіталу.

4. Розрахунки індексу рентабельності (PI ВК) та періоду окупності власного капіталу (DPP ВК) інвестиційного проекту здійснюються за аналогією з традиційним підходом з урахуванням приведених вище особливостей схеми власного капіталу:

,

де  – віддача власного капіталу, вкладеного в інвестиційний проект;

– сума приведеного до теперішньої вартості власного капіталу, вкладеного в інвестиційний проект.

 ,

де  <  < .

Таким чином, відповідно до розглянутої вище схеми оцінюється ефективність використання власного капіталу підприємства. Усі кредитні елементи інвестиційної схеми вилучаються з розрахунків.

Обчислені значення показників економічної ефективності інвестиційного проекту згідно з традиційним підходом іноді відрізняються від цих самих показників, розрахованих за схемою власного капіталу. Це пов'язано з тим, що віддача проекту в першому випадку порівнюється із загальною сумою інвестицій на час вкладення, а не погашення боргу.

Виконання визначених вище умов дає можливість розрахувати «показник адаптованого чистого приведеного до теперішньої вартості доходу» ANPV (Adjusted Net Present Value) і здійснюється це за такою формулою:

,

де Inv В Kзаплановане самофінансування початкових (стартових) інвестицій за проектом (включаючи залучення засобів від інших інвесторів або акціонерів);

Кр0 – кредит, який планується отримати на певних умовах для покриття дефіциту у фінансуванні стартових інвестицій;

 – так звані реформовані чисті грошові потоки від реалізації проекту, розраховані з урахуванням вартості обслуговування раніше взятих кредитів (включаючи отримання та обслуговування додаткових кредитів в період t '< t, які необхідно буде залучити з метою покриття дефіциту фінансування за проектом у більш ранні періоди).

Економічний зміст показника адаптованого чистого приведеного до теперішньої вартості доходу полягає в тому, що він свідчить про об'єктивну ефективність та доцільність реалізації проекту. Отже, якщо ANPV > NPV проекту, то проект здатний залишатися ефективним за реальних для ініціатора проекту умов його фінансування. Якщо ANPV ≤ NPV, то з урахуванням вартості запозиченого фінансування проект може бути неефективним порівняно з вкладенням обмежених власних засобів в порівнянних по ризику і доступних для реалізації альтернативних проектів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 219; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь