Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Проблеми обліку платників податків в Жмеринській ОДПІ



· Ефективність роботи по обліку платників податків в основному залежить від повноти, достовірності, оперативності надходження інформації про платників податків, яка надходить до центральної бази ДПА. Для цього вважаю за потрібне встановити відповідальність платників за невиконання „Інструкції про порядок обліку платників податків” затвердженої наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 03.04.02 № 149) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.12.98 за № 791/3231 (із змінами та доповненнями). В якій чітко встановлені для платників податків терміни звернення до органів державної податкової служби для взяття на облік, для внесення змін та доповнень до облікових, реєстраційних даних, при відкритті/закритті рахунку і т.д. Фактично не існує методики впливу на такі порушення.

· Виникає велика кількість проблем при взаємодії з державним реєстратором стосовно передачі даних від державного реєстратора до податкової служби та невиконання державними реєстраторами вимог Закону України від 15.05.03 № 755 “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” про передачу даних щодо реєстрації та припинення юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців наступного після реєстрації, відповідно статей 26 п. 1, 40 п.1, 43. п.5, 51 п.1. Пропоную ввести пропозицію до Держкомпідприємництва про посилення нагляду за виконанням держреєстраторами вимог закону № 755.

· Існує проблема взаємодії підрозділу обліку платників податків та підрозділу податкової міліції при проходженні процедури взяття на облік в органах ДПС платників податків. Виключення процедури перевірки паспортних даних на етапі взяття на облік спростить процедуру взяття на облік та зробить її більш швидкою. Перевірку паспортних даних пропоную проводити під час встановлення місцезнаходження платника податків.

· Заповнення державними реєстраторами адреси в неструктурованому виді, що приводить до їх ручного вводу. Для вирішення цього питання пропоную домовитьсь на рівні ДПАУ-Держкомпідприємництво про використання довідників ДПА (вулиць, населених пунктів) для кодування адрес. Це дасть можливість автоматичного рознесення всіх даних по платнику (стосовно юридичної та фізичної адреси) та зведе до мінімуму ручне рознесення таких даних.

 

Проблемне питання Шляхи вирішення Очікуваний результат
Виникає велика кількість проблем при взаємодії з державними реєстраторами Пропоную ввести  пропозицію до  Держкомпідприємництва про посилення нагляду за виконанням держреєстраторами вимог закону № 755. Можливо, виходом з ситуації, що склалася є передача даних до регіональних ДПІ через обласний або центральний рівень. В зв’язку з посиленням контролю можна сподіватися на поліпшення роботи державних реєстраторів
Заповнення державним реєстратором адрес в неструктурованому виді, що приводить до їх ручного вводу Домовитись на рівні ДПАУ-Держкомпідприємництво про використання довідників ДПА (вулиць, населених пунктів) для кодування адрес Автоматичне рознесення всіх даних по платнику, виключення „ручної роботи”

Платники податків, як фізичні так і юридичні особи дуже часто не дотримуються термінів подачі документів до органів ДПС

Встановити відповідальність за невиконання платниками податків вимог чинного законодавства, та вважаю доцільним застосування штрафних санкцій до таких платників. Для цього пропоную внести зміни в наказ наказом Державної податкової адміністрації України від 9 червня 2003 року N 280, відповідно ст. 4 та ст. 5 та внести відповідні доповнення до наказу Державної податкової адміністрації України від 1 серпня 2001 року (із змінами та доповненнями від 1.12.2003 №575

Результатом є підвищення податкової культури платників податків та їх більша дисциплінованість.

Пропоную також розширити проведення навчально – роз’яснювальної роботи серед потенційних платників
Існує суттєва проблема взаємодії підрозділів обліку платників податків та підрозділів податкової міліції в ході процедури взяття на облік платників податків (стосовно перевірки паспортних даних). Пропоную виключити процедуру перевірки на етапі постановки на облік та проводити її під час встановлення місцезнаходження платника податків. Для цього пропоную внести відповідні зміни в наказ Державної податкової адміністрації України від 9 червня 2003 року N 280 „Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації обліку платників податків в органах державної податкової служби України та Порядку взаємодії підрозділів органів державної податкової служби України щодо організації обліку платників податків”. Скорочується час та спрощується процедура взяття на облік платника податків в органах ДПС.

 

Висновки

             При тому, що безумовно виконання завдання наповнення бюджету є найважливішим, необхідно приділяти веденню обліку платників податків належну увагу, як основі для формування бази оподаткування.

           Змінити відношення до електронних даних, так як електронна інформація, що накопичується, за умови, що вона цілісна, актуальна, стандартизована стає головними фактором при прийнятті рішень.

           Зробити перерозподіл функцій між працівниками, щоб були створені умови для неухильного дотримання порядку обліку платників.

           Спеціалістам по обліку платників постійно підвищувати рівень знань законодавства, ступень володіння обчислювальною технікою.

           Необхідно усвідомити всю важливості забезпечення достовірності та повноти даних.

           Автоматизована обробка даних, на основі якої базується облік платників не терпить халатності, недобросовісності і некомпетентності.

                 Для забезпечення ефективного підходу при практичному здійсненні процедури взяття на облік в органах податкової служби необхідно:

1. Координувати діяльність органів державної податкової служби з питань обліку податків з Державними реєстраторами, фінансовими органами, органами Державного казначейства України, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митною та контрольно-ревізійною службами, іншими органами, що здійснюють контроль, установами банків.

2. Взаємодії підрозділу обліку платників податків з підрозділами: оподаткування юридичних осіб, оподаткування фізичних осіб, стягнення платежів до бюджету, аудиту, роз'яснення податкового законодавства, податкової міліції та інших.

3. На основі практичної роботи вносити пропозиції щодо вдосконалення податкового законодавства.

4. Сприяти податковій обізнаності платників               

5. Відпрацювати зрозумілі стандартні процедури по обслуговуванню платників.

        Тільки комплексний аналіз будь - якої інформації дозволить вирішувати задачі податкової служби на якісній основі на новому рівні.

         З 01.07.2004 року набрав чинності Закон України № 755-IV від 15.05.2003 “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, це потягне за собою зміни в методології обліку платників. З метою автоматизації процесів відповідно до вище названого Закону, ДПА України була розроблена “Автоматизована інформаційна система обліку та ведення реєстрів платників податків і зборів (юридичних та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності та інших суб’єктів оподаткування) перехідної інформаційної системи ДПС”. Крім того, АІС РПП призначена для формування єдиного інформаційного фонду суб’єктів податкового обліку на базі удосконаленого документообігу. Вважаю, що АІС РПП вирішить проблеми обміну інформацією на етапі первинного вводу документів, передачі введеної інформації до обласної ДПА, обмін інформацією між іншими обласними ДПА, достовірність отриманої інформації центральним банком даних ДПА України.

Головною метою Національної програми інформатизації на 2003 – 2005 роки є забезпечення громадян і суспільства своєчасною, достовірною та повною інформацією на основі використання інформаційних технологій. А одним із завдань цієї програми є створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи податкових органів. Облікові дані платників податків є основою всієї інформаційної системи органів ДПС.



Література

 

1. Конституція України. – К.: Просвіта, 1996р.

2. Закон України “Про державну податкову службу України” від 04.12.1990р. № 509-ХІІ із змінами та доповненнями.

3. Закон України від 4 лютого 1998 року N 74-75/98-ВР “Про Національну програму інформатизації”.

4. Закон України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” від 15.05.03, № 755-IV

5. Інструкція про порядок обліку платників податків, затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 19.12.98 № 80 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 № 552) та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.03.98 за № 172/2612 (зі змінами та доповненнями).

6. Методичні рекомендації щодо організації обліку платників податків в органах державної податкової служби, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 09.06.2003 № 280

7. Наказ ДПА України від 02.10.2000 №508 “Про стан і перспективні напрямки розвитку інформатизації державної податкової служби України”.

8. Угода про передачу інформації між Державною податковою адміністрацією України та Державним комітетом статистики України від 07.05.96р.

9.  Угода про інформаційне співробітництво між Державним митним комітетом України та Головною державною податковою інспекцією України від 01.12.1995

10. Порядок взаємодії Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, державних реєстраторів та органів державної податкової служби з питань надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців від 27.07.2004 № 428 / 85

11. Автоматизація роботи в органах державної податкової служби: Підручник / За заг. ред. Росоловського В.М. та Ріппи С. м. Ірпінь: Академія ДПС України, 2002.-401 с.

12. Теорія і практика обліку платників податків в органах ДПС України: Навчальний посібник/ Р.Е. Гостроверха, Н.П.Сердюк, Н.М.Ясинецька, Т.С.Іванова, І.В.Клименко. – Ірпінь: Академія ДПС України, 2002. – 292с.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь