Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Тема 8 Фінансова інвестиційна діяльність підприємств ⇐ ПредыдущаяСтр 9 из 9
1 Економічна характеристика інвестицій взагалі передбачає такі аспекти: а) вкладання коштів в об'єкти підприємницької діяльності з метою отримання прибутку, процентів, дивідендів; б) вкладання всіх видів майнових та інтелектуальних цінностей в об'єкти інших видів діяльності (поряд з підприємницькою); в) вкладання всіх видів майнових та інтелектуальних цінностей в об'єкти підприємницької діяльності; г) в результаті інвестиційної діяльності повинен створюватись прибуток (дохід) або досягатися соціальний ефект; д) а, в, г; е) б, в, г; є)ваш варіант відповіді.
2 Чи правильне твердження: інвестиції – це лише довгострокові вкладення підприємств з метою отримання прибутку? а) ні; б) так; в) так, якщо метою ще буде соціальний ефект; г) ваш варіант відповіді.
3 Інформація про здійснені підприємством вкладення міститься в балансі: а) в активі і в пасиві; б) в пасиві; в) в активі; г) ваш варіант відповіді.
4 Інвестиції здебільшого класифікуються за такими ознаками: а) об'єктами інвестування у виробничу сферу, характером контрольних функцій в інвестиційному процесі, періодом інвестування; б) об'єктами вкладення, характером участі в інвестиційному процесі, строками інвестування; в) об'єктами вкладення фінансових ресурсів, характером участі в капіталі інвестора, строками інвестування; г) ваш варіант відповіді.
5 До реальних інвестицій (при класифікації за об'єктом вкладення) відносяться такі: а) приріст запасів товаро - матеріальних цінностей; б) ремонт і модернізація основних засобів; в) капітальний ремонт будівель і споруджень; г) придбання основних засобів; д) вкладення в нематеріальні активи; е) а, б, г, д; є) б, в, г, д; ж)ваш варіант відповіді.
6 До фінансових інвестицій (при класифікації за об'єктом вкладення) відносяться такі: а) придбання фінансових боргових інструментів; б) придбання облігацій в тому числі державних; в) придбання корпоративних прав інших підприємств; г) інвестиції у спільну діяльність без створення юридичної особи; д) інвестиції в асоційовані та дочірні підприємства; е) а, в, г, д; є) а, б, г, д; г) ваш варіант відповіді.
7 Під фінансовими інвестиціями розуміються: а) пасиви, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку; б) активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку; в) пасиви і активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку; г) ваш варіант відповіді.
8 Основні цілі фінансового інвестування - такі: а) зростання вартості капіталу інвестора; б) збільшення процентів, дивідендів тощо; в) збільшення прибутку; г) зростання вигод для інвестора; д) а – г; е) б – г; є) ваш варіант відповіді.
9 Інвестиційний контролінг має на меті: а) ефективне управління власними фінансовими коштами; б) успішна реалізація підприємствами інвестиційних проектів; в) підвищення рентабельності фінансової діяльності; г) ваш варіант відповіді.
10 Довгострокові фінансові інвестиції - це: а) фінансові інвестиції на період понад один рік, а також усі інші інвестиції, котрі не можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент; б) фінансові інвестиції на період один рік і більше, а також усі інші інвестиції, котрі не можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент; в) фінансові інвестиції на період понад один рік, а також усі інші інвестиції, котрі можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент; г) ваш варіант відповіді.
11 Об'єктами довгострокового фінансового інвестування можуть бути: а) цінні папери, які засвідчують право власності (акції); б) цінні папери, що засвідчують відносини позички (облігації, ощадні та інвестиційні сертифікати, векселі); в) облігації державних та місцевих позик; г) вкладення в статутний капітал інших підприємств, створених на території країни та за кордоном: д) казначейські зобов'язання; е) а - д; є) а - г; ж) ваш варіант відповіді.
12 Довгострокові фінансові інвестиції в балансі підприємства-інвестора відображаються за такими позиціями: а) довгострокові і середньострокові фінансові інвестиції, котрі обліковуються за методом участі в капіталі; б) довгострокові фінансові інвестиції, котрі обліковуються за методом участі в капіталі; в) інші фінансові інвестиції; г) інші фінансові інвестиції в дочірні підприємства; д) ваш варіант відповіді.
13 До складу довгострокових фінансових інвестицій, що обліковуються за методом участі в капіталі, належать: а) інвестиції в асоційовані підприємства — підприємства, в яких інвестору належить блокувальний (понад 25 %) пакет акцій (голосів) і яке не є дочірнім або спільним підприємством інвестора; б) вкладення у дочірні підприємства — підприємства, що перебувають під контролем материнського (холдингового) підприємства; в) вкладення в спільну діяльність (господарська діяльність зі створенням юридичної особи, яка є об'єктом спільного контролю двох або більше сторін відповідно до письмової угоди між ними); г) а - в; д) а, б; е) ваш варіант відповіді.
14 Довгострокові інвестиційні вкладення доцільно здійснювати: а) за рахунок власного капіталу; б) за рахунок довгострокових позичок; в) за рахунок додаткового випуску акцій (облігацій); г) за рахунок коштів, які вивільняються в результаті дезінвестицій; д) а – в; е) а, б, г; є) ваш варіант відповіді. Примітка: дезінвестиції – це нові капіталовкладення, які за сумою менші зносу і вибуття основного капіталу
15 Поточними фінансовими інвестиціями є інвестиції, які включають такі змістовні аспекти: а) фінансові інвестиції на термін, що не перевищує один рік; б) фінансові інвестиції, які не можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент; в) фінансові інвестиції, які можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент; г) ваш варіант відповіді.
Тема 9 Оцінка вартості підприємства
1 Як визначається вартість бізнесу (підприємства)? а) це вартість діючого або недіючого підприємства а також вартість 100% корпоративних прав у діловому підприємстві; б) це вартість підприємства або ринкова вартість корпоративних прав у діловому підприємстві; в) це вартість діючого підприємства або вартість 100% корпоративних прав у діловому підприємстві; + г) ваш варіант відповіді.
2 Необхідність оцінки вартості підприємства виникає в основному у таких випадках: а) під час інвестиційного аналізу у ході прийняття рішень про доцільність інвестування коштів у те чи інше підприємство, у т. ч. при здійсненні операцій М& А (merger & acquisitions (злиття і придбання ); б) у ході реорганізації підприємства (мета оцінки — визначення бази для складання передавального чи розподільного балансу, а також для встановлення пропорцій обміну корпоративних прав); в) у разі банкрутства та ліквідації підприємства (оцінка проводиться з метою визначення вартості ліквідаційної маси); г) під час корпоратизації державних підприємств (метою оцінки є визначення початкової ціни продажу об'єкта корпоратизації ); д) у разі продажу підприємства як цілісного майнового комплексу (мета оцінки — визначення реальної ціни продажу майна); е) у разі застави майна та при визначенні кредитоспроможності підприємства (мета оцінки — визначити реальну вартість кредитного забезпечення); є) у процесі санаційного аудиту при визначенні санаційної спроможності (оцінка вартості майна проводиться з метою розрахунку ефективності санації); ж) під час приватизації державних підприємств (метою оцінки є визначення початкової ціни продажу об'єкта приватизації); и) а - ж; і) крім г; + г) ваш варіант відповіді.
3 Вартість підприємства (на відміну від його оцінки) -: а) це вартість, що може бути створена в результаті функціонування підприємства, а також кошти на рахунках і комерційні кредити; б) це вартість, що може бути створена в результаті функціонування бізнесу; + в) це вартість оборотних і необоротних (за виключенням їх зносу) фондів, що створена в результаті функціонування бізнесу; г) ваш варіант відповіді.
4 Надайте економічний зміст поняття “оцінка підприємства” (як ринкової вартості його активів): а) це ринкова вартість підприємства, яка визначається економістами-експертами, виходячи з ринкових методів оцінки майна і грошових коштів; б) це сума грошей, за яку можлива продаж підприємства (об'єкта оцінки) на ринку з урахуванням об'єктів інтелектуальної власності; в) це, як правило, ринкова вартість — ймовірна сума грошей, за яку можлива купівля-продаж підприємства (об'єкта оцінки) на ринку; + г) ваш варіант відповіді.
5 Вартість підприємства інколи може дорівнювати ринковій вартості його активів: а) ні; б) так; + в) якщо існує чиста конкуренція у секторі діяльності підприємства; г) ваш варіант відповіді.
6 Принцип заміщення, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) покупець може заплатити за об'єкт більше, ніж існуюча мінімальна ціна за майно з аналогічною корисністю; б) покупець не заплатить за об'єкт більше, ніж існуюча мінімальна ціна за майно з аналогічною корисністю та урахуванням індексації вартості майна; в) покупець не заплатить за об'єкт більше, ніж існуюча мінімальна ціна за майно з аналогічною корисністю; + г) ваш варіант відповіді.
7 Принцип корисності, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) об'єкт має вартість лише тоді, коли він є корисним для потенційного власника (корисність може бути пов'язана з очікуванням майбутніх доходів чи інших вигод); + б) об'єкт має вартість лише тоді, коли він є корисним для потенційного власника (корисність може бути пов'язана з очікуванням майбутніх прибутків чи значного зростання продуктивності праці); в) об'єкт має вартість лише тоді, коли він є корисним для власника (корисність може бути пов'язана з очікуванням майбутніх доходів); г) ваш варіант відповіді.
8 Принцип очікування, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) інвестор, плануючи вкладати кошти в об'єкт сьогодні і у перспективі, очікує отримати грошові доходи від об'єкта сьогодні і в майбутньому; б) інвестор, плануючи вкладати кошти в об'єкт сьогодні, очікує отримати грошові доходи від об'єкта в майбутньому; + в) інвестор, плануючи вкладати кошти в об'єкт, очікує отримати грошові доходи від об'єкта в поточному періоді; г) ваш варіант відповіді.
9 Принцип зміни вартості, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) вартість об'єкта оцінки постійно змінюється в результаті зміни внутрішнього стану та дії зовнішніх факторів; + б) вартість об'єкта оцінки постійно змінюється в результаті зміни внутрішнього стану; в) вартість об'єкта оцінки постійно змінюється в результаті дії зовнішніх факторів; г) ваш варіант відповіді.
10 Принцип ефективного використання, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) з усіх можливих варіантів експлуатації об'єкта обирається той, що забезпечує найефективніше використання його функціональних характеристик, а отже, сприяє найбільшій капіталізації; б) з усіх можливих варіантів експлуатації об'єкта обирається той, що забезпечує найефективніше його використання, а отже, сприяє ефективній дивідендній політиці; в) з усіх можливих варіантів експлуатації об'єкта обирається той, що забезпечує найефективніше використання його функціональних характеристик, а отже, приносить найбільшу вартість; + г) ваш варіант відповіді.
11 Принцип розумної обережності оцінок, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) зводиться до того, що під час оцінки оцінювач повинен критично (із розумним упередженням) ставитися до всієї інформації, що стає йому відомою від адміністрації об'єкта оцінки, і, по можливості, перевіряти цю інформацію, звертаючись до незалежних джерел; + б) зводиться до того, що під час оцінки оцінювач повинен критично ставитися до всієї інформації, що стає йому відомою від адміністрації об'єкта оцінки, і перевіряти цю інформацію, звертаючись до законодавчих і нормативних актів; в) зводиться до того, що під час оцінки оцінювач повинен критично ставитися до всієї інформації, постійно намагатися зменшити вартість майна і ін., перевіряти цю інформацію, звертаючись до незалежних фахівців; г) ваш варіант відповіді.
12 Принцип альтернативності оцінок, якого слід дотримуватися при здійсненні оцінки вартості підприємства, означає, що: а) полягає у необхідності використання різних методів оцінки та порівняння показників вартості, отриманих у результаті застосування альтернативних методів; + б) полягає у необхідності використання конкретних методів оцінки та порівняння показників вартості, отриманих у результаті застосування цих методів; в) полягає у необхідності використання статистичних методів оцінки та порівняння показників вартості, отриманих у результаті застосування цих методів; г) ваш варіант відповіді.
13 Середньозважена вартість капіталу (WACC) показує: а) середню дохідність, якої очікують (вимагають) капіталодавці (власники та кредитори), вкладаючи кошти в підприємство; + б) середню дохідність, якої очікують (вимагають) капіталодавці - кредитори, вкладаючи кошти в підприємство; в) середню дохідність, якої очікують (вимагають) капіталодавці - власники, вкладаючи кошти в підприємство; г) ваш варіант відповіді.
14 Середньозважена вартість капіталу (WACC) залежить від: а) структури власного капіталу, а також відсотків з залучення капіталу від власників і кредиторів; б) структури капіталу, а також ціни залучення капіталу від власників і кредиторів; + в) структури власного і додаткового капіталу, а також ціни залучення капіталу від власників і кредиторів; г) ваш варіант відповіді.
15 Очікувана ставка вартості позичкового капіталу визначається на основі: а) аналізу відносин підприємства з його кредиторами і включає певні витрати, пов'язані із залученням позичкового капіталу; б) аналізу фінансових відносин підприємства з його кредиторами і включає окремі витрати, пов'язані із залученням позичкового капіталу; в) аналізу фінансових відносин підприємства з його кредиторами і включає всі витрати, пов'язані із залученням позичкового капіталу, в т. ч. процентні платежі, дизажіо, різного роду збори тощо; + г) ваш варіант відповіді. Примітка - Дизажіо – (від італ. – утруднення) різниця, яка віддзеркалюється у відсотках, між номіналом ЦП та його зниженим ринковим курсом; зниження у порівнянні з номіналом біржового курсу ЦП; від'ємна різниця між ціною товару, що є в наявності, і ціною за строковою угодою.
16 В контексті оцінки вартості підприємства особливе значення показника середньозваженої вартості капіталу (WАСС) полягає в тому, що: а) він може використовуватися як ставка дисконтування для приведення теперішньої вартості до майбутніх доходів; б) він може використовуватися як ставка дисконтування для приведення майбутніх доходів до теперішньої вартості; + в) він може використовуватися як ставка дисконтування для приведення майбутніх доходів до майбутньої вартості; г) ваш варіант відповіді.
17 У зарубіжній та вітчизняній практиці оцінки вартості майна найбільшого поширення дістали такі методичні підходи до оцінки вартості підприємства: а) заснований на оцінці потенційних доходів підприємства; математичного моделювання вартості; ринковий; б) заснований на оцінці потенційних доходів підприємства; майновий (витратний); визначення ринкового курсу цінних паперів; в) заснований на оцінці потенційних доходів підприємства; майновий (витратний); ринковий; + г) ваш варіант відповіді.
18 Оцінка вартості підприємства з використанням дохідного підходу ґрунтується на визначенні: а) майбутньої вартості очікуваних вигод (доходів, грошових потоків) від володіння корпоративними правами підприємства; б) теперішньої вартості очікуваних вигод (доходів, грошових потоків) від володіння корпоративними правами підприємства; + в) теперішньої вартості очікуваних вигод (доходів, грошових потоків) від володіння пакетом акцій підприємства; г) ваш варіант відповіді.
19 Оцінка вартості підприємства з використанням дохідного підходу ґрунтується на таких основних методах: а) дисконтування грошових потоків (дисконтування Cash-flow); визначення капіталізованої вартості доходів; + б) дисконтування майбутнього прибутку; визначення капіталізованої вартості доходів; в) дисконтування грошових потоків (дисконтування Cash-flow); визначення вартості доходів; г) ваш варіант відповіді.
20 Ставка дисконту в системі оцінки вартості підприємства з використанням дохідного підходу характеризує: а) норму прибутку, за якою майбутні грошові надходження приводяться до теперішньої вартості на момент оцінки; + б) можливий прибуток, яким майбутні грошові надходження приводяться до теперішньої вартості на момент оцінки; в) теперішній прибуток, за яким майбутні грошові надходження приводяться до теперішньої вартості на момент оцінки; г) ваш варіант відповіді.
21 Капіталізація в системі оцінки вартості підприємства передбачає: а) трансформацію доходів у вартість, коли характерний для підприємства рівень доходів переводиться у вартість шляхом його множення на ставку капіталізації; б) трансформацію доходів у вартість, коли характерний для підприємства рівень доходів переводиться у вартість шляхом його ділення на ставку капіталізації; + в) трансформацію доходів у вартість, коли характерний для підприємства рівень доходів переводиться у вартість шляхом його дисконтування; г) ваш варіант відповіді.
22 Ставка капіталізації визначається як: а) дільник (як правило, у формі коефіцієнта), який використовується для переведення доходу у вартість; б) дільник (як правило, у формі проміле), який використовується для переведення вартості у доход; в) дільник (як правило, у формі процента), який використовується для переведення доходу у вартість; + г) ваш варіант відповіді.
23 За майновим підходом вартість підприємства розраховується як: а) сума вартостей усіх активів (необоротні і оборотні активи а також незавершене будівництво), що складають цілісний майновий комплекс, за врахуванням зобов'язань; б) сума вартостей усіх активів (основних засобів, запасів, вимог, нематеріальних активів тощо), що складають цілісний майновий комплекс, за мінусом зобов'язань; + в) сума вартостей усіх активів (основних засобів, запасів, вимог, інтелектуальної власності тощо), що не складають цілісний майновий комплекс, за мінусом зобов'язань; г) ваш варіант відповіді.
24 Основним джерелом інформації для майнового підходу оцінки вартості підприємства є: а) баланс підприємства; + б) баланс підприємства (Ф№1 П(С)БО), звіт про фінансові результати (Ф№2); в)баланс підприємства (Ф№1 П(С)БО), звіт про фінансові результати (Ф№2), звіт про рух грошових коштів (Ф№3); + г) ваш варіант відповіді.
25 Оцінка вартості підприємства на базі активів заснована на принципі: а) екстраполяції, згідно з яким вартість активу повинна перевищувати ціни заміщення всіх його складових; б) субституції, згідно з яким вартість активу не повинна перевищувати ціни заміщення всіх його складових; + в) синергізму, згідно з яким вартість активу не повинна перевищувати ціни заміщення всіх його складових; г) ваш варіант відповіді.
26 У рамках майнового підходу до оцінки вартості підприємства розрізняють такі основні методи: оцінка за відновною вартістю активів (витратний підхід); метод розрахунку чистих активів; розрахунок ліквідаційної вартості а) оцінка за відновною вартістю активів (витратний підхід); метод розрахунку чистих активів; розрахунок ліквідаційної вартості; б) оцінка за відновною вартістю активів (доходний підхід); метод розрахунку чистих активів; розрахунок ліквідаційної вартості; в) оцінка за відновною вартістю активів (витратний підхід); метод розрахунку чистих активів; розрахунок ліквідаційної вартості; + г) ваш варіант відповіді.
27 Метод оцінки вартості підприємства за відновною вартістю активів (витратний підхід) базується на: а) показниках залишкової вартості активів, величини їх зносу та індексації; б) показниках первісної вартості активів, величини їх зносу та індексації; + в) показниках ринкової вартості активів, величини їх зносу та індексації; г) ваш варіант відповіді.
Тема 10 Фінансова діяльність підприємств у сфері зовнішньоекономічних відносин
1 Зовнішньоекономічна діяльність — це діяльність господарюючих суб'єктів України: а) та іноземних суб'єктів господарської діяльності; б) яка пов'язана з експортом та імпортом товарів та послуг; в) що має місце як на території України, так і за її межами; г) ваш варіант відповіді.
2 Фінансове забезпечення зовнішньоекономічних відносин у рамках операційної діяльності підприємств, пов'язане насамперед із: а) виробничою кооперацією; б) фіксінгом; в) зовнішньою торгівлею (експорт, імпорт); г) лізингом; д) б, в, г; е) а, в, г; г) ваш варіант відповіді.
3 До основних завдань фінансиста в процесі здійснення підприємством зовнішньоекономічних операцій належать: а) вибір найприйнятнішої форми розрахунків та їх організація; б) здійснення операцій з придбання та продажу валюти на валютних аукціонах, валютних біржах та міжбанківському валютному ринку; в) оптимізація фінансових відносин з посередниками (брокерами, агентами, консигнаторами тощо), страховиками та транспортно-експедиційними організаціями при здійсненні зовнішньоекономічних операцій; г) фінансове забезпечення імпортних та експортних операцій; д) визначення умов здійснення товарообмінних операцій, іншої діяльності, побудованої на формах зустрічної торгівлі між підприємством та іноземними суб'єктами господарської діяльності; е) податкове планування при здійсненні зовнішньоекономічних операцій; є) оптимізація фінансових відносин з державними органами, відповідальними за регулювання та контроль зовнішньоекономічних операцій; ж) управління ризиками у сфері зовнішньоекономічних відносин: з) а – ж; г) ваш варіант відповіді.
4 Основні види зовнішньоекономічних ризиків: а) виробничі; б) транспортні та складські ризики; в) ризик зміни курсів валют, в яких здійснюються розрахунки; г) економічні; д) платіжні ризики; е) політичні ризики; є) кредитні; ж) а, б, г, д, є; з) б, в, д, е; г) ваш варіант відповіді.
5 Основні інструменти щодо нейтралізації зовнішньоекономічних ризиків: а) валютні кредити; б) хеджування валютних ризиків; в) страхування ризиків за допомогою страхових компаній; г) ведення розрахунків через банки в офшорних зонах; д) використання спеціальних форм розрахунків е) валютно-цінові застереження є) а – е; ж) а, б, в, д, е; з) ваш варіант відповіді.
6 Яка іноземна валюта використовується як засіб платежу у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту?: а) тільки конвертована валюта за Класифікатором іноземних валют НБУ; б) 2 група Класифікатора іноземних валют НБУ; в) 1 група Класифікатора іноземних валют НБУ; г) ваш варіант відповіді.
7 Здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту потребує: а) одержання індивідуальної ліцензії НБУ; б) одержання глобальної ліцензії НБУ; в) участі уповноваженого банку; г) ваш варіант відповіді.
8 Резиденти, які купують іноземну валюту через уповноважені банки для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентами, повинні здійснювати перерахування таких сум протягом: а) 7 днів з моменту зарахування цих сум на валютні рахунки резидентів; б) 5 робочих днів з моменту зарахування цих сум на валютні рахунки резидентів; в) 10 робочих днів з моменту зарахування цих сум на валютні рахунки резидентів; г) ваш варіант відповіді.
9 Виручка резидентів в іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у такі терміни: а) не пізніше 60 календарних днів з дати митного оформлення; б) не пізніше 30 календарних днів з дати митного оформлення; в) не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення; г) ваш варіант відповіді.
10 У практиці фінансової діяльності використовують такі основні способи здійснення розрахунків у рамках зовнішньоекономічних операцій: а) передоплата (авансовий платіж); б) документарний акредитив; в) документарне інкасо; г) платіж по відкритому рахунку; д) а, б, г; е) а - г; є) ваш варіант відповіді. Примітки: - аваль – поручительство, гарантія, згідно до яких аваліст (особо, яка є поручителем) приймає на себе відповідальність за оплату векселя перед його володарем; - авізо – офіційне повідомлення, яке свідчить про виконання доручення (переказ грошей з одного рахунку на інший); - акредитив – 1) грошовий документ, який включає доручення про виплату певної суми за певних обставин; 2) спосіб безготівкових розрахунків між підприємствами і організаціями. Його зміст – банк платника дає доручення банку, який обслуговує отримувача платежу, оплатити необхідну суму у певний термін і за певними умовами (згідно до акредитивної заяви платника); - акцепт – зобов'язання (підтвердження згоди) платника сплатити у встановлений термін перевідний вексель (тратту), виставлений до сплати рахунок. Акцепт оформляться у формі надпису “акцептовано”; - акцептований вексель – вексель (рахунок) з зобов'язанням оплатити його при пред'явленні або наступу обумовленого терміну; - інкасо – вид банківської операції з передачі коштів від одних клієнтів іншим, від платників отримувачам; - коносамент – транспортна накладна (договір про перевезення вантажу); - форфейтинг – форма кредитування експортерів у зовнішньоторговельних операціях. Банк (форфейтер) викупає у експортера (продавця) грошове зобов'язання імпортера (покупця) щодо оплати товару, який куплено, після поставки; - хеджування – страхування, зниження ризику від втрат, обумовлених зміною ринкових цін, у порівнянні з тими, що враховувалися при складанні договору.
Тема 11 Фінансовий контролінг
1 Поняття «контролінг» в економічному розумінні означає: а) контроль; б) нагляд; в) спостереження; г) управління; д) б, в, г; е) а, в, г; є) ваш варіант відповіді.
2 Контролінг як система підтримки управлінських рішень був уперше запроваджений на підприємствах: а) США (на початку XX століття); б) США (наприкінці XIX — на початку XX століття); в) Великої Британії та Німеччини; г) ваш варіант відповіді.
3 Контролінг за своїм змістом включає такі основні аспекти: а) система, яка включає інформаційне забезпечення, планування, координацію, контроль і внутрішній консалтинг; б) систему, що спрямована на функціональну підтримку менеджменту підприємства; в) це спеціальна саморегулююча система методів та інструментів; г) а –в; д) а, в; е) ваш варіант відповіді.
4 Служби контролінгу здійснюють: а) підготовку економічних і інших рішень; б) функціональну та інформаційну підтримку певних заходів на підприємстві; в) контроль за реалізацією прийнятих рішень; г) розробку необхідних документів; д) б – г; е) а – в; ваш варіант відповіді.
5 Основні напрями (сектори) контролінгу: а) дивізіональний контролінг; б) контролінг збуту; в) фінансовий контролінг; г) внутрішньо цеховий; д) виробництва; е) контролінг закупівель; є) а – е; ж) а – е, крім Г); з) ваш варіант відповіді.
6 Варіанти підпорядкованості служб контролінгу: а) безпосередньо директору підприємства; б) начальнику цеха; в) фінансовому директору підприємства; г) ваш варіант відповіді.
7 Фінансовий контролінг передбачає зорієнтованість на: а) на функціональну підтримку всього управлінського комплексу; б) на функціональну підтримку фінансового менеджменту; в) на функціональну підтримку в першу чергу керівництва підприємства; г) ваш варіант відповіді.
8 Основні цілі фінансового контролінгу на підприємстві: а) максимізація вартості капіталу власників підприємства; б) мінімізації ризиків розвитку фірми; в) максимізація прибутку підприємства; г) збереження ліквідності та платоспроможності підприємства; д) а, в, г; е) а – г; є) ваш варіант відповіді.
9 Функція фінансового контролера – координація – передбачає виконання таких завдань: а) періодичне здійснення ревізій та перевірок; б) регулювання інформаційних потоків; в) координація процесу планування; г) ваш варіант відповіді.
10 Функція фінансового контролера – фінансова стратегія - передбачає виконання таких завдань: а) активна участь у розробці фінансової стратегії підприємства та координація роботи з планування фінансово-господарської діяльності; б) «продаж» цілей і планів; в) вироблення пропозицій щодо адаптації організаційної структури підприємства до обраної стратегії розвитку; г) ваш варіант відповіді.
11 Функція фінансового контролера – планування та бюджетування - передбачає виконання таких завдань: а) розробка та постійне вдосконалення внутрішньої методики прогнозування та бюджетування; б) забезпечення процесу бюджетування; в) участь у розробці цілевих комплексних програм; г) участь у розробці інвестиційних та інших бюджетів; д) а – в; е) б – г; є) ваш варіант відповіді.
12 Функція фінансового контролера – бюджетний контроль - передбачає виконання таких завдань: а) внутрішній (управлінський) облік = mапаgerial ассоипting; б) участь у складанні річних, квартальних і місячних звітів; в) аналіз відхилень фактичних показників діяльності від запланованих; г) забезпечення постійного аналізу та контролю ризиків у фінансово-господарській діяльності, а також розробка заходів щодо їх нейтралізації; д) виявлення та ліквідація вузьких місць на підприємстві; е) своєчасне реагування на появу нових можливостей (виявлення та розвиток сильних сторін); є) підготовка звіту про виконання бюджетів і розробка пропозицій щодо коригування планів і діяльності (рапортування); ж) а - д; з) а - є; и) ваш варіант відповіді.
13 Функція фінансового контролера – внутрішній консалтинг та методологічне забезпечення - передбачає виконання таких завдань: а) розробка методичного забезпечення діяльності окремих структурних підрозділів; б) участь у семінарах та конференціях підприємств галузі; в) надання консультацій і рекомендацій керівництву підприємства та структурним підрозділам у процесі розробки фінансової стратегії, планування, розробки і впровадження нових продуктів, процесів, систем; г) ваш варіант відповіді.
14 Функція фінансового контролера – внутрішній аудит та ревізія - передбачає виконання таких завдань: а) забезпечення постійного контролю за дотриманням співробітниками встановленого документообороту, процедур проведення операцій, функцій і повноважень згідно з покладеними на них обов'язками; б) проведення внутрішнього аудиту та координація власної діяльності з діями незалежних аудиторських фірм при проведенні зовнішнього аудиту підприємства; в) забезпечення збереження майна підприємства; г) ваш варіант відповіді.
15 Стратегічний фінансовий контролінг як комплекс функціональних завдань, інструментів і методів довгострокового управління фінансами, вартістю та ризиками передбачає такі терміни: а) три і більше років; б) п'ять і більше років; в) п'ять – десять років; г) ваш варіант відповіді.
16 У рамках стратегічного фінансового контролінгу зусилля фінансових служб підприємств концентруються на виконанні таких основних завдань: а) визначення стратегічних напрямів діяльності підприємства; б) визначення стратегічних факторів успіху; в) визначення стратегічних цілей і розробка фінансової стратегії підприємства; г) впровадження дійової системи раннього попередження та реагування (перманентний аналіз шансів і ризиків, сильних та слабких сторін); д) визначення горизонтів планування; е) довгострокове фінансове планування: планування прибутків та збитків, Cash-flow, балансу, основних фінансових показників; є) довгострокове управління вартістю підприємства та прибутками його власників; ж) забезпечення інтеграції довгострокових стратегічних цілей та оперативних завдань, які ставляться перед окремими працівниками та структурними підрозділами; з) а – ж, крім Д, Е; и) а - ж; г) ваш варіант відповіді.
17 До основних інструментів стратегічного контролінгу належать а) аналіз сильних і слабких сторін; б) побудова стратегічного балансу; в) портфельний аналіз; г) організаційний аналіз; д) функціонально-вартісний аналіз; е) модель життєвого циклу; є) система раннього попередження та реагування; ж) дискримінантний аналіз, бенчмаркінг та ряд інших; з) всі відповіді вірні; и) всі відповіді вірні крім В, Е; і) ваш варіант відповіді.
18 Найважливішою формою прояву стратегічного фінансового контролінгу є: а) система оперативного (середньострокового) планування; б) система поточного (короткострокового) планування; в) система стратегічного (довгострокового) планування; г) ваш варіант відповіді.
19 Головною метою оперативного фінансового контролінгу є: а) організація системи управління досягненням поточних (короткострокових) фінансових цілей підприємства; б) організація системи управління досягненням стратегічних (довгострокових) фінансових цілей підприємства; в) організація системи управління досягненням оперативних (середньострокових) фінансових цілей підприємства; г) ваш варіант відповіді.
20 Оперативний фінансовий контролінг (на відміну від стратегічного) спирається переважно на: а) аналіз шансів і ризиків, сильних і слабких сторін; б) дані рахунків прибутків і збитків; в) дані руху грошових коштів; г) ваш варіант відповіді.
21 Функція координації в процесі планування фінансово-господарської діяльності підприємства передбачає необхідність: а) узгодження дерева цілей з наявними у підприємства ресурсами; б) узгодження довгострокових планів з визначеними цілями і стратегією розвитку підприємства; в) приведення у відповідність оперативного планування з довгостроковими планами; г) координації окремих планів підприємства і зведення їх в єдиний план; ґ) координації функції контролю та планування; д) координації системи забезпечення інформації з інформаційними потребами підприємства, які виникають у ході аналізу та планування; е) узгодження організаційної структури підприємства з виробничими потребами; є) координація фінансових і виробничих потужностей підприємства: ж) всі відповіді вірні; з) а, б, в, д, е, є; и) ваш варіант відповіді.
22 Внутрішній аудит (ревізія) як функціональна компетенція контролінгу - це: а) сукупність процедур щодо перевірки відповідності наявних показників фактичному розвитку підприємства; б) сукупність процедур щодо перевірки відповідності фактичного стану об'єкта нормативному (тому, що повинен бути); в) сукупність процедур щодо перевірки наявних показників у відповідності до запланованих згідно бізнес - плану; г) ваш варіант відповіді.
23 До основних завдань внутрішнього аудиту (ревізії) належать: а) встановлення ефективності виконання цільових установок керівництва підприємства; б) виявлення недоліків у системі інформаційного забезпечення менеджменту; в) своєчасне виявлення порушень і недоліків у діяльності структурних підрозділів (стратегічних бізнес-одиниць), опрацювання оптимальних рішень щодо ліквідації та усунення причин виникнення цих недоліків; г) перевірка якості виконання функціональних обов'язків персоналу, дотримання внутрішніх і зовнішніх інструкцій при здійсненні фінансово-господарської діяльності; д) перевірка відповідності фактичного стану майна (в натуральному та вартісному виразі) даним бухгалтерського обліку; е) встановлення відповідності фактичних затрат їх нормативним значенням, є) перевірка виконання вимог з ефективного управління ризиками; ж) налагодження і підтримка взаємодії із зовнішніми аудиторами та контролюючими органами; з) вироблення рекомендацій щодо усунення виявлених у ході аудиту недоліків та мобілізації наявних резервів: и) всі відповіді вірні; і) ваш варіант відповіді.
24 До типових об'єктів фінансового аудиту можна віднести: а) річну фінансову звітність; б) фінансове планування (бюджетування); в) показники рентабельності і прибутковості; г) фінансування, вартість капіталу; д) грошові розрахунки; е) показники окупності додаткових капіталовкладень; є) калькулювання затрат і цін; ж) інвентаризацію; з) а, б, в, д, е, ж; и) а, б, г, д, є, ж; і) ваш варіант відповіді.
25 Принципи служби внутрішнього аудиту: а) професійна майстерність; б) доказовість; в) фінансова забезпеченість; г) чіткий вираз думки; д) ефективність; е) незалежність; є) а, б, в, д; ж) а, б, г, е; з) ваш варіант відповіді.
26 Система раннього попередження та реагування (СРПР) — це: а) особлива інформаційна система, яка сигналізує керівництву про існуючі ризики та шанси, які можуть впливати на підприємство як з боку зовнішнього, так і внутрішнього середовища; б) особлива інформаційна система, яка показує керівництву про потенційні ризики та шанси, які можуть насуватися на підприємство з боку зовнішнього середовища; в) особлива інформаційна система, яка сигналізує керівництву про потенційні ризики та шанси, які можуть насуватися на підприємство як з боку зовнішнього, так і внутрішнього середовища; г) ваш варіант відповіді.
27 Система раннього попередження і реагування складається з таких етапів: а) визначення сфер спостереження; б) вибір індикаторів раннього попередження; в) розрахунок граничних значень індикаторів і безпечних інтервалів їх зміни; г) формування конкретних аналітичних завдань для аналітичних центрів; д) формування інформаційних каналів; е) узагальнення одержаних аналітичних висновків та підготовка пропозицій і рекомендацій; є) всі відповіді вірні; ж) ваш варіант відповіді.
28 Основні методи контролінгу: а) аналіз точки беззбитковості; б) бенчмаркінг; в) вартісний аналіз; г) портфельний аналіз; д) SWОТ-аналіз (аналіз сильних і слабких місць); е) АВС-аналіз; є) ХYZ-аналіз; ж) методи фінансового прогнозування (експертні, екстраполяції тощо). з) всі відповіді вірні; и) ваш варіант відповіді.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1 Конституція України / Верховна Рада України: Офіц. Вид. – К.: Парламентське вид-во, 2006. – 60 с. 2 Бюджетний Кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - №№ 37 – 38. – Ст. 189. 3 Господарський Кодекс України// Відомості Верховної Ради України. – 2001. - №№ 18 – 22. – Ст. 144. 4 Про акціонерні товариства: Закон України (від 19 вересня 1991 р.)//www.rada.kiev.ua 2 Про господарські товариства: Закон України (від 19 вересня 1991 р.)//www.rada.kiev.ua 3 Про цінні папери і фондову біржу: Закон України (від 18 липня 1991 р.) // www.rada.kiev.ua 4 Про банки і банківську діяльність: Закон України від 20 березня 1991 р.//www.rada.kiev.ua 5 Агентство з питань запобігання банкрутству підприємств. Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій // Галицькі контракти.-1997.- № 40. 6 Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента: Учебное пособие. – М.: Финансы и статистика, 1997. 7 Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент: Учебный курс. - К.: Эльга-Н Ника-Центр, 2001. 8 Терещенко 0.0. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2003. – 554 с. 9 Терещенко 0.0. Фінансова санація та банкрутство підприємств: Навч.посібник.-К.: КНЕУ, 2000. 10. Фінанси підприємств: Підручник/ За ред. А.М. Поддєрьогіна. - К.: КНЕУ, 2000. 11 Фінансове право: Підручник / Під кер. Л.К. Воронова. - Харків: Фірма “Консум”, 1998. – 496 с. 12 Хан М. Концепция контроллинга. - М., 1997.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 250; Нарушение авторского права страницы