Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Перелік завдань з культури мовленняСтр 1 из 5Следующая ⇒
Перелік завдань з культури мовлення Витлумачте значення наведених слів-паронімів і складіть з ними речення Абонент –абонемент. Абонент – особа чи організація, що користується абонементом ( речення: До Ірини нелегко додзвонитись, на одній лінії кілька абонентів). Абонемент – право на користування чимось протягом певного терміну ( переважно про місце в театрі, на стадіоні, про право користування телефоном тощо), а також документ, який засвідчує це право. ( речення: Я маю абонемент до міської бібліотеки). Радник-порадник. Порадник – посібник, підручник (книга), (туристам) путівник, той, хто дає поради.( речення: Багато років дід Іван вважався незамінним порадником у будь-якій домашній справі) Радник - назва деяких службових посад, а також осіб, що обіймають ці посади. (речення: Радник міністерства відразу перейшов до справи). Загартування-загартовування. Загартування –. ефективний спосіб зміцнення здоров’я, зниження захворюваності та збільшення рівня працездатності (речення: Як відомо, загартування сталі в півтора-два рази підвищує її міцність). Загартовування – комплекс методів, спрямованих на підвищення функціональних резервів організму. ( речення: Тренування й загартовування позитивно впливають на стан центральної нервової системи). Виправте речення з неправильно вжитими дієприслівниковими зворотами. Попрацювавши всього два місяці, у нього виникли неприємності з директором фірми. - У нього виникли неприємності з директором фірми, коли він попрацював всього два місяці. Переглядаючи новий часопис, його захопила економічна сторінка. – Він захопився економічною сторінкою, коли переглядав новий часопис. Вивчивши усі можливі варіанти рішення задачі, його увагу привернули інтеграли. – Коли він вивчив усі можливі рішення задачі, його увагу привернули інтеграли. Вивчаючи довкілля, вченими були зроблені невтішні висновки. – Вивчивши довкілля, вчені зробили невтішні висновки. Отримавши право на частину прибутку, нас охопила радість. – Коли ми отримали право на частину прибутку, нас охопила радість.
Витлумачте значення наведених слів-паронімів і складіть з ними речення. Вимисел- домисел. Вимисел – те, що вигадане, чого немає в дійсності. Домисел – здогад, заснований на припущеннях, розмірковуваннях. Складний – складений – складовий. Складний- непростий; важкий для розуміння. Складений – який складається з кількох частин; який має певну будову тіла. Складовий – який входить як частина до складу чого-небудь. Досвід-дослід. Дослід – відтворення якогось явища або спостереження за новим явищем у певних умовах з метою вивчення, дослідження; експеримент. Досвід – те, що вже було в житті, з чим доводилося зустрічатися.
Утворіть форми родового відмінка однини, додавши закінчення –а/-я чи –у/-ю. Крим – Криму, Урал – Уралу, Кривий Ріг – Кривого Рогу, Київ – Києва, атом – атома, знак – знака, апарат – апарату( установа), апарата (прилад), автопричіп – автопричепа, верстат – верстата, стіл – стола, програміст – програміста. Виправте помилки у формах дієприкметників та дієприслівникових зворотах відповідно до синтаксичних норм. Бажаючих відвідати Київ просимо надіслати повідомлення. – Всіх, хто бажає відвідати Київ просимо надіслати повідомлення. Не варто нехтувати і погано працюючим підприємством. – Не варто нехтувати підприємством, яке погано працює. Працюючи в цій почесній галузі, їх об*єднує почуття відповідальності – Їх об*єднує почуття відповідальності, бо вони працюють в цій почесній галузі. Виступаючи не вперше з даного питання, увага зверталася, як завжди, на добір кадрів. – При висвітленні не вперше даного питання, увага, як завжди, зверталася на добір кадрів. Пропустивши багато занять, студентам не вдалося наздогнати прогаяне. – Студентам не вдалося надолужити втрачене, бо вони пропустили багато занять.
Відредагуйте речення. На підприємствах хімічної промисловості встановлено семигодинний робітничий день. – На підприємствах хімічної промисловості встановлено семигодинний робочий день. Збори працівників виробничого об*єднання «Синтра» були чисельні. – Збори працівників виробничого об*єднання «Синтра» були чисельними. Завод заключе договір на продаж устаткування підприємствам Львівської області. – Завод укладе договір про продаж устаткування підприємствам Львівської області.
Запишіть скорочення слів. Гривня – грн., тисяча – тис., хвилина – хв., наприклад – напр., область – обл., сторінка – стор., вулиця – вул., академік – акад., гектар – га., мілілітр – мл, кандидат технічних наук – канд. Техн. наук, селище міського типу – смт., південно-західний – пд-зх., інститут – інст., серпень – серп., січень – січ., завод – зав., завідувач господарством – завгосп.
Поставте наголос в словах. К о рисний, один а дцять, тр и дцятеро, ч е рг о вий, нов и й, завжд и, укра ї нський, рук о пис, каж у, бер е мо, пр и ятель, посид і ти, в и пад о к, в и робіток, діал о г, кат а лог, сантим е тр, одн о го, ць о го, свог о, пр о шу.
Перелік завдань з культури мовлення |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 354; Нарушение авторского права страницы